jesień

Rękodzieło z żołędziami i kasztanami jesienią – 15 pomysłów na rękodzieło dla dzieci

Jak śpiewa się w słynnej rymowance, z kasztanów i żołędzi można zrobić wiele rzeczy. Niezależnie od tego, czy słodkie zwierzaki, mali mężczyźni, czy ładna jesienna dekoracja Twojego domu, zależy wyłącznie od Twojej kreatywności.

Rękodzieło z żołędziami i kasztanami przedszkole-zwierzęta-majstrowie-pomysły-jesień

A ponieważ jesień to jeden z najlepszych okresów w roku na rękodzieło z dziećmi, w tym poście zebraliśmy kilka wspaniałych pomysłów na rękodzieło dla najmłodszych. Można je łatwo majstrować przy żołędziach i kasztanach i pobudzać wyobraźnię dzieci.

Jesienią majstrować przy żołędziach i kasztanach

Rękodzieło z żołędziami i kasztanami naturalne materiały-jesienne-majstrowanie-pomysły

Jesień oferuje bogactwo naturalnych materiałów, z których można wyczarować wspaniałe rękodzieło. Nie tylko figurki z kasztanów i żołędzi, ale także piękne girlandy i wieńce na jesienne dekoracje można wykonać szybko i łatwo. Aby projekty rękodzielnicze były również zabawą dla najmłodszych, w tym poście zebraliśmy wiele wspaniałych pomysłów na rękodzieło z żołędziami i kasztanami specjalnie dla dzieci. Niezbędne materiały możesz zebrać podczas spaceru po parku.

Zrób grzyby z żołędziami i kasztanami

Rękodzieło z żołędziami i kasztanami jesień-łąka-grzyby-majstrowie-pomysły-dzieci

Ze względu na częste jesienne deszcze o tej porze roku rośnie wiele grzybów. Dzięki zebranym materiałom naturalnym można wspólnie z dziećmi stworzyć ładną łąkę z małymi grzybkami. Poniżej kilka prostych pomysłów na rękodzieło z kasztanami i żołędziami.

majsterkować-żołędzie-kasztany-małe-grzyby-instrukcje

Do pierwszego projektu rękodzieła potrzebne będą żołędzie i kasztany, a także trochę żółtej plasteliny i stara szczoteczka do zębów. Żołędzie można wykorzystać do naśladowania łodyg, a kasztany do naśladowania kapeluszy grzybów. Z żółtą masą modelarską i szczoteczką do zębów można wtedy bardzo łatwo imitować gąbkę pod grzybkową czapkę. Modelina służy również zwykle jako klej, który mocno trzyma kapelusz na trzonie. Jeśli plastelina, której używasz nie jest lepka, możesz skleić obie części razem super klejem.

druciarka-żołędzie-kasztany-jesień-dzieci-pomysły- druciarz-grzyby

Jeśli zrobisz te grzyby z żołędziami i kasztanami, gotowe figurki możesz wkomponować w jesienną dekorację. Przy odrobinie mchu lub słomy miskę można zamienić w łąkę, na której rosną grzyby. Piękna jesienna dekoracja może być wspaniale dopełniona innymi elementami dekoracyjnymi, takimi jak jesienne liście czy zwierzętami, takimi jak jeże i wiewiórki.

druciarz-żołądź-czapki-jesienne-dzieci-gałązki-grzybowe

Grzyby do jesiennej dekoracji można majstrować na różne sposoby. Na przykład nie możesz używać kasztanów, a jedynie szyszki żołędzi i kilka cienkich gałązek. Można je następnie położyć na małych drewnianych krążkach i zrobić z dziećmi oryginalną dekorację okna.

Urocze samce i zwierzęta robią rękodzieło z żołędziami i kasztanami

majsterkować-żołądź-kasztan-figurki-malować-mężczyźni

Do rękodzieła z żołędziami i kasztanami nie potrzebujesz dokładnych instrukcji i specjalnych materiałów. Wymaga to raczej dużej kreatywności i trochę pewnego instynktu. Ponieważ te naturalne materiały mają świetny, zaokrąglony kształt, są idealne do wytwarzania małych samców i różnych zwierząt.

druciarka-żołędzie-kasztany-dzieci-pomysły- druciarz-mysz-naturalne materiały

Powierzchnię żołędzi i kasztanów można również łatwo pomalować farbami akrylowymi, tworząc na przykład śmieszne twarze. Ponieważ niektóre zwierzęta mają też specyficzny kolor, można je dokładnie imitować farbami akrylowymi.

