karnawał

Zrób sobie karnawałowy kostium – Pascal z Roszpunki

Zrób sobie kostium Mardi Gras - mały-zielony-kamaleon

Wielu woli samodzielnie wykonać kostium karnawałowy. To także świetna okazja, aby stworzyć coś wyjątkowego, czego tak naprawdę nikt inny nie ma. Zwłaszcza Twoje dziecko może być w ten sposób cudownie zaskoczone. Dziś chcielibyśmy pokazać Wam przewodnik, z którego możecie skorzystać, aby zdobyć Zrób sobie kostium karnawałowy który wygląda jak kameleon Pascal.

Aby samemu wykonać kostium Mardi Gras, potrzebujesz:

Zrób sobie karnawałowy kostium - kinder-chamaelaon-pascal

– ok. 2 metry polaru ciemnozielona

– Tkanina polarowa o długości 0,5 metra jasnozielona

– zamek błyskawiczny 30 cm

– Wata poliestrowa

– Kula styropianowa (ok. 7,5 cm średnicy)

– na oczy: filc lub polar w kolorze czarno-brązowym, a także biały filcowy materiał

– Pistolet na gorący klej

– Guma o szerokości 2,5 cm

Zrób sobie kostium karnawałowy – A tak to się robi:

pascal-kamaleon-kostium-dzieci-wykonane-własnoręcznie

1. Wytnij ciało kostiumu z ciemnozielonego polaru. Potrzebujesz do tego dwóch części. Aby uzyskać odpowiedni rozmiar, możesz również użyć jednej z sukienek swojej córki, aby pomóc Ci uzyskać odpowiedni rozmiar, a także otworów na ramiona i głowę. Część na plecy powinna być szersza o 2,5 cm i dzielona na środku, ponieważ tam później zostanie dodany zamek błyskawiczny. Możesz też poszerzyć te części w dół.

karnawał-kostium-dzieci-jak-robić-instrukcje

karnawał-kostium-sam-uszycie-brzuch-wata

Jasnozielony polar należy wyciąć tak, aby zaczynał się tuż przy kołnierzu ciemnozielonego materiału z przodu, ale nie sięgał do samego dołu i był owalny. Umieść ten „brzuch” na ciemnozielonym kawałku polaru i zacznij go szyć. Ale na razie zostaw dolną część otwartą. Teraz wypełnij brzuch watą, aby go ukształtować. Teraz możesz również zaszyć dolny otwór.

Zrób sobie kostium karnawałowy-dzieci-zapinany na zamek błyskawiczny

Teraz dochodzimy do tylnej części. Dodaj do tego zamek błyskawiczny od razu. To rozciąga się na ponad połowę długości. Zszyj tył razem do końca.

karnawał-kostium-zrób-sam-kamaleon-zamknij rękawy

2. Wytnij rękawy. Aby to zrobić, zmierz długość ramion dziecka lub użyj innego ubrania, aby pomóc. Szerokość rękawów powinna odpowiadać średnicy otworów rękawów.

karnawał-kostium-uszyj-sam-zamek

3. Sam zrób kostium Mardi Gras – Zszyj razem przód i tył kostiumu w okolicy szyi (wewnątrz na zewnątrz). Dodaj rękawy. Aby mieć pewność, że są one prawidłowo osadzone, można je wcześniej zamocować za pomocą szpilek, aby w razie potrzeby można je było przesunąć. Następnie zszyj razem rękawy, przód i tył. Ale pomiń dolny margines.

