karnawał

Kostium bezzębny – porady i wskazówki, jak samemu zrobić przebranie

Bezzębne porady dotyczące kostiumów-sztuczki-pomysły-dorośli-dzieci

Film „Jak wytresować smoka” to obecnie jeden z najpopularniejszych filmów animowanych. Nic więc dziwnego, że smoki są bardzo popularne w przebraniach na karnawał i Halloween. Bardzo często zarówno dzieci, jak i dorośli chcą naśladować postać Bezzębnego i dlatego szukają odpowiedniego stroju. Oczywiście możesz to po prostu kupić, ale czy nie byłoby jeszcze przyjemniej, gdybyś sam to zrobił? Jeśli chcesz samodzielnie wykonać kostium Szczerbatka, możesz to zrobić z szyciem lub bez, dzięki poniższym wskazówkom i instrukcjom. Dzięki kilku prostym rzeczom i materiałom możesz szybko zdobyć wszystkie akcesoria, których potrzebujesz, aby przekształcić się w czarnego smoka Szczerbatka.

Pomysły na kostiumy bezzębne

Kostium bezzębnego, jak wytrenować swoją animację ze smoka?

Możesz sprawić, by kostium Szczerbatka był szczególnie łatwy, jeśli wcześniej zdobędziesz zdjęcie smoka i użyjesz go jako szablonu. Tam można przyjrzeć się bliżej poszczególnym elementom i ułatwić ich naśladowanie. Możesz wykorzystać stare ubrania i inne skrawki tkanin lub rękodzieła i w ten sposób zaoszczędzić pieniądze. Wszystko, czego potrzebujesz, możesz po prostu kupić w sklepie. Tak czy inaczej, własnoręcznie zrobiony kostium Szczerbaka będzie tańszy niż kupiony. Sprawdź kilka oryginalnych pomysłów, które możesz wykorzystać, aby tak się stało:

Uszyj sobie kostium Szczerbatka z bluzy

bezzębny-kostium-skrzydła-bluza-pulower-oczy-smoka

Bluza lub sweterek w czarnym kolorze to idealna baza do prostego dziecięcego stroju smoka. Jeśli ma też kaptur, tym lepiej! Bezzębny kostium zakłada się bardzo szybko i jest wygodny w noszeniu przez cały czas. Ponieważ spodnie również są wybierane osobno i nie są połączone z górą, pójście do toalety również nie stanowi problemu. W zasadzie poczujesz się tak, jakbyś nosiła normalne, codzienne ubrania.

Przeprojektuj kaptur na głowę smoka

bezzębny-kostium-dzieci-dorośli-po prostu-zrób-to-sam

Używaj kaptura zamiast maski lub czapki. W kilku krokach zmienia się w głowę smoka. Wszystko czego potrzebujesz to para oczu. Najłatwiej je zdobyć, wycinając je z filcu. Szczerbatek ma zielone oczy, więc nie należy o tym zapominać przy zakupie filcu. Oczy i źrenice można wtedy po prostu przykleić do kaptura. To powinno wystarczyć. Oczywiście, jeśli wolisz mocniejszy szew, nic Ci nie stoi na przeszkodzie.

Smocze skrzydła

Bezzębny-kostium-kurtka-kaptur-karnawałowy-halloween-ubieranka

Możesz również użyć skrzydeł nietoperza z naszego artykułu do akcesoriów kostiumowych jako instrukcji dotyczących stroju Szczerbatka. Są one szybko robione ze skrawków materiału. Alternatywnie parasol można również przeciąć na pół, dzięki czemu każdą połówkę można wykorzystać na skrzydło. Następnie przymocuj smocze skrzydła z tyłu między kapturem a ząbkowanym grzebieniem.

Alternatywnie, trójkątną tkaninę można po prostu przymocować między rękawami a górną częścią ciała. Dzięki temu plecy są wolne od kolców, o których za chwilę porozmawiamy. Ten wariant jest prawdopodobnie nawet łatwiejszy do wykonania niż dodatkowe skrzydła. Po prostu zdecyduj sam, co lubisz najbardziej.

