karnawał

Zrób karnawałowe girlandy – 12 prostych pomysłów na dekorację DIY na karnawał dla dzieci i dorosłych

Czym byłaby impreza karnawałowa bez kilku wesołych wianków? Jeśli więc zaplanowaliście taką imprezę, to na Karnawał nie powinno zabraknąć girland. Ale zamiast korzystać z klasycznych streamerów lub innych zakupionych wariantów, tym razem możesz zapewnić trochę urozmaicenia i samemu zrobić karnawałowe girlandy. W ten sposób otrzymujesz oryginalną i przede wszystkim niepowtarzalną karnawałową dekorację, która zachwyci każdego i którą możesz całkowicie dostosować do swojego motywu lub kolorystyki. W dzisiejszym artykule podsumowaliśmy kilka odpowiednich pomysłów na wykonanie karnawałowych girland. Czy razem z dziećmi w domu, w przedszkolu czy specjalnie na imprezie dla dorosłych – nie mamy wątpliwości, że wybór będzie dla Ciebie trudny!

Zrób karnawałowe girlandy - proste instrukcje dla dzieci i dorosłych

Twórz karnawałowe girlandy z kolorowych fanów

Zrób karnawałowe girlandy w kolorach tęczy od fanów

Robienie girland na karnawał nie może być prostsze! Z tego powodu nasza pierwsza instrukcja doskonale nadaje się również, jeśli robisz coś dla Mardi Gras w przedszkolu lub z własnymi dziećmi na imprezę w domu. Potrzebujesz tylko trzech rzeczy, z których majstrujesz niezbędne przegródki:

 • kolorowy papier w żądanych kolorach
 • taśma dwustronna lub klej na gorąco (lub inny klej rzemieślniczy)
 • nożyce

Zrób karnawałowe girlandy z fanów - Instrukcje dla fanów z papieru

W przykładzie widać jaskrawo kolorową girlandę w kolorach tęczy łuku z równym gradientem. Oczywiście możesz również wybrać własne kombinacje kolorów podczas tworzenia karnawałowych girland, aby dopasować je do reszty dekoracji. Pokrój papier na kwadraty, po prostu skracając dłuższy bok. Przy klasycznej kartce A4 otrzymujesz kwadraty o wymiarach 21 x 21 cm (oczywiście możesz też wybrać inne wymiary, aby girlandy były mniejsze lub większe). Następnie złóż kwadraty jak akordeon, a otrzymany pasek złóż na pół.

Twórz kolorowe wachlarze i sklej je, aby stworzyć karnawałową girlandę

Przyklej dwie strony, które teraz są skierowane do siebie, za pomocą taśmy dwustronnej lub kleju. Jeśli wykonałeś żądaną liczbę przegródek, możesz je również skleić. Możesz wybrać dowolną długość podczas tworzenia tych karnawałowych girland. Pamiętaj jednak, że im dłużej je robisz, tym cięższe są również. Następnie trzeba je naprawić w kilku miejscach w pokoju.

Zrób ładne girlandy jako ozdobę karnawałową z kółek

Zrób karnawałowe girlandy z papierowych kółek w jasnych kolorach

Czy chciałbyś zrobić proste girlandy na karnawał, które nadal są bardzo ładne? Wtedy ten pomysł jest również bardzo odpowiedni. Nadaje się nie tylko do powieszenia, ale może również ozdobić stół imprezowy. Najlepiej więc zrobić kilka naraz i połączyć. Nawet jeśli chcesz wykonać te karnawałowe girlandy, potrzebujesz tylko kilku materiałów i narzędzi, które wyglądają tak:

 • Kolorowy papier
 • nożyce
 • Dziurkacz z motywem do kółek (również w różnych rozmiarach)
 • cienki sznurek
 • Klej

Wybij kółka z papieru i wytnij nożyczkami, aby uzyskać ładne wzory

Wszystko, co musisz zrobić, aby zrobić te karnawałowe girlandy, to wybić z papieru wiele kółek w dowolnym kolorze. Mogą mieć różne rozmiary, aby uzyskać ciekawe grupy girland lub można połączyć różne rozmiary kół w karnawałową girlandę. Następnie kilkakrotnie przetnij je na krzyż, jak pokazano na rysunku. Oczywiście te kroje to tylko przykład i sugestia, można też wymyślić inne wzory. Następnie ułóż kółka obok siebie w niewielkiej odległości od siebie i nałóż na nie sznurek, który teraz wystarczy tylko przykleić. Wesoła karnawałowa dekoracja jest gotowa!

