karnawał

Kostium Alicji w Krainie Czarów – 30 pomysłów dla dzieci i dorosłych

Alicja w krainie czarów karnawałowy motyw rodzinny

Niezależnie od tego, czy jest to karnawał, czy po prostu impreza tematyczna, motyw „Alicja w krainie czarów” jest idealny do samodzielnego tworzenia kreatywnych kostiumów. Popularna książka i liczne adaptacje filmowe oferują wiele ciekawych postaci do odtworzenia. Dlatego mamy wiele świetnych pomysłów na Kostium Alicja w Krainie Czarów zebrane dla dorosłych i dzieci, aby wykorzystać jako inspirację na następną imprezę kostiumową.

Kostium Alicja w Krainie Czarów damski dla Mardi Gras

Kostium Alicja w Krainie Czarów niebieska sukienka-biały fartuch-kot z cheshire

Filmy Disneya od dawna uważane są za klasyczne źródło inspiracji, jeśli chodzi o kostiumy karnawałowe. Alicja w Krainie Czarów to nietypowa historia z wieloma interesującymi i dziwnymi postaciami żyjącymi w fikcyjnym świecie. To właśnie różnice w charakterach sprawiają, że są one tak interesujące i popularne wśród dzieci i dorosłych na całym świecie. Główna bohaterka, Alice, to dziewczyna o blond włosach, która oferuje dobry pomysł na karnawałowe kostiumy dla kobiet lub dziewcząt.

Zrób sobie kostium Alicji w Krainie Czarów – cechy

Alicja w krainie czarów sukienka-alicja-fartuch-łuk

W filmie animowanym Alicja ma na sobie jasnoniebieską sukienkę z białym fartuchem, białe rajstopy i czarne buty. Jako biżuterię ma czarną opaskę do włosów z kokardą we włosach blond. Jeśli chcesz samodzielnie uszyć sukienkę do kostiumu Alicji w Krainie Czarów, możesz ją uszyć lub po prostu urozmaicić pasującą sukienkę z garderoby.

Stroje Gwiezdne Wojny na karnawał – 20 kreatywnych pomysłów na kostiumy karnawałowe

Stroje grupowe na karnawał – 20 pomysłów na karnawałowe kostiumy dla rodzin

Stroje karnawałowe – 24 niezwykłe pomysły z filmów

Połącz kostium Alicji z makijażem

Makijaż kostiumowy Alicji w Krainie Czarów-alicja-różowe-policzki

Jako uzupełnienie stroju Alicji możesz również zastosować makijaż dopasowany. Najpierw zacznij od odrobiny różu na policzkach i ciemniejszego odcienia różu na ustach. Następnie pomaluj oczy jasnoniebieskim cieniem do powiek, nałóż odrobinę tuszu i gotowe.

Śmieszne kostiumy Alicji w Krainie Czarów

Alicja w stroju krainy czarów - pomysł-śmieszny-duży-dom-alicji

Dzięki zabawnemu elementowi każdy kostium karnawałowy staje się jeszcze ciekawszy i przyciąga wzrok. Na przykład, oprócz kostiumu Alicji w Krainie Czarów, możesz zrobić z kartonu dom białego królika i użyć go do odtworzenia dorosłej Alicji.

Stroje rodzeństwa Alicji w Krainie Czarów

Alicja w Krainie Czarów

W historii Lewisa Carrolla jest wiele postaci, które można naśladować razem, tworząc kreatywne kostiumy grupowe. Dla rodzeństwa możesz połączyć kostium Alicji w Krainie Czarów z kostiumem białego królika, kota z Cheshire lub szalonego kapelusznika.

Pomysły na kostium Alicji w Krainie Czarów – biały królik

Alicja w Krainie Czarów

Biały królik z bajki to uroczy pomysł na kostium Alicji w Krainie Czarów. Możesz wybierać między wyglądem z filmu animowanego a tym z filmu. Granatowa marynarka z czerwoną muszką lub czerwona kamizelka z ciemną muszką – wybór należy do Ciebie.

Kostium białego królika dla dzieci i dorosłych

Alicja w Krainie Czarów

Kostium białego królika dla Mardi Gras jest odpowiedni zarówno dla niemowląt i dzieci, jak i dla dorosłych. Dla mężczyzn kostium składa się z białej koszuli, spodni i marynarki. Kobiety natomiast mogą zastąpić spodnie i koszulę sukienką i rajstopami.

Kostium królika Alicji w Krainie Czarów

Alicja w Krainie Czarów

Jeśli jednak nie masz odpowiedniej odzieży w wymaganych kolorach, możesz również skorzystać z wybranych przez siebie kolorów i sukienek. W tym przypadku jednak należy znaleźć odpowiednie akcesoria lub wykonać rękodzieło, dzięki któremu można rozpoznać jako wybraną figurę.

