karnawał

Zrób sobie karnawałowe czapki – proste pomysły na kostium DIY

zrób sobie karnawałowe czapki pomysły-instrukcje-owoce-czapki-bibuła

Kapelusze są świetnym dodatkiem do strojów karnawałowych i nadają całości wykończenia. W zależności od stroju czapki można również szybko i łatwo wykonać samodzielnie. Możesz samodzielnie uszyć czapki lub zrobić je z papieru. Zebraliśmy kilka pomysłów i instrukcji, które pomogą Ci w tym roku Zrób sobie karnawałowe czapki Móc. Pomysły są odpowiednie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Zrób sam karnawałowe czapki – klasyczne czapki imprezowe

Zrób sobie karnawałowe czapki inspiracja-imprezowa-kapelusz-kwiat-klowna-klaun

Czapka imprezowa świetnie sprawdzi się jako czapka karnawałowa. Te karnawałowe czapki mogą być używane do różnych strojów, a nawet wykonane przez początkujących. Na przykład imprezowa czapka świetnie pasuje do kostiumu klauna. Wystarczy lejek, który można zrobić z papieru lub filcu. Nie musisz nawet umieć szyć, jeśli chcesz samemu zrobić czapki imprezowe jako czapki karnawałowe.

Sam rób karnawałowe czapki – pomysły do ​​naśladowania

Zrób sobie karnawałowe czapki czapki imprezowe-pompony-karton-papier

Następnie możesz udekorować lejek, jak chcesz. Jako wskazówkę możesz wykorzystać kolory swojego stroju. Jeśli twój kostium ma na przykład wzór w kropki, możesz go również zaprojektować na czapkach. Zapraszamy również do samodzielnego wykonania pomponów do karnawałowych czapek. Dodaj też trochę do karnawałowego stroju. W końcu wszystko powinno do siebie pasować.

Zrób to sam cyrkowe karnawałowe czapki

karnawałowe-czapki-zrób-sam-cyrk-motto-namiot-czapki

Jeśli szukasz odpowiedniego kostiumu na karnawałową imprezę z motywem cyrkowym, ten pomysł na kapelusz może się przydać. Namiot cyrkowy jest po prostu zrobiony z białego kubka i lejka po pomalowaniu pasków. Nie zapomnij o gumce i fladze, gdy sam tworzysz te karnawałowe czapki. Śmieszne czapki, takie jak ten, świetnie nadają się do różnych pomysłów na kostiumy.

Sam rób karnawałowe czapki – pomysły o kwiecistym wyglądzie

Zrób sobie karnawałowe czapki z kwiatami-papierem-instrukcje-pomysły na rękodzieło-damskie

Dostępne są kapelusze kwiatowe w wielu różnych wzorach i wykonane z szerokiej gamy materiałów. Jeśli chcesz samemu zrobić karnawałowe czapki, czasami niezbędna jest rama podstawy. Więc także dla tego wspaniałego akcesorium. Ramkę z łatwością wykonasz z kartonów. Następnie można go przykleić płatkami kwiatów wykonanymi z bibuły, tkaniny, filcu lub gumy piankowej.

Liście jako nakrycie głowy

Zrób sobie karnawałowe czapki liście-pianka-guma-papier-opaska do włosów-łatwe

Takie liście, które można wykorzystać na kostiumy owocowe, mogą być również wykonane z dowolnego materiału. Trzon może składać się z kawałka rury, którą przykrywasz odpowiednią tkaniną. Następnie przymocuj liście i łodygę na opasce lub opasce. W ten sposób możesz sam zrobić karnawałowe czapki!

Filcowy kapelusz kwiatowy

Karnawałowe kapelusze-zrób-to-sam-kwiat-kapelusz-pomysł-filc-uszycie-majstrów

Proste, karnawałowe czapki możesz wykonać samodzielnie, do których niekoniecznie musisz szyć, bo filc można też cudownie skleić. Możesz wybrać dowolny kształt czapek. Jeśli sam robisz takie karnawałowe czapki, możesz je wykorzystać na kostiumy dla dziewczynek lub wróżek. Przyjazny dodatek dla młodych i starszych!

