karnawał

Zrób sobie kostium niedźwiedzia polarnego – 12 pomysłów dla dzieci i dorosłych

Kostium niedźwiedzia polarnego, strój dziecięcy, czapka-kamizelka

Dzięki kostiumowi niedźwiedzia polarnego z pewnością będziesz w centrum uwagi podczas następnego karnawału. Ten pomysł jest idealny dla kobiet, mężczyzn i dzieci i jest bardzo łatwy do wdrożenia. Potrzebujesz puszystych ubrań w kolorze białym i pasującej maski lub makijażu. Sprawdź nasze pomysły poniżej i zainspiruj się.

Kostium niedźwiedzia polarnego – świetny pomysł dla młodszych i starszych

Strój niedźwiedzia polarnego rodzina eskimoski pingwin dzieci

Kostium niedźwiedzia polarnego jest również idealny dla rodzin. Możesz być przedstawiony jako niedźwiedzia rodzina lub przebrać się zgodnie z mottem „niedźwiedź polarny, pingwin, Eskimosi i spółka”. W ten sposób Twoje dzieci dowiedzą się również, dlaczego niedźwiedzie polarne nie jedzą pingwinów.

Sam ułóż kostium niedźwiedzia polarnego

Kostium niedźwiedzia polarnego sam-złóż-strój-kobiety

Niedźwiedzie polarne mają puszyste białe futro i czarne pyski. Możesz wykorzystać te cechy jako wskazówkę, jeśli chcesz samodzielnie skompletować kostium niedźwiedzia polarnego. Do tego może pasować czapka z uszami, pluszowy płaszcz i białe futrzane rękawice na butach.

Dywan pluszowy miś polarny z głową jako peleryną

kostium-niedźwiedzia polarnego-sztuczne-futro-pluszowe-jajko-futro-niedźwiedź-z-nawracaniem głowy

Futro niedźwiedzia polarnego nie tylko dobrze wygląda w pokoju dziecinnym. Pluszowy dywanik z misiem polarnym z głową może służyć również jako peleryna. Głowa niedźwiedzia powinna po prostu jakoś pozostać przymocowana do głowy dziecka, aby nie zsuwała się stale.

Kapelusz niedźwiedzia polarnego

Kapelusz kostiumowy niedźwiedzia polarnego szydełkowy kapelusz nos

Jeśli nie chcesz nosić masek na twarzy, możesz po prostu kupić czapkę niedźwiedzia polarnego. Wygląda bardzo ładnie i zapewnia ciepło. Dobry towarzysz parady karnawałowej.

Nos na masce na twarz rysować

niedźwiedź polarny-kostium-maska-ochraniacz na usta-gruba-farba przeciwpyłowa

Jeśli nie masz ochoty na wyszukany kostium, ale nie chcesz stać tam jak karnawałowa zrzęda, możesz po prostu zrobić kilka akcesoriów dla niedźwiedzi polarnych. Na przykład nos niedźwiedzia z maski ochronnej lub puszyste łapy niedźwiedzia.

Niedźwiedzie łapy 

Kostium niedźwiedzia polarnego - futrzane rękawiczki-łapa-filcu do szycia

Nawet miłośnicy szycia lub początkujący w szyciu mogą uszyć takie rękawiczki bez palców z białego sztucznego futra. Najważniejsze jest odtworzenie poduszek z łapami niedźwiedzia polarnego. Przy okazji, czy wiesz, że niedźwiedzie polarne mają czarną skórę??

Zrób łapy z pluszowych kapci

niedźwiedź polarny-kostium-zrób-to-sam-klapki-pluszowe-łapy

Ciekawym pomysłem byłoby wycięcie pary tanich białych pluszowych kapci, aby można je było nosić jak rękawiczki. Podeszwa nie powinna być zbyt gruba i powinna się łatwo zginać.

Uszy niedźwiedzia polarnego

niedźwiedź polarny-kostium-uszy-opaska-pluszowy-biały

Uszy niedźwiedzia polarnego są szybko zakładane, a w połączeniu z dopasowanym białym strojem karnawałowy kostium jest gotowy w mgnieniu oka. Uszy można przymocować do opaski lub spinek do włosów.

Pluszowe uszy na spinkach do włosów

niedźwiedź polarny-kostiumy-akcesoria-uszy-pluszowe-białe-spinki do włosów

Do rękodzieła potrzebujesz miękkiego pluszu, igły, nożyczek i spinki do włosów. Na kartce papieru narysuj owalne koło jako szablon i wytnij szablon. Przenieś szablon na tkaninę i wytnij cztery razy. Możesz również użyć innej tkaniny do wewnętrznej strony uszu.