druciarstwo-żołędzie-kasztany-filcowe-wełna-zwierzęta-jeże-wiewiórki

Do rękodzieła z żołędziami i kasztanami używa się jednak nie tylko orzechów. Z żołędziami czapki są popularnym materiałem do rękodzieła, z którego można zaprojektować na przykład oczy i uszy. Z drugiej strony kasztany mają specjalną skorupę z kolcami, która jest idealna do majsterkowania jeżom z dziećmi. W tym celu należy usunąć kasztan i pozostawić okrywę do wyschnięcia na kilka dni. W tym czasie brązowieje i wygląda dokładnie jak jeż.

majsterkować-żołędzie-kasztany-dzieci-wiewiórki-naturalny-materiał-filc

Z żołędzi bez szyszek można zrobić różne zwierzęta, np. małe wiewiórki. Do każdej wiewiórki potrzebne będą dwa żołędzie, dwa wyłupiaste oczy, dwie krótkie, cienkie gałązki i kawałek filcu. Żołędzie najpierw skleja się ze sobą poziomo, z których mniejszy imituje głowę. Można to dalej zaprojektować z wyłupiastymi oczami i gałęziami jako uszami. Na koniec zrób ogonek z filcu i przyklej go do dolnych żołędzi.

druciarka-żołądź-kasztanowa-sowa-zrób-to-sam-jesienny-pomysł

Małe sowy z dużymi oczami również wyglądają bardzo uroczo i dlatego są jednym z najpopularniejszych pomysłów na rękodzieło dla dzieci jesienią. Można je majsterkować z wielu różnych materiałów, a także można je zintegrować z jesiennymi dekoracjami. Dlatego sowy nadal oferują miłosny pomysł na rękodzieło z żołędziami i kasztanami. Możesz użyć kasztana do ciała i dwóch żołędzi na oczy. Jest też jesienny liść na skrzydła, dwie fasolki na pazury i trochę czarnej plasteliny na źrenice i nos.

majsterkować-żołędzie-kasztany-szyszki-króliki-materiał naturalny

Dzięki łupinom pestek dyni zebrane żołędzie i kasztany można szybko i łatwo przekształcić w małe króliczki i króliki. Aby to zrobić, weź kilka wydłużonych kasztanów i żołędzi i użyj białej farby akrylowej do pomalowania brzucha. Pomaluj kolejną twarz cienkim pędzlem, a następnie przyklej łupiny pestek dyni jako uszy. Królik jest gotowy.

majsterkować-żołądź-kasztan-szynka-ślimak-pomysł na majsterkowanie

Możesz zrobić ślimaki razem z dzieckiem z naturalnych materiałów, takich jak szyszki, kasztany i żołędzie. Sklej kasztany razem w kształcie litery L, aby ukształtować ciało. Przyklej szyszkę sosny o odpowiednim rozmiarze na poziomej części jako muszlę ślimaka. Szyszki z dwóch żołędzi są teraz używane do tworzenia oczu. Każdy z nich przyczepiasz do małej gałęzi, a następnie do górnego kasztana. Jeśli chcesz, możesz umieścić dwa pasujące oczy googli w stożkach lub pomalować oczy i źrenice czarno-białą farbą.

rękodzieło-żołędzie-kasztany-czyściki do fajek-zapałki-fimo

Wykonując rękodzieło z żołędzi i kasztanów z różnych zwierząt i owadów, nadal możesz używać wykałaczek lub zapałek jako materiałów pomocniczych. Są bardzo odpowiednie do projektowania nóg i innych części ciała. Możesz również użyć plasteliny, środka do czyszczenia fajek i filcu do tworzenia różnych detali. Z dużą wyobraźnią i kreatywnością możesz naprawdę zrobić całe zoo z kasztanami i żołędziami.

Twórz oryginalne jesienne dekoracje z żołędziami i kasztanami

rękodzieła-żołędzie-kasztany-jesienne-liście-dekoracja-okien-wiszące-pomysły-rękodzieła-dzieci

Jeśli chcesz udekorować swoje mieszkanie w harmonii z jesienią, najlepiej nadają się naturalne materiały. Można je znaleźć wszędzie w parkach, nic nie kosztują i są pokolorowane w najpopularniejszych jesiennych kolorach. Z żołędzi, kasztanów, jesiennych liści i innych wybranych materiałów możesz wykonać ładne girlandy, którymi ozdobisz wejście do domu, kominek lub okna.

Zestawy do herbaty Tinker do mini ogrodu z naturalnych materiałów

Tinker-żołędzie-kasztany-fimo-naczynia do herbaty-bajkowy ogród

Dzięki najpiękniejszym materiałom z natury możesz również samodzielnie wykonać fantazyjną i oryginalną dekorację na jesień. Na przykład małe żołędzie i kasztany można przekształcić w mini-zestawy do herbaty, które z pewnością pokochają dzieci, a zwłaszcza dziewczynki. Idealnie pasuje również do mini ogródka, który również możesz udekorować specjalnie na jesień.

rękodzieła-żołędzie-herbata-rękodzieło-pomysł-dzieci-przedszkole-jesień