jesień

Zrób samodzielnie ozdoby z dyni na jesień – 18 pomysłów do naśladowania

Dekoracja z dyni na kominku mini znak dyni

Jesień to bez wątpienia sezon dyń. Dzięki niemu można nie tylko przygotować pyszne przepisy, ale również wyczarować klimatyczną dekorację mieszkania. Jeśli i Ty chcesz pięknie udekorować swój dom i ogród jesienią, znajdziesz u nas wiele inspiracji i wskazówek na wspaniałą dynię. Nasze pomysły są łatwe do samodzielnego wykonania i na pewno dają dużo frajdy.

Pomysły na dekorację dyni do ogrodu i drzwi wejściowych

Dekoracja z dyni na zewnątrz-przednie drzwi-kwiat-dynie

Dynie to duże owoce, które mają różne kształty i kolory i podobno są niezwykle smaczne i zdrowe. Jednak oprócz pysznych zup i dań może posłużyć również do stworzenia ładnych pomysłów dekoracyjnych na jesień. Nadają się zarówno do dekoracji wnętrz, jak i na zewnątrz. Świetne dekoracje powstają w połączeniu z pięknymi jesiennymi kwiatami i rustykalnymi elementami symbolizującymi jesienne zbiory.

Dekoracja z dyni przednie drzwi-mówiąc-drewniany wieniec na drzwi

Jeśli zastanawiasz się nad jesienną dekoracją do ogrodu, zdecydowanie nie powinieneś zaniedbywać dekoracji drzwi wejściowych, zwłaszcza jeśli mieszkasz w domu. Drzwi wejściowe są wizytówką domu i powinny być odpowiednio udekorowane. Dekoracja z dyni doskonale pasuje do tego obszaru i może być zaprojektowana na wiele sposobów. Na przykład możesz układać dynie o różnych rozmiarach jedna na drugiej lub oznaczyć dynię miłym powiedzeniem. Pomysły są po prostu nieskończone, a kreatywność nie ma granic.

dynia-dekoracja-dom-wejście-numer-domu-rzeźba

Ozdobne dynie, które można dowolnie rzeźbić i malować, najlepiej nadają się do jesiennego dekorowania i wykonywania rękodzieła. Jeśli przed drzwiami wejściowymi jest kilka stopni, możesz ozdobić je kilkoma dyniami w różnych rozmiarach i kolorach i samodzielnie wykonać piękną jesienną dekorację. Rzeźbione dynie wyglądają szczególnie pięknie przed drzwiami. Na przykład możesz wyrzeźbić numer domu w większą dynię, dzięki czemu wejście do domu będzie ciekawe.

dynia-dekoracja-podświetlona-dynia-rzeźba-świece

Dynia również wygląda naprawdę pięknie i dekoracyjnie, gdy zamienia się ją w piękną latarnię. W tym celu różne wzory i motywy są nie tylko rzeźbione, ale także wycinane, a następnie umieszczane są w dyni świece. W końcu powstają nastrojowe lampiony, które idealnie nadają się do oryginalnego oświetlenia w ogrodzie.

Udekoruj wejście dyniami

dynia-dekoracja-przedpokój-jesień-dekoracja-dynia-jesienne liście

Jeśli chcesz nadać mieszkaniu jesienny nastrój, możesz udekorować poszczególne obszary dyniami i innymi naturalnymi materiałami, takimi jak jesienne liście, suszone kwiaty, jagody czy gałązki. Nie zapomnij o wejściu i korytarzu. Możesz ułożyć różne dynie na bocznym stoliku i stworzyć własną oryginalną dekorację dyni. Użyj różnych rodzajów i kolorów dużych i mini dyń, aby stworzyć zabawną dekorację.

dynia-dekoracja-złoto-różowe-kwiaty-zrób-sam

Aby uzyskać wyjątkową jesienną dekorację z dynią, owoce można również dowolnie malować i dekorować. Najlepsze są do tego białe dynie, ponieważ można je zaprojektować w dowolnym kolorze. Możesz dodać wnętrzu romantycznego akcentu, malując białą dynię na róż i złoto. Odrobina brokatu lub kilka cekinów i świeże kwiaty idealnie dopełniają piękny, jesienny obraz.

dynia-dekoracja-biała-dynia-dekoracja-jesień-brokat

Jeśli chcesz przywitać swoich gości ładną dekoracją przy wejściu, możesz oznaczyć dynie małą wiadomością. Ten pomysł na dekorację wygląda szczególnie pięknie, gdy ozdobisz pisanie brokatem. Najłatwiej to zrobić za pomocą płynnego kleju i pudru brokatowego w dopasowanym kolorze. Oznaczone etykietą dynie ozdobne można dodatkowo ozdobić kokardkami lub pięknymi jesiennymi liśćmi i ułożyć w dowolnym miejscu na korytarzu.

