karnawał

Kostium podwodny świat – 20 fajnych pomysłów dla dzieci i dorosłych

Zanurz się w fantastycznym podwodnym świecie, gdzie śpiewają syreny i tańczą ryby. Czy na karnawał, czy na imprezę tematyczną, a Kostium podwodnego świata z pewnością wywołałoby zamieszanie. W dzisiejszym artykule znajdziesz świetne pomysły, które są łatwe w realizacji i odpowiednie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Zrób sam kostium podwodnego świata – 3 pomysły na kostium meduzy

Kostium podwodny -pomysły meduzy zrób to sam

Przy stosunkowo niewielkim nakładzie czasu i pieniędzy możesz stworzyć własny kostium meduzy. Te pomysły są bardzo łatwe do wdrożenia i mogą być również dostosowane do dzieci. Głównym składnikiem ciała meduzy jest parasol, z którego zwisają setki macek. Meduza porusza się powoli po wodzie jak duchy i wygląda bardzo elegancko.

Zrób sam kostium meduzy – materiały

Materiały do ​​​​wytwarzania meduz podwodnych

Do wszystkich trzech wariantów potrzebne są następujące materiały i narzędzia: różne przezroczyste/metaliczne tkaniny, srebrna farba w sprayu, tania spódnica z obręczy, czapka-parasolka, parasolka-dzwonek, nożyczki, pistolet do klejenia na gorąco. Opcjonalnie lampki LED na baterie, jeśli chcesz stworzyć fajny efekt.

Kostium Syrenki – 11 pomysłów dla dorosłych i dzieci na Mardi Gras

Twórz samodzielnie kostiumy rodzinne z filmu dla dzieci „Finding Dorie” – pomysły z instrukcjami

Zrób sobie kostium Nemo – 3 projekty DIY bez szycia

Zmiana przeznaczenia kapelusza parasolowego

Podwodny kostium meduzy-zrób to sam-dama-parasolka

Klosz zapewnia cień i ochronę przed deszczem i słońcem. Jest przymocowany do głowy za pomocą gumki i można go kupić online w rozsądnej cenie.

Pokoloruj kolorową czapkę parasola srebrną

podwodny-kostium-meduzy-kobieta-sunshitm-srebrna-spray-farba

Kolorowe nakrycie głowy wygląda bardzo zabawnie, ale dla mistycznego kostiumu meduzy musi być pomalowane na srebrno. Farbę w sprayu najlepiej stosować na zewnątrz.

Paski z różnych tkanin

Podwodny kostium morskie stworzenia meduzy paski tkaniny

Wytnij wiele pasków o szerokości 2 cm z różnych srebrnych i błyszczących tkanin. Im więcej różnych tekstur, tym lepiej.

Klej na paski tkaniny

podwodne-kostium-majstrowanie-meduza-przyklejanie na paski materiału

Użyj pistoletu do klejenia na gorąco, aby przymocować paski tkaniny do przyłbicy głowy. Byłoby lepiej, gdyby z tyłu przyklejono więcej pasków, aby można było zobaczyć, dokąd idziesz z przodu. Przykryj gumkę baldachimu satynową tasiemką.

Dopasowany makijaż w kolorze fioletowym i srebrnym

Podwodny kostium dorosła kobieta meduzy kapelusz parasola

Odłóż parasol do góry nogami i poproś przyjaciela, aby przyciął macki na żądaną długość. Połącz czapkę z błyszczącą sukienką. W pasie można zawiązać jeszcze kilka ozdobnych wstążek.

Zrób sobie spódniczkę z obręczą

podwodny-kostium-meduzy-spódniczki-zrób-to-sam-pierścionek

Kup sobie tanią spódnicę z obręczą! Ta halka jest w zasadzie noszona pod sukienką i dodaje jej większej objętości. Spódnica typu hoop jest zwykle wykonana z białego materiału i można ją kupić osobno.

skrócić obręcz i zdjąć pierścienie

podwodne-kostium-majster-meduzy-dorosłych

Zmierz długość od talii do pożądanej długości spódnicy i odetnij nadmiar materiału. Im krótsza spódnica z obręczą, tym wygodniej możesz siedzieć. Dwa pierścienie są w porządku. Prawdziwi fani majsterkowania mogą również sami uszyć spódnicę z obręczy.

Spryskaj krynolinę farbą

podwodny-kostium-meduzy-kobieta-majtnik-dorosly-dzieci-spódnica

Spódnice z poliestru są tanie w zakupie i są idealne do tego kostiumu DIY. Spryskaj spódnicę wewnątrz i na zewnątrz srebrną farbą w sprayu i pozostaw do wyschnięcia.

Klej na paski tkaniny

podwodny-kostium-meduza-spódnica-zrób to sam-gorący pistolet do klejenia

Przyklej kolorowe paski do paska spódnicy. Weź trzy zachodzące na siebie paski i sklej je razem, aby ładniej wypadły na dole.

duża biała meduza z parasola dzwonkowego

podwodny-kostium-meduzy-kobieta-majcownik-dorosly-dzieci-spódnica

Ostatni kostium meduzy jest cały biały i wygląda na lekki i przewiewny. W tym celu parasol dzwonkowy, który jest głębszy niż normalny parasol, został ozdobiony różnymi białymi tkaninami.

Przymocuj kawałki materiału i girlandy agrafkami

podwodny-kostium-meduzy-dorosły- majsterkowicz

Owiń parasol dzwonkowy w przezroczystą tkaninę i ściągnij końce razem na dole. Zabezpiecz materiał za pomocą agrafek i zasłoń kilka wstążek, blichtrowych girland lub organzy jako macek.

