karnawał

Zrób samemu papierowe maski – 12 pomysłów na karnawałowe maski

Niezależnie od tego, czy jest to karnawał, czy Halloween, maska ​​jest ważną częścią wielu kostiumów. Zamiast kupować maski, możesz wykonać je samodzielnie z różnych materiałów i wyglądać na karnawał z niepowtarzalnym wyglądem. Za pomocą papierowej maski karnawałowe maski można majsterkować w różnych kształtach i dekorować według własnego uznania. Poniżej wiele świetnych pomysłów i poradników dla Papierowe maski mache zrób to sam, który idealnie pasuje do kostiumów na Halloween lub karnawał.

Papierowe maski mache halloween karnawałowy kostium niedźwiedzia karnawałowa maska ​​diy

Przepis i instrukcje dotyczące papierowych masek mache

Papierowe maski mache zrób to sam-instrukcje-niedźwiedź maska

Mieszankę do produkcji papieru można wytwarzać na trzy różne sposoby – za pomocą kleju, mąki lub kleju do tapet. Wybrany produkt miesza się z wodą do uzyskania gładkiej, lepkiej konsystencji. Gdy mieszanka jest gotowa, należy wybrać odpowiednią powierzchnię, na którą będzie nakładana mache papierowa. Zalecamy użycie balonu do okrągłego kształtu. Aby zrobić papierową mache, potrzebujesz jeszcze kilku arkuszy gazety do rozdarcia lub pocięcia na paski.

Papierowe maski mache tworzą kostium niedźwiedzia

Papierowe maski mache majstrować-niedźwiedź maska-karnawał-instrukcje

Aby wykonać tę maskę niedźwiedzia, możesz użyć balonu jako podstawy. Najpierw nadmuchaj balon, zawiąż go w supeł i przymocuj do stołu roboczego. Aby wykonać papierową makę, w mieszance zanurza się pasek gazety, nadmiar usuwa się, a pasek umieszcza się na balonie i wygładza. Powtarza się to, aż cały balon zostanie pokryty kilkoma warstwami gazety. Do zaprojektowania uszu i nosa potrzebny jest karton, który jest wycinany w odpowiednim kształcie i przyczepiany do maski misia taśmą malarską.

Rękodzieło z papierową mache dla dzieci i dorosłych – przepis, figury i pomysły

Crafting z papierową mache na Halloween – 5 świetnych pomysłów z instrukcjami

Tinker jesienne zdjęcia okienne – słodkie pomysły i motywy

 Zrób sobie maskę dinozaura na kostium dinozaura

Papierowe maski mache majsterkować-dinozaur-trex-maska-karnawał-halloween

Papierowe maski i figurki można dowolnie malować i dekorować. Z papierowej mache możesz wykonać nie tylko proste okrągłe kształty, ale także bardziej skomplikowane maski i figury. Przy odrobinie umiejętności i kreatywności możesz nawet zrobić maskę dinozaura dla dzieci lub dorosłych. Instrukcje podano poniżej. Jeśli pysk nieco się wydłuży, dostaniesz maskę krokodyla.

Papierowe maski dinozaurów – materiały i instrukcje

Papierowe maski mache karnawałowe maski-majsterkowanie-dinozaur-maska-instrukcje

Aby uzyskać kształt głowy dinozaura, będziesz potrzebować hełmu konstrukcyjnego, kartonu, dwóch balonów i taśmy. Najpierw zaprojektowano głowę z górną szczęką z hełmu budowlanego i kilkoma tekturowymi paskami. Następnie nadmuchaj balony, aż będą miały rozmiar pięści i przymocuj je do hełmu. Teraz powinieneś zakleić całą głowę dinozaura taśmą lub taśmą malarską, aby nie było żadnych przerw. Gdy forma jest gotowa, dobrze przykryj ją papierową mache.

Maska dinozaura Tinker

papierowa maska ​​mache maska ​​dinozaura instrukcje majsterkowania

Dolna szczęka wykonana jest w całości z tektury i ostatecznie przymocowana do górnej szczęki za pomocą taśmy i papierowej mache. Gdy papierowa mache wyschnie, można ją pomalować na dowolny kolor. Teraz pozostaje tylko pomalować oczy i nos, zrobić zęby z papieru i przykleić je do maski.

Zrób sam papierowe maski z balonami

papierowa mache-maska-balon-instrukcje-majsterkowania-zrób-zrób-to-maskę

Balony doskonale nadają się do robienia karnawałowych masek. Jeśli chcesz maskę tylko na twarz, a nie na całą głowę, możesz pokryć tylko połowę balonu papierową mache. Aby usunąć balon, należy go rozerwać, gdy papierowa mache jest całkowicie sucha. Pozostaje tylko maska, którą możesz teraz udekorować według własnego uznania.

Zrób z papieru maski na Halloween i Mardi Gras

papierowe-maski-zrób-to-sam-balon-maska-halloween

Po oddzieleniu maski od balonu możesz użyć noża rzemieślniczego, aby wyciąć oczy, usta i nos w dowolnym kształcie, który chcesz stworzyć. Niezależnie od tego, czy chcesz zrobić przerażające maski na Halloween, czy eleganckie maski karnawałowe – nie ma ograniczeń co do papierowych masek.

