jesień

Pomysły na piękne jesienne dekoracje z kołem wozu wewnątrz i na zewnątrz

Jesienna dekoracja w ogrodzie z belami słomy, chryzantemami i kołem wozu

Do połowy ubiegłego wieku wozy konne były powszechnym pojazdem, dziś są używane tylko w rolnictwie wiejskim. Stare koła wozu przypominają stare wiejskie domy i emanują rustykalnym urokiem. Dlatego są szczególnie popularne w aranżacjach dekoracyjnych w stylu country. Dziś pokażemy Ci, jak możesz udekorować drewniane koło od wozu na jesień i umieścić je w centrum uwagi. Niezależnie od tego, czy jako kreatywna jesienna dekoracja na zewnątrz, czy jako element przyciągający wzrok na kominku – koło wozu jest idealne do celów dekoracyjnych i wszędzie prezentuje się zgrabnie.

Jesienna dekoracja z kołem wozu – koło jako symbol

Jesienna dekoracja z kwiatami koła wozu Eriken wrzosowe chryzantemy

Koło jako symbol występuje w wielu kulturach. Jest metaforą cyklu życia i oznacza odnowę, regularne powtarzanie, wieczność. Koło w starożytnych Chinach jest interpretowane jako symbol zdrowia i sukcesu i jest używane przez niektórych mieszkańców wsi jako narzędzie do przewidywania przyszłości. Średnica koła powinna wskazywać na przyszły stan zdrowia. Koło znajduje się pośrodku flagi Indii i reprezentuje Dharmę – uniwersalne prawo.

Ciesz się pełnią jesieni i świętuj Święto Dziękczynienia

Dekoracja na Święto Dziękczynienia ze starym kołem od wozu. Różnorodność warzyw

Jednak w starożytności drewnianemu kole przypisywano wiele sprzecznych właściwości magicznych. Wierzono, że jest używany przez czarownice w swoich rytuałach. Na przykład, aby poprawić zdolność kiełkowania nasion lub pozbyć się złych duchów.

W ramach jesiennej dekoracji drewniane koło od wozu może kojarzyć się z czasem żniw. W tym czasie zwyczajem było dogonić Erne konno i wozem. Wykorzystaj więc obfitość jesieni i stwórz piękną aranżację z naturalnych materiałów, kwiatów i kół wozu w swoim ogrodzie.

Chroń drewno przed warunkami atmosferycznymi

rustykalna jesienna dekoracja na zewnątrz w ogrodzie bluszcz pomarańczowy kwiaty

Z reguły koła wagonu są wykonane w całości z drewna lub otoczone żelazną oponą. Jeżeli rower stoi na zewnątrz, drewno należy zabezpieczyć przed wilgocią, a tym samym przed butwieniem specjalną impregnacją. Wpływy zewnętrzne sprzyjają szarzeniu, pękaniu i wietrzeniu drewna. Z drugiej strony części metalowe należy traktować i pielęgnować osobno.

stare koło wozu wykonane z drewna i metalu jesienna dekoracja w ogrodzie

Możesz pomalować koło wozu nową warstwą farby akrylowej lub po prostu pomalować drewno bejcą. W ten sposób piękno drewna będzie miało swoje własne. Jeśli pracujesz z nieprzezroczystymi farbami akrylowymi, możesz tworzyć kontrasty i akcentować. Na przykład pomaluj piastę koła na czerwono, a szprychy na biało.

rustykalna jesienna dekoracja z kołem od wozu pęczek liści kukurydzy kukurydza na kolbie znalezione kawałki

Inną opcją byłoby nie traktowanie drewna w ogóle i pozostawienie go do szarości w sposób naturalny. Najlepiej zorientować się w stylu architektury krajobrazu. Na przykład w przydomowym ogródku stare koło od wozu idealnie pasowałoby. W kwietniku, w otoczeniu bylin i elementów rustykalnych, bardzo realistycznie wygląda naturalna szarość starego drewna. Jakby był tu od lat. W nowoczesnym ogrodzie ozdobnym z wyciętymi drzewami element wyglądałby obco.

Jesienna dekoracja rustykalna w ogrodzie stare koło od wozu mini dynie

Koło wozu sprawdza się na zewnątrz, gdy po prostu oprze się je o coś i połączy się z innymi jesiennymi dekoracjami. Im bardziej niedbale i naturalnie wygląda aranżacja, tym lepiej. Ten pomysł jest szczególnie atrakcyjny z mini dyniami wciśniętymi między szprychy koła wozu.

Aby drewno wytrzymało dłużej, konieczne jest zminimalizowanie kontaktu części koła z podłożem. Jeśli koło jest małe, można je powiesić na ogrodzeniu ogrodu.

