jesień

Wiewiórki Tinker: samodzielnie zrób jesienne dekoracje z dziećmi w wieku przedszkolnym

Szyszki sosny drucianej wiewiórki czuły pomysły na figurki zwierząt

Gdy na dworze robi się zimno, a deszczowa pogoda nie pozwala na długie spacery, dzieci nagle znów bawią się rękodziełem. Jesienne liście, żołędzie i szyszki można malować, sklejać i układać w dowolnej misce. Szczęśliwe obrazki okienne wykonane są z papieru, piękne figurki zwierząt szyte są z filcu. Figurki lisa, jeża i oczywiście wiewiórki zdobią dziecięcy pokój. Jeśli jesteś jednym z tych entuzjastów rzemiosła i szukasz nowych inspirujących pomysłów, następny artykuł jest dla Ciebie. Wyjaśniamy, w jaki sposób można zrobić wiewiórki z dziećmi z różnych materiałów.

Wiewiórki Tinker: urocze figurki zwierząt z szyszek i filcu

Wiewiórki robią jesienne dekoracje z dziećmi, wycinają, sklejają instrukcje

Pierwszy pomysł na rękodzieło jest naprawdę łatwy i odpowiedni nawet dla początkujących rękodzielników. Zrób te urocze wiewiórki z szyszek i poczuj je razem z dziećmi. Zabawa rzemieślnicza dla całej rodziny gwarantowana! Wszystko czego potrzebujesz to klej na gorąco, nożyczki, szyszki i filc w kolorze szarym, beżowym, czarnym i brązowym. Jeśli nie masz w domu gorącego kleju, możesz użyć kleju do drewna. Jeśli chcesz, możesz uszczelnić szyszki sosnowe lakierem do drewna, aby dekoracja była odporna na warunki atmosferyczne.

Dla kogo ten pomysł na rękodzieło jest odpowiedni?? Dla dzieci od trzech lat.

Czas tworzenia: Doświadczeni miłośnicy rękodzieła mogą sami wykonać około 5 sztuk na godzinę.

Wiewiórka rzemieślnicza szyszki dla dzieci w wieku przedszkolnym porady na temat pomysłów

Tak powstają wiewiórki:

 • Najpierw wytnij szczegóły z filcu (głowa, oczy, nos, ogon, ręce i nogi, a także dwie części żołędzi). Najpierw musisz narysować szablony na papierze, a następnie wyciąć szablony. Możesz zaoszczędzić czas, układając kilka arkuszy filcu jeden na drugim, rysując odpowiedni detal na wierzchnim arkuszu filcu, a następnie wycinając element ze wszystkich arkuszy filcu jednocześnie. Opcjonalnie możesz po prostu poprosić dzieci o wykonanie pracy.
 • Jeśli chcesz, możesz zapieczętować szyszki lakierem do drewna, dzięki czemu figurki zwierząt będą trwać dłużej. Ale najpierw upewnij się, że szyszki są suche i czyste. Dopiero wtedy można nakładać lakier ochronny pędzlem.
 • Teraz pozostaje tylko przykleić poszczególne detale do szyszek sosny. To praca dla dorosłych, ponieważ pistoletem do klejenia na gorąco można się mocno poparzyć. Ze względów bezpieczeństwa nigdy nie pozwalaj dzieciom poniżej 6 roku życia pracować z gorącym klejem. W przypadku starszych dzieci należy najpierw poćwiczyć używanie pistoletu do kleju.

Wiewiórki drążą szyszki sosnowe Figurki zwierząt zrób to sam jesienny pomysł na dekorację

Wiewiórki Tinker: twórz z dziećmi urocze figurki zwierząt z papieru i sztucznego futra

Udekoruj wiewiórki ze sztucznego futra i kolorowego papieru googimi oczami

Następny pomysł na rękodzieło jest super łatwy i dobrze nadaje się nawet dla całkowicie początkujących w rzemiośle. Aby zrobić z papieru wiewiórki przedstawione powyżej, potrzebujesz brązowego papieru budowlanego, białego ołówka, sztucznego futra, patyczków do lodów, wyłupiastych oczu, nożyczek i kleju do drewna i papieru. Wytnij ciało z brązowego papieru konstrukcyjnego i przyklej do niego poruszające się oko. Następnie odetnij ogon ze sztucznego futra i przyklej go do patyczka do lodów. Następnie użyj pistoletu do klejenia lub kleju, aby przymocować korpus do patyczka do lodów.