Twórz papierowe maski popularnych postaci

papier-mache-maski-zrób-siebie-cheshire cat-karnawałowa maska

Dzieci lubią przebierać się za popularne zwierzęta i postacie na Mardi Gras. Dzięki papierowej mache możesz samodzielnie wykonać maskę pasującą do odpowiedniego stroju. Stanowi dobrą alternatywę dla malowania twarzy i wygląda równie pięknie.

Zrób maskę wilka z papierowej mache – instrukcje

papierowa mache-maska-wilk-maska-dzieci-karnawał-halloween

Jeśli chcesz stworzyć bardziej skomplikowaną maskę, pierwszą rzeczą do zrobienia jest zastanowienie się, jak zaprojektować różne komponenty. Tutaj pokazaliśmy przewodnik obrazkowy dotyczący tworzenia maski wilka. Do kształtowania ust i uszu wykorzystuje się tekturowe paski, które mocuje się do maski taśmą malarską. Aby maska ​​wyglądała bardziej autentycznie, ważną rolę odgrywa również malarstwo.

Twórz papierowe maski z folią aluminiową jako bazą

papier-maski-zrób-sam-folia-aluminiowa-instrukcje

Jeśli chcesz samodzielnie wykonać maskę, która idealnie pasuje do Twojej twarzy, możesz użyć folii aluminiowej. Nałóż na siebie trzy warstwy folii aluminiowej i mocno dociśnij arkusze do twarzy. Ważne jest, aby kontury nosa, ust, oczodołów i kości policzkowych były dobrze odwzorowane. Ostrożnie zdejmij maskę z twarzy, a następnie wytnij otwory na oczy.

Sam zrób maskę czaszki

papierowe maski-maski-dekoruj-cukru-czaszka-maska-czaszka

Gotową maskę z folii aluminiowej należy teraz okleić taśmą malarską, najlepiej pracować bezpośrednio na twarzy, aby kontury zostały zachowane. Następnie zdejmij maskę z twarzy i przykryj papierową mache. Suchą maskę możesz pomalować jako czaszkę i w ten sposób wyczarować wspaniały kostium na karnawał lub Halloween.

Pomysły na dekorację maski czaszki

papierowa mache-maska-druciarz-czaszka-karnawałowa-maski- majsterkowicz

Maski mache z czaszki można dowolnie malować i dekorować. Dzięki kolorowym motywom kwiatowym, serduszkom i biżuterii możesz samodzielnie wykonać tak zwaną cukrową lub cukrową czaszkę, która wygląda jednocześnie przerażająco i pięknie.

Zrób maski teatralne z papierowej mache

papier-mache-maski-teatr-maski-karnawalowe-zrób-sam

Jeśli szukasz kostiumu partnera na karnawał, możesz zrobić teatralne maski papierowe. Najlepiej wykonać je metodą folii aluminiowej i symbolizować tragedię i komedię w teatrze.

Majsterkuj i udekoruj karnawałowe maski dla Mardi Gras

papierowe-maski-maski-weneckie-maski-karnawalowe-zrób-sama

Na karnawale po prostu nie działa bez pięknych karnawałowych masek. Stanowią punkt kulminacyjny każdego stroju i stanowią świetną alternatywę dla karnawałowego makijażu. Piękne maski karnawałowe możesz kupić wszędzie w sezonie karnawałowym, ale maska ​​wykonana własnoręcznie zapewni Twoją wyjątkowość.

Twórz papierowe maski jako maski karnawałowe

papierowe mache-maski-karnawałowe-maski-majtki-pomysły-karnawał

Aby samodzielnie wykonać papierowe maski na karnawał, możesz wykonać maskę metodą folii aluminiowej lub z tektury. Inną opcją byłoby kupienie prostych półmasek i przykrycie ich papierową mache. Dzięki temu znacznie łatwiej je malować i dekorować.

Zrób sobie weneckie maski

papier-mache-maski-udekoruj-weneckie-maski-zrób-sam

Półmaski karnawałowe są eleganckie i można je dowolnie ozdobić. Pióra, cyrkonie i brokat to zawsze świetny pomysł. Możesz nawet użyć papierowej mache do wykonania pięknych weneckich masek karnawałowych i przyciągnąć mnóstwo uwagi.

Zrób maskę na kostium faraona

papier-mache-maski-zrób-siebie-egipski-faraon-maska

Możesz również zrobić papierowe maski za pomocą prostych plastikowych masek. Tutaj znajdziesz świetne instrukcje, jak zrobić się z maski faraona po odpowiedni kostium. Do tego potrzebny jest karton, taśma malarska i pusta rolka papieru toaletowego.

Zrób sobie piękne papierowe maski mache

papierowa mache-maski-karnawałowe-maski-majster-egipski-faraon

Najpierw odpowiednio wycina się karton i przyczepia do niego plastikową maskę taśmą malarską. Następnie ułóż brodę z pustej rolki papieru toaletowego i przyklej ją do maski. Następnie przykryj maskę faraona papierową mache i pozostaw do wyschnięcia. Na koniec pomaluj złotą farbą w sprayu, przyklej niebieskie paski i pomaluj oczy i brwi. Połącz maskę z pasującym przebraniem, a Twój kostium faraona dla Mardi Gras jest gotowy.