Zrób sobie karnawałowe czapki – instrukcje dotyczące czapki z kwiatami

karnawałowe kapelusze-zrób-sam-kwiatowy-kapelusz-łatwe-majstrowanie-karnawałowe-pomysły

Kolejną uroczą rzeczą jest taka czapka, która również jest wykonana z filcu. Ale inne tkaniny są również cudownie odpowiednie. Potrzebujesz okrągłej pokrywki dowolnego rozmiaru, jeśli chcesz samodzielnie wykonać takie karnawałowe czapki. Na pokrywce połóż dużo materiału wypełniającego, który następnie zakryj okrągłym kawałkiem materiału. Przyklej żółtą tkaninę do krawędzi pokrywki.

Zrób płatki

karnawałowe czapki-zrób-tkaninę-instrukcje-majstrowania-szablon-płatki

Do płatków najlepiej użyć domowego szablonu. Dzięki temu masz pewność, że wszystkie płatki wyglądają tak samo. Przeszyj wzdłuż brzegu igłą i nitką, a następnie pociągnij za nić. W ten sposób tworzysz wzór marszczenia. Powtórz ten krok dla wszystkich płatków. Jeszcze tylko kilka kroków, aby zrobić własne karnawałowe czapki.

Uzupełnij karnawałowy kapelusz

karnawałowe czapki-zrób to sam-opaska-akcesoria-akcesoria

Następnie przyklej płatki do spodu pokrywki. Upewnij się, że liście są blisko siebie. Następnie przykryj wieczko okrągłym kawałkiem filcu, na który na koniec zakładasz opaskę, aby można było założyć nakrycie głowy. Z samodzielnym robieniem karnawałowych czapek nie ma już nic wspólnego.

Zrób pierścionek z kwiatami

Zrób sobie karnawałowe czapki z filcu-dzieci-dorosłych-przebieranki w kwiaty

Ten wariant to również dobry pomysł na kapelusze z kwiatami. Poszczególne płatki są nawleczone na wstążkę. Nakrycie głowy jest następnie umieszczane na głowie jak kapelusz lub korona. Najłatwiejszym sposobem samodzielnego wykonania tych karnawałowych czapek jest ponowne użycie filcu. Oczywiście można również użyć innych materiałów.

Poszczególne elementy

karnawał-czapki-zrób-siebie-czerwone-płatki-uszyj-wstążkę-nakrycie głowy

Z płatków wytnij owalne kawałki materiału, jeśli sam wykonasz te karnawałowe czapki. Są one następnie składane na środku. Zszyj brzegi razem, pozostawiając nieco otwarte po obu stronach w kierunku linii zagięcia, aby można było przewlec wstążkę. Utwórz tyle płatków, ile potrzeba dla wybranego rozmiaru.

Prosta czapka krasnoludka bez szycia

DIY-karnawałowe-czapki-bez szycia-krasnoludzki-kapelusz-lejek

Ta fajna karnawałowa czapka jest ponownie doskonałym przykładem tego, jak można pracować z filcem bez szycia. Jeśli chciałbyś sam zrobić takie karnawałowe czapki, wystarczy Ci pistolet do klejenia na gorąco. Wytnij trójkąt z filcowej tkaniny dowolnego koloru. Rozmiar zależy od obwodu głowy. Uformuj lejek za pomocą trójkąta i w razie potrzeby wypróbuj rozmiar.

Zrób sam zabawny kapelusz

karnawałowe czapki-zrób to sam-pomysły-instrukcje-łatwe-dla-początkujących-karnawałowe-kostiumy-dzieci

Lejek jest następnie sklejany. Pozostaw klej na chwilę do wyschnięcia, a następnie odetnij nadmiar tkaniny przy otworze. Kapelusz jest gotowy. Jeśli sam wykonujesz te karnawałowe czapki, możesz również dołączyć gumkę, aby czapka nie zsuwała się. Możesz też ozdobić czapkę kwiatami i innymi rzeczami.

