jesień

Sadzenie jesienne do dużych pojemników – Jak łączyć byliny, trawy, zioła i inne

Jesienne sadzenie przed drzwiami wejściowymi duże wiadra pomysły wieniec na drzwi

Wprowadź do domu jesienny nastrój, sadząc duże pojemniki jesiennymi kwiatami i trawami! Różne zioła i sałaty również dobrze komponują się z kwiatami. Trend „Ogrodnictwo kontenerowe” to świetna okazja do jesiennego udekorowania doniczek. Od chryzantem i dyni po skrzynki na okna i wiszące kosze, ten artykuł dostarczy Ci wspaniałych pomysłów i przykładów jesiennego sadzenia doniczek.

jesienne sadzenie wiszących aksamitek z ziół bratka

Ten rustykalny kosz z wikliny służy jednocześnie jako wiszący kosz i mini ogródek ziołowy. Ogrodowe bratki i nagietki lśnią pięknymi żółtymi odcieniami i tworzą wspaniały kontrast z ziołową zielenią. Między kwiatami wciąż można zobaczyć młody jarmuż Redbor, który dodaje fioletowe plamy koloru. Zioła wybrane w tym koszyku to kolendra (wzdłuż rączki), tymianek cytrynowy (na dole po lewej) i włoskie oregano (na dole po prawej). Należy pamiętać, że wiszące kosze mogą być bardzo ciężkie, gdy są wypełnione tradycyjną ziemią doniczkową. Dlatego wskazane jest wypełnienie przestrzeni poniżej pustymi plastikowymi butelkami, a dopiero potem dodanie ziemi doniczkowej.

Jesienne sadzenie dużych wiader ozdobnych traw kapusty bluszczowej aksamitki

Te jesienne nasadzenia łączą wysokość, strukturę i kolor w niesamowitej aranżacji. Będziesz potrzebować dużej ceramicznej donicy o średnicy 16 cali, która ma dobry drenaż. Napełnij wiadro ziemią doniczkową. Czerwona jarmuż i kapusta ozdobna to mocne i kolorowe odmiany, które doskonale komponują się z czerwonymi i żółtymi nagietkami. Dobrze trawa nadaje aranżacji wysokość, a bluszcz owija się wokół wanny.

Dekoracja stołu jesienna kapusta biała dynia Heuchera

W tej pięknej aranżacji łączą się odcienie fioletu i zieleni. Białe mini dynie oraz wytrzymałe odmiany ozdobne i jarmuż sprawiają, że ten wygląd zapiera dech w piersiach. W tym przykładzie zamiast wiadra użyto starej miski na ciasto. Aby drewno nie zostało uszkodzone przez ziemię i wodę doniczkową, należy je najpierw wyłożyć folią z tworzywa sztucznego.

Umieść rośliny wraz z doniczkami bezpośrednio w misce. Zacznij od fioletowych roślin – bratków, gorczycy czerwonolistnej ‘Red Giant’, fioletowego dzwonka Heuchera ‘Sugar Plum’ i kapusty ozdobnej. Następnie dodaj wąkrotę syberyjską, rozchodnik syberyjski „Lemon Ball” i rozchodnik „Ogon”, aby rozjaśnić ciemnofioletową paletę kolorów odrobiną zieleni. Wypełnij luki mchem, aby ukryć garnki i dopełnij białymi mini dyniami.

Jesienne sadzenie przed drzwiami wiader czerwonych chryzantem lwia paszcza

Do tego stylu idealnie nadaje się duże wiadro z włókna szklanego w jasnym odcieniu szarobrązowym. Dzięki temu jesienne sadzenie staje się samoistne. Wierzba rozmarynowa z Wirginii (Itea virginica) łączy się z kapustą ozdobną i nandiną ‘Flirt’. Żółte lwie paszcze i czerwone chryzantemy służą jako odrobina koloru.

Wierzba rozmarynowa to mrozoodporny krzew o wysokości 60-100 cm. Jesienią liście stają się jaskrawoczerwone do fioletowego. Kremowo-białe kwiaty możesz cieszyć się od maja do lipca.

czerwone bromeliady krotony jesień na wyciągnięcie ręki słońce

Te białe ceramiczne pojemniki mają nadmorski klimat, który zamiast podtrzymywać ich rozkwit. Czerwone bromeliady spotykają się z kolorowymi liśćmi krotonów i dziwaczną budową dzbanków karłowatych (głowy). Kapusta Penny ze zwisającym porostem tworzy jasnozielony akcent na tle białych doniczek. Podczas gdy bromeliady i krotony nie są odporne na mróz, karłowate dzbany są uważane za odporne byliny.

Jesienne sadzenie Kalanchoe Echeverias Sedum

Sekret tego jesiennego nasadzenia tkwi w pięknej strukturze roślin. Betonowe wanny zachwycają celowo wysłużonym wyglądem. Neutralne kolory pasują do elewacji domu i pozwalają błyszczeć kolorom roślin. Kolorowa lilia palmowa (Yucca flamentosa) stanowi piękne tło dla innych bylin. Niebiesko-fioletowa echeveria ładnie kontrastuje z żółtymi tonami linii palm i zielenią rozchodników. Jaskrawoczerwony Kalanchoe dopełnia wygląd. To łatwe w utrzymaniu jesienne sadzenie trwa do pierwszych przymrozków, ponieważ echeveria i kalanchoe muszą być zimowane w pomieszczeniu.

