karnawał

6 pomysłów na pomysłowe akcesoria na karnawałowe majsterkowanie z dziećmi

karnawałowe majsterkować dzieci-dziewczyna-chłopiec-pirat-lornetka-toaleta-papierowa-piracka tkanina-pirata-kapelusz

Mardi Gras to bez wątpienia najpiękniejsza impreza dla dzieci. Wybór kostiumów jest ogromny, a dzieciom czasem trudno się zdecydować. Przedstawiamy Ci kilka kreatywnych i niepowtarzalnych pomysłów na to, co zrobić ze swoimi dziećmi Karnawał druciarski Móc. Daj się zainspirować i nie zapominaj, że w Mardi Gras na pewno nie ma ograniczeń dla Twojej wyobraźni.

Lornetka piracka do karnawałowego majsterkowania z dziećmi

karnawał majsterkowanie lornetki-dzieci-rzemieślnicze-papier-w paski-wzorzysty-stół-krzesła-wklejanie-liny

W czasie karnawału i na Mardi Gras motyw piracki to prawdziwy klasyk, który dzieci bardzo lubią. To nie przypadek, że to motto karnawałowo-imprezowe jest bardzo popularne i oferuje dużo miejsca na kreatywność. Ze względu na duży wybór różnych przyborów i akcesoriów pirackich, ty i twoje dzieci nie będziecie mieć trudności z przekształceniem się w pirata i będziecie się dobrze bawić wykonując rękodzieło.

Lornetka Tinker pirate na karnawał przy niewielkim wysiłku i materiałach

fasching rękodzieło-pirackie-lornetki-sznur-papier toaletowy-puste-taśmy-przylepne-wzorzyste

W pirackim sprzęcie nie powinno oczywiście zabraknąć lornetki pirackiej. Przy niewielkiej ilości materiałów do rękodzieła w ciągu kilku minut Twoi bliscy mogą z łatwością zrobić lornetkę z pustych rolek papieru toaletowego, kawałka sznurka i kolorowego papieru rzemieślniczego lub wzorzystej taśmy samoprzylepnej, dzięki której będą mogli zajrzeć w drapieżną przyszłość. Dzieci mogą stworzyć własną lornetkę, wybierając wzorzysty papier do rękodzieła.

Zrób wyjątkowe lornetki na karnawał z kolorowymi wzorami

karnawał majstrować dziecko-rolka papieru toaletowego-pusta-biała-taśma klejąca-w paski-kropki-czerwona-czarna-biała-sznurek

Użyj kolorowej taśmy samoprzylepnej w kolorach czerwonym, czarnym i białym, która stworzy typowy piracki wygląd i pozwól swoim klientom owinąć rolkę papieru taśmą samoprzylepną. Aby uzyskać ładny wzór, wybieraj kolory naprzemiennie jeden po drugim. Gdy tylko poszczególne rolki zostaną całkowicie ozdobione, obie rolki papieru można połączyć ze sobą za pomocą kleju lub zszywacza. Następnie przebij rolki, przewlecz sznurek i zawiąż go.

Wysuwany teleskop dla małych poszukiwaczy skarbów

karnawał majsterkować dziecko-łódka-karta-piracki-kapelusz-szabla-chłopiec-teleskop-kartonowa-rolka-pusta-piracka-koszula-naszywka-na oko-wąsy

Teleskop piracki można również szybko wykonać z pustej rolki kuchennej lub papieru do pakowania. Przyklej kartonową tubę czarnym papierem łykowym lub odpowiednio ją pomaluj. Z takim teleskopem pirat na pewno szybko złapie swoją zdobycz. Jeśli wybierzesz teleskop wysuwany, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wyciąć pasek z pustej rolki papieru toaletowego. Im szerszy pasek, tym cieńsza będzie rolka. Następnie zwiąż rolki kawałkiem sznurka, wsuń je w siebie i luneta piracka jest gotowa.