Wykonaj geometryczne karnawałowe girlandy – instrukcje z papierowymi paskami

Wykonaj karnawałowe girlandy z kwadratów z pasków połączonych sznurkiem

Możesz kupić gotowe paski papieru w sklepie rzemieślniczym (do quillingu) lub samodzielnie przyciąć je do alternatywnej szerokości. Można z niego następnie wykonać takie geometryczne, karnawałowe girlandy, które szczególnie dobrze wyglądają w zestawieniu ze sobą w tęczowych kolorach. Czego potrzebujesz:

 • Papier w dowolnym kolorze i formacie A4
 • Klej
 • nożyce
 • przędza
 • linijka

Najpierw musisz zrobić paski. Weź pierwszy arkusz i złóż go na jednym z krótszych boków na około 6 cm, z tego złóż ponownie na 6 cm, a od tego również 6 cm. Otrzymasz cztery sekcje – trzy tej samej wielkości i na końcu mniejszą 3 cm. Teraz pokrój dłuższy bok papieru na paski tego samego rozmiaru. Nałóż klej na najkrótszy odcinek i przyklej go do drugiego końca tak, aby po prostu wyrównały się ze sobą.

Złóż papier i pokrój go na paski, a następnie nawlecz na sznurek

Następnie wytnij małe otwory w dwóch przeciwległych fałdach, przez które przeciągniesz sznurek. Te dziury nie powinny być dużo większe niż sznurek. W ten sposób możesz teraz wykonać karnawałowe girlandy o dowolnej długości. Możesz zmieniać kolory tęczy na girlandzie lub możesz stworzyć kilka pojedynczych kolorów, które następnie zawiesisz razem jak tęczę. Oczywiście dozwolone są również własne kombinacje kolorów.

Wskazówka: Możesz również zrobić odwrotnie, jeśli chcesz krótsze paski. Złóż papier równolegle do dłuższego boku papieru (np. trzy razy co 9 cm, pozostawiając 3 cm), a następnie odetnij paski równolegle do krótszego boku.

Kolorowa girlanda z gumy do żucia na karnawał z dziećmi

Super łatwe karnawałowe girlandy z kolorowej gumy do żucia lub pereł

Girlanda, której w końcu nie trzeba wyrzucać, bo można ją skubać? Czy to nie brzmi świetnie! Możesz to osiągnąć, używając kulek gumy do żucia. Szczególnie dzieci będą zachwycone tym pomysłem, ale nie tylko! Alternatywnie możesz oczywiście użyć również prostych pereł. Tak czy inaczej będziesz potrzebować:

 • kolorowe kulki gumy do żucia (lub alternatywnie perełki)
 • igła z nitką

Nawlecz kulki gumy do żucia na sznurek za pomocą igły i zrób długą girlandę

Ponieważ ten projekt można wykonać niezwykle łatwo i szybko, jest to również świetny pomysł, jeśli robisz karnawałowe girlandy z dziećmi. Po prostu przewlecz przez igłę dowolną długość nici, zawiąż węzeł na końcu, a następnie wbij igłę przez środek kulek gumowych. W ten sposób nawlec tyle kulek, ile chcesz. Idealny pomysł na rękodzieło w ostatniej chwili na karnawał! Nie zdziwilibyśmy się, gdyby karnawałowa girlanda nagle zniknęła podczas imprezy.

Zrób karnawałowe girlandy – fajny pomysł z zazębiającymi się elementami

Zrób karnawałowe girlandy z powiązanych ze sobą motywów, aby zapewnić dobry nastrój na przyjęciu

Doskonałość nie jest tutaj wymagana. Elementy wycinasz z wolnej ręki, a jeśli krawędzie się krzywo i krzywo, to nie ma znaczenia! Sprawia, że ​​girlandy wyglądają jeszcze bardziej ujmująco. Z tego powodu modele są idealne, jeśli chcesz zrobić girlandy z dziećmi na Mardi Gras. Wyglądają bardzo ładnie zarówno w poziomie, jak iw pionie w grupach w formie zasłony. Możesz więc zrobić te proste karnawałowe girlandy za pomocą kilku rzeczy:

 • kolorowy papier
 • nożyce
 • linia
 • Taśma lub klej

Zrób sobie niezwykłą karnawałową girlandę jako dekorację na karnawałowe przyjęcie

Wytnij różne elementy z papieru. Potrzebujesz dużych kształtów “I” i/lub “H” oraz kształtów zamkniętych, takich jak ósemki, zera i/lub litera “O”. Będziesz tego potrzebował dużo, więc zaplanuj wystarczająco dużo czasu na wykonanie tych karnawałowych girland. Następnie wystarczy połączyć ze sobą te elementy. Na górnym końcu przyklej kawałek sznurka w formie pętelki do zawieszenia na klej lub taśmę, lub na obu końcach jeśli chcesz zawiesić girlandy poziomo.