Rogi i ząbkowany grzebień

Wykrój-kostium-bezzębny-zrób-to-sam-pomysł-dziewczyna-chłopiec

Jeśli chcesz uszyć kostium Szczerbatka, potrzebujesz jeszcze kilku elementów, które są przymocowane do bluzy. Smok ma kilka rogów. Możesz je również zrobić z filcu, a następnie przyszyć do kaptura. Jeśli jednak chcesz, aby były bardziej obszerne, możesz uszyć stożki z tkaniny, a następnie wypchać je materiałem wypełniającym. Nie zapomnij też o ząbkowanym grzebieniu. Ponieważ nie wszystkie zmieszczą się na kurtce, możesz po prostu dołączyć około 3 sztuk, aby imitować grzebień. Znajdują się pod skrzydłami i można je ponownie wyciąć z filcu lub wykonać piramidy z wypchanych tkanin.

Zaprojektuj spodnie

bezzębny-kostium-zrób-to-sam-porady-sztuczki-czarne-spodnie-garnitur

Teraz nadal potrzebujesz pary spodni. Oczywiście to też powinno być czarne. Preferowane są szerokie spodnie, ewentualnie z rozkloszowanymi spodniami. Ostatecznie jednak wszystko, co jest czarne, jest odpowiednie. Można używać nawet rajstop lub legginsów. Ale nie wystarczy tylko nosić spodnie. Podobnie jak bluza czy pulower, ten jest również wyposażony w inne elementy, pod warunkiem, że nie masz już przymocowanego ogona do swetra, ponieważ może się tam również znajdować.

Smoczy ogon do kostiumu Szczerbaka

Bezzębny-kostium-kapelusz-dzianie-aksamit-tkanina-szycie

Do ogona przyszyj rurkę, która z jednej strony staje się węższa i którą tam zamykasz. Użyj większego otworu, aby wypełnić ogon materiałem wypełniającym. Teraz możesz przyczepić go do spodni i ozdobić kolejnymi punktami, którymi możesz kontynuować to na plecach. Zauważ, że zęby powinny się zmniejszyć w kierunku końca ogona. Czubek ogona latawca ma również część płetwową. Pomocne instrukcje dotyczące ogona znajdziesz w naszym artykule na temat samodzielnego szycia kostiumu Pascal.

Maska bezzębna i inne akcesoria

Bezzębny kostium maska-zęby-latawiec-przebranie

Jeśli kurtka nie ma kaptura, możesz również po prostu zrobić maskę, którą możesz wykorzystać na kostium bezzębny dla dorosłych lub dzieci. Alternatywnie odpowiedni jest również kapelusz, który można albo zrobić na drutach, albo kupić, a następnie wyposażyć w oczy. Istnieją również warianty kaptura, w których do krawędzi przymocowane są białe zęby wykonane z trójkątnych kawałków filcu. Wszystko zależy od gustu i tego, co masz do dyspozycji, aby uzyskać instrukcje szycia kostiumu Szczerbatka.

Bezzębny-kostium-instrukcje-stopy-kapelusz-majstruje

Można też po prostu wyposażyć kaptur w kolce, a następnie, jak już wspomniano, zastosować maskę lub umalować twarz tak, by pasowała do stroju jako bezzębna. Ponieważ trzeba tu użyć dużo czerni, wielu woli maskę. Można to zrobić szybko i łatwo, zwłaszcza z filcu.

Kostium bezzębny diy-smocze-łuski-oczy-filc

Gotowy kostium można wykończyć za pomocą dużych cekinów lub podobnych elementów dekoracyjnych i stworzyć łuski. Oczywiście nie nakłada się ich na cały kostium Szczerbaka, a tylko tu i tam na niektórych powierzchniach na głowie (np. kapturze lub czapce) oraz na ramionach i plecach. Zwłaszcza, że ​​cekiny mienią się w światłach, powstaje ciekawy efekt. Plamy przypominające łuski można również tworzyć za pomocą czarnego silikonu.