karnawał

Zrób sobie kostium kaktusa dla dzieci i dorosłych – instrukcje i akcesoria

Stwórz własny kostium kaktusa z wełnianej nici i kwiatów z pomponów

Oczywiście równie zabawny kostium karnawałowy najlepiej pasuje do zabawnego karnawału. A dzięki pomysłowym i fantazyjnym pomysłom możesz rozśmieszyć wszystkich innych. Jeśli szukasz czegoś nowego w tym roku, a nawet chciałbyś zrobić to sam, możesz wybrać taki kostium kaktusa. Jest to nie tylko zabawne, ale także bardzo łatwe. W tym artykule chcielibyśmy przedstawić Wam techniki i warianty, które są w tym celu dostępne. Stroje kaktusów są również wspaniałe na kostiumy na ostatnią chwilę i dla początkujących. Niezależnie od tego, czy szukasz kostiumu kaktusa dla kobiet, mężczyzn czy dzieci, nie możesz się pomylić z tymi pomysłami.

Zrób sobie kostium kaktusa – podstawowe materiały

Domowy kostium kaktusa z czyścikami do fajek, słomkami lub wełną

Najłatwiejszym sposobem na zdobycie oryginalnego kostiumu kaktusa na karnawał jest użycie gotowej odzieży. Jeśli nie masz jeszcze czegoś odpowiedniego w swojej szafie, to właściwe szybko znajdziesz w sklepie. Jedynym wymaganiem jest, aby ubrania były w kolorze zielonym. Nie ma znaczenia, czy jest jasny czy ciemny. Rodzaj ubioru również nie ma znaczenia. Możesz wybrać to, co lubisz. Bluza i dżinsy są równie odpowiednie jak spodnie garniturowe i sweter czy kurtka. Panie mogą również skorzystać z sukienki, spódnicy i rajstop. A jeśli karnawałowy kostium jest dla niemowlaka, to po prostu weź zielony pajacyk.

śmieszny pomysł na karnawałowy kostium dla niemowląt i małych dzieci

Ale jeśli nie znajdziesz w sklepach niczego odpowiedniego do kostiumu kaktusa, możesz również uzyskać zielony kolor za pomocą farby do tekstyliów i samodzielnie pofarbować ubrania. Wtedy masz również możliwość wyboru odcienia, który najbardziej Ci się podoba. Ponieważ kaktusy nie zawsze są całkowicie zielone, beżowe, brązowe i w razie potrzeby można również użyć turkusowych spodni, a na górze mogą znajdować się elementy w kolorze beżowym, brązowym lub podobnym. Poeksperymentuj trochę, aż będziesz zadowolony ze stroju.

Zabawny kostium kaktusa wykonany ze słomek

Kostium kaktusa ze słomek, zielonych spodni i swetra

Kiedy już skompletujesz odpowiednie elementy garderoby, nadszedł czas na rękodzieło, ponieważ ubrania, jakie są, prawie nie przypominają kaktusów. Do pierwszego pomysłu potrzebne będą słomki (najlepiej w kolorze białym, zielonym lub beżowym) i klej na gorąco. Nadaje się jako kostium kaktusa zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Najpierw pokrój słomki na trzy lub cztery części, ponieważ mają one stać się kolcami. Następnie przykleja się je do odzieży za pomocą gorącego kleju. Najlepiej najpierw wypróbować to na starym kawałku materiału, aby go wyczuć i nie zrujnować ubrań na kostium kaktusa.

Kostium kaktusa dla karnawałowego majsterkowicza ze słomkami i bluzą

Podsumowując, po prostu bierzesz kawałek słomy, nakładasz trochę gorącego kleju na jeden z dwóch końców i przyklejasz go do swetra lub innego ubrania, które wybrałeś. Jeśli robisz kolce do kostiumu kaktusa ze słomek, najlepiej skleić grupę trzech lub czterech kawałków w jednym miejscu. Wygląda to bardziej autentycznie, ponieważ prawdziwy kaktus ma również kilka kolców wyrastających z jednego miejsca. W ten sposób możesz przykleić górną część, jak chcesz. Albo zaprojektujesz tylko przód, albo powtórzysz całość z tyłu. Nie zapomnij też o rękawach.

