karnawał

Twórz kostiumy karnawałowe na karnawał z innym mottem – 40+ pomysłów z instrukcjami

Styczniowe tygodnie po świątecznych dniach świątecznych i szczęśliwym sylwestrze to cisza przed następną burzą. Chodzi oczywiście o kolorowy i głośny festiwal karnawałowy, który następuje. Podobnie jak w przypadku innych wielkich uroczystości, oczekiwanie jest co najwyżej bardzo wysokie i nie można się doczekać rozpoczęcia przygotowań. A zwłaszcza, jeśli chcesz sam zrobić kostiumy karnawałowe, nie powinieneś długo czekać.

Twórz samodzielnie kostiumy karnawałowe - Proste i szybkie instrukcje z różnymi materiałami

Czy dla siebie, dla dzieci, czy dla całej rodziny, jeśli chcesz samemu uszyć kostiumy karnawałowe, powinieneś zaplanować wystarczająco dużo czasu. Tylko wtedy możesz w odpowiednim czasie ukończyć swoje wyjątkowe modele i przygotować się do nadchodzącej imprezy. Aby to nie tylko zadziałało, ale także dało kilka świetnych sugestii i pomysłów, chcielibyśmy dziś przedstawić Wam kilka kreatywnych, zabawnych i niezwykłych kostiumów karnawałowych. Oczywiście są też instrukcje i wyjaśnienia, jak samemu wykonać kostiumy karnawałowe.

Zrób sobie kostiumy karnawałowe dla kobiet – żołnierz

Zrób sobie kostiumy karnawałowe ze spodniami lub spódnicą i swetrem lub topem

Jeśli szukasz kostiumu na ostatnią chwilę na karnawał, z tym pomysłem podejmujesz dobrą decyzję. Chcąc samemu wykonać kostium żołnierza, nie trzeba długo szukać odpowiedniej odzieży i akcesoriów oraz przeglądać wiele sklepów. Wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz w sklepie z odzieżą wojskową. Możesz sam zdecydować, czy odwiedzasz jeden z nich osobiście, czy wolisz zamawiać online.

Twórz sam kostiumy karnawałowe - żołnierz DIY ze zwykłej odzieży kamuflażowej

A czego dokładnie potrzebujesz, jeśli chcesz sam zrobić kostium żołnierza? Kurtka i spodnie w kolorze kamuflażu, połączone z podkoszulkiem w kolorze czarnym lub khaki, parą butów i opcjonalnie czapką w kolorach kamuflażu – nic więcej nie jest potrzebne, jeśli chcesz samemu uszyć żołnierza na karnawałowe kostiumy. Możesz również użyć makijażu kamuflażowego na twarzy i zabawkowej broni, aby strój był jeszcze bardziej autentyczny. Okulary przeciwsłoneczne Aviator są również odpowiednim dodatkiem

Spodnie mogą być krótkie lub długie, lub można je zastąpić krótką spódniczką. Jeśli pogoda jest raczej świeża, można również założyć bomberkę, a włosy można nosić rozpięte, a także w kucyk, zaplecione lub upięte. Jak widać, wariantów jest wiele, jeśli chcesz samodzielnie wykonać wojskowe kostiumy karnawałowe.

Kostium ognia i lodu

Sam stwórz kostiumy karnawałowe - ogień i lód jako kostium pary dla mężczyzny i kobiety

Idealnym kostiumem dla par jest ogień i lód. Oczywiście możesz również wybrać jeden z dwóch, jeśli wolisz samodzielnie tworzyć kostiumy karnawałowe solo. Przy odrobinie kreatywności można też połączyć oba w jednym i np. zaprojektować jedną stronę jak lód, a drugą połowę jak ogień. Zacznijmy od wariantu na ogień:

Zrób sobie kostium ognia

Twórz sam kostiumy karnawałowe - rozpalaj ogniska z drewna opałowego wykonanego ze styropianu

 • Butla ze styropianu lub pianki
 • Farba akrylowa w kolorze beżowym i brązowym
 • Pomarańczowa i żółta guma piankowa lub filc
 • biała kartka papieru
 • pędzel
 • nożyce
 • gorący klej
 • nóż do tektury
 • T-shirt i spodnie w kolorze żółtym i/lub pomarańczowym
 • szeroka gumka lub prosta opaska

Jeśli chcesz sam rozpalić ogień jako kostium karnawałowy, masz wiele opcji. Jedna z nich jest następująca: Użyj noża do skrzynek lub noża rzemieślniczego, aby przyciąć cylindry do pożądanego rozmiaru. Ile będziesz potrzebować, zależy od wielkości ognia, który chcesz rozpalić. Następnie pomaluj niektóre z nich beżem, a inne brązową farbą.

Rozpal ogień jako karnawałowe kostiumy z filcu - pomysł na ognisko z instrukcjami

Gdy farba wyschnie, możesz przygotować płomienie. Przygotuj trzy papierowe szablony o różnych rozmiarach w formie arkusza. Następnie przenieś kształty na gumę piankową i wytnij je. Dolną, zaokrągloną stronę skleić gorącym klejem. W ten sposób uzyskujesz wygląd 3D. Następnie sklej pomalowane cylindry jak drewno wokół ogniska. Następnie rozłóż płomienie pomiędzy, aż będziesz zadowolony z rezultatu.

Twórz samodzielnie kostiumy karnawałowe dla par - pomysły na ogień i lód do naśladowania

Możesz teraz przykleić gotowy ogień bezpośrednio na koszulkę lub przymocować taśmę, która pasuje do talii i zawiązać ją bezpośrednio wokół ciała. Jeśli używasz gumy, długość powinna być krótsza niż obwód w pasie, aby ogień był mocno osadzony i nie zsuwał się w dół.

Twórz sobie kostiumy karnawałowe z motywem „lody”

Zrób sobie kostiumy karnawałowe - białe włosy i makijaż na kostium lodowy lub królową śniegu

Królowa lodu jest świetna, gdy chcesz reprezentować lód. Jest kreatywna, atrakcyjna i przyciąga wzrok. Panowie mogą zamiast tego wybrać króla lodu. Potrzebujesz:

 • Do włosów: biały spray do włosów lub peruki
 • Jako ubranie: biała, srebrna, szara lub jasnoniebieska sukienka i jeśli wolisz płaszcz lub peleryna.
 • Do twarzy: biały, jasnoniebieski lub szary karnawałowy makijaż i szminka; opcjonalnie: soczewki kontaktowe, białe sztuczne rzęsy, efekt brokatu
 • Jako akcesoria: korona i ewentualnie berło

Twórz kostiumy karnawałowe - królowa śniegu z siwymi włosami i instrukcje wideo dotyczące makijażu i korony

Choć kostium królowej lodu może wydawać się skomplikowany, możesz go sam złożyć. Strój jest szczególnie łatwy do znalezienia. Nakładanie makijażu jest nieco bardziej czasochłonne, ale nie musisz tu koniecznie wybierać czegoś skomplikowanego. Jeśli więc zdecydowałeś, że sam wykonasz kostiumy karnawałowe w tym roku, wszystko, czego potrzebujesz do tych prostych pomysłów na karnawał, to biała, jasnoniebieska, srebrna lub szara sukienka. Efekty brokatu na tkaninie są mile widziane, ale nie obowiązkowe.

Pomysł na fryzurę na domowy kostium królowej lodu

Ponieważ jest jeszcze zima, zaleca się odpowiedni płaszcz lub pelerynę. Miej też oko na pasujące buty. Możesz również stylizować włosy za pomocą białego sprayu i rozpinać, spinać, a nawet drażnić, jak chcesz. Jeszcze łatwiej jest używać peruki. Można to nawet wybrać w stylu barokowym.

Królowa lodu z barokową peruką, koroną, futrem i makijażem w kolorze białym i niebieskim

Fajne kostiumy karnawałowe, takie jak królowa lodu, są oczywiście kompletne tylko z odpowiednim makijażem i akcesoriami. Dlatego w poniższym instruktażu wideo pokażemy Ci, jak wykonać odpowiedni makijaż i jak wykonać koronę lodową z prostego kleju na gorąco. Jeśli chcesz samemu zrobić karnawałowe kostiumy, będą tak kompletne.

Zrób koronę z gorącego kleju

Zrób sam kostium skazańca

Sam twórz kostiumy karnawałowe - skazani dla mężczyzn i kobiet z odzieży w czarne paski

Bez względu na to, czy jest to kostium skazańca dla kobiety, mężczyzny czy dziecka – jeśli chcesz sam zrobić szybki kostium, którego nawet nie musisz szyć, podejmujesz właściwą decyzję. Po prostu używaj ubrań w czarno-białe paski. Nieważne, czy wybierzesz spodnie z T-shirtem, legginsami czy atrakcyjną sukienką, która podkreśli Twoją sylwetkę. Ważne są również odpowiednie akcesoria:

 • Tarcza z numerem skazańca
 • opcjonalnie: czapka w paski, kajdanki, kajdanki, portfel

Zrób sobie kostiumy karnawałowe - zrób kostium więźnia z czarną taśmą samoprzylepną

Porady i wskazówki: Jeśli nie masz lub nie możesz znaleźć w domu ubrań w paski i chcesz zrobić kostium na ostatnią chwilę dla Mardi Gras, możesz po prostu wziąć białe ubrania i zaprojektować je szeroką czarną taśmą, aby uzyskać paski. Możesz zrobić mankiet na kostkę z folii aluminiowej i kilku metalowych kółeczek, które następnie zawiązujesz wokół stopy lub przyczepiasz do spodni. Możesz więc jednocześnie tworzyć zabawne kostiumy karnawałowe, które zachwycają kreatywnością.