Uszyj sobie kapelusz czarownicy

karnawałowe czapki-zrób to sam-instrukcje-czapka-wiedźma-kostium-karnawał

Nawet kapelusz czarownicy jest łatwiejszy, niż mogłoby się wydawać. Jeśli chciałbyś zapuścić się w taki projekt i samodzielnie wykonać karnawałowe czapki, możesz skorzystać z szablonu poszczególnych elementów, który znajdziesz w linku poniżej. W zasadzie potrzebujesz tylko lejka jak do czapki krasnala i okrągłego kawałka materiału, na którym mocujesz lejek.

Zrób sobie karnawałowe czapki – zrób karnawałowe cylindry

karnawałowe-czapki-zrób-siebie-cylindry-pantomima-klaun-czarny-papier

Możesz użyć cylindra Mardi Gras do kostiumu mima. Ale nadaje się również do kostiumu klauna. Możesz samodzielnie wykonać cylinder jako karnawałowy, nawet jako początkujący, ponieważ nie są wymagane żadne specjalne umiejętności. Najpierw przygotuj kilka szablonów, które możesz również wykonać w programie do malowania, a następnie wydrukować.

Zrób sobie karnawałowe czapki – instrukcje dotyczące cylindra na karnawał

karnawałowe czapki-zrób-sam-filc-top-kapelusz-karnawałowy-akcesoria

Możesz zrobić karnawałowy cylinder z tkaniny lub papieru. Możesz sprawić, że papier będzie bardziej stabilny dzięki wkładce filcowej. Wytnij poszczególne elementy i przyklej do nich ewentualne wstawki. Uformuj cylinder za pomocą paska, a następnie przyklej krawędzie, jeśli sam robisz te karnawałowe czapki.

Cylinder w małym formacie

karnawałowe czapki-zrób-to-sam-instrukcje-dla-początkujących-kobiety-mężczyźni-karnawałowe-kostiumy

Następnie przyklej pokrywkę do cylindra. Gdy klej wyschnie, cylinder pojawia się na większym okręgu. Ponieważ klej prawdopodobnie również będzie tutaj widoczny, możesz okleić krawędź taśmą. W ten sposób możesz również ukryć każdą nieregularnie przyciętą krawędź. Jeśli sam robisz mniejsze karnawałowe czapki, możesz dodać do nich opaskę lub wstążkę.

Kapelusz dla szalonego kapelusznika

karnawałowe-czapki-zrób-siebie-szalony-kapelusznik-pomysł-karton

Jeśli chcesz samodzielnie zrobić kostium kapelusznika, możesz użyć tej zabawnej czapki jako dodatku. Aby to zrobić, najpierw wykonaj „podstawową strukturę” z tekturowych krążków i pasków, które wyginasz w kształt. Następnie możesz przykryć czapkę tkaniną lub bibułą i udekorować ją według własnego uznania. Jeśli sam robisz karnawałowe czapki, możesz wykorzystać materiały codziennego użytku.

Indyjskie nakrycie głowy

karnawałowe-czapki-zrób-to-sam-indyjski-nakrycie głowy-papier-kolorowe-pióra

Jak samemu zrobić takie indyjskie akcesorium z papieru, jak karnawałowy kapelusz, zobacz powyższe instrukcje. Sklej końce razem, a nakrycie głowy zmieni się w kapelusz, który możesz nosić ze swoim kostiumem. Użyj jasnych kolorów, aby stworzyć najlepszy karnawałowy nastrój.

Instrukcja z szablonem kapelusza wiedźmy tutaj.

Instrukcje dotyczące owocowych kapeluszy z obrazka na okładce tutaj.