karnawał

Wiosenne dekoracje w szkle – 35 pięknych pomysłów z kwiatami

Po długiej i mroźnej zimie nie możemy się już doczekać cieplejszych temperatur i nowego przebudzenia natury. Wnieś wiosnę do swojego domu i udekoruj każdy stół aranżacjami wiosennych kwiatów i naturalnych materiałów. Czy słyszałeś aforyzm „Kwiaty wiosny to marzenia o zimie”? Mając to na uwadze, marzy nam się wczesna wiosna i zdecydowaliśmy się na kilka Pomysły na wiosenne dekoracje w szkle przyznawać.

Wiosenna dekoracja w szkle - pomysły-słoje-mason-dekoracja-ogrodowa impreza-różowo-biała

Po co mieć tylko kilka kwiatów w słoiku, skoro można urządzić cały mini ogródek? Te pomysły nie są skomplikowane w realizacji i zapewniają długotrwały wiosenny nastrój. Nie zawsze musi to być klasyczny bukiet kwiatów w wazonie, bo cięte kwiaty dobrze czują się również w szklanych miseczkach, dżemie, a nawet kieliszkach do wina. Pokażemy Ci kilka przykładów, jak możesz zainscenizować kompozycje kwiatowe jak prawdziwi profesjonaliści i wyjaśnimy, na co zwrócić uwagę.

Wiosenna dekoracja w szkle – jakie kwiaty wybrać?

Wiosenna dekoracja w szklanych pomysłach-taśma-washi-zdobiona-słoje-mason-zielone-hiacynty

Najpierw musisz wybrać odpowiedni statek. Odpowiednie są tu wysokie szklane wazony, duże słoiki do wekowania, a nawet lampiony. Wtedy wciąż brakuje kwiatów do wiosennej dekoracji w szkle. Przebiśniegi, tulipany, krokusy i hiacynty są wspaniałymi zwiastunami wiosny i odgrywają główną rolę w wielu aranżacjach. Mniejsze wczesne kwitnące są dostępne w doniczce, którą można schować za pomocą torby do zamrażania i warstwy mchu. Tulipany są zwykle dostępne od stycznia. Pasują na każdy stół i współgrają ze wszystkimi dekoracjami dzięki różnorodności kolorów, które oferują. Zwykle są skracane, przewiązywane wstążką i umieszczane w szklanym naczyniu, ale cebula i korzenie również mogą pozostać widoczne. Jak w poniższym przykładzie. W ten sposób tulipany będą trwać dłużej.

Hiacynt w szkle jako wspaniała dekoracja wiosną i na Wielkanoc

Użyj hiacyntu jako wiosennej dekoracji dla nastroju i elegancji

Wiosenne dekoracje w oknie – klimatyczne pomysły z kwiatami

tylko cebulki tulipanów w wodzie

Wiosenna dekoracja w szklance-ideen-waza-białego-tulipana-cebulki-woda

Gałęzie, kawałki kory i liście są pięknymi towarzyszami kwiatów. Gałązki kwiatu wiśni, wierzby i forsycji są szczególnie odpowiednie na wysoki wazon lub dzban. Możesz wyeksponować te duże aranżacje w strefie wejściowej. Jeśli chcesz ozdobić wysoki szklany wazon, możesz również umieścić w nim żonkile. Sezonowe kwiaty pięknie prezentują się zarówno jako solista, jak iw zespole z tulipanami. Z reguły nie należy umieszczać dwóch rodzajów kwiatów w wazonie, ponieważ sok żonkili jest trujący dla innych kwiatów. Ale jest pewien trik, jeśli chcesz połączyć żonkile z innymi wiosennymi kwitnącymi kwiatami: skróć łodygi żonkila, napełnij miskę gorącą (ale nie wrzącą) wodą i krótko przytrzymaj łodygi kwiatów w wodzie.