Zrób sobie kostiumy karnawałowe z białą koszulą i czarną taśmą - pomysł na więźnia

Stwórz sobie kostiumy karnawałowe i przebierz się za żonę farmera

Po prostu zrób sobie kostium farmera z dirndl lub ogrodniczkami i kaloszami

Chciałbyś sam zrobić chłopską kobietę jako kostium? Nic prostszego! Kalosze, koszula lub bluzka w kratę, dżinsowe ogrodniczki lub sukienka i para kaloszy to wszystko, czego potrzebujesz do tego pomysłu. Strój można dopełnić słomkowym kapeluszem i grabiami, łopatą lub innymi narzędziami ogrodniczymi lub koszem z owocami i warzywami (np. z filcu). Możesz również użyć dirndla z fartuchem jako kostiumu na karnawał. Idealnie upięte plecione fryzury to idealna stylizacja.

Zrób sobie kostium śpiocha

Zabawny śpioch jako przebranie na karnawał z piżamą i kapciami

Proste kostiumy to także pomysły śpiochów. Wszystko, co wiąże się ze spaniem, możesz wykorzystać, jeśli chcesz samemu wykonać takie karnawałowe kostiumy. Puszyste kapcie, koszule nocne lub piżamy, szlafrok, śpiwór, poduszkę, a nawet okulary do noszenia na czole. Możesz również użyć makijażu, aby nałożyć makijaż na cienie pod oczami. Chciałabyś też zrobić coś z włosami? Dobrze wystylizowany jest tutaj nie tak! Zamiast tego podrzuć włosy i ułóż lakier do włosów.

Zrób sobie kostium żonglera

Zrób z gumy piankowej i dzwoneczków kapelusz na kostium żonglera

Jeśli kostiumy karnawałowe są domowej roboty, robisz szczególnie duże wrażenie. Dlatego możesz sam zrobić najbardziej odpowiednią figurę na karnawał jako kostium karnawałowy. Chodzi o żonglera. Typowa dla niego jest fantazyjna czapka, którą możesz wykonać z różnych materiałów, takich jak papier, guma piankowa lub filc, jeśli nie chcesz szyć jej osobno. Oto przewodnik, którego możesz użyć dla wszystkich trzech materiałów:

 • szablony drukowane (patrz poniżej)
 • Filc, guma piankowa lub papier rzemieślniczy w dowolnym kolorze
 • Klej w sztyfcie lub gorący klej
 • ołówek
 • nożyce
 • Przekłuwacz
 • Dzwonki lub pompony

Jeśli chcesz zrobić czapkę żonglerską z papieru, użyj kleju w sztyfcie i małych pomponów lub papierowych kółek z szablonu (dzwoneczki są za ciężkie na papier), natomiast gorący klej i dzwoneczki lub pompony nadają się do pianki lub filcu.

Instrukcja wykonania czapki żonglerskiej z gumy piankowej lub papieru

Instrukcje dotyczące papieru: Wydrukuj szablony (pierwszą stronę trzy razy, a pozostałe dwie raz) używając kolorowego papieru. Następnie wytnij elementy. Otrzymujesz: 3 paski, 6 trójkątów i 12 kółek. Przyklej dwa paski na jednym końcu (lub wszystkie trzy, jeśli to nie wystarczy) i przytrzymaj powstały długi pasek wokół głowy, aby określić wymaganą długość dla obwodu głowy. Odetnij nadmiar. Ale zostaw kawałek do przyklejenia.

Przebierz się za żonglera i sam zrób czapkę do kostiumu

Teraz ułóż na nim trójkąty, ale bez ich sklejania. W zależności od długości paska może się zdarzyć, że będą musiały trochę zachodzić na siebie. Pozostaw także kawałek wolnego miejsca, aby móc skleić dwa końce paska na końcu. Jeśli 6 trójkątów nie wystarczy, wydrukuj kolejny szablon. Po zakryciu paska ponownie sprawdź rozmiar i sklej końce razem. Pasek powinien znajdować się na zewnątrz.

Czapka kuglarza wykonana z papieru w kolorze niebieskim, żółtym i czerwonym - pomysł na rękodzieło dla początkujących

Teraz przyklej kółka do każdej końcówki, a następnie również do drugiej strony końcówki. Użyj gwiazdek, aby ozdobić kapelusz. Na koniec lekko zegnij końcówki za pomocą ołówka. Kuglarz jest świetny, jeśli chcesz samodzielnie wykonać kostiumy dla dzieci. Ale oczywiście wygląda również bardzo dobrze na dorosłych i można go nawet wybrać w różnych kombinacjach kolorystycznych do kostiumu grupowego.

Zrób swój własny żonglerski kapelusz z gumy piankowej w prostych krokach

Dla wariantu wykonane z filcu lub gumy piankowej Wydrukuj szablony na zwykłym białym papierze, a następnie użyj wyciętych kształtów jako szablonu, aby przenieść je na filc lub gumę piankową. Aby skleić, użyj gorącego kleju i wykonaj te same czynności, co w powyższych instrukcjach. Ty projektujesz końcówki z dzwoneczkami lub pomponami zamiast papierowych kółeczek.

Szablon do druku tutaj.

Przygotuj kostiumy karnawałowe na imprezę tematyczną w Meksyku

Zorganizuj imprezę tematyczną Meksyk na karnawał - pomysły na kostiumy

Czy jesteś zaproszony na imprezę karnawałową, a tematem imprezy jest „Meksyk”? Wtedy naprawdę masz wiele opcji do ubierania się. Meksykanin z sombrero, ponczo i wąsami to tylko jeden z nich. Proponujemy jeszcze cztery warianty:

Zrób sam meksykański kostium

Twórz meksykańskie kobiety jako kostiumy karnawałowe - Proste pomysły ze zwykłej odzieży

Potrzebujesz:

 • bluzka z odkrytymi ramionami z falbankami i pasującą spódnicą lub spodniami lub sukienkę z odkrytymi ramionami
 • Kowbojki
 • Sobrero lub kwiaty jako akcesoria do włosów

Jeśli chcesz sam zrobić meksykański kostium, możesz nawet znaleźć niezbędne rzeczy w swojej szafie. Jeśli nie, poszukaj okazji w zwykłym sklepie. Możesz nosić rozpuszczone włosy z falami świetlnymi i dużym kwiatem jako ozdobą włosów. Preferowane są jasne kolory. Jeśli wybierzesz białą bluzkę, zwróć uwagę przynajmniej na spódnicę w jasnych kolorach.

Sombrero i kowbojskie buty pasują zarówno do Meksykańczyków, jak i Meksykanów. Bardzo zabawny jest również pomysł z karabinem i pasem na naboje, który nadaje kostiumowi rewolucyjny wygląd.

Pinata jako pomysł na zabawny kostium na karnawał z bibuły

A co powiesz na to? Kostium Pinata powyżej, do czego tniesz paski filcu, gumy piankowej lub krepy, aby stworzyć frędzle, a następnie przyklejasz je do dowolnego elementu garderoby za pomocą gorącego kleju? Kaktus jako kostium nadaje się również do tematu.

Kostium tequila z solą i cytryną lub cynamonem i limonką

Tequila jako kostium grupowy z solą i cytryną lub cynamonem i limonką – kreatywne propozycje

Tequila nadaje się również na kostium solowy, ale możesz ją również wybrać, jeśli chcesz samodzielnie zrobić kostiumy karnawałowe dla 3 osób. Jedna osoba to tequila, a dwie pozostałe to sól i cytryna lub cynamon i limonka, w zależności od rodzaju tequili. Potrzebujesz:

 • biała lub srebrna sukienka na białą tequilę; żółta lub pomarańczowa sukienka na złotą tequilę
 • biała sukienka na sól; jasnobrązowa lub brązowa sukienka na cynamon
 • żółta sukienka na cytrynę; zielona sukienka na limonkę

Oczywiście możesz ułożyć ubrania w inny sposób, jak chcesz. Na przykład zielony top do limonki można nosić z czarną spódnicą lub można zdecydować się na proste dżinsy. Chodzi o to, by do tych karnawałowych strojów wykorzystać jak najwięcej elementów z własnej garderoby zamiast kupować nowe.

Stwórz swój własny kostium solny na kostium tequili w stylu meksykańskim

Niemniej jednak należy trochę majstrować, aby naprawdę rozpoznać, co chcesz reprezentować. Idealne są proste zawieszki na ramionach ze słowem „sól” lub „cynamon” oraz etykieta butelki tequili. Możesz również zaprojektować cytrynę lub limonkę na koszulce z białym filcem (patrz instrukcje poniżej), po prostu napisz lub nadrukuj „Tequila” i „Sól” na górze markerem. Wymagana jest tu kreatywność, ale oznacza to również, że możliwości są liczne.

