karnawał

Robienie karnawałowych czapek na wesoły karnawał – 11 prostych instrukcji

Niektóre kostiumy wyglądają naprawdę autentycznie lub fajnie tylko z odpowiednimi akcesoriami. Nakrycie głowy dla Mardi Gras jest jednym z tych akcesoriów, które stanowią wykończenie wielu przebrań. Bo czym byłby strój wiedźmy bez kapelusza wiedźmy lub marynarza bez czapki? Ale nawet jeśli chcesz uczcić karnawałową imprezę bez specjalnych kostiumów, możesz stworzyć świetną atmosferę za pomocą prostej czapki imprezowej. Masz ochotę na kilka pomysłów na rękodzieło? Następnie spójrz na nasze instrukcje, jak zrobić karnawałowe czapki do różnych strojów i od razu je naśladować!

Zrób karnawałowe czapki z papieru - kolorowe pomysły na samodzielne wykonanie

Zrób karnawałowe czapki – uroczą czapkę do kostiumu wróżki

Zrób karnawałowe czapki z malowanego papieru do pakowania dla wróżek

Jeśli przebierasz się za wróżkę, czapka nie jest absolutnie konieczna, ponieważ odpowiednie są również inne nakrycia głowy, takie jak wianki z kwiatów lub opaski z kwiatów. Ale jeśli nadal chcesz zrobić bajkowy kapelusz, możesz wybrać następujące instrukcje.

  • Papier do pakowania
  • Farba akrylowa w pożądanym kolorze
  • Papier krepowy na kwiaty
  • Taśma maskująca
  • Metalowa lub plastikowa miska pasująca do głowy
  • taśma klejąca
  • Klej

Robienie karnawałowej czapki – instrukcje

Zrób karnawałowe czapki - instrukcje z papierem do pakowania i bibułą

Najpierw pomaluj papier do pakowania na wybrany kolor i pozostaw do wyschnięcia. Powtórz ten proces dla drugiej warstwy, jeśli pierwsza nie kryje dobrze. Następnie weź miskę i połóż na niej papier. Mocno dociśnij papier wokół wybrzuszenia, aby przybrał kształt miski. Użyj taśmy, aby utrzymać papier w kształcie. Teraz odetnij papier w większej i równej odległości od miski, aby zrobić rondo. Następnie możesz owinąć taśmę maskującą wokół taśmy i przykleić ją, aby ją ukryć. Następnie można z krepy, jedwabiu lub innego papieru wyciąć liście, kwiaty lub inne elementy lub zrobić je na takie karnawałowe czapki i nakleić je na czapkę. W tym artykule jest kilka poradników o papierowych kwiatach.

Zrób sobie zabawne nakrycie głowy – kartonową czapkę dla leśnych wróżek lub goblinów

Zrób z kartonu cylinder dla leprechauna - proste instrukcje

Poniższa tekturowa czapka jest również idealna dla leśnej wróżki lub goblina. Jeśli chcesz, możesz pomalować go na dowolny kolor lub pokryć tkaniną po wykonaniu czapki dla Mardi Gras. Możesz wykonać poszczególne kroki w instrukcjach: Najpierw potrzebujesz tekturowego pierścionka. Zachowujesz również wewnętrzny krąg, który w tym celu wyciąłeś. Następnie wytnij pasek na cylinder. Zaplanuj jeszcze kilka centymetrów po obu stronach, na które wycinasz zakładki.

Zrób wesołe karnawałowe czapki do kostiumu wróżki - cylindry z papierowymi kwiatami

Teraz uformuj kolejny pierścień z paska i przyklej okrąg na zakładkach z jednej strony i pierścień z drugiej. Na koniec zrób liście i również je przyklej. Ta sama technika może być użyta do wykonania fioletowego cylindra z powyższego obrazka. Zamiast zwykłego pierścienia tworzysz płatki na zewnątrz. Następnie sklej poszczególne elementy razem jak w pozostałych instrukcjach. Jak samodzielnie wykonać takie róże, a także inne rodzaje kwiatów, dowiesz się w tym artykule. Oczywiście, robiąc takie karnawałowe czapki, możesz też wybrać inne kwiaty.

