karnawał

Tinker for Mardi Gras: te pomysły na papierowe talerze są idealne dla dzieci poniżej 3 roku życia

Karnawał coraz bliżej, a co może nas lepiej wprawić w karnawałowy nastrój niż kolorowe rękodzieła? Dziś pokażemy Wam kilka świetnych pomysłów na to, co dzieci poniżej 3 roku życia mogą zrobić dla Mardi Gras. Od uroczych zwierzątek po wesołych klaunów – nawet kilka papierowych talerzy, farb i kolorowego papieru wystarczy do tych projektów rękodzielniczych. Bo dla dzieci w wieku 1 i 2 lat musi być jak najprostszy, ale nadal kolorowy. Rzuć okiem na nasze pomysły i wypróbuj je z dzieckiem na przykład w następny weekend. Zabawa jest gwarantowana!

Co dzieci poniżej 3 roku życia mogą stworzyć dla Mardi Gras?

Tinker zwierzątka na karnawał łóżeczko dziecięce u3

W wieku od 2 do 3 lat dzieci są ciekawskie i już zafascynowane małymi projektami rękodzielniczymi. Nie powinny być one jednak skomplikowane i nie zajmować zbyt wiele czasu. W przeciwnym razie dziecko szybko straci zainteresowanie, a majstrowanie pozostanie niekompletne. Wybierz więc proste motywy, które wymagają niewielkiej ilości materiałów, ale mogą wzbudzić zainteresowanie dziecka. Należy pamiętać, że nie każde dziecko ma 2 lata i jest entuzjastycznie nastawione do rękodzieła. Jeśli Twoje dziecko nie ma na to ochoty, spróbuj ponownie innym razem.

Motywy zwierzęce są świetne dla dwulatków. Zbiegają się one również z tematem Mardi Gras, ponieważ najmłodsi zwykle chcą przebierać się za zwierzęta. Kot, niedźwiedź, lew… możliwości są po prostu nieskończone. Jeśli chcesz, możesz również wykonać maskę na kostium razem z dzieckiem. Proste, imprezowe czapeczki czy korony też są świetne i mogą być kolorowo udekorowane przez dziecko.

Maska klauna wykonana z papierowego talerza z kolorowymi skrawkami papieru

Innym świetnym wariantem do rękodzieła są kolorowe motywy, takie jak klauni, tęcze, balony czy zabawne girlandy. Ważne jest tylko, aby wybrany pomysł na rękodzieło pasował do wieku dziecka. Poniżej zebraliśmy kilka świetnych projektów rzemieślniczych, które są odpowiednie dla dzieci poniżej 3 roku życia. Starsze dzieci mogą oczywiście również dołączyć, jeśli mają na to ochotę. Papierowe talerze są wymagane jako główny materiał do tego rękodzieła. Będziesz naprawdę zaskoczony, co możesz wyczarować z białych okrągłych talerzy w zaledwie kilku prostych krokach.

Szukasz pomysłów dla starszych dzieci, które pasują do Karnawału? Pokazaliśmy już, jak można zrobić ładne spirale z papierowych talerzy. Wystarczy przejrzeć naszą stronę, aby odkryć więcej wspaniałych projektów rękodzieła karnawałowego.

Zrób lwa na karnawał

Zrób lwa na karnawał z papierowych talerzy z wyłupiastymi oczami

Król zwierząt to popularny pomysł na dziecięcy karnawał. Czy jako maska, czy tylko jako motyw do rękodzieła, dzieci poniżej 3 roku życia z pewnością będą szczęśliwe. Możesz zrobić lwa razem z dzieckiem z kilku prostych materiałów. Oto lista:

Papierowy talerz

Farby lub kredki w kolorze pomarańczowym, żółtym i czarnym

Pędzel / gąbka

Wyłupiaste oczy

Nożyczki dla dzieci

Dwuletnie dzieci mogą jeszcze nie umieć rysować prawidłowych kształtów, ale i tak próbują. Kolorowanie jest dla Ciebie jeszcze przyjemniejsze, więc możesz najpierw naszkicować kształty, które chcesz, a następnie pozwolić dzieciom na kolorowanie.

Pomysł na papierowy talerz lwa dla dzieci poniżej 3 lat

Najpierw odwróć płytkę, aby dziecko mogło pomalować podłogę. Powinien teraz spróbować pomalować obszar wewnętrzny na żółto, a obszar zewnętrzny na pomarańczowo. Jeśli chcesz mieć wyraźną linię między twarzą a grzywą, możesz użyć szablonu lub taśmy malarskiej. Po zafarbowaniu lwa pozostaw farbę do wyschnięcia, jeśli to konieczne, i narysuj na ustach, nosie i oczach (lub klejem na wyłupiastych oczach). Następnie pokaż dziecku, jak może wyciąć frędzle na krawędzi talerza dziecięcymi nożyczkami, aby ukształtować lwią grzywę lub zrób to sam.