Tulipany w kieliszkach do wina

wiosenna-dekoracja-szkło-pomysły-kieliszek-wino-bukiet-tulipanów

Możesz także ozdobić duże szklanki. Kieliszki do wina są wspaniałymi wazonami i doskonale nadają się do dekoracji stołu na ostatnią chwilę na Wielkanoc lub na uroczystości rodzinne. Możesz również rozprowadzać pojedyncze egzemplarze różnych sezonowych kwiatów w kilku dużych słoikach. Rezultatem jest przepych kwiatów, który kosztuje znacznie mniej niż bukiet kwiatów. Ta aranżacja jest idealna na długie stoły, na których chcesz udawać pełnię i objętość. Jeśli jednak układasz kwiaty cięte w kieliszkach do wina, powinieneś odpowiednio skrócić łodygi kwiatowe. W przeciwnym razie mogą wygiąć się na zewnątrz, a wrażliwe kwiaty, takie jak żonkile lub tulipany, mogą szybko opuścić głowy.

Udekoruj dużą szklankę: sezonowe pachnące kwiaty

udekoruj dużą szklankę wiosennymi kwiatami hortensji i różami oraz kiścią winogron

Jeśli chcesz wprowadzić romantyczny akcent do swoich czterech ścian, to kolejny pomysł na wiosenną kompozycję kwiatową jest właśnie dla Ciebie. Połącz sezonowe pachnące kwiaty, takie jak róże i hortensje, z gałązkami laurowymi i liśćmi winogron, aby ozdobić dużą szklankę. Upewnij się, że kwiaty i filigranowa zieleń przesuwają się po krawędzi szklanki i usuń wszystkie dolne liście. Zapobiegnie to zanieczyszczeniu wody, a kwiaty dłużej zachowają świeżość. Z wysokim szklanym wazonem świąteczny stół wygląda szczególnie uroczo i nie jest przeładowany dekoracją. Jest wystarczająco dużo miejsca na talerze, sztućce i szklanki. A przyjemny zapach, który rozprowadzają kwiaty, gwarantuje szczęśliwą atmosferę przy stole.

Zdobienie dużego szkła: aranżacje ton w ton

wiosenna-dekoracja-szklana-miska-różowe-tulipany-biało-liliowe

Kompozycje kwiatowe ton w ton wyglądają bardzo atrakcyjnie w dużym szkle. Różowe róże i piwonie dobrze się dogadują i tworzą piękny odcień koloru. Urozmaicenie zapewniają sezonowa zieleń, sukulenty i konwalie. Romantycznie wyglądająca kombinacja doskonale sprawdzi się jako dekoracja kwiatowa na okrągłym stole. Duża szyba wykonana z brązowego wędzonego szkła stanowi idealne tło dla pomysłowego bukietu i pozwala na duże wiosenne kwiaty.

Udekoruj dużą szklankę: Dekoracje wielkanocne świeżymi kwiatami 

udekoruj dużą szklankę jajkami wielkanocnymi i świeżymi kwiatami

Duży słoik możesz ozdobić nie tylko kwiatami, ale także pisanki. Umieść świeże kwiaty między jajkami wielkanocnymi – na przykład kwiaty piwonii wyglądają super pięknie. W razie potrzeby możesz wymienić stare kwiaty na nowe. Możesz również rozluźnić kolorowy zestaw z przytulną zielenią, kwiatami akacji, wierzbą lub suszonymi kulkami gwiaździstymi.

Dekorowanie wysokiego szklanego wazonu: pomysły na śródziemnomorski styl

wysoki szklany wazon w kolorze niebieskim z żonkilami udekoruj pomysły

Dekorowanie wysokiego szklanego wazonu nie jest trudnym zadaniem. Szklane wazony z wąską szyjką dobrze trzymają nawet kilka sklejek kwiatowych. Zajmują mało miejsca i można je dowolnie grupować. Możesz więc umieścić kwiat na wystawie w każdym wazonie, a następnie ułożyć kolorowe aranżacje wiosennych kwiatów, które inaczej nie mogłyby się dogadać. Dostępne jest tutaj niebieskie przydymione szkło, które może dodać akcenty kolorystyczne i urozmaicić jednokolorowe zestawy kwiatów. Świetnie wyglądają na przykład żółte lub czerwone żonkile, gerbery i mieczyki.