Łatwy strój pirata

karnawał-majtka-dziewczyna-pirata-tkanina-czarna-biała-papierowa-rolka-biała-papierowa-paski-kropki

Niekoniecznie musi to być typowy kostium pirata, by wzbudzić szacunek i trochę strachu podczas nadchodzącej parady karnawałowej. Dwukolorowa koszulka w paski lub stara koszula, którą pocięłaś, wystarczą. Nie powinno oczywiście zabraknąć złotych pirackich kolczyków i pirackiej chusty zawiązanej wokół głowy.

Zrób piracką opaskę na oko

karnawał-druciarz-pirat-chłopiec-lornetka-wzorzysty-papier-rolka-z-pirata-czapka-wąsy-drzew-kolczyk

Mając razem małych piratów, możesz w mgnieniu oka wyciąć czarną opaskę na oko wykonaną z gumy piankowej lub czarnego kartonu. Wytnij gumę piankową w lekko owalny kształt, załóż gumkę po obu stronach przepaski na oko i naciągnij opaskę przez głowę. Wielu piratów nosi również szarfę do brzucha, piracką czapkę lub szablę, dzięki czemu Twoje dziecko wygląda trochę bardziej pirackie.

Dzieci zamieniają się w maluchy Astronauci

karnawałowe majsterkowanie-rakieta-plecak-butelka na wodę-plastikowy-tesa-srebrne-papierowe-paski-żółty-pomarańczowy-dzieci-chłopiec-astronauci

Szukasz kreatywnego, nietuzinkowego i oryginalnego pomysłu na rękodzieło, który dzieci naprawdę pokochają? Dzięki temu wspaniałemu plecakowi rakietowemu dzieci szybko zamieniają się w małych astronautów. Do tego imponującego projektu potrzebujesz dwóch pustych plastikowych butelek, taśmy samoprzylepnej, filcowych pasków, kolorowego sprayu w kolorze srebrnym, pistoletu do klejenia na gorąco, dwóch imprezowych czapek każda i kolorowej bibułki. Kształt butelek Coca-Coli jest idealny do rakiet.

Plecak rakietowy Tinker na karnawał – instrukcje

karnawałowe-majtki-rakiety-tesa-tkanina-butelki-na-wodę-plastikowa-taśma-przylepna-srebrna-instrukcje-rękodzieła

Spryskaj plastikowe butelki srebrnym sprayem i pozwól im całkowicie wyschnąć. Zabezpiecz dwie butelki taśmą. Aby uzyskać wygodniejsze i bardziej stabilne szelki, możesz przykleić dwa dłuższe paski filcu taśmą samoprzylepną i przymocować je do butelek. Następnie przymocuj kolorowe czapeczki imprezowe do dna butelki za pomocą kleju.

Oryginalny i prosty projekt karnawałowy

karnawał-druciarz-dzieci-plastikowe-butelki-puste-pomalowane-srebrne-papierowe-paski-wiązki-żółte-pomarańczowe-rakiety

Poproś dzieci o wycięcie cienkich pasków bibuły i uformowanie z nich frędzli. Następnie umieść je w otworze butelki i przyklej. Mali astronauci są teraz gotowi do startu i z pewnością przyciągną uwagę wszystkich.

Zrób błyszczącą koronę na karnawał

karnawał-druciarz-dzieci-korona-papier-różowe-kamienie-okrągły-trójkąt-kwadrat-girlandy-kolorowe

Który dzieciak nawet nie chce się przebrać i poczuć się jak królowa lub król? Karnawał to doskonała okazja do zaprezentowania się jako królewska wysokość. Oczywiście to nie zadziała bez wspaniałej korony. Dzieci mogą brać udział w rękodziełach koronnych i tworzyć własne kreacje poprzez wycinanie lub dekorowanie.

Kolorowe akcesorium bez wysiłku

karnawał-majsterkowanie-filce-pisaki-kamienie-kolorowe-instrukcje-wycinanie-papieru-kształt-korona-części-kolce

Do papierowej korony potrzebujesz białego lub kolorowego papieru budowlanego, pisaków lub akwareli, pędzli i dużo brokatu lub kolorowych cyrkonii o różnych rozmiarach i kształtach. Zmierz obwód głowy dziecka tak, aby korona dobrze przylegała i nie opadała na jego ramiona. Następnie narysuj wybrane kształty i punkty bezpośrednio na papierze i wytnij je.

