jesień

Zrób zdjęcia samemu jako jesienne dekoracje – 3 pomysły na majsterkowanie i porady dotyczące dekoracji

Zdjęcia jako jesienne dekoracje - zrób to sam udekoruj kominek

Jesień to coś więcej niż Oktoberfest i Halloween. W trzecim sezonie możesz wykazać się więcej niż kreatywnością, jeśli chodzi o dekoracje sezonowe. Ciepłe kolory ziemi i rzeczy zebrane z lasu sprawiają, że jest naprawdę przytulnie i wprowadzają do domu naturę. Tutaj pokazujemy kilka fajnych pomysłów DIY na zdjęcia jako jesienne dekoracje i jak umiejętnie połączyć je z innymi elementami dekoracyjnymi. Niech to Cię zainspiruje!

Pięknie połącz obrazy jako jesienne dekoracje z innymi elementami dekoracyjnymi

Zdjęcia jako jesienna dekoracja -zrób to sam-dekoracja-kolory-ściana

Dekoracja powinna działać. Ale nawet tutaj są zasady, których należy przestrzegać. Ogólna zasada brzmi: zestawiać różne rozmiary, nieparzystą liczbę przedmiotów. Zestaw najlepiej prezentuje się, gdy wszystkie elementy dekoracyjne ułożone są w jednolitej kolorystyce. Aby nadać całości kopa, wkomponowano element w kontrastowym kolorze. Małe akcenty można dobierać sezonowo i tematycznie. Obraz w tle, który ma kolory innych obiektów, działa jako element łączący i jest jednocześnie ładnym detalem.

Obrazki jako jesienna dekoracja – kroje pisma

Zdjęcia jako jesienna dekoracja - zrób to sam!

Ściany w domu można zaakcentować na wiele różnych sposobów. Dzięki nowej warstwie farby goła powierzchnia staje się akcentującą ścianą. Dekoracja ścienna przywołuje indywidualny akcent. Ściana jest nie tylko ozdobiona obrazami, ale także spersonalizowana. Właściciel domu może pośrednio złożyć oświadczenie i zasugerować coś poprzez ilustrację. Jeśli chcesz powiedzieć coś dokładnie, wykorzystujesz zdjęcia z tekstem i nadrukami w stylu retro.

Zrób zdjęcia samemu jako jesienne dekoracje

Obrazy jako jesienna dekoracja-zrób to sam-czcionka-retro-druk

Dekoracyjne obrazki i szyldy elegancko i pięknie stawiają przesłanie na pierwszym planie. Czcionka może być zaprojektowana w nawiązaniu do aktualnej pory roku i służyć np. jako rodzaj pięknej jesiennej dekoracji. Kilka obrazów można powiesić na ścianie i pięknie połączyć obok siebie w formatach podłużnych i krajobrazowych. Tworzy to stylową ścianę obrazu, która tworzy przytulną atmosferę.

Obrazki jako jesienne dekoracje – instrukcje kroju pisma DIY

Zdjęcia jako jesienna dekoracja -zrób to sam-drewniana deska-instrukcje w stylu country

Możesz również samodzielnie wykonać krój pisma. Powinno to oczywiście pasować do stylu życia i dotyczy to zarówno pożądanego tekstu, jak i samego projektu. Drewniany obrazek i kursywa idealnie komponują się ze stylem vintage. Być może warto najpierw zdecydować, gdzie umieścić domowy obraz, a następnie określić jego rozmiar. W związku z tym możesz uzyskać potrzebne materiały.

zdjęcia-jesienna-dekoracja-zrób-to-sam-drewniana-deska

Do wykonania drewnianego obrazka z napisem potrzebne są:

 • Deska drewniana lub listwy drewniane
 • Lazura do drewna
 • ewentualnie drobnoziarnisty papier ścierny
 • pędzel
 • Farba akrylowa lub kredowa
 • folia samoprzylepna

opcjonalny:

 • Kopiowanie laserowe lub drukowanie laserowe
 • Medium transferowe
 • Woda i gąbka

zdjęcia-jesienna-dekoracja-zrób-to-sam-drewniana-deska

Istnieje kilka sposobów przeniesienia napisu na drewnianą powierzchnię. Niezależnie od tego, który wybierzesz, należy pamiętać, że w przypadku tekstów szablon musi być odzwierciedlony. Najpierw zastanów się, jak duży powinien być Twój obraz. W związku z tym znajdź czcionkę, powiedzenie lub cytat, który będzie dobrze wyglądał na drewnianym panelu. Najpierw trzeba trochę zeszlifować drewno, na przykład na krawędziach. Następnie nałóż glazurę do drewna lub ewentualnie odpowiedni kolor bazowy.

zdjęcia-jesienna-dekoracja-zrób-to-sam-napis-drewniane-instrukcje

Istnieją dwie możliwości przeniesienia napisu na drewno. Powiedzenie lub zasadę przewodnią można wydrukować bezpośrednio na folii samoprzylepnej lub zlecić jej wydrukowanie, a następnie precyzyjnie wyciąć litery nożem rzemieślniczym i po prostu przykleić folię do drewnianego panelu. Na koniec wystarczy pokolorować pismo pędzlem, a gdy farba wyschnie, usunąć folię.

