jesień

Jesienne dekoracje stołu z daliami: kolorowe kompozycje kwiatowe

Jesienne dekoracje stołu z daliami w dyniach układają pomysły na dekoracje na Święto Dziękczynienia

Dzięki jasnemu kolorowi, imponującemu rozmiarowi i specjalnemu kształtowi kwiatów dalia jest wyraźnie gwiazdą każdej kompozycji kwiatowej. Piękno z Meksyku wprowadza dobry nastrój przy świątecznym stole i można je doskonale łączyć z innymi sezonowymi kwiatami. W sklepach dostępne są teraz liczne rodzaje dalii, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystkie dalie mają jedną wspólną cechę: kwiat jest niezwykle wytrzymały i przez długi czas będzie ozdobą stołu. Pokażemy Ci 20 kolorowych kompozycji kwiatowych, w których dalia gra główną rolę i wyjaśnimy, jak samodzielnie wykonać udaną jesienną dekorację stołu z dalii. Daj się zainspirować kwiatom z serii zdjęć!

Jesienne dekoracje stołu z daliami: kwiaty i różnorodność kształtów

Jesienna dekoracja stołu w złote jesienne liście i białe dalie i chryzantemy łączą się

Jesienne liście, białe dalie i chryzantemy tworzą atrakcyjny zestaw na świątecznym stole. Możesz oczywiście ułożyć również inne kwiaty o długich łodygach. Średnio-wysoki wazon z wąską szyjką tworzy również fajną sztuczkę optyczną: sprawia, że ​​nawet mniejsze kompozycje kwiatowe wydają się bardziej obszerne i lepiej podkreśla jesienne dekoracje stołu. Aby aranżacja trwała dłużej, najpierw pozwól jesiennym liściom wyschnąć przez 1-2 dni w temperaturze pokojowej.

Jesienna dekoracja stołu z daliami, kwiatami latarni i koperkiem

Jesienna dekoracja stołu z pasiastymi daliami w kolorze pomarańczowym i białym oraz lampionowymi kwiatami i kwiatami kopru

Nie tylko piękne dalie o pomarańczowo-białych kwiatach pochodzą z Ameryki. Kwiat lampionu, który pierwotnie był szeroko rozpowszechniony w południowej Europie i Azji, jest obecnie uprawiany w Ameryce Północnej. Być może dlatego ognisty czerwony zestaw wygląda tak atrakcyjnie. Żółte kwiaty kopru dodają mu dodatkowego zastrzyku świeżości. Szeroki biały wazon blednie w tle i pozwala kwiatom na uroczyste wejście na świąteczny stół.

Ognistoczerwona kompozycja kwiatowa z daliami, różami i jaskierem

Jesienna dekoracja w czerwonej aranżacji kwiatowej z daliami i różami i Jaskierem w błękitnym wazonie na stole

W następnej aranżacji kwiatowej dalie, róże i jaskier są odpowiednimi partnerami do dekoracji. Jasnoniebieski wazon pozwala wysunąć się na pierwszy plan. Błękitny biegacz i stylowe talerze z niebieskim obrzeżem współgrają ton w ton z wazonem. Jeśli masz długi prostokątny stół, możesz również ustawić różę i mech na środku stołu.

Małe, ale ładne: jesienne dekoracje stołu z daliami i chryzantemami

Połącz dalie, chryzantemy i jagody z kwiatami w małym wazonie

Luźne kwiaty lub małe kompozycje kwiatowe złożone z 2-3 kwiatów dobrze prezentują się w małych wazonach. Nie masz małego wazonu? Użyj farby akrylowej do poplamienia słoików z dżemem i ułóż tam nadziewaną dalię, chryzantemę i błyszczącą różową ciemną różę. Divy kwiatowe dobrze komponują się ze świeżą, wiążącą zielenią, taką jak Salal. Wybierz kwiaty z tej samej rodziny kolorystycznej, ale niech główną rolę w aranżacji odgrywa różowa dalia.

Jesienna dekoracja stołu z daliami w wazonie z dyni

nowoczesna jesienna dekoracja stołu w kolorze białym i różowym z daliami i dyniami oraz wazonami z pnia drzewa

Dynie to jeden z najpopularniejszych elementów jesiennej dekoracji stołu. Przy odrobinie umiejętności można je przekształcić w wazon. Wszystko czego potrzebujesz to słoik na dynię, ostry nóż i łyżka. Najpierw wytnij dziurę w dyni, a następnie wyjmij nasiona i miąższ. Następnie umieść szklankę w dyni i napełnij ją wodą. Teraz możesz ułożyć w wazonie kwiaty na krótkich łodygach. Białe hortensje bardzo dobrze współgrają z purystycznie wyglądającą dynią. Zielone mini dzikiej róży wielokwiatowej róży i wiążąca zieleń dodają całości świeżości. Różowa dalia pośrodku wyraźnie kradnie show i nadaje kwiatowej aranżacji niezbędnego popu koloru. Możesz postawić wazon na spodku wyciętym z pnia drzewa i udekorować go mchem lub sukulentami.