Udekoruj wysoki szklany wazon: naturalne niuanse

duży słoik ozdobi różowe piwonie oraz gałązki kalii i eukaliptusa

Wysoki szklany wazon o zredukowanej kolorystycznie dekoracji kwiatowej z piwonii, kalii i gałązek laurowych w naturalnych odcieniach zieleni, brązu i różu ma szlachetny efekt i harmonijnie komponuje się z nowoczesnymi meblami. Aby kwiaty mogły świętować swoje wielkie wejście, wybierz prosty wazon z szeroką szyją. Nawiasem mówiąc, bukiety kwiatów można również wystawić na uroczyste okazje w prostym, wysokim szklanym wazonie. Dzieje się tak dlatego, że większość bukietów dostępnych w kwiaciarni ma kształt kulisty. Łodygi są ściśle związane, dzięki czemu zmieszczą się w wysokim szklanym wazonie z szeroką szyjką.

wysoki szklany wazon udekoruj pomysły kalas

Callas nie tylko nadaje ton bukietowi, ale można je również zaaranżować w wysokim szklanym wazonie jako soliści. Kwiaty na długich łodygach są dostępne w wielu kolorach, ale szczególnie pięknie prezentują się w kolorze białym i ciemnobrązowym. Stanowią idealną aranżację na kominek, parapet lub do domowego biura. A piękny kwiat ma jeszcze jedną decydującą zaletę: może zachować świeżość nawet do trzech tygodni.

Ładna aranżacja z białymi tulipanami i żółtą świecą pieńkową

Wiosenna dekoracja w szklanych pomysłach-dekoracja stołu-miska-żółty-słup-świeca-białe-tulipany

Urozmaicaj wnętrze dekorując szklaną misę. Misy szklane oferują wiele możliwości dekoracji. Dużą popularnością cieszą się na przykład aranżacje, w których na środku misy umieszcza się świecę, a wokół niej owija się sezonowe kwiaty. Misa jest do połowy wypełniona wodą, dzięki czemu przykrywa kwiaty. Dekoracja kwiatowa nadaje pomieszczeniu szczególnego uroku, ale niestety ma też kilka wad: kwiaty szybko więdną w wodzie, a pojedyncze kwiaty są trudne do wyjęcia.

Szklane butelki owinięte tkaninąwiosenna-dekoracja-szkło-pomysły-butelki-tkanina-tulipan-owinięty

Twórz mini ogrody w dziecięcych słoikach

Wiosenna dekoracja w szkle - pomysły-kieliszki dla dzieci-udekoruj-mini-ogród-stwórz

przykryj dno wazonu żwirem

Wiosenna dekoracja w szkle - pomysły-wysokie wazony-kamyki-mech

Szklane wazony z wiosennymi kwiatami w kolorze fioletowym i różowym

wiosenna-dekoracja-szkło-pomysły-butelki-słoje-rosatoene

Ułóż kwiaty w słoikach

Wiosenna dekoracja w szklanej tacce ideen-biało-hiacyntowo-srebrnej

Wysoki szklany wazon: przekształć słoiki z dżemem w wazony

wiosenne-dekoracje-szklane-pomysly-sloik-mason-jaskier-tulipany-serce-wisiorki

Udekoruj dużą szklankę: tulipany 

wiosenne-dekoracje-szklane-pomysly-mason-sloiki-butelki-ros-tulipany

Mini bukiecik z ogrodu w słoiku po dżemie

Wiosenna dekoracja w szklanych pomysłach-kwiaty-okrągła-metalowa-taca-wiejski-urok