Zrób sobie kostiumy karnawałowe – kwiat kostiumu karnawałowego

Zrób sobie kostiumy karnawałowe - maskę i nakrycie głowy w jednym wykonanym z papieru

Kwiaty są kolorowe i wesołe, dlatego idealnie nadają się na tę okazję. Do tego dochodzą naprawdę proste pomysły i techniki wykonania kostiumu kwiatowego. Jeśli chcesz samodzielnie wykonać kwiaty jako kostiumy karnawałowe, mamy dla Ciebie kilka propozycji. Pierwszy pomysł nie dotyczy konkretnego rodzaju kwiatu. Dlatego możesz bawić się kolorami, jak chcesz. Użyto gumy piankowej i filcu, ale nadaje się również papier.

 • Guma piankowa w dowolnym kolorze
 • żółty filc
 • biała kartka papieru
 • Papierowy talerz
 • nożyce
 • Przekłuwacz
 • guma
 • Szpilki
 • gorący klej

Zrób własne akcesoria do strojów karnawałowych z gumy piankowej - majsterkuj przy kwiatach

Jeśli chcesz sam zrobić kwiatek jako kostium karnawałowy, najlepiej zacząć od wycięcia płatków. Aby wszystkie były takie same, najpierw przygotuj szablon z białego papieru i przenieś kształt na gumę piankową. Możesz sam wybrać kształt płatków. Następnie wytnij wewnętrzny okrąg papierowej płytki tak, aby pozostał jeden pierścień. Otwór powinien być wystarczająco duży, aby zmieściła się twoja twarz. Dlatego owalny otwór może być lepszy niż okrągły.

Następnie za pomocą pistoletu do klejenia na gorąco przyklej kwiaty z tyłu wyciętej płytki. Ponieważ pierścień jest dalej widoczny, należy go pokryć kolejnym elementem. Na przykład jeden raz wycięto falisty pierścień, a na drugi kwiatek z żółtego filcu wycięto małe kawałki z frędzlami. Ale możesz też wymyślić coś własnego.

Jak tylko skończysz z kwiatem, przebij w nim dziury w dwóch przeciwległych miejscach i zawiąż gumkę, za pomocą której możesz przymocować kwiatek do głowy. Możesz imitować łodygę zielonym ubraniem lub możesz również zrobić to z gumy piankowej i przykleić ją do normalnego ubrania, które chcesz założyć na karnawał. Powinieneś też mieć przy sobie kilka kartek papieru.

Zrób sobie kostiumy karnawałowe – kostium dmuchawca

Zabawny dmuchawiec z pasującym nakryciem głowy i zieloną sukienką

Dmuchawiec to naprawdę oryginalny pomysł, jeśli chodzi o domowe stroje karnawałowe dla dorosłych i dzieci. Na poniższym obrazku możesz zobaczyć potrzebne materiały. Jednak puszyste końce nasion mogą być wykonane z różnych materiałów, dzięki czemu możesz być kreatywny. Przedstawiamy teraz krótki przewodnik i kilka alternatyw:

Możesz użyć uchwytów na balony, szaszłyki do szaszłyków lub innego rodzaju patyczki, których czubki możesz następnie po jednej stronie przykryć białymi piórami, białą watą lub sztucznym futerkiem. Gąbkę florystyczną nakleja się gorącym klejem i wkłada do czapki. Przyklej czapkę do pianki w ten sposób, aby nic się nie ześlizgnęło. Następnie stwórz nasiona i przełóż je przez czapkę do pianki.

Dmuchawiec jako kostium - możliwe materiały na karnawałowe przebranie

Jeśli nie masz pod ręką szaszłyków lub wolisz się bez nich obejść, bo kostium jest przeznaczony na przykład dla dziecka, możesz je pominąć i przykleić biały materiał bezpośrednio na czapkę. W tym przypadku nie jest wymagana pianka florystyczna, a zamiast czapki możesz użyć również cienkiej, nieogrzewającej pończochy damskiej. Noś zielone ubranie dopasowane do nakrycia głowy, zaprojektowane tak, aby imitować łodygę.

Zrób sam kostium słonecznika

Instrukcje dotyczące prostego żółtego filcowego słonecznika

Jeśli chcesz samodzielnie zrobić popularne słoneczniki jako kostiumy karnawałowe, możesz wybrać pierwszy wzór kwiatowy i po prostu użyć kolorów żółtego i ciemnobrązowego jako kwiatu. A może taka opaska na głowę jako dodatek do stroju karnawałowego?

 • żółty filc
 • brązowy filc
 • Opaska
 • Gorący klej lub klej tekstylny
 • biała kartka papieru
 • Szpilki lub klipsy

Słonecznik jako pomysł na kostium na karnawał z kwiatem na głowę

Wytnij płatek z papieru. Następnie używasz tego kształtu jako szablonu i przenosisz go na żółty filc. Wytnij płatki, a także brązowe kółko (ok. 7,5 cm) i brązowy pasek (ok. 5 x 30 cm). Następnie złóż pasek wzdłuż na środku, jak pokazano na rysunku, i ściśnij lub przypnij boki, aby ponownie się nie rozwinął. Przeciąć kilkakrotnie pasek wzdłuż zagięcia w niewielkiej odległości od siebie, a następnie zwinąć pasek jak ślimak, nakładając klej w regularnych odstępach.

Stwórz własną opaskę z trzema słonecznikami na karnawałowe kostiumy

Teraz przyklej brązowe kółko do opaski. Złóż część żółtych płatków na dole i sklej obie strony razem. Tworzy to efekt 3D. Przyklej te płatki do góry wzdłuż koła. Ponownie rozłóż rozłożone płatki na dolnej stronie odsunięte od pozostałych. Na koniec przyklej brązowego ślimaka do kwiatka, a nakrycie głowy jest gotowe na karnawał.

Sam twórz kostiumy karnawałowe – pomysły na kostium na jedzenie

Możesz samodzielnie zrobić wiele artykułów spożywczych na karnawałowe kostiumy

Jedzenie jako pomysł na przebranie jest nie tylko zabawne, ale również bardzo popularne. Pomysły wahają się od owoce i warzywa nad Fast food aż do Słodycze i desery. W dalszej części pokażemy Wam kilka pomysłów na samodzielne wykonanie takich kostiumów karnawałowych. Zacznijmy od zdrowych owoców!

Kostium ananasa

Warianty stroju ananasa do naśladowania dla dzieci i dorosłych

Jak już się domyślasz, możesz wymyślić wiele wariantów ananasa, jeśli chcesz samodzielnie wykonać kostiumy karnawałowe. Pokażemy Ci pasujące nakrycie głowy i kilka pomysłów na resztę garderoby.

Żółta sukienka i korona z liści na egzotyczny kostium ananasa

Zrób sam koronę z liści na karnawałowe kostiumy

Wszystko czego potrzebujesz do zielonej korony to:

 • zielony filc
 • Opaska
 • Rolka papieru toaletowego
 • nożyce
 • ołówek
 • gorący klej

Proste instrukcje dotyczące korony liści ananasa - Jak zrobić nakrycie głowy

Narysuj kształty liści na całej długości filcu jak girlandę, zygzakowatą linię, że tak powiem. Liście nie muszą być idealnie ukształtowane, a każda nowa girlanda powinna być o kilka centymetrów węższa od poprzedniej. Zacznij od najszerszego, który przykleisz wokół rolki toalety. Następnie przyklej do niej kolejną największą girlandę i kontynuuj w ten sposób, aż przyklejona zostanie również najwęższa girlanda. 5 do 6 warstw powinno wystarczyć.

Zrób sam dodatek do kostiumów karnawałowych z filcu i opaski na głowę

Następnie możesz ostrożnie zgiąć liście. Jeśli końcówka jest dla Ciebie za pusta, możesz również wyciąć pojedyncze arkusze filcu i wkleić je do środka. Teraz przyklej gotową koronę do opaski i przygotuj się na karnawałową imprezę. Pokażmy teraz, jak samodzielnie wykonać strój na ananasowe kostiumy karnawałowe!

Przebranie ananasa dla młodszych i starszych z domowym ponczo z żółtego filcu

Sam stwórz kostiumy karnawałowe – ubrania

W powyższym przykładzie już widziałeś, że wystarczy żółta sukienka lub koszula z żółtymi spodniami, aby dopełnić karnawałowy kostium. Jest to więc idealny kostium na ostatnią chwilę, zrobiony w kilka minut. Poniżej pokażemy Ci również praktyczne ponczo z filcu, które możesz wykonać nie tylko dla dzieci:

 • duży arkusz filcu w kolorze żółtym
 • czarny marker lub farba akrylowa
 • nożyce
 • T-shirt osoby, dla której chcesz sam uszyć taki kostium karnawałowy

Zrób żółty kostium z filcu - Ponczo do kostiumu ananasa jest łatwe bez szycia

Złóż filc na pół raz, a potem jeszcze raz. Zastanów się, jak długie ma być poncho, a następnie zaznacz tę długość w kilku miejscach, mierzoną od zagiętego rogu. Wytnij tę ćwiartkę koła. Jeśli teraz rozłożysz filc, otrzymasz koło, które złożysz raz na środku. Weź koszulkę, umieść otwór na głowę na środku zagięcia i zaznacz dwa końce i dolny środek otworu na filcu. Dzięki temu uzyskasz odpowiedni rozmiar do otwarcia poncho.

