karnawał

Twórz samodzielnie kostiumy karnawałowe dla małych dzieci – 9 pomysłów z instrukcjami

Kostiumy karnawałowe dla małych dziewczynek kostium supergirl

Mardi Gras to specjalny festiwal dla maluchów, ponieważ mogą naśladować swoje ulubione postacie za pomocą pięknego kostiumu. Jeśli dziecko po raz pierwszy ubiera się do karnawału, postaraj się, aby dzień był niezapomniany. W artykule mamy wiele fajnych pomysłów wraz z instrukcjami Stroje Mardi Gras dla małych dzieci które możesz łatwo naśladować w domu za pomocą niedrogich materiałów.

Kostiumy Mardi Gras dla małych dzieci – sam stwórz peleryny superbohaterów

Kostiumy karnawałowe dla małych dzieci instrukcje-supergirl-peleryna

Dzieci w drugim i trzecim roku życia nazywane są niemowlakami. W tym wieku mają już pewne preferencje i być może sami potrafią wybrać motto karnawałowego stroju. Z reguły nie możesz się pomylić z kostiumem superbohatera. Jedną z najważniejszych cech superbohatera jest peleryna. Prostą pelerynę superbohatera wykonasz w całości samodzielnie z dowolnej tkaniny i małej kokardki oraz za pomocą maszyny do szycia.

Stroje Mardi Gras dla maluchów z maską

Kostiumy Mardi Gras dla małych dzieci sprawiają, że maska ​​\u200b\u200bczujesz się

Maski karnawałowe to idealny dodatek do wielu strojów karnawałowych. Większość superbohaterów nosi maski, aby ukryć swoją tożsamość. Możesz sam zrobić prostą maskę na kostium z filcu rzemieślniczego i łuku. Po prostu wytnij maskę z filcu i zszyj dwa kawałki kokardy po obu stronach.

Pomysły na kostiumy dla dzieci z peruką

Kostiumy Mardi Gras dla małych dzieci kostium meridy-odważnej-księżniczki

Kostiumy karnawałowe dla małych dzieci na karnawał możesz wykonać całkowicie samodzielnie lub po prostu majstrować z nich elementy. Niektóre kostiumy pięknie łączą się z pasującą peruką, na przykład kostium odważnej księżniczki Meridy. Możesz samemu zrobić perukę z wełny i sprawić, by kostium był naprawdę kreatywny.

Śmieszne kostiumy karnawałowe dla małych dzieci

Stroje Mardi Gras dla maluchów truskawka-kostium-zrób-sam

Owoce i warzywa oferują piękne, a jednocześnie zabawne pomysły na karnawałowe kostiumy dla maluchów. Jeśli Twój maluch ma ulubiony owoc, możesz przy odrobinie kreatywności wyczarować odpowiedni kostium. Na przykład możesz samodzielnie uszyć piękny kostium truskawkowy z wybranych materiałów.

Kostium truskawka zrób to sam dla dzieci

kostiumy-karnawalowe-maluchy-dziewczynka-truskawkowy-kostium-dziecko

Do kostiumu truskawkowego potrzebujesz po prostu czerwono-zielonego materiału, trochę gumki i zestawu do szycia. Opaska na głowę i gorący klej są również potrzebne do wykonania nakrycia głowy. Do czerwonej części kostiumu najlepiej nadaje się materiał w kropki, a zielony kołnierzyk i nakrycie głowy można wykorzystać z filcu lub polaru.

Kostiumy Mardi Gras dla małych dzieci – kostium nakręcanej lalki dla dziewczynek

kostiumy-karnawalowe-malucha-dziewczyna-nawijana-kostium-lalka

Innym fajnym pomysłem na prosty kostium małej dziewczynki jest nakręcana lalka. Strój można naśladować prostą sukienką i odrobiną makijażu. Ponadto nakręcane zabawki mają nakręcany klucz, który można zrobić z tektury na kostium.

Zrób sam klucz do kręcenia kostiumu – instrukcje

kostiumy-karnawalowe-maluchy-nawijane-lalka-kostium-zrób-zrób-to-sam!

Najpierw narysuj dwa duże klucze do nawijania na tekturze i wytnij je nożem rzemieślniczym. Ważne jest, aby klawisze wyglądały tak samo. Następnie pomaluj kartonowe klucze złotą farbą w sprayu i pozostaw do wyschnięcia. W kolejnym kroku przyklej elastyczny pasek do dolnej części klucza. Na koniec sklej obie części klejem i pozwól im dobrze wyschnąć.

Kostiumy karnawałowe dla maluchów – Bezzębny smok

kostiumy-karnawalowe-dla maluchów-zrób-zrób-to-sam-bezzębny-kostium

Aby samemu zrobić bezzębny kostium z filmu animowanego „Jak wytresować smoka” dla swojego malucha, znów przyda się niewielka umiejętność szycia. Elementy stroju, które należy wykonać samemu to czapka, ogon latawca, skrzydła i pazury. Wszystko inne to tylko czarne ubrania.