Zrób sobie girlandy z trapezów na karnawał

Szczęśliwy pomysł z trapezami wykonanymi z papieru - prosty pomysł na majsterkowanie

Ten wariant z trapezami to podobny pomysł. Wytnij z papieru ramki trapezowe (najlepiej przygotować jedną, którą następnie wykorzystasz jako szablon dla pozostałych, aby wszystkie stały się takie same). Następnie złóż węższy bok i zamknij szerszy bok następnego trapezu między dwiema warstwami. Aby bezpiecznie skleić je ze sobą, użyj małej kropli kleju lub taśmy dwustronnej, jak w przykładzie.

Zrób karnawałowe girlandy z obrazów, które sam namalowałeś

Zrób karnawałowe girlandy w przedszkolu z obrazami, które sam pomalowałeś akrylem lub akwarelami

Innym świetnym pomysłem, jeśli robisz girlandy dla Mardi Gras w przedszkolu, jest też ten. W tym celu każde dziecko po prostu maluje mały obrazek akrylem lub akwarelami (np. w formacie A5 lub A6). Jak tylko farby wyschną, przebij dwa rogi i przewlecz przez nie sznurek. Ten projekt rękodzieła jest szybki, łatwy, a przede wszystkim zabawny i może być zrealizowany w szerokiej gamie kolorów.

Pozwól dzieciom namalować obrazy z efektem marmuru, a następnie przetworzyć je na imprezową girlandę

Wykonane z cienkich balonów imprezowych

Zrób wspaniałe girlandy imprezowe w kolorach tęczy z balonami imprezowymi

Pompka do balonów i cienkie balony imprezowe jak w przykładzie oraz sznurek do zawieszenia – nie potrzebujesz więcej, jeśli chcesz zrobić te karnawałowe girlandy. Balony to te długie i cienkie, powszechnie używane do kształtowania figurek (260 Q). Po prostu napompuj je trochę, ale nie za mocno, aby były cieńsze. Następnie jak zwykle zawiąż węzeł. Obecnie otrzymujesz balony, które możesz po prostu trochę zgiąć w dowolnym momencie. Na koniec przywiąż balony w dowolnej kombinacji kolorów do kawałka sznurka i gotowe!

Karnawałowe girlandy z bibuły

Zrób sobie girlandy z bibuły lub taśmy maskującej - pomysły na ostatnią chwilę

Z bibuły można wykonać wszelkiego rodzaju girlandy. Pokażemy Ci trzy pomysły, które są naprawdę proste. Nawet wariant, który wymaga szycia, jest prosty dla początkujących, pod warunkiem, że masz maszynę do szycia. Przykład na powyższym obrazku jest chyba najprostszy. W tym celu paski taśmy maskującej o tej samej długości są po prostu przywiązywane do taśmy. Alternatywnie możesz zagiąć końce pasków wokół taśmy i przykleić je na miejscu.

Zrób karnawałowe girlandy w stylu akordeonu

Złóż paski krepy jak akordeon i trzymaj je razem za pomocą igły i nici

Możesz sprawić, że takie karnawałowe girlandy będą bardzo atrakcyjne i równie łatwe. Aby to zrobić, złóż paski krepy jak akordeon i przebij warstwy igłą i nitką. Możesz stworzyć tyle warstw, ile chcesz i zrobić w ten sposób karnawałowe girlandy o różnej długości. Użyj zwiniętej taśmy maskującej, jeśli chcesz, lub samodzielnie przytnij paski, jeśli chcesz mieć inną szerokość.

Szycie girland dla początkujących

Pomysł na karnawał dla początkujących - zszyj taśmę maskującą i odetnij frędzle

Umieść dwie taśmy maskujące jedna na drugiej i zszyj je wzdłuż na środku. Teraz złóż dwuwarstwowy pasek wzdłuż szwu i skróć nieco otwartą stronę, jeśli chcesz. Możesz również użyć do tego nożyczek zygzakowatych. Następnie odetnij otwartą stronę kilka razy i mniej więcej w równych odstępach, aż tuż nad szwem, aby utworzyć frędzle. Rozłóż, ukształtuj i gotowe!

Girlanda na karnawał z kółek

Instrukcja szycia na imprezową girlandę z dziurkowanych papierowych kółek

Wytnij kółka tego samego rozmiaru w dowolnym kolorze i ułóż małe stosy 6 warstw razem. Teraz zszyj te koła razem za pomocą maszyny do szycia. Zacznij od pierwszego stosu (zostaw zwisający kawałek sznurka, aby powiesić później), przeszyj raz środek, a następnie zacznij następny stos zaraz za nim. Rób to, aż uzyskasz pożądaną długość.

Szybki i łatwy pomysł z okręgami w optyce 3D z szyciem

Na końcu zostaw też wystający dłuższy kawałek sznurka. Zrób pętle, których później będziesz mógł użyć do zawieszenia girland. Teraz trzeba oddzielić od siebie poszczególne warstwy, aby uzyskać efekt 3D. Jak pokazano w instrukcji, złóż je na środku w miejscu szwu.