Wiewiórki Tinker: Stylowa dekoracja z rolek papieru toaletowego

Zrób sam stylowe jesienne dekoracje z rolek papieru toaletowego i papieru do pakowania

Aż trudno uwierzyć, że stylowe torebki z cukrem na zdjęciu powyżej wykonane są z rolek papieru toaletowego. Kolorowy papier opakowaniowy szybko zamienia je w pnie drzew. Dodatkowo torby zdobią papierowe wiewiórki. Idealna aranżacja do jadalni lub salonu. Popołudniowa kawa gwarantuje lepszy smak z pysznymi czekoladowymi cukierkami, a dekoracja zapewnia dobry nastrój młodszym i starszym.

Wiewiórka Maluj obrazki akwarelami i udekoruj jesiennymi liśćmi

Pomaluj wiewiórkę akwarelą i ułóż ogon z kolorowych jesiennych liści

Kolejny pomysł na rękodzieło jest odpowiedni dla dzieci zarówno w wieku przedszkolnym, jak i szkolnym. Najpierw zorganizuj wycieczkę na łono natury i pozwól dzieciom zbierać jesienne liście. Pięknie ubarwione liście można znaleźć w każdym lesie i parku od września. Kiedy wrócisz do domu, możesz umieścić go między gazetą a stosem książek. Jesienne liście pozostawić do wyschnięcia w temperaturze pokojowej przez dwa dni. Następnie za pomocą akwareli pomaluj wiewiórkę (możesz opcjonalnie wydrukować szablon i pomalować) bez ogona. Przyklej jesienne liście tak, aby przypominały ogon. Opraw gotowy obraz i zawieś go w salonie. Szczególnie efektownie wygląda, jeśli obrazek ułożysz razem z innymi akcesoriami do domu w kolorze złotym i żółtym nad kominkiem.

Zrób zdjęcia wiewiórki z dziećmi

Maluj i wycinaj obrazy okienne z dziećmi

Stwórz radosny nastrój w przedszkolu dzięki tym kolorowym zdjęciom z okien! Potrzebujesz papieru budowlanego w kolorze zielonym, brązowym, żółtym, niebieskim, czerwonym, białym, czarnym i ceglastym, nożyczki, ołówek, przezroczystą taśmę dwustronną, klej, przecinak i matę do cięcia.

Zrób zdjęcia z oknami z dziećmi Wytnij sylwetkę wiewiórki z papieru budowlanego

I tak powstaje wesoły obrazek w oknie:

 • Najpierw zmierz okno i zaznacz położenie obrazu okna za pomocą pasków papieru.
 • Użyj ołówka, aby narysować szczegóły na papierze budowlanym.
 • Następnie wytnij wszystkie detale nożem lub nożyczkami.
 • Następnie przejdź do klejenia i sklej obraz okna razem z klejem.
 • Następnie przyklej kolorowy obraz okna do szyby za pomocą dwustronnej taśmy klejącej.

Zrób wiewiórki, a jesienią udekoruj pokój dziecięcy wesołymi obrazkami z okien

Tinker wiewiórki: szyjemy przytulanki z filcu

Wiewiórki majstrują pomysły dla małych dzieci, aby same zrobić przytulanki

Wszystkie dzieci uwielbiają przytulanki. Zaskocz je uroczą wiewiórką z miękkiego filcu. Do tego pomysłu na rękodzieło potrzebujesz tylko filcu, szablonu rękodzieła, wypełniacza lub innego materiału wypełniającego, nici do szycia ton w ton z filcem i nożyczek. Niekoniecznie trzeba zszywać filcowe detale do dekoracji, można je również skleić. Na końcu artykułu znajdziesz darmowy szablon do wydrukowania.

Uszyj przytulanki samodzielnie Instrukcja i szablon do wycinania

Jak to zrobić:

 • Wydrukuj szablon i wytnij go. Przenieś na filc i wytnij detale.
 • Pomaluj powiekę pisakiem.
 • Przyszyj małe detale do dużych detali.
 • Zszyj ze sobą dwa filcowe detale, pozostawiając dziurę.
 • Wypełnij wiewiórkę wypełniaczem przez otwór, a następnie zszyj otwór.

