Karnawał, WIDEO

Zrób sobie szalone skarpetki Gabi: fajny pomysł na karnawał

zrób sobie szalone skarpetki karnawałowe kostiumy

Sezon karnawałowy rozpoczyna się w listopadzie i osiąga swój szczyt w tygodniu karnawałowym pod koniec lutego i na początku marca. Karnawał wywodzi się od słowa „Fastenschank”. Termin odnosi się do tygodnia przed rozpoczęciem Wielkiego Postu przed Wielkanocą. Ponad 2000 lat temu ludzie świętowali w tym czasie koniec zimy i początek wiosny. Do dziś festiwal obchodzony jest entuzjastycznie. Karnawałowe przebranie to element podstawowego wyposażenia każdego fana karnawału. W karnawałowym tygodniu dzieci chodzą do przedszkola z pomalowanymi twarzami i wesołymi strojami. Ale dorośli też mogą liczyć na festiwal i wtedy nie ma co ich zatrzymywać podczas karnawału.

W zgodzie z motywem karnawałowych strojów proponujemy Wam fajny pomysł na rękodzieło na karnawał – możesz sam zrobić szalone skarpetki. W artykule znajdziesz szczegółowe instrukcje krok po kroku dotyczące zabawnych skarpetek, które można nosić również na różne uroczystości w przedszkolu.

Szalone skarpetki: trend mix-and-match na karnawałowe przebrania

szalone skarpetki dla dzieci w wieku przedszkolnym pomysły na karnawał mardi gras

Fajny kostium karnawałowy zawiera po prostu akcesoria, takie jak kapelusz, korona lub wąsy. Od teraz skarpetki odgrywają również ważną rolę w kompletowaniu stroju. W USA panuje obecnie trend mix-and-match, w którym nosi się dwie różne skarpetki. Na przykład: jedna skarpetka ma nadruk pszczół, druga jest ozdobiona wzorami uli. Miłośnicy rękodzieła rozwinęli ten pomysł dalej – i noszą dwie skarpetki z głowami potworów na różne karnawały. Możesz zrobić „potwory” pokazane nad sobą w mniej niż godzinę.

Robienie szalonych skarpet: niezbędne materiały

szalone skarpetki pomysły na rękodzieło mardi gras materiały karnawałowe

Jeśli chcesz zrobić szalone skarpetki z głowami potworów, potrzebujesz godziny. Wymagane są również następujące materiały:

Nić do szycia w kolorze jasnozielonym, białym i ciemnozielonym

Przędza dziewiarska w kolorze ciemnozielonym

Filc w kolorze zielonym, pomarańczowym i żółtym

Tkanina w kratkę

Kolorowe pióro

Plastikowe koraliki

Dwie białe skarpetki do kolan

nożyce

igła

Białe guziki o różnych rozmiarach

Klej (opcjonalnie)

Robienie szalonych skarpet: instrukcje krok po kroku

szalone skarpetki muszka instrukcje tworzenia tkanin

Najpierw uszyj z tkaniny muszkę z nadrukiem w kratkę – instrukcje w czterech prostych krokach znajdziesz na powyższym zdjęciu. Możesz zszyć lub skleić końce muszki.

szalone skarpetki dziecięce majsterkowicze karnawałowe filcowe guziki wycięte

Użyj przycisków jako szablonu i wytnij z filcu trzy kółka – jedno żółte, jedno pomarańczowe i jedno zielone. Upewnij się, że kółka są nieco większe niż przyciski.

szalone skarpetki zszywające razem filcowe guziki

Użyj jasnozielonej nici, aby przyszyć guziki na górze skarpety. Opcjonalnie możesz najpierw skleić filcowe detale i guziki.

pom poms majstrować instrukcje zdjęcia

Teraz zrób bawełniany pompon. Najpierw owinąć wełnianą nić wokół palca wskazującego i małego palca, owinąć wełnianą nitkę wokół środka i mocno ją zaciągnąć. Delikatnie zawiąż nitki i rozetnij końce pętelek na końcu.

szalone skarpetki włóczka z pomponem

Przyszyć gotowy pompon na największy guzik na środku. Pompon służy jako włosy.

Tinker szalone skarpetki usta poczuły się

Wytnij usta z ciemnozielonego filcu i przyszyj je do skarpety.

rób sobie szalone skarpetki i farbuj pióra

Umieść kolorowe pióra między guzikami. Pierwszy potwór jest gotowy.

szalone skarpetki tinker muszka

Robienie szalonych skarpetek: drugi potwór

szalone skarpetki kostiumy karnawałowe pomysły karnawałowe

Z drugim potworem możesz zrobić „włosy” z bawełny i przykleić je do pleców. W takim przypadku pompon nie jest potrzebny. Wytnij serce z zielonego filcu za pomocą foremki do ciastek i przymocuj je do skarpety jako nos. kompletny!

szalone skarpetki wiosenne pomysły na rękodzieło dla dzieci na karnawał