Maska lwa z papierowego talerza

Zrób maskę zwierzęcą lwa na karnawał z 2-letnim dzieckiem

Możesz również zrobić lwa jak maskę, po prostu wycinając podstawę talerza. Następnie daj dziecku kilka pasków papieru w kolorze żółtym i pomarańczowym do przyklejenia na krawędzi talerza. Jeśli cała krawędź talerza jest zakryta, masz już ładną maskę lwa na karnawał.

Tinker słonie z papierowych talerzy na karnawał

Tinker słonie dla pomysłu Mardi Gras dla dzieci poniżej 3 lat

Kolejnym zwierzęciem, które możesz szybko i łatwo stworzyć z papierowego talerza, jest słoń. Pokażemy Ci, jak kilka nacięć może zmienić talerz w słonia. Do projektu będziesz potrzebować tych materiałów:

Papierowy talerz

nożyce

Klej

Farba

Gąbki lub pędzle

Papierowe oczy lub wyłupiaste oczy

czarny długopis (opcjonalnie)

Pomysł Tinker na karnawał dla 2-letnich słoni

Najpierw podziel krawędź płyty na cztery równe części. Wytnij dwie przeciwległe ćwiartki, jak pokazano na obrazku. Jedna część służy jako trąba słonia, druga już nie jest Ci potrzebna. Następnie poproś dziecko, aby pomalowało słonia na dowolny kolor i przykleiło do niego trąbę. Przyklej papierowe oczy lub narysuj je, a słoń dla Mardi Gras jest gotowy.

Majsterkowanie z rekinami z dziećmi poniżej 3 lat

Rekin dla Mardi Gras z dziećmi poniżej 3 lat inspirowany Baby Shark

Jeśli jesteś rodzicem dwulatka, najprawdopodobniej znasz piosenkę „Baby Shark”. Jeśli twoje dziecko jest również fanem zabawnej piosenki, możesz razem zrobić rekina z papierowych talerzy dla Mardi Gras. Aby to zrobić, musisz najpierw wykończyć części wykonane z kolorowego papieru, a następnie wyruszyć. Wytnij trzy kawałki na płetwy i płetwy, które dziecko powinno przykleić na górze i po obu stronach głowy rekina. Zamiast malować głowę, można ją pokryć szarą bibułką. Wytnij zęby z białego papieru i małe kółka na oczy. Następnie wystarczy przykleić oczy i usta w odpowiednich miejscach i gotowe. Możesz również sprawić, by rekin był niebieski, żółty lub różowy, aby pasował do małych rekinów z filmu.

Zamień papierowy talerz w flaminga

Mardi Gras majstrować z dziećmi u3 Flamingo

Dzieci do lat 3 mogą również zrobić flaminga dla Mardi Gras. Ponownie do tego potrzebny jest papierowy talerz i trochę bibuły na nogi. Najpierw przetnij talerz na pół. Odłóż jedną połowę na bok i odetnij zakrzywioną szyjkę z krawędzi talerza, a głowę z dna talerza od drugiej. Teraz jest udekorowany. Za pomocą różowej farby i pędzla lub gąbki dziecko może pomalować tułów, szyję i głowę ptaka. Potrzebujesz tylko trochę czerni na dziób i ewentualnie narysowanie oka (jeśli nie masz głupkowatych oczu pod ręką).

Pozostały tylko nogi. Wytnij dwa długie paski pomarańczowej bibuły i złóż je jak akordeon. Dziecko powinno teraz przykleić nóżki do spodu flaminga i karnawałowy projekt rękodzieła jest gotowy.

Zrób tygrysa na karnawał

Tinker tiger for Mardi Gras pomysł dla dzieci u3

Wielkie koty to świetny motyw na karnawałowe rękodzieło. Oprócz lwa, na papierowym talerzu z łatwością wyczarujesz również tygrysa. Do tego potrzebujesz pomarańczowej bibułki, z której wycinasz małe kawałki i podajesz je dziecku wraz z paskami czarnego papieru. Uszy można wyciąć z pomarańczowego papieru i przykleić do papierowego talerza lub przymocować zszywaczem. Zrób ze skrawków papieru usta i oczy i masz drapieżnika.