Robienie karnawałowego kapelusza – Instrukcje dotyczące kwiatowego kapelusza dla wróżek

Zrób sam kwiat jako kapelusz na karnawałowy kostium wróżki

Jeśli chcesz zrobić karnawałowe czapki do strojów wróżek, ten model również jest naprawdę wspaniały. Wytnij małe zielone kółko, wytnij je w jednym miejscu do środka. Załóż trochę boki, aby utworzyć płaski stożek. Następnie wytnij łodygę kwiatu, złóż jeden koniec i przyklej do stożka. Następnie wytnij jeden lub dwa arkusze papieru, złóż je wzdłuż na pół i przyklej do łodygi. Następnie potrzebujesz płatka, którego używasz również jako szablonu dla innych płatków, aby wszystkie stały się takie same. Przyklej płatki od wewnątrz wzdłuż krawędzi stożka i przymocuj gumkę na końcu.

Twórz karnawałowe czapki – zrób kolorowe czapki imprezowe z papieru

Zrób kolorowe karnawałowe czapki z rożków i dowolnych ozdób

Kolorowy kostium z imprezową czapką jest idealny na karnawał. Jeśli chcesz złożyć lub zrobić czapkę z papieru, ten wariant jest idealny. W zasadzie nie potrzebujesz nic więcej niż rożek, który możesz zaprojektować tak, jak chcesz, robiąc takie karnawałowe kapelusze: odpowiedni jest klej do brokatu, perły, cyrkonie, wstążki, pompony, cekiny, konfetti i wiele innych. Przy tworzeniu papierowego kapelusza najlepiej użyć wzorzystego papieru lub papieru z motywami, aby kapelusz był jeszcze ciekawszy.

Zabawna czapka imprezowa z rożkiem i kwiatami z papieru

Nawiasem mówiąc, taka prosta czapka imprezowa jest również odpowiednia, jeśli chcesz zrobić czapkę klauna. Następnie możesz po prostu dopasować kolory projektu do kolorów swojego stroju. Aby uzyskać krawędź z frędzlami, po prostu złóż taśmę maskującą na środku, przytnij ją otwartą stroną do środka i przyklej nienaruszoną krawędź do kapelusza. Następnie jeszcze trochę potargaj frędzle. Możesz samodzielnie zrobić konfetti za pomocą dziurkacza, a następnie nałożyć płynny klej na czapkę, posypać konfetti i pozostawić do wyschnięcia. Możesz również wybić niektóre motywy dziurkaczem i przykleić je do kapelusza w kształcie stożka, jeśli robisz takie karnawałowe kapelusze. A może kapelusz z powyższego obrazka?

Zrób karnawałowe kapelusze – zrób papierowe kapelusze w kształcie stożka z kwiatami

Różowy papierowy stożek ozdobiony piwoniami wykonanymi z bibuły

Instrukcje, jak zrobić szalone czapki, takie jak klasyczny kapelusz imprezowy, można zobaczyć tutaj. Jak wspomniano wcześniej, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to majstrować przy stożku. Do tego kapelusza użyto arkusza A3 (lub dwóch sklejonych arkuszy A4). Złóż ten arkusz lekko na środku i narysuj ukośną linię od dwóch rogów do zagięcia. Wytnij powstały trójkąt, zaokrąglij dolną krawędź i uformuj stożek. Naklejasz to na opaskę. Następnie możesz zrobić papierowe kwiaty i ozdobić kapelusz. Po wykonaniu karnawałowych czapek możesz wymyślić dla nich również inne dekoracje.

Zrób marynarski kapelusz

Kapelusz malarza składany z papieru na kostium marynarski

Jeśli złożysz prosty kapelusz malarski, możesz go wspaniale wykorzystać na kostium marynarski. Ale jak zrobić malarski kapelusz? To naprawdę bardzo proste. Do czapki origami potrzebujesz zwykłego arkusza A4. A następnie złóż ten arkusz w następujący sposób: najpierw połóż go pionowo przed sobą, a następnie złóż raz na środku. Następnie złóż prawą stronę do lewej krawędzi. Ponownie rozłóż arkusz papieru i złóż dwa górne rogi. Na dole powinien znajdować się margines. Złóż tę podwójną krawędź stożka papieru na zewnątrz po obu stronach. Następnie możesz skleić ze sobą wystające rogi krawędzi. Sympatyczne karnawałowe czapki są tak łatwe do wykonania!

Zrób własną czapkę z papieru origami dla żeglarzy

Ponieważ instrukcje są tak proste, możesz zrobić tę czapkę Mardi Gras z dziećmi. Ale nawet jeśli w domu spokojnej starości planowana jest impreza Mardi Gras, możesz zrobić tego typu czapki Mardi Gras dla seniorów, ponieważ w krótkim czasie otrzymasz większą ilość czapek Mardi Gras. Papierowe czapki można szybko złożyć nawet w proste rzemieślnicze popołudnie dla dzieci.

