jesień

Rękodzieło z dziećmi od 5 lat jesienią – 6 słodkich pomysłów z dyniami

Rękodzieło z dziećmi jesienne-dynie-szop-lis-filcowe twarze

Wyrzeźbienie nawiedzonej latarni na Halloween to świetna zabawa. Ale to wymaga mniej lub bardziej mistrzowskich umiejętności rzeźbiarskich, których nie każdy ma. To zadanie często jest znacznie bardziej skomplikowane, zwłaszcza dla młodszych dzieci, ponieważ całość działa tylko ostrym nożem i dużą siłą. Fajną alternatywą dla tego są malowane i inaczej zdobione dynie. Dlatego przygotowaliśmy dla Was kilka świetnych pomysłów na jesienne rękodzieło z dziećmi. Dzieci od 5 roku życia mogą brać udział, a nawet eksperymentować z różnymi materiałami. Jednak tylko pod nadzorem i kierunkiem osoby dorosłej.

Rękodzieło z dziećmi - jesień-od 5 lat-dynie-zwierzęta leśne

Malowane dynie mają tę zaletę, że w przeciwieństwie do rzeźbionych, dłużej zachowują świeżość i nie pleśnieją. Rękodzieło artystyczne przyniesie Ci radość rok po roku, jeśli użyjesz sztucznych dyń jako materiału do rękodzieła. Obecnie istnieje wiele elementów dekoracyjnych, które wyglądają szczególnie realistycznie.

Rękodzieło z dziećmi od 5 lat – zamień dynie w leśne zwierzęta

majsterkować-dzieci-jesień-dynie-dekorować-leśne-zwierzęta

Bez względu na to, czy jest to chłopiec, czy dziewczynka, świat leśnych zwierząt jest ekscytujący dla wszystkich dzieci. Z tego powodu jesteśmy pewni, że te dynie, pięknie zaprojektowane jako leśne zwierzęta, zafascynują Twoje dzieci. Poniżej pokazano, jak przekształcić dynie jak sowa, szop pracz i lis.

majsterkować-dzieci-jesień-lisa-dyni-filc-papier

Wymagane są następujące materiały:

– Farba rzemieślnicza w kolorze szarym i turkusowym, ewentualnie także pomarańczowym

– pędzel gąbkowy

– Papier budowlany w kolorze szarym i pomarańczowym

– Filc w kolorze szarym, pomarańczowym, złamanej bieli, brązu i czerni

– czarny długopis

– Nożyce

– Pistolet na gorący klej

Po prostu wydrukuj dostarczone szablony (Ctrl + P lub Command + P) i użyj ich jako szablonów do wycięcia wszystkich kawałków filcu i papieru. W zależności od wielkości dyni możesz dostosować rozmiar szablonów.

majsterkować-dzieci-jesień-leśne-zwierzęta-papier-filc

majsterkować-dzieci-jesień-lis-filc-papier

Do dyni lisiej potrzebna jest sztuczna dynia w kolorze pomarańczowym, papier budowlany w kolorze pomarańczowym, filc w kolorze złamanej bieli, nożyczki i klej. Korzystając z szablonów, wytnij z papieru konstrukcyjnego ogon i uszy. Pozostałe elementy wykonane są z filcu. Przyklej części, które należą do siebie. Następnie wszystkie kawałki przykleja się do dyni za pomocą kleju lub pistoletu do klejenia na gorąco. Następnie pomaluj markerem oczy i nos.

majsterkować-dzieci-jesień-rękodzieła-szablon-twarz-lisa

majsterkować-dzieci-jesień-szop-dynia-figurka

Do dyni szopa potrzebna jest plastikowa dynia w kolorze białym, farba rzemieślnicza w kolorze szarym, pędzelek gąbkowy, papier budowlany w kolorze szarym, filc w kolorze czarnym i złamanej bieli, długopis, nożyczki i klej.