Grzbiety wykonane z wełnianej nici

zabawny kostium karnawałowy z zieloną sukienką kaktusy z kwiatami

Zwłaszcza, gdy kostium kaktusa jest przeznaczony dla mniejszych dzieci, a nawet dla niemowląt, słomki niekoniecznie są właściwym wyborem. Niemowlęta mogą się po nim drapać i są po prostu denerwujące. W takim przypadku można również zastosować inny wariant. Są to proste kolce wykonane z wełnianej nici. Oprócz białej wełny ponownie będziesz potrzebować gorącego kleju i oczywiście zielonego ubrania. Podłącz pistolet do gorącego kleju i gotowe.

Instrukcja robienia kostiumów za pomocą gorącego kleju

Gdy gorący klej się nagrzewa, odetnij trzy równe nitki wełny i zwiąż je na środku. Najlepiej wykonać kilka takich grup kolców jednocześnie. Następnie przyklej je i słomki wcześniej do ubrania. A potem gotowe. Ten pomysł może być używany dla obu płci, więc nadaje się również na kostium kaktusa dla mężczyzn.

Mały kaktus z czapką jako dodatek na karnawał

Jak wspomniano wcześniej, te kolce lepiej pasują do kostiumu dla niemowląt. Więc jeśli chcesz w tym roku świętować Mardi Gras ze swoją małą ukochaną i szukasz kostiumu, kaktus to naprawdę fajny pomysł. Jest również wykonany szybko i łatwo, dzięki czemu nadal możesz stworzyć kostium kaktusa nawet w zabieganym codziennym życiu jako świeża mama. Wystarczy wziąć śpioszek z długim rękawem lub koszulkę niemowlęcą z długim rękawem. Nie musisz naklejać wszystkich kolców na raz. Po prostu zrób kilka z nich każdego dnia.

Majstrowanie przy czyścikach do rur

majstrować przy czyścikach do fajek samodzielnie robić kolce dla kaktusa

Nawet czyściki do fajek są świetnym materiałem, z którego możesz zaprojektować swój karnawałowy kostium. Używaj go jak słomki: przycinaj mniejsze kawałki na wymiar, które następnie możesz przymocować małymi grupami po trzy do koszuli, swetra, sukienki lub spodni. Pomysł ten jest również bardziej polecany starszym dzieciom i dorosłym, ponieważ czyściki do rur są wykonane ze spiczastego drutu, który, choć niekoniecznie niebezpieczny, może być irytujący.

Dodatkowe akcesoria do kostiumu kaktusa na karnawał

Czapka niemowlęca z kulką i kwiatkiem do body niemowlęcego z kaktusem

Możesz również dodać kilka dodatkowych elementów do stroju kaktusa. Z jednej strony czapkę lub kaptur można również ozdobić kolcami i w ten sposób ukryć również głowę. Oprócz kolców można tam również umieścić kwiaty. Chcielibyśmy pokazać poniżej, jak możesz je wykonać. Poza tym rękawiczki są oryginalnym dodatkiem, a przede wszystkim rękawiczkami kuchennymi, ponieważ są bardziej obszerne i dzięki temu najlepiej imitują naturalnie zaokrąglone gałązki kaktusa.

Kostium kaktusa z kwiatami DIY

Przebranie dla dzieci na Mardi Gras i Halloween z sukienką i kwiatami

Jak już wspomniano, kwiaty są miłym dodatkiem, który sprawia, że ​​kostium kaktusa jest jeszcze bardziej radosny, a przede wszystkim bardziej kolorowy. Mogą być wykonane z różnych materiałów, a następnie przymocowane do góry lub rękawów lub służyć jako nakrycie głowy poprzez przyklejenie ich do opaski lub czapki. Oczywiście zależy to również od płci. Opaska na głowę to fajny pomysł dla kobiet, a mężczyźni pewnie woleliby kapelusz.

Kwiaty jako nakrycia głowy wykonane z materiału filcowego w kolorze czerwonym, żółtym i pomarańczowym

  • wykonane z filcu

Pierwszy wariant wykonany jest z tkaniny filcowej. Dobrze pasują kolory czerwony, pomarańczowy, żółty i różowy. Odpowiednie są zarówno kwiaty jednokolorowe, jak i wielokolorowe. Najpierw wytnij z filcu wiele różnych płatków. Aby upewnić się, że wszystkie są takie same, możesz wcześniej wykonać w tym celu kartonowy szablon. Jak widać w instrukcjach dotyczących filcowych kwiatów do kostiumu kaktusa, poszczególne płatki są następnie sklejane w kilku rzędach, aż do uzyskania pożądanego rozmiaru. Następnie przyklej gotowy kwiat w dowolnym miejscu kostiumu.