Kostium DIY bez szycia dla początkujących do łatwego naśladowania - ananas

Następnie wytnij półkole (które po rozłożeniu staje się pełnym okręgiem) i pokrój w filc raz około 5 cm. Jeśli chcesz, możesz dodać otwory (szczeliny) na ramiona. Załóż na chwilę domowe poncho, aby dowiedzieć się, gdzie będzie to najbardziej praktyczne. Następnie natnij w filcu w tych punktach i możesz narysować wzór ananasa z litery “V” do góry nogami czarną farbą lub markerem.

Kostium grzyba dla kobiet

Słodki kostium karnawałowy z grzybami i jak możesz sam zrobić czapkę

Jedyną rzeczą, przy której musisz majstrować, jeśli chcesz samemu zrobić grzyby jako kostiumy karnawałowe, jest kapelusz grzybowy, ale to również zajmuje trochę więcej czasu. Do reszty stroju wystarczy wybrać jednokolorową sukienkę lub spodnie, legginsy lub spódnicę i koszulę, top lub bluzkę w jednym kolorze: w zależności od grzyba w kolorze białym (np. muchomor lub grzyb) lub w kolorze jasnobrązowym lub beżowym ( np. borowik). W przykładzie pokazujemy muchomora, ale możesz też zrobić innego grzyba i po prostu zmienić kolory.

 • czerwony filc
 • biały filc
 • karton
 • biały muślin lub inna teksturowana tkanina
 • szeroki pasek lub gumka do zawiązania czapki
 • Wypełnienie (opcjonalne, ale zalecane)
 • gorący klej
 • Taśma papierowa
 • nożyce
 • Nóż do cięcia lub dywanu

Instrukcje dotyczące kapelusza grzyba wykonanego z tektury i tkaniny - zrób muchomor

Wytnij z tektury pasek o szerokości ok. 3,5 cm, czyli obwód głowy plus 2 centymetry, ponieważ później będzie tkanina między głową a tekturą. Sklej końce i wytnij z tektury jeszcze dwa paski o tej samej szerokości. Dołącz to do pierścienia w kształcie X. Następnie wytnij duży okrąg z tektury, który jest o kilka cali większy niż obwód głowy.

Jako grzybowe przebranie na karnawał i sam zrób czapkę

Następnie możesz użyć właśnie wykonanego zagłówka jako szablonu, aby narysować okrąg pośrodku i wyciąć go. Następnie możesz dopasować ten otwór do kształtu głowy i dalej go wyciąć. Następnie przyklej zagłówek i cztery kolejne tekturowe paski przesunięte względem siebie na otrzymanym pierścieniu. Ich długość zależy od wysokości kapelusza grzybowego i można je dobrać indywidualnie.

Zrób sobie kostiumy karnawałowe z filcu - muchomor w kolorze czerwonym i białym

Wytnij z tkaniny okrąg o 30 cm większy od głowy. W środku wyciąć otwór o 20 cm większy niż ten w tekturowym pierścieniu. Odwróć tekturową ramkę i przyklej do niej tkaninę gorącym klejem. Zrób dużo fałd, które powinny wspaniale działać ze względu na większy rozmiar. Następnie odwróć czapkę i umieść czerwony filc na wierzchu, aby uzyskać wymagany rozmiar. Aby być po bezpiecznej stronie, filc powinien być nieco dłuższy. Po przymocowaniu go do czapki możesz odciąć nadmiar.

Pomysł na muchomor na karnawał z czapką domowej roboty i białymi ubraniami

Następnie z białego filcu wycinamy plamki o różnych rozmiarach i kształtach, które następnie rozprowadzamy na kapeluszu grzybowym i przyklejamy. Po wewnętrznej stronie otworu na głowę wystarczy przymocować kawałek taśmy, aby zawiązać ją pod brodą lub kawałek gumy w dwóch przeciwległych punktach.

Zrób sobie kostiumy karnawałowe – kostium ogórkowy

Ogórki kiszone dla dorosłych i dzieci do samodzielnego wykonania

Jeśli chciałbyś sam zrobić kostium z warzywami motto, masz naprawdę duży wybór. Pokażemy Wam ogórki kiszone z filcu, które sami możecie sobie zrobić jako kostiumy karnawałowe. Odbywa się to poprzez szycie, co jest naprawdę łatwe!

 • ciemnozielony filc (khaki)
 • Czułem jaśniejszy odcień zieleni
 • zielone wstążki
 • Gorący klej lub klej tekstylny
 • Szpilki

Wytnij przód i tył na boazerię z ciemnozielonego filcu. W tym celu możesz użyć swoich ubrań z szafy (lub kogoś innego, kto będzie nosił kostium) jako przewodnika. Obszar nad nogami można ciąć prosto i przypominać torebkę. Nie martw się o dokładne pomiary, ponieważ nie muszą być idealne. Pozwól również na kilka centymetrów więcej na szew, aby kostium był luźno dopasowany. Więc bądź bardziej hojny.

Domowe pikle dla dziewczynek w kolorze ciemnozielonym

Następnie ułóż dwie części jeden na drugim (prawe strony razem, jeśli używasz innego materiału) i zszyj oba boki razem pod ramionami. Przyklej lub zszyj krawaty poniżej ramion, po czym możesz raz przymierzyć kostium, aby znaleźć odpowiednie miejsca do rozpięcia nóg. Przypnij część, która ma być zszyta po lewej stronie, ponownie zdejmij kostium i zszyj miejsca. Ale możesz też nosić taki kostium. Wtedy staje się jak sukienka.

Na koniec wytnij z jaśniejszego filcu kilka kółek różnej wielkości, rozłóż je na kostiumie karnawałowym i przyklej lub przyszyj. Noś top w podobnym kolorze, a także spodnie, rajstopy czy legginsy.

Zrób sobie kostium cytrynowy

Cytryna zrób to sam jako przebranie dla dzieci i dorosłych

Samo tworzenie kostiumów karnawałowych może być takie proste! Dowodzi tego również ten cytrynowy kostium, który możesz zrobić w kilka minut.

 • żółta sukienka lub inna żółta odzież;
 • biały filc
 • Gorący klej lub klej tekstylny
 • kawałek tektury
 • biały papier

Zrób własne owoce jako kostiumy karnawałowe - zrób cytrynę i limonkę

Na papierze narysuj kawałek cytryny i wytnij go. Teraz narysuj kontur wzdłuż szablonu na białym filcu. Dokładnie, ile będziesz potrzebować, zależy od rozmiaru. Wytnij segmenty i pierścionek, który następnie przykleisz do koszuli lub sukienki. Alternatywnie możesz również wybrać wariant z powyższego zdjęcia lub ten, do którego potrzebujesz pianki, żółtej farby akrylowej, kartonu, kleju, pędzla i szerokiej gumki:

Wytnij kółko z pianki i kawałek cytryny z tektury jako szablon. Narysuj ramkę wokół piankowego koła żółtą farbą, a następnie umieść szablon na kole i narysuj jego kontur farbą. Powtarzaj to, aż zaprojektujesz wystarczającą liczbę segmentów. Następnie pokoloruj je i pozostaw farbę do wyschnięcia. Przyklej z tyłu gumkę, która jest nieco krótsza niż obwód w talii i gotowe.

Zrób sobie kostium winogronowy

Zrób winogrona z balonów z liśćmi z zielonego filcu

Prawdopodobnie najprostszym wariantem stroju z winogron jest użycie balonów. Masz wybór między jasnozielonymi i fioletowymi winogronami. Najlepiej wziąć kombinezon lub t-shirt i spodnie w podobnym kolorze, napompować balony i zabezpieczyć je wkładając agrafki przez węzły i materiał. Działa to najlepiej, gdy ktoś nosi ubrania.

Z fioletowych balonów zrób prostą kiść winogron i zanieś ją na karnawał

Możesz wtedy nosić kołnierzyk wykonany z zielonego filcu w postaci liści. Można go również zamknąć agrafką w szyi lub wyposażyć w przycisk. Alternatywnie możesz użyć wieńca z liści jako nakrycia głowy i zaprojektować wąsy za pomocą zielonych lub brązowych środków do czyszczenia fajek. Jeśli chcesz sam zrobić karnawałowe kostiumy partnera, możesz wybrać zielone winogrona, a drugie fioletowe.

Zaprojektuj kostium winogron z liśćmi i gałązkami od czyścicieli fajek

Zrób sobie kostium truskawkowy

Zrób słodką truskawkę z czerwonej sukienki i nasiona z filcu

Jeśli strój truskawkowy ma ubierać kobiety, możesz użyć czerwonej sukienki i zielonych legginsów. Panowie mogą również postawić na prosty czerwony t-shirt i zielone spodnie. Z żółtego, czarnego lub białego filcu wytnij małe kształty przypominające łzy, które będą nasionami. Następnie weź zielony filc, złóż go wzdłuż na pół i połóż na dekolcie.