Posmaruj całą dynię szarą farbą i pozostaw do wyschnięcia. Za pomocą szablonów wytnij wszystkie części: ogon, uszy, oczy, nos i brzuch. Użyj czarnego ołówka, aby narysować cztery równomiernie rozmieszczone paski na ogonie. Przyklej części, które należą do siebie. Następnie wszystkie kawałki przykleja się do dyni za pomocą kleju lub pistoletu do klejenia na gorąco. Następnie pomaluj markerem oczy i nos.

majsterkować-dzieci-jesień-rękodzieła-szablon-szop pracz

majsterkować-dzieci-jesień-sowa-dynia-filc-dekorować

Dla sowy potrzebujesz sztucznej dyni w kolorze białym, rękodzieła w kolorze turkusowym, filcu w kolorze brązowym, złamanej bieli i pomarańczy, markera, nożyczek i kleju.

Posmaruj całą dynię turkusową farbą i pozostaw do wyschnięcia. Korzystając z szablonów, wytnij wszystkie części: oczy, dziób, skrzydła i brzuch. Przyklej części, które należą do siebie. Następnie wszystkie kawałki przykleja się do dyni za pomocą kleju lub pistoletu do klejenia na gorąco. Następnie markerem pomaluj oczy i pióra na brzuchu.

majsterkować-dzieci-jesień-rękodzieła-szablon-sowa

Rękodzieło z dziećmi od 5 lat – Słodki jeleń dyniowy

majsterkować-dzieci-jesień-dynia-zwierzę-farba-jelenia

Potrzebujesz średniej wielkości dyni (15 cm Ø) i następujących materiałów do rękodzieła:

Aby pomalować dynię: paleta mieszająca lub kubek na wodę, płaski pędzel, pędzel cienkościenny, zestaw pędzli do tepowania (Ø 1,5 cm, Ø 2 cm, 3 cm, 5 cm i Ø 7 cm) oraz farby akrylowe w kolorze białym , turkus, karmel brąz i czerń.

Do dekoracji: 4 drewniane szpatułki (płaskie drewniane patyczki), klej do drewna, materiał filcowy w kolorze jasnobrązowym, nożyczki, nożyk, ręczniki papierowe.

Instrukcje:

Użyj płaskiego pędzla, aby pomalować całą dynię na karmelowy brąz. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, nałóż dwie warstwy lub użyj białego podkładu. Farbę pomiędzy poszczególnymi warstwami należy pozostawić na krótko do wyschnięcia.

Zmieszaj równe części kolorów akrylowych brązowy i biały, aby uzyskać kolor beżowy. Zanurz na chwilę duży pędzel do punktowania (Ø 7 cm) w farbie i zrób odcisk. To będzie nos jelenia.

Wykonaj dwa odciski pod oczy białą farbą i mniejszym pędzelkiem (Ø 5 cm). Następnie użyj pędzla cienkopisowego, aby nadać oczom kształt łzy. zostaw do wyschnięcia.

Zrób kropki w oczach turkusową farbą akrylową i małym pędzelkiem (Ø 3 cm). Zostaw do wyschnięcia. Zrób czarne kropki na oczach i nosie za pomocą pędzla do punktowania (Ø 1,5 cm). Narysuj na rzęsach i ustach cienkim pędzlem cienkopisowym i czarną farbą. Zanurz rączkę pędzla w białej farbie i ustaw pasemka w źrenicach, aby nadać jeleńowi wyrazu.

dynia-dekoracja-jesień-figurki-dzieci-jelenie-sowa-lis

Podziel dwie drewniane szpatułki na dwie równe części. Celowo przyklej asymetrycznie po dwa kawałki na każdy cały drewniany patyk. Następnie wytnij dwa owalne uszy z brązowego filcu. Złóż uszy na sobie w dolnym końcu, tak aby powstał lekki lejek. Użyj noża rzemieślniczego, aby zrobić dwie małe szczeliny w prawym górnym i lewym rogu na poroże i uszy. Wbij drewniane patyczki w dynię i przymocuj klejem. Nawiasem mówiąc, uszy lepiej zmieściłyby się w poziomym otworze.

jeleń-zdjęcie-oko-odmalowanie-przykład

Nawet mniejsze dzieci mogą używać pędzli gąbkowych do nakładania kropek w różnych rozmiarach i kolorach i tworzenia prawdziwych dzieł sztuki. Aby jednak starsze dzieci się nie znudziły, mogą próbować pracować tylko ołówkiem i cienkim pędzelkiem. A może możesz odtworzyć powyższy obrazek?

