karnawał

Rękodzieło dla Mardi Gras z dziećmi w podstawówce – pomysły na kolorowe dekoracje i akcesoria imprezowe

Mardi Gras to z pewnością kolorowe czasy, które lubią zarówno dorośli, jak i dzieci. To ekscytujące, zabawne, a czasem trochę szalone, ubierać się i wcielać się w różne role. Magia karnawałowego festiwalu tkwi oczywiście nie tylko w fascynujących kostiumach. W domu, w przedszkolu iw szkole ludzie szczególnie lubią w tym czasie malować i robić rękodzieło. W dzisiejszym wpisie zebraliśmy dla Was świetne pomysły na karnawałowe rękodzieło z dziećmi. Poniższe pomysły na karnawałowe rzemiosło są przeznaczone głównie dla dzieci w szkole podstawowej, ale mogą również bawić młodsze dzieci przy niewielkim wsparciu z Twojej strony.

Mardi Gras majstrować z girlandą w chatce dla dzieci

Kolorowe słoiki do potrząsania na karnawałowe rękodzieło z dziećmi

perłowe girlandy karnawałowe kolory brokatowe dekoracje karnawałowe majstrować przy dzieciach

Jeśli szukacie pomysłów na karnawałowe rękodzieło z dziećmi, jesteście rozpieszczani i musicie wybrać coś odpowiedniego dla wieku młodzieży z bogatej oferty zajęć dla dzieci. Dzieci w wieku przedszkolnym lub szkolnym nabyły już wiele umiejętności i potrafią samodzielnie opanować większość projektów rzemieślniczych, z czego oczywiście będziesz później bardzo dumny. Nasz pierwszy pomysł na rękodzieło jest równie kolorowy jak sam sezon karnawałowy. Co powiesz na szklankę do shakera z brokatem??

Trzęsące się szklane figurki wiankowe błyszczą na karnawałowe rękodzieło z dziećmi w wieku szkolnym

Trzęsące się szkło samo w sobie jest wspaniałą karnawałową ozdobą, która nie tylko zdobi stół bankietowy i parapet, ale jest również postrzegana przez młodzież jako pomysł rzemieślniczy na karnawał jako ekscytujący i poniekąd magiczny. Aby przyciągać wzrok, potrzebujesz czystego słoika z masonem z zakrętką, wody, płynnej gliceryny i ozdoby na ściółkę. Brokat i perełki, które dzieci mogą wyciąć z karnawałowego naszyjnika z pereł, w zupełności wystarczą.

Rękodzieło dla Mardi Gras w przedszkolu – pomysły na rękodzieło na maski, akcesoria i dekoracje

6 pomysłów na pomysłowe akcesoria na karnawałowe majsterkowanie z dziećmi

Karnawałowa maska ​​dla dzieci – 22 pomysły na rękodzieło & Wyrazić

Zrób śluz dla Mardi Gras z dziećmi

zrób sobie szlam bez boraksowej farby karnawałowej

Teraz pozwól dziecku napełnić szklankę wodą prawie po brzegi i dodać trochę gliceryny. Gliceryna zapobiega szybkiemu opadaniu brokatu. Zakręć szklankę i po raz pierwszy sprawdź, czy jest szczelna. Następnie możesz uszczelnić wieczko na krawędzi wodoodpornym płynnym klejem. Wlej wszystko do kieliszka do syta, który jest pięknie pokolorowany i wprawia w dobry nastrój. Nie przekonasz się, że ta plastelina, którą widzisz na powyższym obrazku, jest tak samo kolorowa i fascynująca?

rękodzieło dla karnawałowego melbera tworzącego gry dla dzieci

Zjawisko śluzu dotarło do nas już od jakiegoś czasu. Samo robienie śluzu wywołało ogromną falę trendów na całym świecie i na pewno pozostanie w modzie przez jakiś czas. Podczas gdy ugniatanie w dzieciństwie rozwija koordynację ruchową i rozwija kreatywność, dzieci w wieku szkolnym świetnie się bawią robiąc lepką maź. Istnieje wiele możliwości i przepisów, dzięki którym można zrobić szlam w jasnych kolorach z dziećmi na Mardi Gras. Naprawdę nie ma tu granic dla wyobraźni i czasami naprawdę nie ma nic lepszego niż przekopywanie się przez glibber glitter.

