karnawał

Stwórz karnawałowe przebranie – 13 pomysłów na stylizację i porad

Karnawałowe przebranie-zrób to sam-101-dalmatyńczyk-cruella

W Mardi Gras i Carnival zawsze wymagana jest kreatywność, aby kostium był prawidłowo wystawiony. Zamiast kupować cały strój z karnawałowego sklepu i zakładać go bez wyobraźni w określony dzień, warto zainwestować w efektowne dodatki. Można je w pomysłowy sposób zmienić i sprytnie połączyć z efektowną odzieżą. Tak powstaje Karnawałowe przebranie Własna marka, która na pewno nie pozostanie niezauważona. Podsumowaliśmy kilka przykładów i pomożemy w projektowaniu z pomocnymi wskazówkami.

Zrób sobie karnawałowe przebranie – Cruella de Vil

Karnawałowe przebranie-zrób-siebie-cruella-kostium-czarno-białe

Cruella de Vill z filmu „101 dalmatyńczyków” to charakterystyczna postać, która wcale nie jest trudna do wystawienia. Typowe dla Ciebie są czarno-białe włosy, które są dokładnie rozchylone pośrodku i oczywiście cygarniczka. Zdecydowanie powinieneś zaopatrzyć się w dwa akcesoria, aby karnawałowa okładzina wyglądała autentycznie i harmonijnie. Wtedy potrzebujesz pary długich rękawiczek, czarnej sukienki i futra lub płaszcza ze sztucznego futra. Nie powinno też zabraknąć mocnego makijażu.

DIY karnawałowe przebranie dla dzieci

Mardi Gras przebranie-zrób-siebie-dziewczyny-słodkie-wiosenne-kwiaty

Ten kostium dla dzieci jest prawdopodobnie jednym z najsłodszych, jakie znamy. Ponadto możesz go łatwo stworzyć samodzielnie. W tym celu oczywiście potrzeba dużo sztucznych kwiatów – małych i dużych. Za pomocą gorącego kleju do piżamy przyczepiane są tylko kwiaty bez łodyg.

Stroje Gwiezdne Wojny na karnawał – 20 kreatywnych pomysłów na kostiumy karnawałowe

Karnawałowe motto pomysłów na udaną imprezę z przyjaciółmi i rodziną

Kostium Alicji w Krainie Czarów – 30 pomysłów dla dzieci i dorosłych

Zrób sobie karnawałowe przebranie „Wiosna” dla małych dziewczynek

Karnawałowe przebranie-zrób-siebie-wiosenne-kwiaty-sztuczne kwiaty

Pozostałe liście można wykorzystać do wypełnienia przestrzeni między kwiatami. Bujny wieniec na głowę to także element pomysłu na boginię wiosny, wtedy nie powinno go zabraknąć.

Mardi Gras przebranie własnej marki – jednorożec

Mardi Gras przebranie-zrób-to-sam-dziewczyna-jednorożca

Jednorożec to fantastyczne stworzenie, które jest bardzo popularne wśród małych dziewczynek. Dlaczego nie jako kostium Mardi Gras? Łatwo to zrobić samemu. Idealną bazą jest strój w kolorze białym, a uzupełnieniem są różowe buty – baleriny lub kalosze. Możesz nawet zrobić ogon jednorożca z włóczki lub tiulowych pasków w kolorach tęczy. Jednorożca można majstrować, jeśli do opaski przymocowany jest papierowy stożek. Wskazane jest użycie do tego ładnego aksamitnego papieru lub zaprojektowanie prostego papieru z brokatem.

DIY karnawałowe przebranie „sowa” 

Karnawałowe przebranie - zrób-to-sam-sowa-kostium-maska

Sowa to ptak bardzo popularny wśród dzieci jako przytulanka. Z pewnością każde dziecko chciałoby przebrać się za uroczą sową. Kostium można szybko uszyć samemu, zwłaszcza jeśli masz maszynę do szycia. Najpierw trzeba wyciąć “piórko” z różnych resztek materiałów w kolorze brązowo-szarym i ułożyć je według typowej struktury piórkowej, a następnie zszyć razem.

Pomysł na karnawałowe przebranie dla chłopców – ryba-młot

Karnawałowe przebranie-zrób-sam-młot-kostium-ryba-chłopiec

Ten uroczy kostium rybki młota dla chłopców po raz kolejny jest wykonany na bazie piżamy. Do tego potrzebujesz również pianki – 2 talerze, dwie piłki do tenisa stołowego, szary kapelusz i gruby filc. Jednak ryba młot pochodzi z rodziny rekinów i ma również płetwę. Wykonany jest z szarego filcu i przymocowany do szarej góry piżamy. Charakterystyczna głowa rekina jest wtedy również majstrowana przy piance. Dwie płytki muszą być przycięte na wymiar w tym samym czasie, pomiędzy piłeczką tenisową po obu stronach, jak oczy między dwiema płytami. Następnie, gdy czapeczka jest już na głowie dziecka, zakładamy i przyczepiamy piankę.