Jeżowa rodzina majstruje przy dzieciach

majsterkować-dzieci-jesień-mini-dynia-rodzina-jeż-biały

Super łatwy pomysł na rękodzieło, który mogą wykonać nawet mniejsze dzieci: rodzina jeży zrobiona z dyni! Aby to zrobić, potrzebujesz po prostu trzech sztucznych białych dyń różnej wielkości, żółtych szklanych koralików, płaskich czarnych kamyków na oczy i usta oraz oczywiście kleju. Najłatwiej to zrobić za pomocą pistoletu do klejenia na gorąco. Ale możesz również użyć kleju energetycznego, takiego jak e6000.

majsterkować-dzieci-jesień-białe-dyni-szklane-koraliki

Po prostu cała dynia jest ozdobiona szklanymi koralikami, z wyjątkiem małego obszaru, w którym powinna znajdować się twarz jeża.

majsterkować-dzieci-jesień-mini-dynia-biały-jeż-instrukcje

Nałóż kroplę gorącego kleju na dynię i wciśnij szklany koralik na miejsce. Odczekaj chwilę, aż klej stwardnieje. Robienie rękodzieła z dziećmi nie było takie proste!

majsterkować-dzieci-jesień-mini-dynie-jeże-szklane-koraliki

rękodzieło-dzieci-jesień-mini-dyni-szkło-klejenie-koralików

Jednorożec majstruje przy dzieciach

majsterkować-dzieci-jesień-jednorożec-różowa-farba

Ten uroczy jednorożec zachwyci każdą małą księżniczkę! Błyszczący róg z gliny polimerowej i czerwona grzywa z przędzy sprawiają, że dynia naprawdę przyciąga wzrok!

majsterkować-dzieci-jesień-jednorożec-materiał do rękodzieła

Potrzebne będą: sztuczne dynie w kolorze białym, farba w sprayu w kolorze różowym, nić bawełniana, plastelina, klej rzemieślniczy i płaski pędzelek, karton w kolorze różowym i białym, puder brokatowy w kolorze złotym, nożyczki, pistolet do klejenia na gorąco i czarny Mazak niezmazywalny.

majsterkować-dzieci-jesień-fimo-jednorożec-brokat-złoty

Najpierw pomaluj białe dynie na różowo. zostaw do wyschnięcia.

Uformuj róg z plasteliny. Masę upiec zgodnie z instrukcją na opakowaniu lub pozostawić do wyschnięcia. Po zakończeniu posmaruj klejem rzemieślniczym i posyp go brokatowym pudrem. Zostaw do wyschnięcia. Gdy klej całkowicie wyschnie, uszczelnij proszek brokatowy drugą warstwą kleju.

rękodzieło-dzieci-jesień-przędza-jednorożca-grzywy

Grzywa jednorożca wykonana jest z czerwonej przędzy bawełnianej. Ale możesz też stworzyć grzywę w kolorach tęczy.

Owiń nitkę wokół dłoni 15 razy i zwiąż wiele kawałków nici ciasno pośrodku. Następnie przeciąć nitki na pół. Użyj tej samej techniki, aby wykonać wiele frędzli, np. 8 sztuk.

Użyj pistoletu do klejenia na gorąco, aby przymocować wszystkie kawałki sznurka bezpośrednio do patyczka do dziobania.

majsterkować-dzieci-jesień-dyni-farba-różowy-jednorożec

Wytnij uszy z papieru budowlanego i przyklej je do dyni.

Za pomocą ołówka naszkicuj oczy, nozdrza i usta. Następnie prześledź linie za pomocą trwałego markera.

Następnie przyklej róg. Najpierw zaznacz dokładnie to miejsce ołówkiem, a następnie nałóż dużą kroplę gorącego kleju i naciśnij róg. Jeśli klej wycieknie, usuń go wykałaczką lub drewnianym patyczkiem, zanim ostygnie. I zrobione!

majsterkować-dzieci-jesień-jednorożec-brokat-fimo-masa

majsterkować-dzieci-jesień-jednorożec-dziewczyna-ołówkiem-malowanie twarzy

majsterkować-dzieci-jesień-jednorożec-przędza-końska-grzywa

majsterkować-dzieci-jesień-5-lat-dziewczynka-jednorożec

rękodzieło-dzieci-jesień-5-lat-jednorożec-malowanie twarzy