kemping

Butelki samoczyszczące: światło UVC w pokrywce zabija niebezpieczne zarazki

różowy kolor butelka wody sportowiec turysta

Butelki samoczyszczące to marzenie każdego miłośnika biwakowania. Zwłaszcza, gdy biwakujesz na łonie natury, możliwości czyszczenia bidonu są raczej ograniczone. Ale nawet w gorączkowym codziennym życiu taka butelka do picia może okazać się szczególnie praktyczna dla sportowców i fanów fitnessu. Amerykańska firma LARQ zaprezentowała taką butelkę, w której zastosowano innowacyjną technologię LED w wieczku do eliminowania zarazków światłem UVC.

Butelki samoczyszczące: światło UVC niszczy bakterie i oczyszcza wodę

samoczyszczące butelki na wodę utrzymują wodę plażową w chłodnej, czystej nowej technologii

W rzeczywistości ta technologia jest już wykorzystywana w szpitalach. Bakterie, grzyby i wirusy zostały tam od kilku lat wyeliminowane z powierzchni za pomocą konwencjonalnych lamp UV. Podobnie zarazki w butelkach z wodą LARQ są zabijane światłem UVC. W tym celu producenci zainstalowali małą lampkę LED w pokrywce butelki do picia. Jest ładowany za pomocą kabla USB i jest zawsze gotowy do użycia. Kupujący może go aktywować za naciśnięciem przycisku lub ustawić tak, aby włączał się automatycznie co dwie godziny. Lampa umieszczona jest w taki sposób, że naświetla wnętrze butelki i wodę, dezynfekując w ten sposób wszystko. Samo promieniowanie nie pozostawia śladów w wodzie ani nie zmienia smaku. Dorośli, małe dzieci, a nawet niemowlęta mogą bez wahania pić oczyszczoną wodę.

Jeśli jednak chcesz doprawić wodę owocami lub napełnić butelkę sokiem lub napojem z cukrem, to należy ją dokładnie umyć płynem do naczyń i wodą. Nawet pokrywkę można czyścić mydłem i wodą. Butelkę napełniać tylko wodą pitną.

Butelki samoczyszczące na wodę: zalety na pierwszy rzut oka

Butelka do picia Ćwiczenia jogi uprawiać sport czystą wodę pić

Butelki samoczyszczące na wodę mogą na pierwszy rzut oka wydawać się wygodą. W rzeczywistości taka butelka do picia ma kilka zalet w porównaniu do zwykłych butelek wielokrotnego użytku:

  • Irytujące czyszczenie nie jest już konieczne. Inne butelki zwrotne są trudne do czyszczenia. Często, bez względu na to, jak bardzo się starasz, nie wszystkie bakterie można usunąć. Dzięki samoczyszczącym butelkom na wodę nie musisz się martwić o higienę.
  • Brak zapachów: Ponieważ butelka jest regularnie czyszczona, w przeciwieństwie do innych butelek zwrotnych, nie ma nieprzyjemnego zapachu.

Butelki samoczyszczące otrzymują nagrodę Reddot za innowacyjne produkty

samoczyszczące butelki na wodę niebiesko-szara butelka do picia innowacyjna technologia

Czy butelki samoczyszczące są produktem roku? Firma została już nagrodzona prestiżową nagrodą Reddot Prize za produkt przyjazny dla środowiska. Butelki są rzeczywiście bardzo praktyczne i sprawdzają się jako wierni towarzysze na wędrówkach, na pikniku, a nawet na imprezach urodzinowych dla dzieci na świeżym powietrzu. Taka konstrukcja mogłaby zmniejszyć zużycie butelek jednorazowych i w ten sposób chronić przyrodę przed zanieczyszczeniem.

Możesz dowiedzieć się więcej o butelkach samoczyszczących w LARQ uzyskać.

Światło UVC dezynfekuje zarazki