karnawał

Zrób sam kostium baleriny dla dzieci i dorosłych – wskazówki i instrukcje

Zrób własny kostium baleriny z szyciem i bez

Jeśli szukasz typowego kostiumu dziewczyny na karnawał, to kostium baleriny jest idealny. Nie ma znaczenia, czy dla dorosłych, czy dla dzieci, ponieważ jest popularny wśród młodych i starszych. Ale zanim udasz się prosto do sklepu lub przeszukasz internet, aby znaleźć idealny model, spójrz na dzisiejsze pomysły na majsterkowanie. Nie jest trudno zrobić samemu kostiumy karnawałowe dla baletnicy. Istnieją odmiany, które można wykonać bez szycia, a nawet te, które trzeba uszyć, wcale nie są skomplikowane i mogą być wykonane nawet przez początkujących. Niezależnie od tego, czy robisz kostium baleriny dla dzieci, czy dla siebie, zdecydowanie warto spróbować. Do Mardi Gras jest jeszcze wystarczająco dużo czasu, a jeśli nie jesteś zadowolony z wyniku, zawsze możesz skorzystać z przedsprzedaży.

Z czego wykonany jest kostium primabaleriny??

Wskazówki dotyczące kostiumów baleriny dotyczące kolorów i akcesoriów

Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, gdy myślisz o pięknej baletnicy, jest prawdopodobnie tutu. Szczególnie małe dziewczynki zwykle marzą o tym akcesorium, dlatego nic dziwnego, gdy Twoja córka wybiera ten karnawałowy kostium. A tutu to także ten element stroju, który sam uszyjesz. Resztę prawdopodobnie masz już w domu. Nadal potrzebujesz balerinek. Idealnie wystarczą baleriny lub buty do gimnastyki na co dzień. Więc nie musisz kupować dodatkowych balerinek. Możesz także wyposażyć buty w kilka pasków, które owijasz lub krzyżujesz wokół łydek, ale nie musisz. W przeciwnym razie nadal potrzebujesz ciała, które może być w zależności od potrzeb z długimi lub krótkimi rękawami. Ponieważ w Mardi Gras zwykle jest jeszcze całkiem świeży, bardziej prawdopodobne jest, że sięgniesz po ten z długim rękawem. Nie zapomnij o rajstopach, które powinny być w tym samym kolorze co ciało, jeśli to możliwe.

Kostium baleriny kup gotowe buty balerinki Orange Pink Body

A skoro już jesteśmy przy temacie kolorów: najlepsze są białe, różowe lub różowe. Wtedy możesz mieć pewność, że kostium baleriny również zostanie rozpoznany jako taki. Każdy inny kolor może sprawić, że będzie wyglądać, jakbyś przebrała się za wróżkę. Wyjątkiem jest czarny kolor, który dzięki filmowi „Czarny łabędź” jest równie odpowiedni i stanowi oryginalną alternatywę dla klasyki. Jeśli nadal chcesz inny kolor, polecamy subtelny odcień pastelowy. Jeśli jednokolorowy strój karnawałowy jest dla Ciebie zbyt nudny, możesz oczywiście połączyć dwa. W końcu to twój kostium i możesz z nim robić, co chcesz. Nasze wskazówki mają jedynie charakter sugestii.

DIY kostiumy dla karnawałowych instrukcji dla pań

Opcjonalnie można otrzymać pasującą torebkę do kostiumu baleriny dla kobiet i dzieci. W końcu jako dama ty lub twoja córka również będziecie mieć kilka rzeczy do schowania. Wybierz jednak drobną modelkę, która nie ukradnie show z kostiumu baleriny.

Stroje baleriny dla dzieci i dorosłych – fryzury i dodatki

Baletowa spódnica kopertowa w niebieskim kostiumie karnawałowym dla dziewczynek

Kok jest zwykle wybierany do fryzury balerinek. Tak więc piękną fryzurę z koków polecamy również do stroju karnawałowego, przy czym w szczególności chodzi o surowy kok. Jeśli to dla Ciebie zbyt nudne, możesz również nałożyć na włosy odrobinę brokatu. Alternatywnie można również użyć innych akcesoriów, aby je urozmaicić. Dobrze nadają się opaski na głowę z różnymi ozdobami, takimi jak pióra czy cyrkonie, opaski do włosów, ale także spinka do włosów. Dodatki do włosów, takie jak opaska na głowę w połączeniu z piórkiem i cekinami lub fascynator, nadają kostiumowi baletnicy odrobinę lat 20. Przebranie można poprawić za pomocą odrobiny makijażu. Ładny eyeliner, trochę różu i odrobina szminki sprawiają, że wygląd jest idealny dla Mardi Gras.