Zrób sobie kostium Alicji w Krainie Czarów – białego królika

Alicja w Krainie Czarów

Biały królik z Alicji w Krainie Czarów zawsze się spieszy i dlatego nosi duży zegarek kieszonkowy. Zegar i uszy królika to najważniejsze elementy stroju białego królika. Poniżej znajdziesz dwie instrukcje, w jaki sposób możesz je łatwo zrobić samemu.

DIY uszy królika na kostium królika!

Alicja w Krainie Czarów

Aby wykonać uszy, będziesz potrzebować opaski na głowę i kilku białych środków do czyszczenia fajek. Najpierw weź dwa czyściki do rur i umieść „X” na górze. Następnie skręć go razem, aż uzyskasz kształt „V”. Teraz dobrze owinąć końce wokół opaski, aby utrzymać je na miejscu. Następnie złóż kolejny środek do czyszczenia rur na pół i wciśnij go między duże ucho. Powtórz dla drugiego ucha i proste uszy królika są gotowe.

Zegarek kieszonkowy Tinker

Alicja w Krainie Czarów

Oprócz króliczych uszu ten kostium Alicji w Krainie Czarów potrzebuje również zegarka kieszonkowego. Możesz zrobić prosty zegar z okrągłego wykroju z pianki, złotego papieru, szablonu tarczy zegara i złotej wstążki.

Kostium Alicja w Krainie Czarów męski – kapelusznik

Alicja w Krainie Czarów kostiumy o tematyce karnawałowej

Jednym z najpopularniejszych pomysłów na kostiumy z Alicji w Krainie Czarów dla mężczyzn jest Szalony Kapelusznik. W filmie animowanym Disneya kapelusznik ma białe włosy i nosi zielony cylinder z napisem „10/6”. Z kolei w filmie Tima Burtona kapelusznik, grany przez Johnny’ego Deppa, wygląda nieco bardziej ekscentrycznie i dlatego ten wygląd jest preferowany w kostiumie dla Mardi Gras.

Kostium szalonego kapelusznika

Alicja w Krainie Czarów Zrób Swój Własny Kapelusz

Aby samemu wykonać kostium Alicji w Krainie Czarów kapelusznika, potrzebujesz dużo kreatywności i wielu różnych ubrań. Najważniejsze cechy to cylinder, marynarka z koronką na rękawach i kolorowa muszka.

Kostium Szalony Kapelusznik z peruką

Alicja w Krainie Czarów

Kobiety mogą również przebrać się za kapelusznika na Mardi Gras lub na każdą inną okazję. Jeśli chodzi o ubrania, możesz również improwizować i używać ubrań z własnej garderoby. Z pomarańczową peruką, pasem na naboje DIY ze szpulkami nici i cylindrem, uzyskasz szalony wygląd kapelusznika.

Kostium kapelusznika z makijażem

Alicja w Krainie Czarów

Inną ważną częścią kapelusznika granego przez Johnny’ego Deppa jest makijaż. Kostium kapelusznika jest w komplecie z odpowiednimi kolorami twarzy. Do tego potrzebny jest biały podkład, cień do powiek w kolorze niebieskim, czerwonym i różowym, a także różowa szminka i róż.

Uzupełnij szalonego kapelusznika – instrukcje

Alicja w Krainie Czarów Kostium Szalony Kapelusznik Makijaż

Aby nadać twarzy szalonego kapelusznika, należy najpierw zagruntować całą twarz bielą i wykończyć pudrem. Następnie uzupełnij linię wodną oczu białym eyelinerem. Następnie lewą powiekę uzupełnij niebieskim, a prawą fioletowym cieniem. Nałóż odrobinę czerwieni pod oczy i na policzki i wymaluj usta różową pomadką. Na koniec możesz nałożyć pomarańczowy makijaż na brwi lub przykleić na nie rude włosy.

Kostium Alicja w Krainie Czarów Królowa Kier dla Mardi Gras

Alicja w Krainie Czarów

Drugim kostiumem Alicji w Krainie Czarów, który jest odpowiedni tylko dla kobiet, jest Królowa Kier. Występuje w wielu różnych wariantach i możesz być kreatywny, tworząc sam kostium. Ważną częścią tego stroju jest ponownie odpowiedni makijaż.

Kostium Królowej Kier z makijażem

alicja-w-krainie-czarów-kostium-królowa-kier-instrukcje-makijażu

Tutaj znajdziesz szczegółowe instrukcje dotyczące makijażu Queen of Hearts. W zależności od Twojego doświadczenia w makijażu instrukcje te mogą być bardzo łatwe lub nieco wymagające, ale przy odrobinie praktyki na pewno Ci się uda. Jeśli jednak nie możesz zrobić makijażu samodzielnie, poproś o pomoc znajomego.