Ozdobne Chilli Sedum Szałwia Jesienny Wianek

Fioletowy, żółty i pomarańczowy to świetne kombinacje kolorystyczne na jesień. Szałwia meksykańska (Salvia leucantha) przyciąga wzrok. Długie łodygi kwiatowe pokryte są licznymi purpurowofioletowymi kwiatami, które można zobaczyć od lipca do końca października. Lokalizacja powinna być bardzo jasna lub słoneczna. Miłym towarzyszem tej ciepłolubnej pachnącej rośliny jest cosmea siarkowa, która również pochodzi ze słonecznego Meksyku.

Jesienne kwiaty czerwonych dyni chryzantem na wyciągnięcie ręki

Chryzantemy to świetny sposób na sadzenie doniczek jesienią i szybko. Solidne byliny można również ładnie łączyć z bukszpanem, szałwią meksykańską i kapustą ozdobną.

Chryzantemy jesienne kwiaty wazon z dyni puszka

Zamiast zamieniać wydrążone dynie w lampiony na Halloween, możesz użyć ich jako wazonów lub donic na jesienne kwiaty. Chryzantemy idealnie pasują do dużych dyń, natomiast mniejsze dynie można sadzić z bratkami.

Jesienne sadzenie kwiatów Heuchera Snapdragon Loropetalum

Połącz najpiękniejsze jesienne kolory z żywą mieszanką lwia paszczaka ‘Snapshot Orange’, kwiatu pasa (Loropetalum ‘Purple Pixie’) i żółtych miniaturowych fiołków rogatych. Efektowne liście Heuchera „Sparkling Burgundy” dopełniają ogólny obraz.

Jesienne sadzenie żółty bratek róg fioletowy tatarak trawa Ogon

Bratki i fiołki to najprostszy sposób na długotrwały rozkwit w ogrodzie lub na balkonie. To trio tataraku ‘Ogon’, bratka ‘Matrix Yellow Blotch’ i żółtych mini fiołków fascynuje słonecznymi żółtymi tonami.

Musztarda Red Giant musztardowo czerwone nagietki

Musztarda czerwonolistna (Brassica juncea ‘Red Giant’) przyciąga wzrok w tej doniczce. W przeciwieństwie do ciemnego ulistnienia są kwiaty studenckie ‘Bonanza Harmony’. Rozchodnik skalny „Angelina” w końcu łączy wszystko w jedną całość.

Flower box jesień sadzenie bratki jarmuż bluszcz świerk alberta

Podstawą tej jesiennej skrzynki jest świerk karłowaty Alberta, a jarmuż, bratki i fiołki nadają jesienny kolor i strukturę. Bluszcz, który rośnie poza pudełkiem, przekazuje trochę romansu.

Jesienne wiadra do sadzenia dobrze traw kulistego amarantusa

Ta wybuchowa kombinacja trawy fontannowej, kulistego amarantu (Gomphrena „Fajerwerki”) i kabrioletów (Lantanas „Bandana Red”) natychmiast wprawia w dobry nastrój. Winogrona ze słodkich ziemniaków tworzą z tym miły kontrast. Te jesienne sadzenie potrwa do pierwszych przymrozków.

Pomarańczowe Chryzantemy Doniczkowe Coleus Red

Chryzantemy doskonale łączą się z Coleusem, ponieważ obie odmiany mają podobne wymagania co do światła, gleby i wody. W zależności od odmiany chryzantemy mają różny czas kwitnienia i różne formy wzrostu. W sumie istnieje ponad 5000 różnych rodzajów chryzantem. Wiele z nich jest wytrzymałych i można je zimować na zewnątrz.

Petunia 'Supertunia Citrus' red coleus duża wanna jesień

Ta piękna petunia “Supertunia Citrus” przyciąga wzrok i fascynuje nieoczekiwaną paletą kolorów żółtego i białego. Pomarańczowo-czerwone liście Coleusa idealnie komponują się z petuniami.

Jesienne rośliny na wyciągnięcie ręki Heuchera Dolce Creme Brulee

Zwiększ wysokość swoich garnków dzięki wiszącym koszom z włókna kokosowego. Kosze są przymocowane do drążka. Wyłóż kosze mchem torfowym i posadź fioletowe dzwoneczki „Crème Brûlée” lub koralowe. Mają brązowe liście, które idealnie komponują się z pomarańczowymi dyniami.

Wilczomlecz pospolity Whitefruit wireframe Petunia cieniu

To połączenie kolorowej pokrzywy, krzewu drucianego o białych owocach, trojeści, kłosów i petunii zachwyca wspaniałym, ciemnofioletowym kolorem. Kolorowa pokrzywa (Solenostemon Scutellarioides „Trailing Salamander”) doskonale współgra z petuniami, które wyglądają prawie na czarno.

Pomysł na jesienne sadzenie w pudełku Pomarańczowe chryzantemy winorośli ze słodkich ziemniaków

Nic tak nie przypomina jesieni jak pomarańczowe chryzantemy. Ta kombinacja roślin jest idealna na łóżko podnoszone balkonowe, a także do skrzynek balkonowych.

ozdobne jesienne nasadzenia odporne Cyclamen Jacobaea maritima biały filcowany krostawiec

Cyklamen i krostnica filcowata (Jacobaea maritima) to jedne z najpopularniejszych kwiatów, jeśli chodzi o sadzenie doniczek jesienią. Można również łączyć wytrzymałe i wiecznie zielone odmiany paproci. Dzięki delikatnym liściom szczególnie atrakcyjna jest na przykład paproć żeberkowa (Blechnum spicant).

Miłego przesadzania!

jesienne sadzenie-częściowy cień-kapusta-hortensje-bluszcz-karczochy