Karnawałowy kostium sam instrukcje

Teraz odwróć kostium na lewą stronę, aby przyszyć rąbek rękawa. Najlepiej wybrać szew zygzakowaty, aby brzeg rękawa był bardziej elastyczny.

karnawał-kostium-kamaleon-dzieci-zrób-sam-siebie

4. Teraz dochodzimy do ogona. Do tego potrzebujesz dwóch sztuk tego samego rozmiaru. Powinny zaczynać się szeroko i wąsko w kierunku czubka ogona. Ponownie zszyj brzegi razem, pozostawiając szeroki koniec otwarty, aby wypełnić ogon watą po odwróceniu go na lewą stronę. Ponownie nie należy używać zbyt dużej ilości waty, w przeciwnym razie ogon nie będzie mógł się później odpowiednio zwinąć.

karnawał-kostium-sam-uszyj-ogon-kamaleona

Złóż pół centymetra na centymetr krawędzi i przyszyj gotowy ogon do kostiumu. (Wskazówka: możesz przypiąć go z powrotem tylko na początku, aby sprawdzić pozycję i dopiero wtedy rozpocząć szew.)

karnawał-kostium-zrób-to-sam- wata-ogon

karnawał-kostium-zrób-to-sam-dzieci-kamaleony-bułki

Następnie zawiń ogon i przymocuj go w kilku miejscach za pomocą igły i nici. Rolka nie powinna dochodzić do końca ogona.

5. Potrzebujesz także spodni. Możesz użyć do tego zielonych rajstop lub uszyć spodnie z zielonego polaru. Możesz zobaczyć dokładnie, jak to działa tutaj: Szyć spodnie.

karnawał-kostium-zrób-sam-kamaleon-hande

6. Aby zaprojektować dłonie i stopy, każda z trzema palcami, potrzebujesz papierowego szablonu. W ten sposób wszystkie kawałki będą miały ten sam rozmiar i kształt. Koniec każdego kawałka (a więc kostki i nadgarstki, że tak powiem) powinien być tak szeroki, jak końce na rękawach. Za pomocą szablonu narysuj dłoń na ciemnozielonym kawałku polaru, który jest nieco większy od samego szablonu.Ten nadmiar będzie Ci potrzebny do szycia. Potrzebujesz więc dwóch sztuk na każdą rękę/stopę.

karnawał-kostium-zrób-to-sam-dzieci-kamaleon-hande

Gotowe stopy i dłonie przyszyj do spodni i rękawów. Możesz również uszyć gumę na spodzie, aby dziecko mogło wsunąć stopy i ręce, a stopy były unieruchomione podczas noszenia.

Zrób sobie karnawałowy kostium czapka-kamaleon-oczy

7. Na końcu brakuje tylko głowy. Czapka składa się z dwóch półokręgów, które zszywasz razem. Oczy wykonane są z kulki styropianowej, którą przecina się na pół. Następnie owinąć to białym filcem i skleić z tyłu pistoletem do klejenia na gorąco. Nadmiar materiału jest następnie po prostu odcinany nożyczkami.

karnawał-kostium-sam-kameleon-zamknij-oczy

Następnie są ciemnozielone powieki, każda złożona z dwóch półokręgów. Możesz użyć oczu jako szablonu kształtu. Zszyj je i wypełnij watą, po czym przyklej do oczu.

karnawał-kostium-zrób-sam-kamaleon-kapeleny-oczy

Z brązowego polaru (na tęczówkę) wyciąć okrąg, z czarnego (na źrenicę) mniejszy okrąg (na źrenicę), a z białego polaru mały trójkąt (aby odbijać światło w oku). Przyklej wszystko na kulkę styropianową, a to z kolei na czapkę. Możesz również przyszyć oczy.

Zrób sobie kostium Mardi Gras, instrukcje dla dzieci do samodzielnego szycia

8. W przypadku grzebienia postępuj jak w przypadku powiek, z tą różnicą, że poszczególne części nie są dokładnymi półokręgami, ale raczej przypominają tęczę, która staje się nieco szersza w środku. Zszyj kokardę, napełnij grzebień bawełną i przyszyj do czapki.

Zrób sobie kostium karnawałowy -instrukcje-kamaleon

I jesteś gotowy, aby sam zrobić karnawałowy kostium!

Możesz znaleźć oryginalne instrukcje tutaj.

karnawał-kostium-zrób-sam-pascal-kamalaeon

Kostium Mardi Gras zrób to sam-torba-na ramię-chłopca

Kostium Mardi Gras zrób to sam-dziewczyna-fioletowa-sukienka-kwiat-włosy