jesień

Ozdoba z szyszkami na jesień – 10 pomysłów DIY na naturalne jesienne dekoracje

Dekoracja z szyszkami diy-pomysły-jesień-delp-jesienne liście-dekoracyjne dynie

Jesień to jedna z najbardziej kolorowych pór roku i oferuje wiele wspaniałych pomysłów na naturalną dekorację wnętrz i na zewnątrz. Nastrojowa jesienna dekoracja może wyczarować przyjemną atmosferę we własnych czterech ścianach bez dużych nakładów finansowych i wysiłku. Najlepiej nadaje się do tego naturalny materiał. Zajrzyj do naszych pomysłów DIY na ciekawą dekorację z rożkami, aby zainspirować się ładną, własnoręcznie wykonaną dekoracją na jesień.

Jesienią rób wspaniałe dekoracje z rożków i naturalnych materiałów

Dekoracja z szyszkami jesień-diy-pomysły-kreatywne

Jesienią natura oferuje wiele materiałów, które doskonale nadają się do dekoracji mieszkania. Piękne kreacje można wyczarować z jesiennych liści, suchych kwiatów, gałązek z jagodami i szyszek, które tworzą we wnętrzu naturalną atmosferę. Jeśli chcesz udekorować dom i ogród szczególnie na jesień, najlepszym wyborem będą materiały naturalne. Możesz sam użyć naturalnego materiału jako dekoracji lub połączyć go z innymi. Pierwszy pomysł na dekorację, który tutaj przedstawiamy, pasuje do każdego pomieszczenia w mieszkaniu i można go szybko i łatwo naśladować.

Dekoracja ze stożkami stół-dekoracja-jesień-diy-świecznik-naturalny materiał

Dzięki rożkom i innym naturalnym materiałom możesz zaaranżować piękne pojemniki na świece i samodzielnie wykonać nastrojową dekorację stołów i parapetów. Do tego projektu będziesz potrzebować szyszek sosny, jesiennych liści, żołędzi, gałązek z jagodami lub innych wybranych przez Ciebie naturalnych materiałów. Potrzebne są również szklane pojemniki, a także pasujące świece pieńkowe. Najpierw umieść świecę w pojemniku, a następnie wypełnij wolną przestrzeń wokół niej roślinami strączkowymi. Następnie z gałązek, liści i szyszek ułóż małe kompozycje, które zwiążesz drucikiem kwiatowym. Następnie po prostu przywiąż gotową aranżację do szklanego pojemnika sznurkiem jutowym i udekoruj nim wybrane miejsce.

Pomysły na jesienne dekoracje stołu z szyszkami

szyszki-dekoracje-jesien-zrób-to-sam-pomaluj-szyszki-sosnowe

Szyszki same w sobie są szczególnie dekoracyjne i wspaniale nadają się na piękną jesienną dekorację. Jeśli jednak nie podoba ci się naturalny wygląd brązu, możesz pomalować i ozdobić używane stożki według własnego uznania. Można je następnie ustawić w ozdobnych pojemnikach i pięknie ozdobić zarówno stół, jak i kominek czy parapet. Najlepiej wybrać kolory, które pasują do Twojego wnętrza, ale też przypominają o jesieni. Za pomocą pędzla i różnych niuansów koloru możesz zaprojektować stożki z efektem ombré i tym samym samodzielnie wykonać nowoczesną jesienną dekorację.

dekoracja-szyszki-bielone-szyszki-neutralne-jesienne-dekoracje

Jeśli chcesz, aby dekoracja z szyszkami była bardziej oryginalna, możesz zamiast malować brązową sosnę lub szyszki wybielić. Do wybielania szyszki powinny być brązowe, otwarte i suche. Po prostu włóż je do wiadra i napełnij wodą w proporcji 1:3 i wybielaczem (75% wybielacza i 25% wody), aby szyszki były całkowicie pokryte. Na wierzchu możesz położyć kamienie, które uniemożliwią jej unoszenie się na powierzchni. Pozostaw szyszki w płynie na 36-48 godzin. Następnie zostaw je przez kilka dni do wyschnięcia na tkaninie na słońcu, a gdy znów będą całkowicie otwarte, są gotowe do dekoracji mieszkania.

szyszki-dekoracje-stół-dekoracje-jesień-pomysły-naturalne materiały

Dzięki sosnowym szyszkom i innym naturalnym materiałom możesz samodzielnie wykonać rustykalną dekorację stołu na każdą okazję. Sam decydujesz, czy jeden element centralny, czy kilka małych ozdób. Tace i miski wykonane z drewna dobrze nadają się do dekoracji, ponieważ nadają całej dekoracji za pomocą rożków rustykalnego charakteru. Twoja kreatywność nie ma granic, jeśli chodzi o aranżację i wybór materiałów.