Majstrować z dziećmi w wieku szkolnym z rolkami papieru toaletowego na karnawał

pomysły rzemieślnicze karnawał party konfetti armata taśma washi

Puste rolki po papierze toaletowym to popularny i niedrogi materiał do rękodzieła, z którego można zrobić wiele rzeczy do zabawy i ozdabiania. Te armaty konfetti są bez wątpienia jednym z najlepszych pomysłów rzemieślniczych na karnawał. Deszcz konfetti, który zalewa salę imprezową, może czasami utrudniać sprzątanie po imprezie, ale zdecydowanie warto się bawić. Jeśli chcesz zrobić armatę konfetti na karnawał, potrzebujesz pustych rolek papieru toaletowego, konfetti, balonów i kolorowej taśmy samoprzylepnej.

karnawał majsterkować rolki toaletowe taśma maskująca konfetti armata

Dzieci w tym wieku mogą samodzielnie wykonać ten prosty i wspaniały projekt rękodzielniczy. Przede wszystkim papier toaletowy, który w rzeczywistości służy jako korpus armaty, musi być dopracowany do syta. Od Ciebie zależy, czy do przyklejenia użyjesz kolorowego papieru kraft, pozwól dzieciom samodzielnie pomalować rolki, czy może pokryjesz je taśmą washi z kolorowymi i zabawnymi motywami. Teraz Twoje dziecko musi odciąć końcówkę balonika i nałożyć go na rolkę papieru toaletowego. Balon najlepiej przymocować za pomocą kleju. Teraz wystarczy napełnić gotową armatę wszelkiego rodzaju konfetti i pociągnąć balon.

Tinker z papierem budowlanym na karnawał z dziećmi

Pomysł na kostium klauna z dziećmi na karnawałową czapkę z pomponem

Klaun to jedna z klasycznych postaci sezonu karnawałowego. Często zdarza się, że nastolatki marzą o włożeniu pstrokatego kostiumu. Jeśli jesteś w trakcie tworzenia uderzająco kolorowego kostiumu klauna z córką lub synem, potrzebujesz również odpowiednich akcesoriów, które sprawią, że świecąca postać będzie tak fascynująca. Możesz więc zrobić ładną czapkę klauna lub imprezową czapkę na karnawał. Dzieci mogą uformować z papieru czapkę w pożądanym kolorze i udekorować ją według własnych kreatywnych pomysłów. Szczególnie odpowiednie są pompony, czyściki do rur, szpikulce itp. Uderz w czapkę imprezową z obu stron, zapnij gumkę i zabawna czapka klauna jest gotowa.

Zrób maskę z dziećmi

pomysły rzemieślnicze na karnawał dla dzieci w masce na twarz w szkole podstawowej

Nie tylko na karnawał, ale także na Halloween i różne imprezy tematyczne, maski są ważną częścią stroju imprezowego. W zależności od postaci, w którą chcesz się przemienić na karnawałową imprezę, maski są świetnym dodatkiem, który dopełnia kostium i nadaje niepowtarzalny wygląd. Wspaniałe maski na twarz i oczy można wykonać z papieru i gumki. Dzięki odpowiednim szablonom maskę można szybko wyciąć i wystarczy ozdobić ją indywidualnie.

Rękodzieło na karnawał z kredkami woskowymi w szkole podstawowej dla dzieci

Dzieci mogą osiągnąć ten oryginalny i atrakcyjny gradient kolorów w sposób, który jest dla nich nietypowy, ale który z pewnością je zafascynuje. Zdobądź kredki woskowe w różnych kolorach do tego pomysłu na karnawałowe rzemiosło i pozwól dzieciom naostrzyć je za pomocą temperówki. Barwne odpryski, które pozostały po ostrzeniu są podstawą dla próbki koloru. Niech dzieci rozłożą je na kawałku woskowanego papieru. Połóż karton na wierzchu i pozwól dzieciom prasować pod nadzorem. Wosk bardzo szybko się topi, a efekty są po prostu świetne.

Pomysł z papierowymi talerzami

zrób sobie tamburyn karnawałowe rękodzieło z dziećmi z papierowymi talerzami

Ludzie lubią się śmiać, tańczyć i śpiewać w Mardi Gras. To tylko część bycia głośnym. Dzieci są w tym szczególnie dobre i będą zafascynowane następującym pomysłem. Co myślisz o wyczarowywaniu instrumentu muzycznego z bliskimi? Na przykład tamburyn można łatwo zrobić z papierowych talerzy. Instrument jest łatwy w obsłudze i będzie punktem kulminacyjnym nadchodzącej imprezy. Do tamburynu potrzebne są dwa papierowe talerze.