Uszycie kostiumu baleriny – prosta kopertowa spódnica

Uszyj samodzielnie kostium baleriny z kopertową spódnicą w kolorze różowym

Oprócz tutu spódnica kopertowa świetnie nadaje się również na kostium baleriny dla kobiet i dzieci. Jest prostszy, ale nie mniej ładny, a do tego bardzo łatwy w uszyciu. W zależności od tego, czy kostium karnawałowy jest szyty dla dziecka czy osoby dorosłej, wymagana jest inna ilość tkaniny. Dlatego najpierw należy wykonać pomiary. Potrzebujesz raz pomiarów talii. Weź taśmę mierniczą i owiń ją raz wokół talii, przełóż ją z przodu brzucha, a następnie przytrzymaj po bokach talii. Będziesz potrzebować tej całej długości do boków talii, aby później spódnicę można było owinąć. Drugi pomiar to długość spódnicy. Możesz dowolnie wybierać. Zazwyczaj spódnica baleriny jest krótka. Ale może też trwać dłużej. Po wykonaniu pomiarów możesz otrzymać tkaninę i inne materiały:

 • szyfon
 • Nożyczki do tkanin
 • Nić maszynowa tego samego lub podobnego koloru co tkanina szyfonowa
 • jedwabna wstążka o szerokości ok. 2,5 do 3,5 cm (inny materiał również jest odpowiedni)
 • Żelazo
 • Szpilki
 • odpowiednia igła do maszyny do szycia do szyfonu
 • maszyna do szycia

Kostium baleriny dla dziewczynek do szycia szyfonu łatwy dla początkujących

 1. Weź materiał i zaznacz wcześniej wykonane pomiary. Wytnij powstały prostokąt nożyczkami do tkaniny. Ponieważ tkanina jest dość śliska, kilka ciężarów, które nakładasz na tkaninę, może się przydać podczas jej wycinania. Zwiń prostokąt. Upewnij się, że oba końce znajdują się na tej samej wysokości. Na wszelki wypadek możesz również użyć spinaczy do bielizny, aby je naprawić, aby nic się nie poślizgnęło. Odetnij dolny róg z boku dwóch końców (nie zagięcia!) Tak, aby był zaokrąglony.
 2. Przygotuj maszynę do szycia. Użyj igły odpowiedniej do tego rodzaju tkaniny i, jeśli to możliwe, zmniejsz nacisk na stopkę. Jeśli maszyna nie posiada takiej opcji ustawień, wydruk powinien pasować tak, jak jest. Długość ściegu powinna być jak najkrótsza. Użyj cienkiego ściegu zygzakowatego.
 3. Rozłóż materiał i zacznij szyć brzeg materiału. Upewnij się, że jeden ścieg wchodzi w tkaninę, a drugi wychodzi poza krawędź. To uszczelni krawędź i zapobiegnie strzępieniu się. Po zakończeniu szycia całej krawędzi przytnij nitki, które mogą wystawać z materiału.
 4. Wstążka powinna być trzykrotnie szersza od spódnicy, aby była na tyle długa, aby móc ją później związać. Użyj szpilek, aby przypiąć go do górnej części tkaniny. Następnie złóż taśmę z powrotem tak, aby krawędź materiału była uwzględniona. Podczas składania użyj tych samych szpilek, aby przytrzymać taśmę na miejscu.

  Wskazówka: jeśli złożysz taśmę wcześniej za pomocą gorącego żelazka, ten krok jest łatwiejszy, szczególnie dla początkujących. Przyszyj wstążkę do spódnicy ściegiem prostym.

Kostium baleriny z tutu bez szycia

Tutu kostium baleriny z brokatem po prostu zrób to sam w kolorze różowym

Ale jeśli chcesz mieć klasyczną tutu jako część karnawałowego stroju, możesz to łatwo zrobić samodzielnie. I nie musisz nawet posiadać do tego maszyny do szycia, ponieważ poniższa spódnica jest wykonana w całości bez szycia. Potrzebne będą jednak materiały na kostium baleriny dla dziewczynek i dorosłych kobiet, które dostaniesz z góry:

 • Tiul w paski
 • gumka, która jest o kilka cali krótsza niż obwód w talii

Tutu bez szycia tiulowych pasków na elastycznym suple

Tiul można kupić w wybranym kolorze lub uzyskać w kolorze białym, a następnie ufarbować na żądany kolor.