Dekoracja dyniowa do kominka

dynia-dekoracja-zrób-to-sam-jesienny-kominek

Innym miejscem w domu, które wyglądałoby naprawdę ładnie z odpowiednią dekoracją, jest kominek. Niezależnie od tego, czy służy do ogrzewania, czy tylko jako element dekoracyjny salonu, może być pięknie udekorowany na jesień. Dynie i inne jesienne dekoracje świetnie sprawdzają się na kominku i stanowią piękne akcenty kolorystyczne w salonie.

dynia-dekoracja-jesienne liście-dekoracja-kominka

Ponieważ obszar ten jest zwykle zbyt wąski, najlepiej użyć mini dyni jako dekoracji. Można je układać w pięknych szklanych pojemnikach lub po prostu układać w stosy i ozdobić tak, aby pasowały. Połącz dekorację dyni z girlandami z jesiennych liści i suszonych kwiatów, aby stworzyć piękny jesienny klimat w swoim domu.

dynia-dekoracja-nowoczesny-kominek-czarno-różowo-białe-pomysły

A kto powiedział, że jesienne dekoracje powinny zawsze wyglądać rustykalnie? Z dyni możesz również samodzielnie wykonać nowoczesną dekorację na jesień i udekorować dowolne pomieszczenie w mieszkaniu. Najpierw wybierz schemat kolorów, włączając od trzech do maksymalnie czterech kolorów. Następnie odpowiednio pomaluj dynie i połącz je z pasującymi kwiatami i świecami. Ładny przykład znajdziesz na powyższym obrazku.

Pomysły na dekorację stołu z dyniami

dynia-dekoracja-stolik-zrób-sam-dekoracja-na-stolika

Na Święto Dziękczynienia lub inne jesienne wakacje potrzebujesz również odpowiedniej dekoracji stołu, aby zrobić dobre wrażenie na gościach. Piękna dekoracja stołu może składać się z większego elementu centralnego lub zawierać kilka pojedynczych elementów dekoracyjnych. Jeśli zdecydowałeś się na wariant z centralnym elementem, to mini dynie idealnie do niego pasują. Można je ułożyć na przykład w dużym koszu z mchem, sukulentami i innymi małymi roślinami domowymi, a następnie umieścić na środku stołu.

dynia-dekoracja-jesień-dekoracja-stołu-drewniana-centralna-świece

Drewniana skrzyneczka z dyniami również ładnie wyglądałaby jako dekoracja stołu. Może to potrwać trochę dłużej, jeśli chcesz udekorować nim cały stół. Umieść kilka świec między dyniami i udekoruj jagodami, suszonymi kwiatami i innymi wybranymi przez Ciebie naturalnymi materiałami.

dynia-dekoracja-zrób-to-sam-mini-dynie-świece-woda

Tutaj chcielibyśmy przedstawić oryginalny pomysł na dekorację dyni, która idealnie nadaje się do dekoracji stołów i okien. Do tego potrzebne są mini dekoracyjne dynie, które najpierw wydrążamy, aby zmieścił się w środku mały tealight. Następnie możesz unosić ciekawe świeczniki w pojemniku z wodą wraz z jesiennymi liśćmi i kreatywna jesienna dekoracja jest gotowa.

Zrób sobie dekorację z dyni na Halloween

dynia-dekoracja-halloween-rzeźbione-dynie-pomysły

Wiele osób kojarzy dynie z Halloween i używa pomarańczy do dekoracji Dnia Wszystkich Świętych. Na popularny festiwal możesz wydrążyć dynię i zamienić ją w przerażający kształt. Aby to zrobić, potrzebujesz odpowiedniego szablonu, ostrego noża oraz odrobiny cierpliwości i instynktu. Dzięki przerażającym figurkom możesz również zrobić świetną dekorację okna z dyni na Halloween, która z pewnością będzie popularna wśród dzieci.

dynia-dekoracja-halloween-pomysły-dynia-dekoracja

Jeśli nie chcesz rzeźbić dyń, możesz je po prostu pomalować i ozdobić odpowiednimi motywami na Halloween. Dobrze pasują do tego motywy takie jak pająki, duchy, wiedźmy, węże i przerażające powiedzonka.