Drugą opcją jest wydrukowanie tekstu na konwencjonalnym papierze drukarskim. Na płytkę drewnianą należy nałożyć środek transferowy, następnie nanieść na nią wydruk laserowy i wygładzić. Następnie papier wydruku jest dokładnie ścierany wilgotną gąbką. W ten sposób kolor szablonu przenosi się na drewno. Szablon musi być wydrukiem laserowym, a nie atramentowym, ponieważ ten drugi może się rozmazać podczas transferu.

Zdjęcia jako jesienna dekoracja – nić art

obrazy-jesienna-dekoracja-zrób-to-sam-sztuka-drewniana-deska

Wszędzie tam, gdzie pojawia się jesienna dekoracja, w grę wchodzi również rękodzieło, a wszystko, co jest grubo tkane, wiązane lub wiązane, wygląda jak obrazek w małej formie. Zdjęcia z pięknymi motywami na temat „jesień” nie są trudne do samodzielnego zaprojektowania. Nawet dzieci mogą brać udział w rękodziełach. Grafika nici jest dobrym przykładem tego, jak możesz zaprojektować własne obrazy jako jesienne dekoracje bez przeszkolenia artystycznego. Niemniej jednak wymagany jest pewny instynkt i umiejętności, aby efekt wyglądał estetycznie.

Zrób zdjęcia samemu jako jesienne dekoracje – zdjęcia z wątku DIY

obrazki-jesienna-dekoracja-zrób-to-sam-sztuka-sowa

Zdjęcia nici są dobrą alternatywą dla zdjęcia DIY jako jesiennej dekoracji. Są stosunkowo łatwe do wykonania i cieszą się popularnością wśród uczniów szkół podstawowych jako kreatywne projekty DIY. Motywy i użyte materiały – deska, nić / sznurek i gwoździe są łatwe do zdobycia i bardzo różnorodne. W ten sposób obraz można dostosować do każdego stylu życia.

Zdjęcie wątku z sową: tak to działa!

obrazy-jesienna-dekoracja-zrób-to-sam-sztuka-sowa-majstrowanie

Właściwie niewiele potrzeba do wzoru nici:

 • Deska drewniana (A4)
 • ewentualnie glazura do drewna i papier ścierny
 • Szablon (mniejszy niż A4)
 • Nić do haftu lub sznurek w dowolnym kolorze
 • małe paznokcie (ok. 2 cm)
 • Pióro do znakowania

obrazy-jesiennej-dekoracji-zrób-to-sam-instrukcje-sztuki-nitek

Najpierw drewniana deska jest poddawana obróbce – w razie potrzeby piaskowana i glazurowana w dowolnym odcieniu. Następnie wybierz fajny motyw. Może to być pismo, ale także znak lub zwierzę. W przypadku obrazu jako jesiennej dekoracji dobrze sprawdzą się jesienne motywy takie jak jesienne liście, lisy, sowy, dynie i inne. Teraz za pomocą długopisu zaznacz kontury motywu na drewnianej desce. Gwoździe należy teraz wbić w te miejsca. Na koniec owiń nić wokół paznokci. Zwróć uwagę na to, jak przeciągasz nić, aby uzyskać równomierną gęstość i ostatecznie piękny obraz.

Obrazki jako jesienne dekoracje wykonane z naturalnych materiałów – rękodzieło z jesiennych liści

Zdjęcia jako jesienna dekoracja - zrób to sam z naturalnych materiałów-majstruje z jesiennymi liśćmi

Jesienne dekoracje to niewątpliwie naturalne materiały. W trzecim sezonie jest ich tak dużo, że wszystko, co potrzebne do robienia rękodzieła, można dostać prawie za darmo. Spacerując na łonie natury, nietrudno zebrać piękne jesienne liście. Ułatwia to stworzenie pięknego obrazu jako jesiennej dekoracji.

Zrób własne zdjęcie z jesiennym liściem jako jesienną dekoracją – materiały i instrukcje 

zdjęcia-jesienne-dekoracje-zrób-to-sam-naturalne-materiały-jesienne-liście-materiały

Do tego pomysłowego jesiennego zdjęcia wystarczy kawałek mocnego kartonu i piękny, cały, nieuszkodzony jesienny liść. Musisz najpierw umieścić to między stronami dużej książki na kilka dni, aby ją wyprostować. W tym czasie możesz poradzić sobie z tłem pięknego liścia.

zdjęcia-jesienne-dekoracje-zrób-to-sam-naturalne-materiały-jesienne-odchodzi-instrukcje

Naprawdę kreatywnym pomysłem jest ozdobienie pudełka pięknym pismem. Oczywiście możesz je naśladować i zaprojektować tło na komputerze, a następnie po prostu je wydrukować. Na koniec jesienny liść przykleja się do kartonu, a gotowy obraz umieszcza się w ramce.