Opaska z białymi pomponami w kształcie uszu misia

niedźwiedź polarny-kostium-akcesoria do włosów-dzieci-dziewczynka-pompony-białe

Złóż ze sobą dwa owale po prawej stronie i zszyj je razem. Na dole każdego ucha pozostawiono mały otwór do obracania. Teraz przekręć każde z dwojga uszu przez otwór obrotowy tak, aby plusz znalazł się ponownie na zewnątrz. Złóż zewnętrzne części każdego ucha do siebie i zszyj razem, tworząc małe zagięcie w małżowinie usznej.

Pompon futrzany mocowany na opasce do włosów

kostium niedźwiedzia polarnego uszy pompony futrzana opaska do włosów

Jeśli wolisz oszczędzić sobie szycia, możesz rozważyć możliwe alternatywy, takie jak pompony z futra (oczywiście z futra syntetycznego) lub pompony z włóczki.

Makijaż niedźwiedzia polarnego dopełnia karnawałowy kostium

maska ​​​​dziecka na kostium niedźwiedzia polarnego

Kostium niedźwiedzia polarnego jest kompletny tylko z odpowiednim makijażem. Ten makijaż niedźwiedzia polarnego może być gotowy w około 10-15 minut i trochę praktyki. Potrzebujesz makijażu wodnego w czerni i bieli, gąbeczek do makijażu, cienkich, cienkich okrągłych pędzli, średnich pędzli płaskich, pędzli blenderowych, cieni do powiek w czerni i szarości, opcjonalnie także białego tuszu do rzęs i białego brokatu.

Co jest potrzebne?

Wymagane instrukcje dotyczące makijażu stroju niedźwiedzia polarnego

Kluczem do dobrego makijażu niedźwiedzia polarnego jest płaszcz. Najpierw przećwicz pociągnięcia pędzlem na ramieniu. Użyj cienkiego okrągłego pędzla z czarną farbą, aby stworzyć „przerwaną” zygzakowatą linię. Pędzel nie powinien być zbyt mokry. Następnie możesz wykonać na nim białe pociągnięcia za pomocą płaskiego pędzla, aby linie wyglądały na bardziej miękkie.

Uzupełnij maskę niedźwiedzia gruszy

maska ​​​​instrukcji makijażu kostiumu niedźwiedzia polarnego

Płaską stroną gąbki wymaluj kształt głowy i łap misia w kolorze białym. Użyj szarego pędzelka do cieni i blendera, aby uzyskać ładny odcień – na środku nosa, wzdłuż górnej części maseczki, na środku uszu, w załamaniu powiek, po bokach nosa, wzdłuż górna linia rzęs, a na środku łapy na policzkach.

Zrób odcienie

niedźwiedź polarny-kostium-makijaż-instrukcje-dzieci-dorośli

Za pomocą pędzla blendera nałóż czarny cień na środek uszu, na dolną część nosa oraz wzdłuż górnej i dolnej linii rzęs. Dobrze się blenduj, aby uzyskać ładny trójwymiarowy efekt. Użyj cienkiego okrągłego pędzla i czarnej farby, aby pomalować nos niedźwiedzia. Charakteryzuje się trójkątnym kształtem – u góry płaski, u dołu lekko zaokrąglony. Pomaluj górną wargę również czarną farbą. Powinien wyglądać bardziej płasko. Zarysuj oczy czernią i rozmazuj linie.

nadaj makijażowi ostateczny szlif

niedźwiedź polarny-kostium-makijaż-instrukcje-zrób-to-sam

Narysuj czarne kółko na środku białej łapy i pięć mniejszych kółek na górze. Nie zapomnij też o pazurach. Użyj pociągnięć pędzla, które ćwiczyłeś na początku, aby nałożyć makijaż na futro wokół maski. Za pomocą płaskiego pędzla nałóż trochę więcej białej farby na dolną wargę i zrób kropki wokół maski. Użyj białego tuszu do rzęs i brwi oraz białego brokatu na czole.

Tinker kartonowa maska ​​niedźwiedzia polarnego z dziećmi

niedźwiedź polarny-kostium-maska-papier-talerz-dzieci-majca

Dzieci w wieku od 5 do 6 lat mogą z pomocą wykonać tę maskę niedźwiedzia polarnego. Będzie gotowy za około 30 minut! Maskę można również nosić na czole.

niedźwiedź polarny maska ​​kostiumowa papierowy talerz bibułka

Potrzebne będą: papierowy talerzyk, klej, gumka, biała farba, biała kartka papieru, pędzelek, dzbanek po jogurcie, czarny marker, nożyczki, biała bibułka, czarny pompon na nos.

niedźwiedź polarny-kostium-maska-papierowy-talerz-dzieci-karnawał-majstruje

Przecina oczy i przykleja się okrągły kubek po jogurcie. Następnie zaczynasz przyklejać kawałki bibuły do ​​podkładu. Dwa uszy są wycinane z białej kartki papieru i przyklejane lub zszywane do papierowego talerza. Gumka jest nawleczona i wiązana po bokach. Czarny pompon jest przyklejony do kubka po jogurcie i tyle!

niedźwiedź polarny-kostium-papier-płyta-maska-majtka-dzieci