Zrób kwiatek z filcu jako nakrycie głowy z opaską

Jeśli chcesz użyć kwiatka do nakrycia głowy z opaską, zalecamy najpierw przykleić go na filcowy krążek, z którego również potrzebujesz drugiego krążka o tej samej wielkości. Nałóż gorący klej na krawędź koła, jak pokazano, i przymocuj opaskę na głowę między ten a drugi filcowy krążek. Jeśli chcesz, możesz dodać jeszcze kilka kolców do akcesoriów do włosów.

Zrób to sam kostium dla mężczyzn i kobiet pompony jako kwiaty kaktusa

  • wykonane z pomponów / wełny

Do tego pomysłu będziesz potrzebować wełny. Ponownie, czerwony, żółty, różowy lub pomarańczowy są najlepsze, ponieważ są to najczęstsze kolory kwiatów kaktusa. Jeśli nie wiesz, jak samemu zrobić pompony, postępuj zgodnie z instrukcją: Wełniana nić jest kilkakrotnie owinięta wokół dłoni. Im bardziej owiniesz rękę, tym bardziej krzaczasty będzie bobble. Następnie ostrożnie wyjmij tę wielowarstwową pętlę z ręki i zawiąż koniec nici wokół środka. Zawiąż węzeł i rozetnij dwie pętle po obu stronach węzła. Bobble jest gotowy, podobnie jak twój kwiat kaktusa. Teraz przyklej je do swojego kostiumu kaktusa.

Kaktusy jako kostium karnawałowy dla kobiet z sukienką i nakryciem głowy

  • ze sztucznych kwiatów

Zdobywanie kwiatów jest jeszcze łatwiejsze dzięki użyciu gotowych sztucznych kwiatów. Usuń kwiaty ze sztucznych łodyg, które zwykle są po prostu przypięte. W razie potrzeby odetnij je nożyczkami lub szczypcami. A potem możesz przykleić je do samodzielnie wykonanego kostiumu karnawałowego. To było całkiem proste, prawda??

Zrób papierowe kwiaty z bibuły i bibuły

  • zrobione z papieru

Nieco bardziej wyszukaną, ale tym piękniejszą opcją byłoby zrobienie kwiatów z papieru, a dokładniej z krepy lub bibuły. W tym celu można wybrać szeroką gamę kolorów i kształtów kwiatów. Poradniki dotyczące papierowych kwiatów są obfite, więc nie będziesz sam z tym projektem. Te kwiaty na pewno zrobią wspaniałe wrażenie, a po karnawale można je zdjąć ze stroju i wykorzystać jako wiosenne dekoracje w domu.

Spódnica do doniczek

zabawny dodatek do kostiumu kaktusa z plastikową doniczką

Możesz nawet użyć doniczki jako akcesorium. To również świetny pomysł, jeśli zamiast spodni chcesz nosić legginsy. Możesz nawet zrobić akcesorium z prawdziwego plastikowego wiaderka. Upewnij się, że średnica wiadra jest wystarczająco duża. Wystarczy wyciąć dno tego wiadra. Następnie wykonaj jeszcze dwa otwory w górnej krawędzi z przodu iz tyłu. Tam zawiązujesz sznurek, aby wcielić się w rolę tragarzy. kompletny!

Wskazówka: jeśli nie możesz znaleźć wystarczająco dużej donicy, po prostu weź mniejszą i przetnij ją wzdłuż na pół. Przymocuj jedną połowę z przodu, a drugą połowę z tyłu.

Jeśli jednak zrobisz kostium na ostatnią chwilę i po prostu zabraknie Ci czasu na wiadro, możesz zamiast tego użyć kartonu. Ten dogodnie ma również pasujący kolor. Na kawałku kartonu narysuj kształt wiadra i wytnij go. Możesz teraz użyć tego kształtu jako szablonu dla innego. Te dwie części powinny być z przodu iz tyłu. Aby to zrobić, po prostu zwiąż je ze sobą w odpowiedniej odległości za pomocą sznurka lub drutu. Nie powinno też zabraknąć pasków, aby łatwiej było przenosić doniczkę z kaktusami.