Zrób sobie kostiumy karnawałowe - pomysł DIY na truskawkę dla początkujących

Lekko zaznacz wycięcie na filcu ołówkiem. Wytnij półkole (kiedy go otworzysz, w środku filcu będzie dziura). Teraz wytnij otaczające go liście, aby powstał kołnierz. Na koniec rozetnij go tak, aby można było założyć go wokół dekoltu i założyć. Przyklej go i nasiona do ubrania. kompletny!

Ale możesz też samodzielnie zrobić poncho z czerwonego filcu, jak w instrukcji ananasa jako kostiumu karnawałowego, a następnie przykleić zielone liście do dekoltu. Można również wykonać nakrycie głowy, aby powiększyć kostium. Na przykład pomysł na koronę ananasa jest dobrze dopasowany.

Zrób sobie kostiumy karnawałowe – kostium frytek

Kostiumy DIY dla początkujących bez szycia - torba na frytki z instrukcją rękodzieła

 • karton
 • czerwona i żółta farba w sprayu
 • gruba pianka (ok. 7,5 cm grubości)
 • nóż do tektury
 • nożyce
 • gorący klej
 • biała wstążka
 • żółta sukienka

Wytnij z tektury elementy na frytki w następujący sposób: tył ma 83 cm w najwyższym punkcie, przód w najniższym 48 cm; oba mają 63 cm szerokości. Panele boczne mają szerokość 38 cm, tylne boki obu są tak wysokie, jak zewnętrzna strona tyłu, a przednie boki są tak wysokie, jak zewnętrzna strona przedniej części. Następnie spryskaj wycięte elementy na czerwono (najlepiej na zewnątrz lub przy otwartym oknie).

Zrób proste frytki z tektury i czerwonej farby

Po wyschnięciu farby sklej elementy razem gorącym klejem. Bądź hojny z klejem. Stań w torbie i zobacz, gdzie powinny znajdować się paski, aby spoczywały na twoich ramionach. Zaznacz miejsca i przyklej tam wstążki na żądaną długość.

Pokrój piankę na długie frytki i spryskaj je żółtą farbą

Następnie użyj noża uniwersalnego, aby pociąć piankę na paski, które są mniej więcej tak szerokie jak pianka (tak, aby frytki miały cztery boki tej samej wielkości). Pokrój frytki o różnej długości (w przykładzie 60 i 100 cm). Następnie spryskaj paski na żółto, co z łatwością może spowodować poplamiony wygląd. Ułóż frytki na krawędzi rożka i przyklej je na miejscu. Pamiętaj, aby po bokach zostawić miejsce na ramiona.

Twórz zabawne pomysły na karnawałowe kostiumy - frytki z długich balonów

Wskazówka: Zamiast pianki można też użyć długich balonów i oznaczyć torbę (np. „frytkami” lub logo McDonald’s).

Zrób sobie kostiumy karnawałowe – kostium serowy

Twórz samemu proste serowe kostiumy karnawałowe za pomocą kartonu, pianki kwiatowej i żółtej farby

 • 2 duże pudełka rzemieślnicze
 • żółta farba akrylowa lub w sprayu
 • Obcinak do papieru
 • Elastyczna opaska
 • nożyce
 • gorący klej
 • Ubrania w kolorze żółtym

W przypadku nakrycia głowy również:

 • kolor pomarańczowy
 • Pianka kwiatowa
 • pędzel
 • Opaska lub opaska
 • Nóż do dywanów lub mała piła
 • Łyżka lub łyżeczkaRobienie żółtego sera z dziurami - Instrukcje wieszania tabliczek

Użyj wycinaka do kół, aby wyciąć koła o różnych rozmiarach z obu pudełek. Następnie pomaluj lub spryskaj pudełka żółtą farbą. Jeśli wnętrze otworów nie jest zabarwione podczas natryskiwania, możesz pomóc pędzlem. Wytnij dwa kawałki gumy o tej samej długości i przyklej je do dwóch kartonów, aby mieć paski na ramiona.

Tinker Swiss ser z dziurami i zanieś go na karnawał

W przypadku nakrycia głowy: wyciąć trójkątny kawałek z gąbki florystycznej i wydrapać kilka otworów tu i ówdzie łyżką. Również spryskaj piankę florystyczną na żółto, a następnie pomaluj dziury pędzlem i pomarańczową farbą. Uzyskany w ten sposób ser przykleić na opaskę lub opaskę.

Kostium piłki Rocher

Kostium Ferrero Rocher ze złota i brązu dla kobiet i mężczyzn

Do kostiumu Ferrero Rocher potrzebujesz tylko brązowej spódnicy i błyszczącego złotego topu. Inne opcje, których możesz użyć do samodzielnego wykonania takich kostiumów karnawałowych, to:

 • złota sukienka, która w dolnej części jest przyklejona brązowym papierem Rocher
 • brązowy top ze złotą spódnicą
 • Kulki Real Rocher można przykleić do spódnicy i/lub topu
 • Zamiast szukać złotego elementu garderoby, na prosty można przykleić złotą folię

Możesz również użyć kostiumu Ferrero Rocher jako kostiumu grupowego i połączyć go z innymi przysmakami, takimi jak Raffaelo, pocałunki Ferrero i tym podobne.

Zrób sobie kostiumy karnawałowe – kostium cukierkowy bez szycia

Zabawny i kolorowy kostium karnawałowy - kolorowe cukierki z tiulem i filcem

 • Filc w różnych cukierkowych kolorach (kolory pastelowe), w tym biały
 • biały tiul
 • Nożyczki do tkanin
 • gorący klej
 • Włókno wypełniające
 • Agrafki
 • Elastyczna opaska
 • taśma

Zastanów się, jak duży chcesz cukierek i wytnij dwa kółka z białego filcu w tym rozmiarze (w przykładzie 75 cm średnicy). W tym celu jako szablon można wykorzystać np. hula-hoop lub dużą miskę do mycia. Następnie wytnij kilka zawijasów w dwóch różnych rozmiarach z kolorowych tkanin filcowych. Aby wszystkie były takie same, możesz wcześniej przygotować szablon z białego papieru.

Rękodzieło dla Mardi Gras - instrukcje dotyczące kostiumów dla dzieci na słodycze

Rozłóż zawijasy na jednym z białych filcowych kółek i przyklej je na miejscu. Po prostu odetnij nadmiar materiału. Następnie obróć okrąg kolorową stroną w dół przed sobą, a drugi okrąg nad nim. Sklej obie krawędzie klejem na gorąco. Ale zostaw mały otwór, przez który wbijasz wypełniacz. Gdy będziesz zadowolony z ilości waty, zaklej otwór taśmą.

Zrób sobie cukierki jako kostiumy karnawałowe z folią i imprezowym kapeluszem

Użyj agrafek, a następnie kleju, aby przymocować gumkę z tyłu, przez którą później będą przełożone ramiona. Następnie rozłóż tiul przed sobą, połóż na nim cukierki kolorową stroną do dołu, owiń tiul i zawiąż oba końce wstążką. W ten sam sposób i patyczkiem możesz zrobić małego lizaka jako dodatek.

Zrób sobie kostium z cukierków

Pomysły na cukierkowe dziewczyny z prawdziwymi cukierkami, peruką i domowym lizakiem

Czy chciałbyś sam zrobić kostium cukierkowej dziewczyny? Wtedy może być naprawdę kolorowa i można użyć szerokiej gamy materiałów, aby zrobić dowolne słodycze i połączyć je w kostium karnawałowy. Jako odzież nadają się wszystkie rodzaje odzieży o mocnym lub pastelowym kolorze. Oto kilka pomysłów, dzięki którym możesz samodzielnie wykonać tego rodzaju kostiumy karnawałowe:

Zabawne pomysły na kostiumy na karnawał i Halloween ze słodyczami jako akcesoriami

 • kolorowe rolki papieru do posypek
 • naklejanie na ubrania prawdziwych cukierków lub gumowatych misiów
 • Tutu uszyta z kolorowych tiulowych pasków jako spódnica
 • różowa wata na watę cukrową
 • kolorowe pompony
 • Naszyjniki z prawdziwych cukierków
 • różowa peruka

A co powiesz na wielkoformatowe słodycze, takie jak ten lizak i cukierek rockowy:

Candy Girl Idea - Kreatywne dodatki do stroju z cukrem cukrowym i lizakiem

ten lizak Tinker z piankowym kółkiem i drewnianym patyczkiem, który spryskujesz na biało i wbijasz w kółko. Pomaluj piankę jasnymi kolorami, tworząc zawirowania. ten Cukier rockowy przyklej kulkę styropianową do jednego z końców drewnianego patyczka i pokoloruj obydwa beżowo. Cukier robisz sam z makaronu basenowego, który najpierw kroisz w plastry, a następnie na małe kawałki. Przyklej te kostki obficie do drewnianego patyczka, a następnie spryskaj je dowolnym kolorem (w tym celu odklej drewniany patyk).