Jak samemu uszyć figurki zwierząt z filcu, instrukcje w kilku prostych krokach

Przytulanki Tinker z bawełnianym wypełnieniem pomysły na jesienne dekoracje w przedszkolu

Jednorazowa płytka z magnesem

Maluj jesienne obrazy na jednorazowych talerzach

Zamień jednorazowy talerz w prawdziwe dzieło sztuki. Do tego pomysłu na rękodzieło potrzebne będą następujące materiały: biały papier budowlany, nożyczki, klej do papieru, kredki, ołówek, magnes na dysk.

Rękodzieło z dziećmi Instrukcja jesiennej dekoracji ściennej

Najpierw narysuj drzewo z jesiennymi liśćmi i pozwól dzieciom pokolorować rysunek kredkami.

Rękodzieło z dziećmi, rysowanie i malowanie drzewek i jesiennych liści na jednorazowych talerzach

Przymocuj magnes tarczowy z tyłu płyty.

Przymocuj dekorację ścienną do lodówki za pomocą magnesu

Pomaluj papierowy talerz i przyklej magnes z tyłu

Wytnij kilka żołędzi z brązowego kartonu.

Wytnij żołądź z papieru budowlanego i przyklej go na talerzu

Możesz przymocować żołędzie do talerza za pomocą zszywacza lub przykleić je. Nie używaj gorącego kleju, nie nadaje się do papieru i tektury.

Wytnij żołądź z papieru budowlanego Pomysły Instrukcje

Narysuj wiewiórkę na białym papierze budowlanym i pozwól dzieciom ją pokolorować. Następnie wytnij wiewiórkę i przyklej ją na talerzu. kompletny!

Pomysły na rękodzieło na jesień Wytnij figurki zwierząt z papieru i pomaluj je

Zrób z dziećmi wyskakującą kartkę z życzeniami

Zrób z dziećmi wyskakującą kartkę z wiewiórkami i wyślij ją na urodziny

Czy jesteś zaproszony na przyjęcie urodzinowe dla dzieci? Zrób zabawną i kolorową wyskakującą kartkę z życzeniami z dziećmi.

Zrób sobie wiewiórki origami

Opcjonalnie możesz również złożyć kartkę z życzeniami. Istnieje wiele instrukcji w sieci dla wiewiórek origami, których można również użyć jako wizytówek na Święto Dziękczynienia.

Wytnij figurki zwierząt z papieru, a ogon z odcisków palców

Czy twoi dziadkowie obchodzą rocznicę? Zaskocz ich pomysłową kartką z życzeniami. Wydrukuj darmowy szablon znajdujący się na końcu artykułu i wytnij ogon. Pokoloruj rysunek akwarelami z dziećmi i wytnij je. Następnie posmaruj dłonie dzieci brązową farbą i poproś dziecko, aby odcisnęło odcisk dłoni na białym papierze budowlanym. Wytnij odciski dłoni i zrób z nich ogon. Przyklej ogon do ciała i zrobiłeś fajną kartkę z życzeniami.

Wiewiórki dziergają fajną przytulankę dla wnuków do samodzielnego wykonania

Możesz także zrobić na drutach wiewiórki, a następnie wypełnić je wypełniaczem. Możesz także zrobić małe figurki z nakrętek i drutu rurowego. Uwolnij swoją kreatywność i wspólnie z dziećmi twórz artystyczne jesienne dekoracje. Tylko upewnij się, że bezpiecznie używasz nożyczek i pistoletu do klejenia na gorąco. Nigdy nie zostawiaj małych dzieci bez nadzoru podczas wykonywania prac ręcznych, istnieje ryzyko obrażeń. Niemowlęta mogą nawet połknąć małe części i dlatego nie powinny pomagać w rękodziełach.

Jesienne dekoracje do pokoju dziecięcego tworzą urocze figurki zwierząt z żołędzi.Pomysły na rękodzieło dla dzieci w wieku przedszkolnym

Twórz własne figurki zwierząt z plastikowych kubków i papieru budowlanego na jesienne dekoracje

Wiewiórki z rolek papieru toaletowego i orzechów oraz filcu tworzą zabawne ozdoby do zrobienia z dziećmi

Szablon wiewiórki wycięty z papieru ładny pomysł na jesienną dekorację

Szablon rękodzieła na sylwetkę wiewiórki na girlandę lub obrazki okienne do wycięcia z papieru

Wytnij obrazki okienne z dziećmi i pomaluj je.Słodki pomysł na jesienne dekoracje

Zrób własną maskę wiewiórki z filcu na Halloween i sklej ją razem