Instrukcje dla pingwina z papierowego talerza

Pingwin Tinker z dziećmi z instrukcji papierowych talerzy

Oto proste kroki, jak zaprojektować pingwina z papierowego talerza. Najpierw złóż boki, a następnie górną część do wewnątrz i sklej. Pomaluj skrzydła i głowę na czarno. Wytnij z papieru dziób, oczy i stopy i przyklej je w odpowiednich miejscach. kompletny!

Pomysły na karnawałowe klauny z papierowych talerzy

Karnawałowe klauni robią rękodzieło z papierowych talerzy i pomponów

Klauny są zabawne i dlatego szczególnie popularne wśród dzieci. Kojarzone są z dobrą zabawą i oferują kolejny świetny pomysł na karnawałowe rękodzieło z dzieckiem. A jak zamienić stary, dobry papierowy talerz w klauna? Prosty! Z kolorowymi pomponami lub skrawkami papieru we wszystkich kolorach tęczy dzieci poniżej 3 roku życia na pewno odniosą sukces.

Clown play lalka majsterkuje na karnawał z papierowych talerzy i patyczków do lodów

W tym przypadku nie musisz koniecznie malować papierowego talerza, możesz nakleić na niego kolorowe ozdoby. Dziecko powinno zaprojektować skrawki papieru lub pompony w wesołych kolorach jako perukę u góry talerza. Do rysów twarzy, takich jak oczy, nos i usta, można użyć pomponów, środków do czyszczenia fajek lub gotowych szablonów. Jeśli Twoje dziecko chce bawić się klaunem, możesz również przykleić patyczek do lodów z tyłu i zamienić papierowego klauna w lalkę do zabawy.

Zrób balony na ogrzane powietrze z papierowych talerzy i udekoruj je

Zrób balony na ogrzane powietrze dla Mardi Gras z dziećmi poniżej 3 roku życia

To, co kolorowe, pasuje do karnawału. Też tak myślisz? Następnie użyj wybranych materiałów, aby udekorować i zrobić z dzieckiem kolorowe balony na ogrzane powietrze. Papierowy talerz służy jako balon i możesz zrobić kosze z brązowego papieru.

Do tego projektu nadają się resztki papieru lub pomponów, jaskrawe kolory lub rzemieślnicze motywy piankowe. Dziecko może albo przyklejać do balonów różne przedmioty, albo rysować na nich pędzlem, gąbką, wacikiem lub innym materiałem. Im bardziej kolorowo i oryginalnie, tym lepiej!

Twórz tęcze i naucz się kolorów

Pomysł na rękodzieło dla dzieci poniżej 3 tęczy z papierowych talerzy

Tęcza jest kolorowa i wesoła, a także świetnie sprawdza się jako pomysł na rękodzieło w czasie karnawału. Przetnij papierowy talerz na pół i zapewnij kolory tęczy oraz pędzelek z gąbki. To narzędzie ułatwi maluchowi malowanie tęczy. Ale nadal będzie potrzebował twojej pomocy. Czyli jednocześnie będziesz malować, robić rękodzieło i uczyć się kolorów z dzieckiem. Aby przygotować tęczę, przyklej kilka wacików na obu końcach w postaci chmur. W ten sposób wygląda jeszcze piękniej!

Wykuj koronę z papierowych talerzy dla Mardi Gras z dziećmi do lat 3

Korona z papieru Tinker z 2-letnim dzieckiem dla Mardi Gras

Jeśli planujesz w tym roku spędzić Mardi Gras w domu, nie musisz wydawać dużych pieniędzy na maski i kostiumy. Zamiast tego możesz po prostu zrobić to sam i bawić się z rodziną. Oto przykład, jak można zrobić karnawałową koronę z dziećmi w każdym wieku.

Więcej pomysłów na domowe korony na karnawałowy kostium znajdziesz w tym artykule.

Instrukcje dotyczące karnawałowej korony z papierowego talerza

Zalecamy, aby najpierw pomalować papierową płytkę z dzieckiem, a dopiero potem zaprojektować koronę. Ozdoby takie jak cekiny, kamienie czy pompony przychodzą później.

A tak majstruje się w koronie:

1. Złóż papierowe talerze na pół.

2. Narysuj trzy linie (pod kątem około 45 °, 90 ° i 135 °), pozostawiając co najmniej 1 cm od krawędzi. Wytnij trzy nacięcia wzdłuż linii.

3. Rozłóż papierową płytkę i utnij wzdłuż zagięcia i ponownie zostaw 1 cm do krawędzi.

4. Złóż powstałe kliny do góry, aby utworzyć rogi korony.

5. Udekoruj koronę. kompletny!