Twórz sobie kostiumy karnawałowe – Żywy czerwono-biały kostium zrobiłeś sam

Po prostu majsterkuj czerwono-białe kostiumy na karnawał i imprezy kostiumowe

Czerwień i biel to popularne kolory karnawału i ogólnie kostiumów. Oprócz muchomora z powyższego przewodnika istnieje wiele sposobów i motywów, w których możesz używać kolorów. Oto kilka pomysłów na samodzielne wykonanie kostiumów karnawałowych w tej kombinacji kolorów:

Zrób sobie kostium latarni morskiej

Zrób sam zabawną latarnię morską na czerwono-białe kostiumy karnawałowe

Najprostszym wariantem, dzięki któremu można samemu wykonać kostiumy karnawałowe latarni morskiej, jest użycie białej odzieży i szerokiej, czerwonej taśmy klejącej, za pomocą której można stworzyć paski na odzieży. Działa to w zasadzie jak instrukcje dla skazanego powyżej. Najlepiej wygląda szeroka sukienka zwężająca się ku górze, ale w razie potrzeby pasują też białe spodnie z białym T-shirtem. Załóż kask na głowę i wyposaż go w latarkę czołową.

Zrób własne nakrycie głowy do latarni morskiej i udekoruj ją latarką

Również ten kapelusz, który pierwotnie był przeznaczony na kostium kota w kapeluszu, ale świetnie nadaje się również jako napiwek do latarni morskiej.

 • czerwono-biała guma piankowa lub filc
 • karton
 • nożyce
 • gorący klej
 • taśma klejąca
 • Opaska

Zrób sobie kostiumy karnawałowe - kapelusz latarni morskiej na kostium

Z cienkiej tektury uformuj walec i sklej końce taśmą. Z innego kawałka tektury wytnij dwa koła, które powinny mieć nieco większy obwód niż cylinder. Używasz tego koła jako szablonu do wycinania koła z czerwono-białej gumy piankowej / filcu, która z kolei jest większa niż ta w kartonowym pudełku. Przykryj oba tekturowe kółka kółkami z gumy piankowej. W ten sposób zagnij gumę do środka i przyklej ją do tekturowego kółka.

Instrukcje dotyczące pasiastego kapelusza z tektury i gumy piankowej pasującej do stroju latarni morskiej

Potrzebne będą również trzy paski każdego koloru, wycięte na około 3,5 cm długości. Przyklej te paski na przemian wokół cylindra (zacznij od czerwonego u góry i zakończ białym na dole). Może się zdarzyć, że ostatni pasek jest za szeroki i trzeba go trochę wężej przyciąć. Teraz przyklej cylinder do czerwonej strony czerwonego koła, a następnie nieestetyczną stronę białego koła do cylindra. Gotową czapkę mocujesz na opasce. Jeśli chcesz, możesz dodać kieszeń lub lampkę LED.

Wskazówka dotycząca kapelusza na ostatnią chwilę: Alternatywnie możesz również użyć białego kartonu na cylinder, na którym następnie malujesz czerwone paski pisakiem lub farbą akrylową.

Zrób sobie kostium popcornu

Twórz samodzielnie popcornowe kostiumy karnawałowe w prostych krokach - kilka instrukcji dotyczących majsterkowania

Niezależnie od tego, czy jest to sukienka w czerwono-białe paski na karnawał, czy też domowa tekturowa torba, jak w przypadku torebki z frytkami, kostium z popcornu można szybko i łatwo ułożyć w kreatywny sposób. Możesz znaleźć kilka świetnych pomysłów wraz z instrukcjami w naszym poście na temat kostiumów z popcornu. Pojawił się nawet pomysł z nosidełkiem, abyś mógł wziąć udział w zabawie karnawałowej z dzieckiem.

Zrób sobie kostium Królowej Kier

Królowa serc z koroną z kart w czerwonej sukience dla Mardi Gras

Królowa Kier z filmu „Alicja w Krainie Czarów” jest zwykle kojarzona z kostiumem Królowej Kier, a jest to również bardzo popularny kostium karnawałowy. Przedstawiliśmy Wam już kilka pomysłów na kostium Królowej Kier, a także instrukcję wykonania makijażu. Jeśli chcesz sam zrobić kostium Królowej Kier, możesz również użyć samej karty do gry jako motywu i stać się naprawdę kreatywnym w tym procesie.

Królowa Kier z Alicji w Krainie Czarów od kilku lat jest jednym z najpopularniejszych kostiumów

Czerwona sukienka to podstawa, jeśli chcesz samemu zrobić karnawałowe kostiumy dam serca. Alternatywnie odpowiedni jest również biały. Do makijażu używa się oczywiście tych samych kolorów, a preferowana jest biała twarz z czerwonymi ustami i ewentualnie czerwonymi brwiami, rzęsami, powiekami i policzkami. Możesz też położyć serduszko na policzku. Akcesoria też są ważne! Przyklej trzy karty do gry do opaski i zrób z nich berło. A może obroża?

Zrób sobie przebranie księżniczki

Księżniczka z fioletową tiulową spódnicą i papierową koroną – pomysły i instrukcje do naśladowania

Długa tiulowa spódnica domowej roboty i korona to prawie wszystko, czego potrzebujesz, jeśli chcesz samodzielnie zrobić karnawałowe kostiumy księżniczki. W zestawie oczywiście top i ewentualnie rajstopy w pasujących kolorach. Dotyczy to zarówno dzieci, jak i dorosłych. Oczywiście możesz również poszukać w sklepie odpowiedniej sukienki. Ale koronę należy przynajmniej zrobić samemu, bo wtedy ma gwarancję, że będzie wyjątkowa

Tinker korona księżniczki – pomysły DIY na karnawał lub urodziny dla dzieci

Korony Tinker z różnych materiałów pasujących do stroju

Kostium księżniczki dla dziewczynek – szybki i łatwy projekt DIY bez szycia

Kostium kuli dyskotekowej

Z papierowej mache zrób kulę dyskotekową do ubierania się i udekoruj błyszczącym papierem

 • okrągły balon duży ok. 90 cm
 • Papier gazetowy
 • mąka
 • woda
 • taśma holograficzna (lub papier pocięty na paski)
 • taśma klejąca
 • nożyce
 • srebrna wstążka lub wstążka z cekinami
 • Taśma do paczek
 • srebrna, biała lub szara bluzka i spodenki (niewidoczne)

Instrukcja wykonania kuli dyskotekowej z dużym balonem i gazetą

Wymieszaj mąkę z wodą w stosunku 1:1, aby uzyskać pastę do mache papierowej (o konsystencji gęstego kleju). Następnie nadmuchaj balon i rozerwij lub pokrój gazetę na paski. Zanurz pasek w kleju, wyciśnij nadmiar płynu i umieść pasek na balonie.

Powtarzaj to wiele, wiele razy, aż cały balon zostanie pokryty. Następnie będziesz potrzebować jeszcze trzech warstw, pozwalając każdej warstwie wyschnąć przed nałożeniem kolejnej. Gdy czwarta i ostatnia warstwa wyschnie, można przebić balon, a pozostaje papierowa osłona mache. Wytnij dwa otwory na górze i na dole, przy czym dolny nieco szerszy, aby można było chodzić niosąc piłkę.

Twórz samodzielnie kostiumy karnawałowe - zrób piłkę na przebrania, takie jak piłki, jabłka i nie tylko

Wytnij długie paski holograficznej taśmy i kilkakrotnie przetnij jeden z dłuższych boków, aby utworzyć frędzle. Przyklej paski wokół piłki, zaczynając od dołu i powoli przesuwając się w górę. Każdy nowy rząd powinien nakładać się na poprzedni. Teraz potrzebujesz tylko przewoźnika. Poproś kogoś o pomoc w zmierzeniu prawidłowej długości podczas noszenia kostiumu. Następnie przymocuj gotowe srebrne lub cekinowe taśmy do pasków do wewnętrznej strony kuli za pomocą taśmy pakowej (lub zszywaczem).

Wskazówka: Możesz również użyć papierowej kuli mache do wielu innych pomysłów na kostiumy (np. kostium z cukierków powyżej).

Zrób sobie kostium lekarza

Kostium lekarza jest klasykiem i można go szybko zestawić z prostymi rzeczami

Potrzebujesz białego fartucha. Dla dzieci możesz użyć białej koszuli dla dorosłych, a dla osoby dorosłej możesz użyć koszuli oversize. Alternatywnie prosty biały T-shirt można rozciąć z przodu, jeśli nie masz pod ręką koszuli. Jeśli chcesz, możesz pomalować czerwony krzyżyk na wyszywanej bluzie i uzupełnić ją odpowiednimi akcesoriami: stetoskopem, termometrem, maską, strzykawką (bez igły!) I tym podobne są super odpowiednie i mogą być używane w jednym Apteka lub sklep z zabawkami.