 1. Następnie weź gumkę i owiń ją wokół talii, aby określić potrzebną długość. Odetnij kawałek i zawiąż oba końce razem. Teraz możesz spróbować jeszcze raz, czy guma nie jest za ciasna lub za luźna. Jeśli nie chcesz węzła, możesz zszyć końce razem. Ale wtedy trzeba też trochę skrócić taśmę. Nawet początkujący mogą uszyć końce. A skoro i tak później nie widać szwu, to też nie musi być idealne.
 2. Pokrój tiul na paski tego samego rozmiaru. Ty decydujesz, ile dokładnie długości, przy czym połowa każdego paska jest długością tutu. Możesz również zaoszczędzić sobie tego kroku, zdobywając rolkę gotowych pasków tiulu i po prostu pokrój je na kawałki.
 3. Teraz weź pasek i zawiąż go wokół gumki. Węzeł powinien znajdować się pośrodku paska. Następnie zawiąż następny pasek tuż obok niego i tak dalej, aż wrócisz na początek.

Stwórz własny kostium baleriny z tutu z piór

Spódnica z piór i boa z piór w kolorze białym na karnawał

Możesz zrobić tę samą tutu z piór. Do tego celu najlepiej nadają się boa z piór, które następnie po prostu zawiązuje się w gumkę, taką jak tiulowe paski. Tutaj również możesz sam wybrać długość. To, czy uszyjesz kostium baleriny w kolorze białym, czy w jasnym kolorze, zależy od Twojego gustu, ponieważ boa z piór oferowane są również w szerokiej gamie kolorów. Jeśli rząd tiulu lub piór to dla Ciebie za mało, a chcesz mieć bardziej zmysłową spódnicę, możesz użyć szerokiej elastycznej i szydełkowanej opaski na głowę. Ta opaska składa się z kilku rzędów, z których do wszystkich można dodać boa z tiulu lub piór.

Kostium baleriny w kolorze czarnym

Kostium Czarnego Łabędzia z koroną i makijażem

Jak już wspomniano, kostium baleriny dla dziewczynek lub kobiet można również wybrać w kolorze czarnym. Od czasu filmu „Czarny łabędź” jest bardzo popularną alternatywą dla klasycznego kostiumu karnawałowego, dlatego też chcemy o tym wspomnieć. W zasadzie strój jest tutaj taki sam jak w przypadku klasyki. Składa się więc z tych samych pojedynczych części, tylko tym razem w kolorze czarnym. Nie ma znaczenia, czy sama uszyjesz kopertową spódnicę z czarnego szyfonu, czy tutu z czarnego tiulu lub czarnych piór. Rajstopy, body i buty również powinny być w tym kolorze.

czarny kostium baleriny z fascynatorem jako ozdobą do włosów

Możesz również ulepszyć ten karnawałowy kostium za pomocą wspomnianych wyżej akcesoriów, a tym samym dodać trochę dramatu, który byłby bardzo odpowiedni, szczególnie na Halloween. W powyższym przykładzie wybrano fascynator, ale korona też jest świetna. Jeśli chcesz zrezygnować z makijażu, możesz zamiast tego użyć ładnej maski. Są też piękne tkaniny szyfonowe i tiulowe z efektem brokatu, w które wpleciono cekiny. Dodaj trochę energii do zwykłej czerni. Powyższy przykład, w którym przednia część spódnicy została skrócona niż tył, również wygląda energicznie.

Kostium baleriny dla mężczyzn

Kostium męski na karnawałowe przebranie baleriny

Tak, przeczytałeś poprawnie. Mężczyźni, którzy chcą zaimponować naprawdę zabawnym kostiumem karnawałowym na karnawałowym festiwalu, mogą wybrać kostium baleriny dla mężczyzn. Sam pomysł jest zabawny, więc najpierw wyobraź sobie twarze na przyjęciu. Zasady dotyczące stroju są takie same, a powyższe instrukcje dotyczące samodzielnego wykonania można stosować również w przypadku mężczyzn. Wystarczy trochę więcej materiału, aby dopasować rozmiar tutu do mężczyzny. Rajstopy i body można również znaleźć w odpowiednim rozmiarze, czy to specjalnie dla mężczyzn, czy dla kobiet w rozmiarze XXL. Nawiasem mówiąc, kostium karnawałowy dla mężczyzn nie musi być dziwny. Jak wiecie, są też baleriny męskie, więc mężczyźni również mogą zdecydować się na poważny wariant. Niezbędne są wtedy również baleriny i rajstopy. Zamiast body jako top można założyć prosty T-shirt.