Zrób czapkę piekarza

Szybki projekt rzemieślniczy dla kapelusza piekarza z papieru i bibuły

W przypadku czapki piekarza wytnij dwa białe paski papieru, których całkowita długość jest nieco większa niż obwód głowy. Następnie przyklej bibułkę wzdłuż tego paska. W tym celu składaj go w regularnych odstępach czasu. Następnie sklej ze sobą oba końce paska. Następnie połącz górne końce bibuły i złóż do środka w czapkę. Jeśli to konieczne, możesz trzymać powstałą kulkę papieru razem wewnątrz czapki za pomocą taśmy samoprzylepnej. Możesz także zrobić te czapki Mardi Gras, gdy przebierasz się za szefa kuchni.

Zrób szalone karnawałowe czapki

Szalone karnawałowe czapki ze zdobionymi paskami dla dzieci i dorosłych

Jeśli chcesz zrobić takie karnawałowe czapki, najpierw wytnij pasek papieru, który pasuje do głowy przyszłego użytkownika. Następnie weź prześcieradło i pokrój w niego, aby uzyskać dłuższe paski. Następnie możesz je dowolnie kształtować i projektować: niektóre można złożyć jak akordeon, niektóre można nawinąć na ołówek, tworząc spirale, niektóre można skrócić i tak dalej. Następnie możesz ozdobić je dowolnymi dekoracjami, takimi jak cyrkonie, pióra, konfetti i cokolwiek innego, o czym tylko pomyślisz. Następnie przyklej ten arkusz z frędzlami do przygotowanego paska na głowę i gotowe!

Z czyścikami do rur

Twórz karnawałowe czapki - zaprojektuj normalny kapelusz z kolorowymi czyścikami do fajek

Albo co sądzisz o tym szalonym projekcie, do którego służą myjki do rur? Weź dowolną czapkę (nie powinna być zbyt ciasna), przez którą przebijasz dużo dziur (jeśli używasz wełnianej czapki, nie jest to konieczne). Następnie owijasz dużo środków do czyszczenia rur wokół długopisu, aby uzyskać takie cewki, które następnie przebijasz przez otwory. Wewnątrz czapki zagnij końcówki drutów, aby uniknąć dźgania głowy. To zabawne nakrycie głowy nadaje się również między innymi na kostium potwora.

Szybkie majsterkowanie ze słomkowym kapeluszem – zrób śmieszne czapki na Mardi Gras i Karnawał

Zrób karnawałowe kapelusze ze słomkowych kapeluszy - twórz śmieszne twarze

Szukasz prostego, ale zabawnego nakrycia głowy na karnawał? Co powiesz na użycie gotowego słomkowego kapelusza, jak w przykładzie? Musisz tylko zaprojektować to, jak chcesz. Jeśli sam wykonasz ten karnawałowy kapelusz, możesz użyć filcu lub zrobić karnawałowy kapelusz z papieru. Masz wybór. Niektóre elementy można również łatwo narysować długopisem.

Zrób to sam ze słomkowym kapeluszem - kot lub włamywacz z tkaniny i pomponów

Możesz wymyślić fantazyjne twarze, ale możesz też zaprojektować zwierzęta (np. psa w przykładzie). Do malowania można również użyć farb akrylowych. W ten sposób możesz projektować różne wzory. Możesz więc uwolnić swoją kreatywność i wyobraźnię i stworzyć najbardziej szalone karnawałowe czapki.

Śmieszne pomysły na rękodzieło na karnawał - robienie karnawałowych czapek

Pies i twarz z warkoczykami

Tinker pies i twarz z warkoczykami i bobble

Fajna czapka z daszkiem

Zrób karnawałowe czapki - sprzęt i czapkę z daszkiem jednorożca z papieru

Taką papierową czapkę z łatwością złożysz z papieru, korzystając z szablonu, który udostępniamy na końcu artykułu. Następnie możesz ozdobić tę czapkę w dowolny sposób. Na przykład jednorożec to świetny pomysł. Ale proste cyrkonie lub inne błyszczące ozdoby są również idealne, jeśli chcesz zrobić takie karnawałowe czapki. Przebierasz się za gangstera czy członka gangu? Nawet wtedy czapka jest idealna!

Zrób karnawałowy kapelusz – Szablon na czapkę