Zrób sobie kostium Szczerbatka

karnawałowe kostiumy dla maluchów bezzębne kostiumy zrób sobie

Do stroju dziecięcego Szczerbatek potrzebujesz głównie czarnego materiału, z którego możesz uszyć czapkę, skrzydła i ogon. Możesz użyć zielonego filcu na oczy smoka i czerwonego filcu na lewą płetwę ogonową. Na koniec przyszyj po trzy pazury do każdej czarnej skarpetki i załóż je na buty.

Stroje karnawałowe dla maluchów bez szycia

kostiumy-karnawalowe-maluchy-chlopiec-lego-cegly-karton-zrób-to-sam

Bardzo prostym pomysłem na kostium, który nie wymaga żadnego szycia, jest klocek Lego. Ten kostium dla dzieci jest idealny dla tych, którzy powinni zrobić kostium na ostatnią chwilę. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to znaleźć pudełko, które będzie pasować Twojemu dziecku. Możesz po prostu użyć starego pudełka wysyłkowego lub kupić je na poczcie.

Twórz własne klocki Lego z kartonu

kostiumy-karnawalowe-maluchy-chlopcy-zrób-zrób-to-lego-kostium-cegła

Przede wszystkim należy wyciąć w kartonie otwory na głowę, ręce i nóżki i przymierzyć, czy dziecko się w nich zmieści. Potrzebujesz również łącznie sześciu plastikowych kubków, które należy przymocować z przodu kostiumu Lego.

Stroje dla maluchów Mardi Gras – pomaluj klocek Lego

kostiumy-karnawalowe-maluchy-czerwony-lego-ceglany-dziecko-kostium

Jeśli przykleiłeś miseczki, kostium Lego powinien być teraz pomalowany na dowolny kolor. Połącz dziecięcy kostium z bluzką w tym samym kolorze, a karnawałowy look jest gotowy.

Zrób sobie kostium kota dla małych dzieci

kostiumy-karnawalowe-maluchy-dziewczynki-koty-kostium-zrób-zrób-to-sam!

Zwierzęta są zawsze dobrym pomysłem na kostiumy dla maluchów. Tutaj znajdziesz szybkie i łatwe instrukcje, jak zrobić własny kostium kota na Mardi Gras dla małej dziewczynki. Zacznij od stworzenia kocich uszu.

DIY kocie uszy – instrukcje

karnawał-kostiumy-maluchy-kocie-kocie uszy-zrób-sam

Wytnij dwa kocie uszy z filcu i przyszyj do nich pasujący do nich kawałek satyny. Następnie użyj puszystej tkaniny, aby puchnąć uszy. Na koniec przyklej uszy do opaski lub dwóch spinek do włosów gorącym klejem.

Po prostu sam zrób koci ogon

karnawał-kostiumy-maluchy-kot-diy-koci ogon

Następnie możesz zrobić ogon kota z drucianego wieszaka i czarnego boa z piór. Połącz wymyślone akcesoria z pasującą bluzką, legginsami i tutu, a kostium kota dla maluchów dla Mardi Gras jest gotowy.

Stroje Mardi Gras dla maluchów – pomysł dla chłopców

kostiumy-karnawalowe-maluchy-piotr-pan-kostium-dziecko

Piotruś Pan to wspaniały pomysł na karnawałowy kostium dla małego chłopca. Góra kostiumu może być uszyta z zielonego polaru, a czapka z brązu. Ponieważ spodnie są nieco trudniejsze do uszycia, możesz użyć pasujących legginsów z szafy.

Zrób sobie kostium Piotrusia Pana

karnawał-kostiumy-maluchy-zrób-sam-chłopiec-piotr-pan

Stroje karnawałowe dla maluchów są kompletne tylko wtedy, gdy masz odpowiednie akcesoria. Do stroju Piotrusia Pana potrzebujesz także paska i sztyletu. Mogą być również uszyte z tkaniny, aby były bezpieczne dla dzieci.

Kostium dla dzieci zrób to sam jednorożec dla Mardi Gras

kostiumy-karnawalowe-maluchy-zrób-to-sam-dziecko-kostium-jednorożec

Jednorożec to wspaniały pomysł na karnawałowe kostiumy dla maluchów. Do tego potrzebna jest biała bluza z kapturem, białe spodnie, wełna w dowolnych trzech kolorach i różowy filc na brzuch i uszy oraz biały na róg.

Instrukcje – sam zrób kostium jednorożca

karnawał-kostiumy-maluchy-jednorożec-kostium-dziecko-instrukcje

Kostium jednorożca dla maluchów jest wykonany w całości bez szycia. Grzywa i ogon mogą być tkane wełną jak peruką. Za pomocą pistoletu do klejenia na gorąco wszystkie części pięknego kostiumu są następnie łączone ze sobą.

Instrukcje dotyczące stroju truskawkowego tutaj

pełne instrukcje dotyczące kostiumu Szczerbaka tutaj

pełne instrukcje dotyczące kostiumu Piotruś Pan tutaj