Jesienna dekoracja stołu z pomarańczowymi daliami: kwiaty na stole ogrodowym

Twórz samodzielnie jesienne dekoracje.Ułóż dalie w żółte i fioletowe dynie i białe w zabytkowych wazonach

Jasne kolory kolejnego bukietu sprawiają, że świąteczny stół świeci. Pomarańczowy, fioletowy, różowy i trawiasta zieleń doskonale ze sobą współgrają i tworzą radosną atmosferę. Przy tak wspaniałej kompozycji kwiatowej dekoracja stołu powinna być prosta. Białe mini dynie i białe świeczki w lampionie stanowią idealne tło dla jesiennej dekoracji kwiatowej. Dwa czajniczki z białej porcelany dodają aranżacji stylu vintage.

Jesienne dekoracje stołów: dalie jako soliści

Zrób sobie jesienne dekoracje Kwiaty dalii w białych dyniach podsuwają pomysły na kolorowe kompozycje kwiatowe

Dalie lubią odgrywać główną rolę i dobrze wyglądać jako gwiazda w zespole. Ale mogą być również skutecznie wystawiane jako soliści. Do następnego pomysłu na dekorację potrzebujesz 6 lub 7 dalii w różnych kolorach, a także 6 lub 7 mini dyń. Wielkoformatowe kwiaty równie pięknie prezentują się w słoikach z dżemem lub w małych wazonach.

Jesienna dekoracja stołu z daliami i akcentami w kolorze złotym

Jesienna dekoracja stołu z winnoczerwonymi daliami oraz owocami i winogronami pomalowanymi na złoto i ładnie złożonymi serwetkami

Planujesz rodzinne święto na Święto Dziękczynienia? Idealna okazja na stylową jesienną dekorację w czerni i czerwieni ze złotymi akcentami. Lekko połyskujący bieżnik stanowi idealne tło dla granatów, winogron stołowych i fig. Dekorację stołu stanowią dalie w kolorze wina w kolorze wina. Dodatkowo można z papieru wyciąć jesienne liście, a następnie pomalować je złotą farbą. Jesienne liście umieść między owocami lub połóż je na talerzach jako karty na stół.

Efektowne dekoracje stołu na Halloween

Jesienne dekoracje stołu w kolorze ciemnobrązowym idealne na Halloween lub Święto Dziękczynienia, brązowe liście leszczyny i proso oraz czerwone trawy ozdobne i czarne dalie i fioletowe karczochy

Czarne dalie, mini dzikiej róży i fioletowe karczochy tworzą zachwycającą aranżację. Brązowe liście orzecha laskowego, proso i czerwone trawy ozdobne można zawiesić na krawędzi rattanowego kosza i razem z daliami stworzyć stylowy zestaw.

Dekoracja z daliami: jesienny zestaw z gałęziami drzew

Jesienna dekoracja z chryzantemami i daliami w małym wazonie lub słoiku z konfiturą

Nawet małe kompozycje kwiatowe mogą sprawić, że będzie duży. Zapewnia to kilka gałęzi drzew, które są strategicznie rozmieszczone z kilku stron. Kwiaty w jaskrawym kolorze pomarańczowym i różowym tworzą efekt huku. Róża róży cynamonowej zamyka luki i sprawia, że ​​jesienny bukiet wydaje się wyższy.

Jesienne dekoracje stołu z daliami: dzięki temu cięte kwiaty trwają dłużej

czerwona jesienna dekoracja z sezonowymi kwiatami różowe róże i czerwone dalie oraz różowe piwonie z ozdobnymi trawami i liśćmi w zabytkowym złotym wazonie

Kwiaty cięte wymagają odpowiedniej pielęgnacji, aby dłużej służyły. Pokrój łodygi dalii po przekątnej i umieść kwiaty w nieprzezroczystym wazonie. Usuń dolne liście, aby liście nie wpadły później do wody. Zmieniaj wodę kwiatową co dwa dni i umieść bukiet w zacienionym miejscu.

W poniższej galerii zdjęć znajdziecie więcej przykładów kreatywnych jesiennych dekoracji kwiatowych. Daj się zainspirować i upiększ swój dom lub mieszkanie!

Jesienna dekoracja stołu z daliami i piórami w kolorze żółtym z białymi akcentami

Jesienna dekoracja stołu z dalii żółta odmiana chryzantem Imbirowe i złote dalie stryke oraz rubinowe róże układają w stylowy sposób kompozycje kwiatowe

Jesienna dekoracja stołu w stylu vintage z białymi daliami i zawilcami oraz goryczkami preriowymi i hortensjami

Twórz własne jesienne dekoracje stołu z daliami.Stwórz swój własny drewniany wieniec na stół i liście krawata

Zrób sobie jesienne dekoracje stołu z daliami i dyniami na Święto Dziękczynienia

Zrób sobie jesienne dekoracje stołu z różami i daliami oraz jesiennymi liśćmi i trawami ozdobnymi

Jesienna dekoracja stołu z daliami w biało-czerwono-białych jesiennych liściach i dekoracyjnymi dyniami na stole

Twórz samodzielnie jesienne dekoracje za pomocą kompozycji kwiatowych z sezonowymi kwiatami