kemping

W zgodzie z trendem: wakacje glampingowe łączą wygodę i bliskość natury!

Glamping wakacje luksusowy camping safari komfort namiotu

Nocleg w namiotach, rozrywkowe rozmowy przy ognisku i piękne zachody słońca przyciągają wielu poszukiwaczy przygód. Całkiem romantyczny pomysł, ale rzeczywistość jest inna. Nie każdy odważy się wybrać na kilkudniową wycieczkę do lasu ze śpiworem i plecakiem wypełnionym konserwami. Zimno, mokro i niewygodnie – wsiadanie na kemping zwykle wydaje się nudne, ponieważ brakuje zwykłego komfortu. Alternatywnie, w międzyczasie ustanowiono tzw. wakacje glampingowe. Mieszkasz w luksusowych, luksusowych kwaterach na łonie natury, dzięki czemu każdy może poczuć się jak prawdziwy kamper, nie opuszczając swojej strefy komfortu. Tak więc glamping okazuje się doskonałą opcją dla tych, którzy chcą spędzić czas na łonie natury, nie rezygnując ze zwykłych udogodnień.

Wakacje glamping – idealne dla miłośników przyrody

Glamping zakwaterowanie wakacyjne chata drewniana deska na dachu

Słowo glamping składa się z dwóch angielskich słów glamour i camping – czyli tak jest Kemping, po prostu efektowny?. Komfort luksusowego pokoju hotelowego połączony z przygodami na świeżym powietrzu i swoboda biwakowania – na tym polega sukces glampingu. Możesz spędzić wakacje w glampingu jednocześnie aktywnie i zrelaksowany. Aktywne zajęcia takie jak nordic walking, wędrówki piesze, jazda konna czy wioślarstwo sprawiają, że spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest czystą przyjemnością.

Chociaż glamping rozwija się jako nowy sposób biwakowania, pomysł nie jest nowy. Nawet w średniowieczu królowie i bogaci arystokraci nocowali w dużych, bogato wyposażonych namiotach, kiedy przejeżdżali. Już na początku XX wieku bogaci podróżnicy z Ameryki i Europy korzystali z safari w Afryce. W podróże po afrykańskich pustkowiach zabierali ze sobą wszystko, czego potrzebowali: meble, naczynia, służbę, kucharzy. Tak więc trend luksusowych podróży ewoluował z biegiem czasu i jest teraz dostępny w lokalizacjach na całym świecie.

Różne zakwaterowanie glampingowe

Glamping luksusowych jurt nad jeziorem Sonne

Obecnie wakacje glampingowe są możliwe w różnych luksusowych kwaterach. Możesz świecić w luksusowym namiocie, wigwamie, a nawet domku na drzewie. Wszystkie warianty posiadają łazienkę z toaletą i innymi przyjemnymi udogodnieniami, w tym Wi-Fi.

Czy chcesz wyjątkowe noclegi podczas wakacji glampingowych? Następnie poznasz różne warianty i znajdziesz zakwaterowanie, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i odpowiada Twoim życzeniom. Tutaj zebraliśmy niektóre z najpopularniejszych kwater glampingowych, abyś mógł zrobić wrażenie.

Luksusowe jurty

Glamping wakacje meble do łóżka jurta okrągły luksusowy namiot

Jurty to tradycyjne siedziby nomadów środkowoazjatyckich. Okrągłe namioty są nadal używane w takich krajach jak Mongolia, Kirgistan i Turcja. Przestronne i przytulne jurty nie mają narożników i są zazwyczaj wielkości dwuosobowej sypialni lub kawalerki.

Oryginalna idea jurty została zachowana, ale dostosowana do nowoczesnego komfortu. Te luksusowe mieszkania są jednymi z najpopularniejszych opcji zakwaterowania na czarujący kemping. W zależności od wielkości mogą pomieścić 1-2 do 4-6 osób.

Glampingowe wakacje w domku na drzewie

Luksusowy glamping Wyjątkowo nocujący w lesie

Szczególnie popularne jest również spędzenie nocy w domku na drzewie. Od żądnych przygód po romantyczne – domki na drzewie to idealne zakwaterowanie dla małych i dużych poszukiwaczy przygód, którzy chcieliby choć raz przespać się w koronach drzew. Boisz się wysokości? Po prostu sprawdź świetne opcje, a wkrótce zmierzysz się ze swoimi obawami! Bardziej wartościowe znajdziesz tutaj Wskazówki dotyczące zakwaterowania na wakacje w domku na drzewie.

Nowoczesne namioty w kształcie kopuły

Glampingowe namioty sferyczne Okno podglądu podgrzewacza bąbelkowego

Futurystycznie wyglądające, przezroczyste namioty kopułowe, znane również jako namioty bąbelkowe, obiecują wyjątkowy widok na rozgwieżdżone niebo i otaczający naturalny krajobraz. Oferują one panoramiczny widok na okolicę lub są wyposażone tylko w okno przypominające otwór w dachu namiotu. Czysty romans pod rozgwieżdżonym niebem!

Spać w wozie cyrkowym

Trend glampingowy wozu cyrkowego Niezwykłe noclegi

Wagon cyrkowy pochodzi z wozu pasterskiego i na przełomie wieków służył jako miejsce zamieszkania i spania dla ludzi cyrku. Tradycyjne wagony wyłożone drewnem były używane głównie w Anglii i Francji. Dziś wozy cyrkowe zostały przekształcone w luksusowe zakwaterowanie glampingowe. Wygodne łóżka, aneks kuchenny z miejscami do siedzenia i jadalnią – te kompaktowe domy wakacyjne na kółkach oferują wszystko, czego potrzebujesz. Wakacje w wozie cyrkowym są zatem idealne dla rodzin z dziećmi.

Małe chaty i domki na sawannie

Glamping Lodge chatki kryte strzechą leżaki?

Chaty i domki to małe, proste, rustykalne mieszkania. Są powszechne nie tylko wśród mieszkańców i urlopowiczów w Meksyku, ale także na Karaibach, w Azji i Afryce.

Chaty mogą być zbudowane z gliny, kamienia lub innych naturalnych materiałów i często są zadaszone bambusem, liśćmi palmowymi, gałęziami lub słomą. Glamping nadaje jednak rustykalnym chatom wyższy poziom i przekształca je w wygodne zakwaterowanie w otoczeniu przyrody.

Glamping Lodge Botswana Africa leżaki przy basenie

Różnorodność unikalnych i nietypowych kwater glampingowych oferuje odpowiednią oprawę dla każdego wymagania. Przy dużym popycie podaż stale rośnie. Kreatywni właściciele kempingów i architekci próbują raz za razem przenieść luksusowe kempingi na zupełnie nowy poziom! Stwarza to wspaniałe i bardzo indywidualne zakwaterowanie we wspaniałych lokalizacjach na całym świecie. Niezależnie od tego, czy zatrzymasz się we w pełni wyposażonym namiocie typu lodge w Peru, na łodzi mieszkalnej w Kambodży czy hotelu na drzewie w Niemczech – wakacje glampingowe są czymś wyjątkowym i zapewniają niezapomniane wrażenia. Już teraz zacznij planować podróż życia!