Zrób sobie tęczowy kostium

Kolorowa filcowa tęcza do kręcenia się w przebraniu na karnawał

Kostium tęczowy jest efektowny, a jednocześnie łatwy do wykonania.W połączeniu ze słońcem i chmurą deszczową z błyskawicami, kroplami deszczu lub płatkami śniegu wspaniale nadaje się na kostium grupowy z motywem „pogody”. Potrzebujesz:

 • Filc w różnych kolorach tęczy
 • biały filc
 • nożyce
 • gorący klej
 • Taśmy do pasków

Wytnij półelipsy lub półkola ze wszystkich kolorów (oprócz białego) w następujący sposób: Zacznij od koloru dolnego, który możesz później wykorzystać jako przewodnik. Wytnij półkole o dowolnej wielkości (lub elipsę). Następnie umieść to na następnym kolorze, zmierz odległość ok. 5 cm i wytnij również ten kolor. Następnie umieść drugie półkole na trzecim kolorze i powtórz wszystkie kroki, aż wytniesz wszystkie kolory. Następnie sklej je lub jeszcze raz wytnij wszystkie elementy z tyłu.

Wytnij chmury z białego filcu, aby ozdobić spód swojej tęczy. Przyklej wstążkę od wewnątrz i uzyskany znak powiesić na szyi lub możesz użyć innego znaku na plecach i przykleić przód i tył dwiema wstążkami o tej samej długości, aby zawiesić kostium na ramionach. Noś ubrania w dowolnym kolorze (np. jasnoniebieskie do nieba).

Świetne pomysły tęczy z kolorową tiulową spódnicą, makaronem basenowym lub filcem

Na powyższym obrazku widać jeszcze kilka pomysłów na wykonanie kostiumu. Na przykład makaron basenowy można również wykorzystać do rękodzieła lub tiulowej spódnicy DIY wykonanej z kolorowych tiulowych pasków. Mała chmurka, którą przyklejasz do opaski, nadaje się jako nakrycie głowy.

Pomysły na karnawałowe kostiumy z łazienki

Pomysły z łazienki – Jak się ubrać zgodnie z tym mottem

W łazience jest mnóstwo przedmiotów i inspiracji do stworzenia oryginalnego i super zabawnego kostiumu. Oto kilka pomysłów, które mogą Ci się spodobać, jeśli chcesz samodzielnie zrobić kostiumy karnawałowe:

Zrób sobie kostiumy karnawałowe – kostium do kąpieli piankowej

Stwórz sobie karnawałowe kostiumy z balonów - pomysł na kąpiel z bąbelkami z białymi balonikami, czepkiem i gąbką

Sam zrobić kostiumy karnawałowe i naśladować kąpiel z bąbelkami? Nie tylko brzmi to zabawnie, ale jest! Będziesz potrzebować białej odzieży i białych balonów, które naśladują bańki mydlane i piankę. Następnie wykonujesz kostium, korzystając z tych samych instrukcji, co w przypadku winogron. Dodatkowe akcesoria, których możesz użyć to czepek, szczotka, kaczka do kąpieli, gąbka lub butelka szamponu. Wymyśl coś śmiesznego!

Zrób sobie kostiumy karnawałowe – prysznic kostiumowy

W przypadku kostiumu pod prysznic partner może przebrać się za tekturową toaletę

 • Rury PCV, wystarczająco duże, aby zmieścił się w nich hula-hoop
 • Złącza
 • Izolacja rur
 • Zasłona prysznicowa (plus kółka, jeśli nie są dostępne)
 • Głowica prysznicowa
 • Urządzenie do cięcia rur
 • opaski
 • szeroka taśma papierowa
 • wszelkie akcesoria (np. czepek, szczotka, gąbka)

Z rur PCV i zasłony prysznicowej zrób prysznic jako karnawałowy kostium

Jeśli chcesz samemu zrobić prysznice jako kostiumy karnawałowe, potrzebujesz wsparcia dla ramion, które przytrzymuje zasłonę. Zbudujesz to z rur i łączników, postępując zgodnie z szablonem na powyższym obrazku. Lepiej najpierw wyciąć większe rurki, które w razie potrzeby można skrócić. Przykryj elementy, które będą na ramieniu izolacją i przykryj papierową taśmą samoprzylepną.

Nawet początkujący mogą sami zrobić prysznice jako kostiumy karnawałowe

W razie potrzeby skróć hula-hoop. Otwórz ją w oryginalnym otworze i spróbuj podnieść łącznik, aby móc z powrotem złożyć skróconą oponę. Pozostały, odcięty kawałek wkładasz do słuchawki prysznicowej, a następnie do dłuższej rury PCV, którą następnie wkładasz do jednego z dwóch dolnych otworów w wsporniku. Możesz też spryskać oponę na biało lub owinąć taśmą papierową.

Pozostałe otwory są również wyposażone w dętki, które są wystarczająco długie, aby dosięgnąć opony. Zawieś zasłonę prysznicową i przywiąż wspornik do opony za pomocą opasek kablowych (odetnij wystające opaski). Dołącz również pierścienie, aby nie mogły się ześlizgnąć. Odłóż mydło lub gąbkę, załóż kaptur i gotowe.

Sam twórz kostiumy karnawałowe – pomysł na kostium z pastą do zębów

Majsterkowanie kostiumów pasty do zębów z białych ubrań

Nie uważasz, że więzień, żołnierz lub czarownica są tak oryginalne i nudne? Wszystko to co prawda dość często wybierane pomysły na stroje karnawałowe. Jeśli szukasz zabawnych kostiumów, które są również nietypowe, kostium z pastą do zębów jest bez wątpienia wspaniałym wariantem. A przecież na karnawale powinno być wesoło!

Improwizować! Weź prześcieradło, w którym wytniesz dziurę na głowę, długą sukienkę lub białą koszulę z białymi spodniami. Następnie napisz na nim nazwę dowolnej pasty do zębów. Lub zrób tubę z tektury (sklej ją, tworząc cylinder) i przymocuj paski na ramiona. Możesz użyć większego papierowego kubka jako kapelusza, aby imitować pokrywkę. Pasuje również szczoteczka do zębów na kostium partnera.

Zrób sobie kostium potwora z ciastek

Zabawny ciasteczkowy potwór w kolorze granatowym ze spódniczką z piór lub tiulu i twarzą wykonaną z filcu

Filc jest idealny, jeśli chcesz samodzielnie wykonać proste kostiumy karnawałowe. W przypadku Ciasteczkowego Potwora znów pojawia się wspaniały filc. Potrzebujesz:

 • jasnobrązowy i ciemnobrązowy filc
 • czarny filc
 • biały filc
 • granatowa odzież (np. top, legginsy i tutu)
 • opcjonalnie: ciemnoniebieskie pióra

Możliwości ciasteczkowego potwora jako przebrania na karnawał i instrukcje dotyczące nakrycia głowy

Granatowy T-shirt stanowi podstawę, jeśli chcesz samodzielnie wykonać kostiumy karnawałowe. Projektujesz na nim twarz ciasteczkowego potwora i jest to naprawdę łatwe. Z białego filcu wycinamy dwa koła o tym samym rozmiarze, az czarnego o tym samym rozmiarze, z tym, że muszą być mniejsze od białych. Następnie przyklej oczy w okolicy klatki piersiowej. Sam decydujesz, czy chcesz stworzyć pełzającego potwora, patrzeć w górę, w dół czy w bok.Po prostu poeksperymentuj, zanim wszystko przykleisz.

Pajacyki i kombinezony w kolorze granatowym nadają się dla ciasteczkowego potwora jako kostium karnawałowy

Możesz również kształtować usta, jak chcesz, z czarnego filcu. Wtedy będziesz potrzebować jeszcze kilku ciasteczek, które składają się z dużych jasnobrązowych kółek i małych ciemnobrązowych kawałków filcu. Takie ciasteczka można rozsmarować w dowolnym miejscu kostiumu. Z kolei przyklej do ust nadgryzione ciasteczko. I to wszystko! Możesz również zrobić tutu z niebieskiego tiulu lub piór. Mężczyźni mogą również po prostu założyć koszulę i granatowe spodnie. Jeśli chcesz, możesz wykonać nakrycie głowy zgodnie z instrukcją na powyższym obrazku (kulki styropianowe, opaska na głowę, niebieskie pióra i czarny filc).

Zrób własny kostium choinki

Stwórz własną choinkę do noszenia z tutu, tiulu, kartonu lub filcu

Zielony top, zielona tutu i zielony kardigan, do którego założysz brązowe rajstopy lub legginsy (do tułowia) i które ozdabiasz świątecznymi girlandami i lampkami, to wszystko, czego potrzebujesz na choinkę. Ale oczywiście nie jest to jedyna opcja. Ponieważ ten wariant nie posiada klasycznego kształtu choinki, elementy bożonarodzeniowe powinny nawiązywać do motywu okładziny.

Jeśli jest to dla ciebie zbyt świąteczne i wolisz samodzielnie zrobić neutralne choinki w stylu Mardi Gras, narysuj choinkę na dużej kartce papieru lub kartonu i wytnij ją. Masz teraz szablon, za pomocą którego możesz dwukrotnie przenieść choinkę na karton, zielony filc lub zieloną gumę piankową i wyciąć ją. Jeśli używasz kartonu, pomaluj go na zielono. Następnie łączysz oba elementy razem na większą odległość i zakładasz kostium.