Dzwonki tamburynowe z papierowych talerzy zdobią pomysły na rzemiosło na karnawał

Połóż je jeden na drugim i poproś dzieci, aby zrobiły 8-10 dziurek wzdłuż krawędzi talerza za pomocą stempla. Teraz młodzież może wyładować się twórczo i udekorować tekturowe talerze farbami, długopisami, cekinami i wszystkim, co na sercu i można je przykleić. Teraz chwyć za małe dzwoneczki lub ostrożnie przebij szydłem kapsle od butelek. Teraz umieść obydwa papierowe talerzyki jeden na drugim tak, aby pośrodku powstało wgłębienie i przymocuj dzwoneczki do otworów kolorową nitką lub wstążką prezentową.

Urozmaicić buty na karnawałową imprezę

Kolorowanie pomysłów na rękodzieło dla karnawałowych dzieci w wieku szkolnym

Gdy kostiumy na karnawałową imprezę są już gotowe, wystarczy pomyśleć o odpowiednich dodatkach i nic nie stoi na przeszkodzie, aby uzyskać zabawną atmosferę. Możesz zrobić rękodzieło z dziećmi dla Mardi Gras z pięknymi, kolorowymi i przede wszystkim wyjątkowymi butami. Uzupełnią Twój strój i nadadzą Twojemu kostiumowi indywidualnego charakteru. Dzieci mogą urozmaicić buty farbami do tekstyliów, pudrem brokatowym, różnymi łatami do naprasowania lub cyrkoniami według własnego pomysłu. W ten sposób wyczarowują buty, które tak naprawdę istnieją tylko raz.

Zrób dekoracje na karnawał z dziećmi

pluszowe figurki pomysł na dekoracje karnawałowe z dziećmi

Jeśli chciałbyś zorganizować przyjęcie we własnych czterech ścianach z rodziną i dobrymi przyjaciółmi z okazji Mardi Gras, wystrój sali musi również zapewniać świąteczny, imprezowy klimat. Czyścik do fajek to doskonale plastyczny materiał do rękodzieła, przy którym dzieci uwielbiają majstrować. Nastolatkowie w wieku szkolnym mogą z nich tworzyć uroczych, małych mężczyzn za pomocą kilku prostych kroków, które mogą ozdobić okna, parapety i półki. Wybór koloru zależy oczywiście wyłącznie od Ciebie i zależy od wybranego tematu oraz Twojego gustu.

konfetti kubek karnawałowa dekoracja samodzielnie majstrować przy dzieciach

Jednomyślna dekoracja stołu to także element udanej i oryginalnej dekoracji karnawałowej. Kolejny pomysł, który chcielibyśmy Państwu zaprezentować to bardzo prosty i świetny sposób na zaproszenie gości na smaczny drink. Twoje dziecko może samodzielnie zrobić taki kolorowy kubek z konfetti w zaledwie kilka minut. Kubki dobrze prezentują się na świątecznym stole, ale są również idealnym prezentem. Z pewnością przyciągniesz ciekawskie i entuzjastyczne spojrzenia, gdy pokażesz się na zewnątrz z tak błyszczącym kubkiem na wynos.

rękodzieło z instrukcjami dla dzieci w wieku szkolnym zrób konfetti samodzielnie

Do tego wspaniałego projektu rękodzieła dla dzieci potrzebujesz przezroczystego plastikowego kubka termicznego o podwójnych ściankach i garści konfetti w jak największej liczbie kolorów. Konfetti można kupić w różnych kolorach i kształtach lub wykonać samemu. Twoja córka lub syn mogą użyć dziurkacza do motywów, aby zrobić konfetti z folii lub kolorowego papieru. Im bardziej kolorowo, tym lepiej, to motto Karnawału. Teraz możesz włożyć konfetti do zewnętrznego kubka i napełnić wodą. Pływające konfetti musi znajdować się praktycznie między faktycznym kubkiem do picia a zewnętrzną ścianą kubka.

Girlanda papierowych czapek

karnawałowa dekoracja majstrować z girlandą w chatce dla dzieci

Kolejnym świetnym pomysłem na karnawałowe rękodzieło z dziećmi, który możesz zrealizować wspólnie z dzieckiem przy użyciu najprostszych materiałów, są zabawne karnawałowe girlandy, które od razu wprowadzają świąteczny klimat do pokoju. Z papieru i długiego sznurka można wycinać różne figury i kształty, które następnie nawleka się na nić. Tutaj dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym mogą przejąć inicjatywę i samodzielnie wykonać wesołą dekorację ścienną na Karnawał.