Makijaż Królowej Kier inspirowany filmem

Alicja w Krainie Czarów

W filmie Tima Burtona dla Alicji w Krainie Czarów Królowa Kier ma surowy wygląd, do którego potrzebny jest specyficzny makijaż. Twarz Czerwonej Królowej jest ponownie zagruntowana na biało, powieki są całkowicie niebieskie aż do brwi, a usta są pomalowane jak serce. Czerwona Królowa ma małe znamię na lewym policzku.

Stwórz własny kostium Alicji w Krainie Czarów, Królowa Kier

Alicja w Krainie Czarów

Istnieje wiele opcji kostiumu Alicji w Krainie Czarów Królowej Kier. Ważne są kolory, w których przeważa czerwień i czerń. Świetnym pomysłem na majsterkowanie kostiumu będzie kołnierz wykonany z kart, które można wykonać samodzielnie za pomocą kart do gry i zszywacza.

Akcesoria do kostiumu Królowej Kier

Alicja w Krainie Czarów

Motywy i elementy w kształcie serca odgrywają ważną rolę w stroju Królowej Kier. Jeśli sam szyjesz kostium, możesz pomyśleć o kilku serduszkach wykonanych z filcu na sukienkę lub spódnicę. Możesz również urozmaicić akcesoria zgodnie z mottem, na przykład kartami do gry.

Stroje Królowa Kier i Król Kier dla dzieci

Alicja w Krainie Czarów

A czym jest królowa bez króla? Królowa Kier i Król Kier to wspaniały pomysł na kostiumy partnerów dla dzieci lub dorosłych. Ubrania w kolorze czerwonym, berła z sercami i ręcznie wykonane korony to wszystko czego potrzebujesz.

Prosty kostium Alicji w Krainie Czarów z kart żołnierze

Alicja w Krainie Czarów

Jeśli nie masz czasu na długie przygotowania do karnawału lub imprezy tematycznej, możesz sam zrobić szybki kostium żołnierza karcianego. Potrzebujesz do tego białej koszulki, którą możesz ozdobić folią samoprzylepną jako kartą do gry.

Stroje Alicji w Krainie Czarów dla dorosłych

Alicja-w-Krainie Czarów-kostium-proste-pomysły-kapelusznik-uśmiechnięty-kot

Chociaż Alicja w Krainie Czarów to książka dla dzieci, dorośli również lubią przebierać się za najpopularniejsze postacie z tej książki. Dzięki ubraniom w odpowiednich kolorach i odpowiednim dodatkom możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy na zakupionych kostiumach i nadal świetnie wyglądać na balu przebierańców.

Popularne pomysły na kostium Alicji w Krainie Czarów – Kot z Cheshire

Alicja w Krainie Czarów

Inną popularną postacią z historii jest kot z Cheshire. Charakteryzuje się dużymi, uśmiechniętymi ustami i dwukolorowym futrem. Kostium Alicji w Krainie Czarów kota z Cheshire wymaga zatem dobrego makijażu lub przynajmniej maski.

Zrób sobie kostium kota z Cheshire

kostium-alicji w krainie czarów

Kot z Cheshire jako kostium to popularny pomysł dla dzieci. Aby samodzielnie wykonać kostium, możesz użyć fioletowej bluzki i ozdobić ją sztucznym futerkiem w jasnoróżowym odcieniu w paski. Ogon i uszy mogą być również wykonane z tego samego materiału.

Kostium kota z Cheshire dla dzieci

Alicja w Krainie Czarów

Najważniejszą cechą kota z Cheshire jest uśmiech. Jeśli chcesz zrobić kostium Alicji w Krainie Czarów bez makijażu, możesz sam zrobić uśmiech. Najpierw wytnij szablon z Katonu i papieru, następnie pomaluj zęby czarnym ołówkiem i przymocuj je do drewnianego patyczka.

Stroje partnerskie z Alicji w Krainie Czarów

Alicja w Krainie Czarów

Bliźniaczki Diedeldei i Diedeldum to świetny pomysł na kostiumy partnerów z Alicji w Krainie Czarów. Kostium idealnie pasuje do rodzeństwa lub braci i jest odpowiedni zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców.

Zrób sobie kostium Alicji w Krainie Czarów dla bliźniaków

Alicja w Krainie Czarów Kostium Bliźniacy Diedeldei Diedeldum

Aby idealnie naśladować kostiumy Diedeldei i Diedeldum, potrzebujesz żółtych T-shirtów z białym kołnierzykiem i niebieską kokardą, czerwonych spodni i czerwonych czapek. Udekoruj czapki żółtą flagą, a kostium bliźniaków Alicji w Krainie Czarów jest gotowy.