deco-szyszki-jesień-zrób-to-sam-podgrzewacz-podgrzewacz-rustykalny

Aby stworzyć oryginalną dekorację z rożkami na jesień niekoniecznie potrzebujesz innych materiałów z natury. Na przykład piękny świecznik na tealighty można ozdobić szyszkami sosnowymi w różnych rozmiarach i jest to idealny pomysł na dekorację stolika kawowego. Drewniany krążek bardzo dobrze pasuje jako podstawa, na którą można przykleić szyszki gorącym klejem. Jeszcze tylko jeden tealight na środku i dekoracja małego stołu jest gotowa.

Udekoruj kominek czopami

deco-stożek-apartament-jesień-girlanda-sosna-stożek-kominek

Kominek lub konsola kominkowa to jedno z najpopularniejszych miejsc w mieszkaniu na jesienne dekoracje z rożkami. Tam dekoracje mogą być pięknie zaaranżowane i służyć jako wizualne akcenty w pomieszczeniu. Naturalną girlandę można wykonać samodzielnie z szyszek sosnowych, co idealnie komponuje się z dekoracją kominka. Wszystko czego potrzebujesz to trochę drutu kwiatowego i odpowiedni sznur do związania poszczególnych szyszek razem.

deco-szyszki-kominek-kominek-girlanda-bajkowe światła

Twoja girlanda wyglądałaby jeszcze piękniej, gdyby oprócz szyszek wykorzystała też inne naturalne materiały typowe dla jesieni. Kolorowe jesienne liście dodają koloru dekoracji i tworzą klimatyczne akcenty kolorystyczne w salonie. Jeśli z girlandą zintegrujesz również łańcuch świateł, od razu dodasz piękny efekt świetlny.

Ozdoba z szyszkami na zewnątrz

szyszki-dekoracyjne-z-wejście-strefa-duże-szyszki-sosnowe

Możesz jednak wykorzystać szyszki jodły i sosny do dekoracji nie tylko domu, ale także przestrzeni zewnętrznej. W ten sposób witasz swoich gości przy wejściu i robisz dobre wrażenie. Duże szyszki można wykorzystać do dekoracji na zewnątrz, ponieważ są widoczne z większej odległości i mają szczególnie dekoracyjny efekt. Pięknie łączą się z dużymi wazonami z kolorowymi jesiennymi kwiatami. W jesiennej dekoracji wejścia do domu nie powinno zabraknąć dyń.

Tinker wieniec na drzwi z czopami

dekoracja-szyszki-zrób to sam-drzwi-wieniec-jesienna dekoracja

Dzięki wieńcowi na drzwi ozdobionemu jesienią, drzwi wejściowe można zaprojektować tak, aby były klimatyczne bez większego wysiłku. Ozdoba z czopami może pięknie urozmaicić wieniec drzwiowy i wspaniale łączy się z innymi naturalnymi materiałami. Poniżej znajdziesz proste instrukcje dotyczące tego ładnego wieńca na drzwi, który możesz wykonać samodzielnie lub razem z dziećmi.

zrób-to-sam-zrób-sam-wianek-na-drzwi

Do tego projektu potrzebne będą następujące materiały:

  • duży wieniec styropianowy
  • Wstążka jutowa
  • Mini dynie dekoracyjne
  • małe szyszki
  • pióra
  • gorący klej
  • Farby i pędzle (opcjonalnie)

Najpierw owiń styropianowy wieniec wstążką jutową tak, aby styropian był całkowicie pokryty. Następnie pomaluj małe szyszki na dowolny jesienny kolor i pozostaw do wyschnięcia. Piórka, ozdobne dynie i szyszki ułożyć ładnie na wieńcu i przykleić w odpowiednich miejscach gorącym klejem. Na koniec zrób wieszak na wieniec i pozwól mu wisieć na drzwiach.

dekoracja-szyszki-jesień-liści-drzwi-wieniec-majstruje

Pomysły na wieniec na drzwi na jesień są nieskończone. Bardzo pięknie prezentują się także wieńce z gałęzi z jagodami, jesiennymi liśćmi i szyszkami. Różne kształty i struktury tworzą ciekawą dekorację i tworzą piękną grę kolorów przy wejściu do domu.