Nowocześnie zinterpretowany kostium syreny Arielle

kostium-podwodny-zrób-sam-syrena-ariel-syrena-nowoczesny

Postacie z bajek Disneya są popularnym wyborem, jeśli chodzi o karnawałowe przebrania. Syrena Ariel ma zieloną płetwę i fioletowy biustonosz. Jednak te charakterystyczne cechy można również interpretować w nowoczesny sposób.

Kostium podwodnego świata – reinterpretacja topu Ariel

podwodny-kostium-syrena-syrena-biała-t-shirt-shell print

Użyj fioletowej farby do tekstyliów i kartonowego szablonu, aby namalować podobne muszle na białej koszulce. Zwróć uwagę na właściwy rozmiar i ułożenie – nie za duże, nie za małe i nie powyżej ani poniżej piersi. Następnie po prostu wydrukuj szablon, wytnij go nożem rzemieślniczym, umieść na koszulce i pomaluj. Najlepiej włożyć do koszuli kawałek tektury.

Zrób sam tiulową spódnicę na kostium syreny

podwodny-kostium-syrena-tiulowa-spódnica-zrób-siebie

Możesz stworzyć piękną spódnicę bez szycia z tiulowej tkaniny w odcieniach błękitu i zieleni. Aby tiulowa spódnica wyglądała jak rozcięty ogon syreny, należy ją zawiązać na środku. Zielone legginsy z cekinami nadają się również jako płetwa.

Zrób koronę z muszli 

podwodne-kostiumy-akcesoria do włosów-koronki-muszle-majstruje

Odpowiednie akcesoria sprawiają, że kostium syreny jest kompletny! Ponieważ Ariel jest księżniczką Disneya, może oczywiście również nosić koronę. Możesz to zrobić sam szybko.

Udekoruj plastikową koronę

podwodne-kostium-syrena-muszla-korona-majstrowanie

Podstawą jest diadem księżniczki, który jest owinięty srebrnymi czyścikami do fajek. Dekorację pozostawiamy Twojej wyobraźni. Oprócz muszli, koralowców i rozgwiazdy możesz również użyć dżetów, pereł, kryształów lub łańcuszków.

Pomaluj muszle i przyklej je do korony

podwodny-kostium-korona-syrena-muszle-majtki

Możesz pomalować muszle różnymi farbami akrylowymi z efektem perłowym. Używaj odcieni przywodzących na myśl morze, takich jak turkus, beż i granat. Przyklej muszle do korony za pomocą pistoletu do klejenia na gorąco.

Siatka jako ozdoba do włosów do kostiumu podwodnego świata

podwodny kostium syrenka akcesoria sieć rybacka

Pleciony warkocz boczny idealnie komponuje się z kostiumem syreny! Ale jeśli nie masz długich włosów, możesz polegać na atrakcyjnych akcesoriach do włosów. Na przykład ta siatka była owinięta na włosach i przymocowana do głowy ozdobną opaską do włosów.

Makijaż syreny

podwodny-kostium-syrena-syrena-make-up-net efekt

Nadaj swojej twarzy subtelny blask, nakładając rozświetlacz lub puder z świetlistymi pigmentami. Na czole i policzkach można za pomocą gąbki nakładać niebieskie, fioletowe i zielone cienie do powiek, a nawet stworzyć ciekawy efekt siateczki.

Podwodny kostium syrenka makijaż korona z muszli perłowej

Kostium rybki Dory dla małych dzieci

kostium-podwodny-dziecko-ryba-dory-tutu-spódnica-żółty-tiul

Dziewczyna błazenka Nemo wróciła w 2016 roku z nowym filmem „Finding Dorie”. Pani rybka-lekarz ma ciemnoniebieskie ciało, żółtą płetwę ogonową i duże różowe oczy. Jak wykorzystać te informacje do stworzenia kostiumu rybnego??

Zrób sobie kostium rybny

kostium-podwodny-dziecko-dziecko-rybka-dory-zrób-siebie

Użyj filcu, aby zrobić oczy Dory. Można je następnie przykleić do ciemnoniebieskiego kombinezonu niemowlęcego. Nie zapomnij płetw Dory! Każda płetwa wykonana jest z czarnego i żółtego filcowego półkola. Zrób małe nacięcia na jednej krawędzi i przyklej kawałki filcu do każdego ramienia. Całości dopełnia żółta tiulowa spódnica i opaska na głowę. Ciekawy efekt ombre można również wykonać na żółtej tutu za pomocą niebieskiej farby w sprayu.

Zrób sam zabawny kostium karnawałowy dla dziecka

podwodny kostium rybki fioletowy filcowy pałąk

Ubierz swoją ukochaną jak rybę na karnawał! Podstawą stroju jest prosty śpiworek niemowlęcy w kolorze fioletowym. przyklejono do niego zachodzące na siebie półkola z filcu w kolorze fioletowym, zielonym i jasnoniebieskim, które mają imitować rybie łuski.

Urozmaicić fioletowe śpioszki lub śpiwory

podwodne-kostium-dziecko-rybki-śpiochy-kawałki filcowych rybich łusek

Na płetwę rybną można użyć połyskującej cienkiej tkaniny. Przetnij małą kulkę styropianową na pół nożem rzemieślniczym i przyklej połówki do elastycznej dziecięcej opaski. Do każdej „gałki ocznej” należy przymocować małe kółko z czarnego filcu.