Możesz również zszyć filc, a następnie go założyć. W takim przypadku oba elementy powinny być wystarczająco duże, aby zmieściły się w środku. Dotyczy to zwłaszcza dziury na głowę. Jeśli trzeba to zrobić bardzo szybko, filc można również po prostu skleić.

Sam twórz kostiumy karnawałowe – jako zwierzę na karnawał

Przebierz się za zwierzęta i sam stwórz kostiumy karnawałowe - pomysły na koty, lamparty i niedźwiedzie

Zwierzęta jako przebrania na karnawał to bez wątpienia klasyka zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Wybór jest oczywiście nieskończony, ponieważ można wybierać nie tylko ssaki, ale także owady, gady i ryby. Przedstawiamy teraz cztery popularne pomysły na zwierzęta, które możesz samodzielnie wykonać jako kostiumy karnawałowe.

Zrób sobie przebranie kota

Złóż czarnego kota z normalnych codziennych ubrań

Nawet jeśli do stroju kota wybierany jest zwykle kolor czarny, nie musi to oznaczać, że nie można wybrać innych typowych kolorów futra. Tak czy inaczej, możesz użyć normalnej odzieży, takiej jak koszula (z długimi lub krótkimi rękawami, w zależności od potrzeb) lub top i legginsy lub spodnie. Akcent kładzie się bardziej na makijaż i akcesoria kota, gdy sam tworzysz kostium kota. Dalsze pomysły:

Pomysły na kocie uszy wykonane z czyścików do fajek, drutu, filcu lub papieru

 • puszysty sweter
 • Kamizelka ze sztucznego futra
 • Tiulowa tutu
 • krótka sukienka i legginsy
 • (otwarte) rękawiczki

Uszy do kostiumu kota wykonane z drutu, filcu, czyścika do fajek lub koronki

Zrób sam uszy na karnawałowe kostiumy

Do uszu potrzebujesz opaski w kolorze Twojego stroju. Dla uszu masz wiele opcji do wyboru. Możesz je wyciąć z papieru, filcu, gumy piankowej lub sztucznego futra, ale możesz też ukształtować je z czyścików do drutu lub rur i przymocować do opaski.

Kot z Cheshire jako alternatywa dla zwykłego kota jako przebranie z wideo do makijażu

Zrób sobie kota z Cheshire jako kostiumy karnawałowe

A może zamiast klasycznego wybrać kota z Cheshire z Alicji w Krainie Czarów? W kostiumie nie powinno zabraknąć koloru fioletu. Ale przede wszystkim makijaż jest tutaj ważny.

Twórz sam kostiumy karnawałowe – karnawał kostium lamparta

Lamparty na kostiumy damskie wykonane z odzieży z nadrukami zwierzęcymi

Ponieważ w dzisiejszych czasach nadruki zwierzęce są bardzo modne, z pewnością będziesz mieć w swojej szafie ubrania w panterkę, prawda? Jeśli nie, nie ma to znaczenia, ponieważ prawdopodobnie w każdym sklepie znajdziesz odpowiednią odzież, dzięki czemu możesz szybko i łatwo samodzielnie wykonać własny kostium lamparta. A co najlepsze: możesz nadal nosić ubrania po Karnawale.

Makijaż twarzy poprawnie na kostium lamparta

Najlepiej używać następujących rodzajów odzieży, z których część może być również czarna, aby nie przesadzić ze wzorem:

 • Szczyt
 • zjechać na pobocze
 • Legginsy (np. sukienka w panterkę i czarne legginsy lub odwrotnie)
 • Płaszcz (z nadrukiem w panterkę na czarnym swetrze, topu lub koszuli)
 • Kamizelka (nad długim rękawem)
 • Buty (czarne z legginsami / spodniami w panterkę lub ze zwierzęcym nadrukiem z czarnymi legginsami)
 • Kombinezon

Makijaż lamparta

Plamy są w zasadzie wykonane bardzo prosto czarną farbą. Ale warto dodać kilka dodatkowych kolorów, aby uzyskać typowy beżowo-pomarańczowy wygląd lamparta. Ważne jest również zastosowanie dobrego podkładu, aby makijaż lamparta utrzymał się przez długi czas.

Zrób sobie kostium owiec dla dzieci

Owce robią się szybko i łatwo dzięki białej kamizelce i bawełnianym kulkom

 • biała tunika lub krótka sukienka i czapka typu beanie lub kamizelka z kapturem
 • czarna koszula z długim rękawem (jeśli nosisz kamizelkę) i legginsy lub spodnie
 • czarne buty
 • czarny filc
 • Waciki
 • gorący klej

Wszystko, co musisz zrobić, jeśli chcesz samemu zrobić kostium owcy, to przykleić waciki wokół całej kamizelki (lub tuniki). Wytnij wydłużone uszy z czarnego filcu i przyklej je do boków kaptura (lub czapki). Załóż czarne ubranie, a na niego kamizelkę. Prosta czarna kropka na nosie wystarczy jako makijaż.

Zrób sobie kostium niedźwiedzia

Niedźwiedź brunatny dla mężczyzn, kobiet i dzieci - Jak samodzielnie wykonać kostiumy karnawałowe

Specjalnie dla dzieci, w sklepie można szybko znaleźć prosty sweter z kapturem, który ma również niedźwiedzie uszy. Potem wystarczy odpowiednio umalować twarz i znaleźć do niej brązowe spodnie lub legginsy. Ale jeśli wolisz sam pomóc, możesz też sam zrobić uszy. Co powiesz na przykład na misia pielęgnacyjnego dla majsterkowiczów, którego możesz również wykorzystać jako kostium grupowy?.

Panda w czarno-białych ubraniach i okrągłych okularach

Zrób sobie kostiumy karnawałowe – kostium pandy

Do stroju pandy możesz użyć tych samych elementów garderoby, co do stroju owcy, tylko tym razem nie potrzebujesz wacików. Możesz zrobić twarz i uszy pandy z filcu i przyczepić je do kaptura. Możesz też nałożyć makijaż na twarz: biała twarz i czarne podkrążenia wokół oczu, to wszystko, czego potrzebujesz. Ale uważamy również, że pomysł z okularami jest bardzo słodki. To powinno być duże i okrągłe.

Niedźwiedź polarny w kombinezonie lub kamizelce w kolorze białym z kapturem lub czapką

Stwórz sam kostiumy dla niedźwiedzi polarnych jako kostiumy karnawałowe

Oczywiście dla niedźwiedzia polarnego będziesz potrzebować białej odzieży. Jeśli sam wykonasz kostiumy karnawałowe, możesz zrobić rękawy i nogawki spodni lub buty z pazurami z czarnego filcu i twarzą niedźwiedzia na kapturze lub białą czapką. Oczywiście można tu tylko założyć uszy i zamiast tego nałożyć makijaż na twarz.

Zrób sobie kostiumy karnawałowe – kostium kierowcy wyścigowego

Stwórz sobie kierowców wyścigowych jako kostiumy karnawałowe - pomysły z kombinezonami i samochodem wykonanym z tektury

Czy Ty lub Twoje dziecko jesteście fanami Formuły 1? W takim razie kostiumy z hasłem „wyścigi” są właśnie dla Ciebie. A najlepsze jest to, że na przykład kierowcy wyścigowi mogą z łatwością samodzielnie wykonać kostiumy karnawałowe. Wystarczy kombinezon lub strój sportowy w dowolnym kolorze (np. czerwony dla Ferrari), który projektujesz za pomocą taśmy w czarno-białą kratkę. Nie zapomnij o czapce bejsbolowej podczas kompletowania kostiumu karnawałowego. Alternatywnie można imitować skórzaną czapkę retro z okularami jak na zdjęciu powyżej.

Opcjonalnie można również naklejać banery reklamowe na plecy oraz flagę na piersi. Jeśli chcesz, możesz również przykleić taśmę klejącą do butów. Prawdziwi miłośnicy rękodzieła mogą spróbować swoich sił w kartonowym samochodzie wyścigowym zawieszonym na ramionach. Aby uzyskać instrukcje, zobacz poniższy film. Link do szablonu do druku znajduje się w komentarzach do filmu.

Zrób sobie kostium Falbala

Do kostiumu Falbala dla Mardi Gras potrzebujesz białej spódnicy i niebieskiego topu

Ubrania Falbali z filmu Asterix i Obelix są szybko kopiowane i niekoniecznie muszą być wierną kopią. Wszystko czego potrzebujesz to niebieski, dłuższy top i obcisła spódnica w stylu syreny, której dolny brzeg zaprojektujesz za pomocą niebieskiego paska z filcu lub taśmy klejącej. Dodatkowo możesz nosić biały pasek w okolicy talii, a także niebieskie kolczyki i bransoletkę.

Falbala od Asterixa i Obelixa projektuje bal przebierańców z filmami tematycznymi

Blond włosy to znak rozpoznawczy Falbali. Więc jeśli nie masz blond włosów, zdecydowanie zalecamy używanie peruki. Świetne dodatki do rozważenia to wiklinowy kosz lub bukiet kwiatów.