Świeże kwiaty żonkila i wiśni w butelkach po Coca Coli

wiosenna-dekoracja-szklane-butelki-kola-wiosenne-kwiaty

Udekoruj dużą szklankę: tulipany jako przyciągające wzrok

wiosna-dekoracja-szkło-tulipany-widoczne-żarówki-woda

Udekoruj lub posadź duże szklanki

wiosenna-dekoracja-szklany-wazon-perłowy hiacyntowy-biały

Wysokie szklane wazony można również ozdobić ozdobną wstążką

wiosenna-dekoracja-szklana-biała-róża-rumianki

Udekoruj szklaną miskę pojedynczymi kwiatami

Wiosenna dekoracja w szkle - pomysły - rozkwity róż - bombki - motyle

Udekoruj wysoki szklany wazon: różowe i fioletowe tulipany

wiosenna-dekoracja-szkło-pomysły-różowe-tulipany-gałązki wierzby

Vintage kompozycje kwiatowe w wysokich wazonach

wiosenna-dekoracja-szkło-pomysły-różowa-róża-hortensja-niebieskie-szkło

Dobre połączenie partnerów w szklanej misce: bluszcz, orchidee, hortensje i róże

wiosenne-dekoracje-szklane-pomysly-kamyki-kamyki-hortensje-roze-storczyki

Udekoruj szklaną miskę: kwiaty z długimi łodygami i przytulną zielenią

wiosna-dekoracja-szkło-pomysły-hortensja-krotki-forsycja gałęzie

Udekoruj duże kieliszki: hortensje i różowe kwiaty polne

wiosenna-dekoracja-szkło-pomysły-hortensja-fioletowe-kwiaty

Wiosenna dekoracja w wazonie: kwiaty wiśni

wiosenna-dekoracja-szkło-pomysły-szkło-białe-różowe-kolor-dekoruj-wstążka jutowa

Wiosenna dekoracja w kieliszku: sezonowe kwiaty i cytryna

wiosenna-dekoracja-szklane-pomysły-żółty-biały-chryzantema-szkło-cytryna

wiosenna-dekoracja-szkło-pomysły-żółte-róże-kamomille

wiosenna-dekoracja-szkło-pomysły-dekoracja-stołu-różowe-tulipany-misa-świeczniki

Wiosenna dekoracja w szklanych pomysłach-dekoracja stołu-brzoskwinia-tulipany-wysokie-wazony

wiosenna-dekoracja-szklana-pomysly-latarnie-narccyssen-zdobiona-mchem

wiosenna-dekoracja-szklana-pomysly-kwiaty-wazon-latarnie-nitka-dekoracja

wiosenna-dekoracja-szkło-pomysły-kwiaty-szklany-wazon-świeże-gałązki-salon-stolik kawowy

wiosenna-dekoracja-szklana-pomysly-kwiaty-szklana-butelka-wazon-serwetka-końcówka

wiosenna-dekoracja-szkło-pomysły-kwiaty-szklane-butelki-wazon-kolorowy-papier-dekoracja

wiosenna-dekoracja-szklane-pomysly-kwiaty-szklane-butelki-shabby-chic-koronki-juta

Wiosenne kwiaty w wazonach porady dotyczące aranżacji

Szklana miska ozdobi pomysły na wiosenne aranżacje

udekoruj duży szklany szklany wazon z wiosennym kwiatem

duże szkło ozdobione sezonowymi kwiatami wiosenną dekoracją parapetu

Udekoruj dużą szklankę białymi kalami i gałązkami eukaliptusa

duży słoik udekoruj róże a piwonie i jagody łączą się w czerwony bukiet

wysoki szklany wazon ozdobi pomysł na róże jako soliści

wysoki szklany wazon ozdobiony białą różą oraz gałązkami bluszczu i eukaliptusa

wysoki szklany wazon z gałązkami eukaliptusa ozdobi pomysły

wysokie szklane wazony zdobią wiosenne dekoracje białymi tulipanami