Rękodzieło na karnawał na okno

Kolorowe spirale do zawieszenia jako dekoracja na karnawał

Jeśli chcesz udekorować dom zgodnie z motywem przewodnim, możesz oczywiście wykonać również karnawałową dekorację specjalnie na okno. Powyższa girlanda doskonale nadaje się do tego celu, ale co powiesz na zdjęcia z okien lub następujące domowe serpentyny? Można je swobodnie powiesić w pokoju lub w formie dekoracji okna na karnawał bezpośrednio na lub przed oknem i są świetnymi pomysłami na rzemiosło na karnawał dla dzieci.

  • kolorowy papier
  • ołówek
  • nożyce
  • Klej
  • Talerz

Rękodzieło z kolorowym papierem do pięknych dekoracji karnawałowych DIY

Umieść płytkę na kolorowym papierze i prześledź granicę. Alternatywnie można użyć kompasu. Następnie wytnij powstały krąg. Następnie należy narysować ołówkiem spiralę, co może być nieco trudne, zwłaszcza dla mniejszych dzieci, więc trzeba będzie w tym pomóc. Dlatego powinieneś albo sam podjąć ten krok, albo:

Instrukcja wykonania serpentyn jako dekoracji imprezowych dla dzieci i dorosłych

Użyj linijki, aby zmierzyć równe odległości od krawędzi do punktu środkowego i zaznacz je kropkami lub małymi liniami. Dzieci muszą teraz połączyć te punkty, aby stworzyć spiralę. To jest następnie wycinane wzdłuż linii. Jeśli je następnie ostrożnie rozsuniesz, otrzymasz piękną serpentynę lub wiszącą girlandę.

Stwórz karnawałową imprezę z domowymi serpentynami papierowymi

Jeśli chcesz, możesz dodać dodatkową dekorację na dolnym końcu, gdy robisz spirale dla Mardi Gras. W przykładzie użyto gwiazdek, ale odpowiednie są również inne motywy karnawałowe (np. pączki, czapki imprezowe, sylwetki klauna itp.). Po prostu wydrukuj żądany motyw (wszystkie rodzaje obrazów można znaleźć w Internecie) i użyj go jako szablonu, aby przenieść go na kolorowy papier.

Pompony papierowe

Zrób samemu piękne i kolorowe pompony z krepy lub bibuły

Pompony są również bardzo ładnymi elementami dekoracyjnymi, ale ich wykonanie zajmuje dużo czasu. Świetną, nie mniej ładną alternatywą są te wersje z bibuły, które można wykonać jako ozdobę na karnawał. Do tych pomysłów na karnawałowe rzemiosło potrzebujesz tylko:

  • Papier krepowy w dowolnym kolorze
  • linia
  • nożyce

Zrób własny papierowy bobble z dziećmi do dekoracji na imprezie

Pokrój bibułę na pompony jako pomysły na karnawał dla dzieci na prostokąty o wymiarach około 25 x 40 cm. Rozmiar ten może się oczywiście różnić w zależności od tego, jak duże mają być Twoje pompony. Połóż kilka prostokątów jeden na drugim, naprzemiennie w kolorach, i złóż je kilka razy wzdłuż jak akordeon.

Użyj kawałka sznurka, aby zawiązać powstały pasek na środku. Teraz wszystko, co musisz zrobić, to rozdzielić poszczególne warstwy. Zachowaj ostrożność, ponieważ papier szybko się rozdziera. Wskazówka: przed rozerwaniem poszczególnych warstw możesz zaokrąglić wąskie końce nożyczkami, aby gotowe pompony wyglądały jeszcze ładniej.

Girlanda z papieru Tinker z dziećmi

Pomysł na rękodzieło dla dzieci - sam zrób pierścionki i zaprojektuj imprezową girlandę

Klasykiem wśród girland jest ta wykonana z samodzielnie wykonanych papierowych kółeczek. I nic dziwnego, biorąc pod uwagę, jak łatwo jest to zrobić. Ten pomysł na rękodzieło jest odpowiedni nawet dla mniejszych dzieci w wieku szkolnym lub starszych dzieci w wieku przedszkolnym. Być może będziesz musiał tylko przygotować paski papieru, ale to również zależy od wieku.

Girlanda z kolorowych papierowych kółek do kolorowej karnawałowej dekoracji

W przypadku Karnawału obowiązuje zasada: im bardziej kolorowo, tym lepiej. Dlatego zalecane są różne kolory papieru. Końce pierścieni są po prostu sklejane razem z paskiem obejmującym poprzedni pierścień. Girlandy mogą być wykonane tak długo, jak chcesz i ozdabiać ściany, okna lub drzwi.