Jesienna dekoracja w ogrodzie Mini dynie między szprychami starego koła wozu

Fajna alternatywa dla jesiennego wieńca

Dekoracja koła wozu na zewnątrz jesienny wieniec na drzwi wejściowe

Średniej wielkości koło od wozu doskonale nadaje się również do wykonywania jesiennych dekoracji. Co powiesz na jesienny wieniec w wiejskim stylu na powitanie gości?

Dekoracyjne drewniane koło

Sztuczne gałęzie eukaliptusa i lipy

Sztuczne kwiaty, tutaj Jaskier

przecinak do drutu

Mini konewka cynkowa

Pistolet do klejenia na gorąco i kleje w sztyfcie

Klej przemysłowy E6000

Szeroka rypsowa wstążka w pasującym kolorze

Zrób sobie wieniec z dekoracji koła wozu ze sztucznych kwiatów

Skrócić sztuczne gałęzie eukaliptusa i odciąć kwiaty od łodygi. Dobrym pomysłem jest najpierw pobawić się układem, aby uzyskać dobre pierwsze wrażenie, jak najlepiej będzie wyglądać zieleń. Soczysta, gęsta zieleń stanowi idealne tło dla kolorowych kwiatów. Upewnij się więc, że nie ma luk.

Użyj pistoletu do gorącego kleju, aby przypiąć całą zieleń do koła wozu. Weź pod uwagę orientację gałęzi: dla górnych dwóch trzecich wieńca przyklej zieleń końcówkami do góry. W przypadku dolnej jednej trzeciej gałęzie powinny być skierowane w dół.

Zrób sobie dekorację koła wozu Wieniec z instrukcjami na drzwi wejściowe

Gdy zielone tło będzie gotowe, rozłóż sztuczne kwiaty. Najpierw rozłóż kwiaty, aby zobaczyć, gdzie chcesz. Następnie przymocuj każdy kwiatek w wybranym miejscu. Szczegóły robią różnicę! Przymocuj tę maleńką mini konewkę cynkową do koła wozu za pomocą przemysłowego kleju i pozostaw do wyschnięcia na 24 godziny przed powieszeniem. Ozdobna rypsowa wstążka idealnie nadaje się do zawieszenia jesiennego wieńca na drzwiach!

Jesienna dekoracja z kołem od wozu w salonie

Herbstdeko nowoczesny rustykalny mix biały kominek z drewna dyniowego

Drewniane koło wozu wygląda bardzo dekoracyjnie na zewnątrz i wewnątrz. Tutaj ukazana jest piękna aranżacja na kominku. Nawet jeśli jesień jest bardzo kolorowa, jesienna dekoracja utrzymana jest w bieli, brązie i jasnej zieleni. Zmniejszona paleta kolorów ma tę zaletę, że wszystko wygląda bardzo harmonijnie. Wszystkie elementy dobrze do siebie pasują: rustykalne drewniane pudełko, koło od wozu i metalowy kubek w stylu vintage na piechotę. Mieszanka małych i dużych dyń doskonale uzupełnia ogólny obraz.

Jesienna dekoracja w kolorze białym i szarym w rustykalnym stylu

Kominek jesienny dekoruje dynie białe dynie

Sprawdź pomysły na dekorację opadającego koła wozu i eksperymentuj z różnymi kombinacjami i grupami elementów! baw się dobrze!

Jesienna dekoracja na wyciągnięcie ręki na zewnątrz bel słomy chryzantemy

Jesienna dekoracja z kołem wozu, dyniami, strachami na wróble, belami słomy, prostokątnymi

Jesienna dekoracja z kołem wozu przed pomysłem na aranżację drzwi wejściowych

stare koło wozu ozdobione bajkowymi lampkami kwiatami i plastikowymi dyniami

stare koło wozu ozdobione bajkowymi światłami LED

Bawełniane gałęzie Salvia jutowa wstążka ozdobna wieniec koła wozu

rustykalna jesienna dekoracja bela słomy liście kukurydzy dynia stodoła

Koło wozu jako wieniec na drzwi słoneczniki wstążki jutowe jesienne kolory

Wieniec dekoracyjny koła wozu zawieszony na płocie ogrodowym gałązki bawełniane tkaniny dynie

Koło wozu jako wieniec na drzwi białe plastikowe kwiaty brązowa wstążka

Udekoruj drewniane koło od wozu sztucznymi kwiatami i zawieś je na ogrodzeniu ogrodu

Dekoracja koła wozu do ogrodu stare krzesło pomalowane żółtą kukurydzą na kolbie

Dekoracja koła wozu na kwiaty ślubne w odcieniach czerwieni i pomarańczy

Dekoracja koła wozu w ogrodzie na ogrodzeniu ogrodowym jest lepsza

Dekorowanie koła wozu kwiatami Alternatywa dla wieńca na drzwi