Zrób sobie karnawałowe przebranie – kostium pawia

karnawałowe przebranie zrób to sam

Pawie są piękne i zachwycają wspaniałymi piórami. Ponadto ptaki te służą jako inspiracja i oryginalny pomysł na karnawałowe przebranie. Tym, co czyni ten kostium wyjątkowym, są niebiesko-zielone pawie pióra. Można je znaleźć w sklepach z artykułami dekoracyjnymi lub zamówić online.

Ułatwione karnawałowe przebranie – przymocuj pawie pióro do kostiumu

karnawał-przebranie-zrób-to-sam-piórko-kostium-pawie

Teraz pytanie brzmi, jak przymocować pawie pióro do kostiumu. Jedną z możliwości jest przymocowanie sprężyny do owalnej powierzchni, na przykład wykonanej z tektury i uczynienie jej przenośnej za pomocą pasków na plecach. Gorący klej będzie w tym przypadku bezużyteczny.

Przebranie Mardi Gras – kostium pawia dla małej dziewczynki

W przeciwnym razie możesz samemu zrobić tutu z zielonego i niebieskiego tiulu i przyczepić do niego pawie pióro. Co więcej, nie musi to być prawdziwe pawie pióro. Jej charakterystycznym detalem jest oczko z pawiego pióra, które można w kreatywny sposób wykonać z filcu i tiulu.

Zrób sobie pawie tutu

zrób to sam-zrób-sam-zrób-sam-tutu-paw

Wyjaśniliśmy już, jak samodzielnie wykonać tutu bez szycia. Możesz zrobić własne kreatywne pawie pióro z filcu i ładnie ułożyć je na tutu.

Paw dla kobiet – stwórz swój własny pawi makijaż

karnawał-przebranie-zrób-to-sam-makijaż-makijaż-paw

Dzięki makijażowi Pfau-Art każda dama z pewnością przyciągnie wzrok na karnawałowej imprezie. Mocno podkreślone oczy poprzez sztuczne rzęsy i cienie do powiek w połyskujących niebiesko-zielonych niuansach tworzą typowy makijaż pasujący do kostiumu pawia.

Proste pomysły na karnawałowe przebranie – kostium winogron

karnawał-przebranie-zrób-to-sam-winogronowe-balony-fioletowy-kostium

To bardzo zabawne karnawałowe przebranie to kreatywny pomysł, który możesz naprawdę zrobić sam w ostatniej chwili przy niewielkim wysiłku. Wszystko czego potrzebujesz to kilka fioletowych balonów. Dziecko również powinno być ubrane w ten kolor. Napompowane balony są przymocowane do ubrania dziecka za pomocą kilku spinaczy do papieru.

DIY karnawałowe przebranie – Syrenka Arielle 

karnawał-przebranie-zrób-to-sam-syrena-ariele

Każda dama, mała czy duża, chce być księżniczką lub syreną. A to marzenie można zrealizować w kilka sekund. Potrzebujesz długiej peruki, najlepiej czerwonej, jak Arielle z filmu Disneya, oraz długiej spódnicy o kroju syreny w kolorze zielonym.

Karnawałowe przebrania i pomysły na makijaż do naśladowania – Avatar

karnawał-przebranie-zrób-sam-awatar-kostium-zrób-zrób-to-sam

Avatar to bezsprzecznie jeden z najbardziej imponujących filmów naszych czasów i zawsze będziemy pamiętać niebieskoskórych mieszkańców planety Pandora. Przebranie się za jednego z nich na Mardi Gras to zdecydowanie dobry pomysł, ale jest to dość skomplikowane, ponieważ należy nie tylko pokolorować twarz, ale także ciało na niebiesko.

Neytiry makijaż do ciała i twarzy

karnawał-przebranie-zrób-sam-awatar-makijaż-makijaż

Sama odzież jest bardzo prosta, raczej w stylu indyjskim. Postacie kobiece, podobnie jak Neytiry, również mają długie splecione włosy, które przypominają afrykańskie warkocze, dlatego można dostać perukę w tym stylu i oczywiście wystarczającą ilość niebieskiej farby do makijażu.