Udekoruj koronę, jak chcesz

karnawał-druciarz-korona-papier-różowy-dzieci-cyrkonie-różne-kolorowe-przyklej-na-udekoruj-kolce

Teraz kolej na dzieci, korony trzeba udekorować i pokolorować. Korony karnawałowe są koloru różowego dla dziewczynek i złotego lub niebieskiego dla chłopców. Po wyschnięciu farby nadszedł czas na nałożenie dekoracji, na które naklejamy błyszczące cyrkonie lub różne naklejki. I wreszcie gotowy, niepowtarzalny element jest sklejany lub zszywany zakładką.

Tinker zabawna czapka głupca dla Mardi Gras z dziećmi

karnawałowe majsterkowanie-dzieci-dziewczyny-festiwalowe-girlandy-kolorowy-błazen-kapelusz-fioletowy-zielone-gwiazdy-wzorzyste-brokat

Majsterkowanie na karnawał z dziećmi może być bardzo nieskomplikowane. Co powiesz na kolorową czapkę głupca? Kapelusz głupca jest często noszony w czasie karnawału i wprowadza dużo świątecznego nastroju. Jest nieodłączną częścią strojów karnawałowych i jest często noszony przez młodych i starych.

Udekoruj czapkę głupca ulubionymi motywami

karnawał-druciarz-części-głupi-czapka-papier-wycinane-koła-trójkąty-gwiazdy-naklejki-kolorowe-papierowe-paski

Najpierw wytnij pasek kolorowej tektury rzemieślniczej na obwodzie głowy i kilka trójkątów na żądanej wysokości, najlepiej w różnych kolorach. Dzieci mogą na przykład ozdobić pasek naklejkami z gwiazdkami i przymocować kolorowe koronkowe punkty do wewnętrznej strony pierścionka. Następnie przyklej końce paska, tworząc pierścień.

Kształtuj zęby korony, jak chcesz

karnawał-druciarz-obrus-brokatowy-głupi-kapelusz-kij-na-papier-kolorowe-girlandy-karnawał-czas-ogony

Możesz przymocować mały dzwoneczek lub inne małe figurki do ząbków korony za pomocą nici lub przykleić na małych papierowych kółeczkach. Wykonanie głupiej czapki z filcu lub tkaniny na karnawał lub wybór zaokrąglonych punktów korony to świetny pomysł na rękodzieło.

Udekoruj karnawałową maskę na oczy

karnawał-majtka-dziewczyna-naszyjnik-perłowy-kolor-maska-maska-oczy-cyrkonie-kolorowe-plastikowe

Kolorowe, kreatywne, a nawet nietypowe maski karnawałowe mają długą tradycję i są po prostu częścią stroju. Nie ma znaczenia, czy Twoje dziecko chce iść na karnawał jako superbohater, księżniczka czy jako mityczne stworzenie, makijaż twarzy jest ukoronowaniem karnawałowego stroju.

Udekoruj maskę według własnych pomysłów

karnawał-druciarz-maska-oczy-karnawał-piórko-kolorowe-plastikowe-kamienie-imprezowy-obrus-fioletowy-błyszczący

Jeśli musisz iść szybko, najlepiej zaopatrzyć się w kolorowe i proste maski na oczy wykonane z tworzywa sztucznego i pozwolić swoim bliskim urozmaicić je tematycznie. Krawędź maski lub okolice oczu można ozdobić cekinami lub małymi koralikami.

Zamień karnawałową maskę w prawdziwą atrakcję z dużą ilością brokatu

karnawał-druciarz-dzieci-maska-złota-dekoracja-kamienie-kolorowy-kij-na-stole-karnawał-festiwal

Możesz również użyć optycznych pasemek za pomocą kilku dżetów lub pomalować cudowne zawijasy za pomocą pisaka z brokatem. Małe, kolorowe piórka, które utknęły między otworami na oczy i wystają ponad maskę są również ładną ozdobą maski na oczy.