jesień

Jesienne dekoracje stołów o naturalnym wyglądzie: 20 purystycznych stołów

Jesienna dekoracja stołu o naturalnym wyglądzie Ozdobne dynie, granatowe białe świece

Gruszka, jabłka, dynie, słoma, jesienne liście, liście laurowe i oczywiście świeże kwiaty zapewniają elegancką, purystyczną jesienną dekorację stołu w naturalnym wyglądzie – przedstawiamy 20 świątecznych stołów wykonanych z naturalnych materiałów, z którymi masz gwarancję wywołania sensacji wśród Twoich gości. Nie tylko wyróżniają się prostym, ale bardzo stylowym wyglądem, ale można je również bardzo szybko zaaranżować. Niech sugestie Cię zainspirują!

Jesienne dekoracje stołu w naturalnym wydaniu: mniej znaczy więcej

Jesienna dekoracja stołu natura jesienne liście szyszki

Żaden stół nie jest przepełniony orzechami, owocami, dyniami itp. – mniej znaczy zdecydowanie więcej jeśli chodzi o dekorację. Z jednej strony dlatego, że w ten sposób ozdoba staje się sama w sobie, a z drugiej dlatego, że na stole jest wystarczająco dużo miejsca na talerze, miski i tym podobne. pozostawać. Jeśli więc planujesz jesienną uroczystość lub zaprosiłeś znajomych na kolację z okazji Święta Dziękczynienia, te wskazówki mogą pomóc Ci w dekorowaniu:

Zostaw wystarczająco dużo wolnego miejsca na stole – co najmniej dwie szklanki powinny stać przed każdym gościem, ok. 40% powierzchni stołu powinno być wolne. Jeśli stół jest za mały, możesz zdecydować się na wysokie kompozycje kwiatowe. Wazon oszczędza miejsce i akcentuje okrągły stół. Na zdjęciu powyżej – jesienne liście w wysokim wazonie. Dodatkowo sosnowe szyszki na talerzach witają gości. Celowo uniknięto dalszej dekoracji naturalnymi materiałami, zamiast tego kilka podgrzewaczy tworzy przytulną atmosferę przy stole.

Jesienne dekoracje stołu o naturalnym wyglądzie: wybierz kolorystykę

Jesienna dekoracja stołu w naturalnym wyglądzie, udekoruj dynie niebiesko-białe

Wybierz odpowiednią jesienną kolorystykę – połącz dwa lub maksymalnie trzy kolory z brokatowym niuansem w kolorze złotym, brązowym lub srebrnym. Na przykład powyższy stół jest nowoczesny z dekoracyjnymi dyniami w kolorze błękitu, magenta, piasku, pomarańczy i złota. Talerze i sztućce są oczywiście dopasowane kolorystycznie do dyni. Do projektu rzemieślniczego wystarczą ozdobne dynie o różnych rozmiarach i wybranych odcieniach niebieskiego. Wybierz matowe kolory, pomaluj nimi dynie i pozwól im wyschnąć. Ułóż w talerzach liście laurowe lub małe gałązki jodły i witaj gości stylowo i wyrafinowanie!

Jesienne dekoracje stołu o naturalnym wyglądzie: dynie są naprawdę uniwersalne

Jesienna dekoracja stołu o naturalnym wyglądzie Dynie Butternut Hokkaido Blue Kuri

Dynie są wszechstronne, nawet na purystycznym stole. Kiedy ma się rozpocząć uroczystość rodzinna, myśli się przede wszystkim o jedzeniu, prezentach itp. W końcu nie ma czasu myśleć o efektownej jesiennej dekoracji stołu o naturalnym wyglądzie. Szybka dekoracja stołu, którą można wyczarować w mgnieniu oka, jest pokazana na powyższym zdjęciu: połącz dwie duże dynie odmiany Blue Kuri (mają niebieską skórkę i są mocno prążkowane) z kilkoma dyniami Hokaido, które dodają koloru do purystyczna aranżacja. Kontynuuj dekorowanie średniej wielkości dyniami piżmowymi w kształcie gruszki, które szybko przyciągną wzrok na każdym stole. Uzupełnij zespół gałązkami jodły i róży. Wydrąż Jacka jako małe dynie i użyj ich jako świeczników. Prosty bieżnik z tkaniny lnianej w neutralnym kolorze stanowi idealne tło dla uroczego stołu.

Jesienna dekoracja stołu o naturalnym wyglądzie: zielone liście laurowe przyciągają wzrok

Jesienna dekoracja stołu w naturalnym wyglądzie naturalne materiały, sezonowe zielone liście

Zielone liście dla naturalnego wyglądu: chociaż żółto-pomarańczowo-brązowe jesienne liście są tradycyjnie obecne na jesiennym stole, purystyczny stół można również ozdobić wiecznie zielonymi gałązkami i kompozycjami kwiatowymi. Liście laurowe doskonale nadają się do tego celu. Dla optymalnego efektu można je łączyć ze świecami w kolorze miodowo-żółtym. Jeśli chodzi o świece, profesjonaliści odradzają ustawianie świec zapachowych na stole w jadalni. Należy również unikać silnie pachnących kwiatów lub ziół.

Jesienne dekoracje stołu o naturalnym wyglądzie: Kiedy jedzenie staje się częścią dekoracji

Jesienna dekoracja stołu w naturalnym wyglądzie dynie kaktusy jabłka

Szykowna, elegancka i jednocześnie pyszna – jeśli jedzenie jest prezentowane jako element dekoracji stołu, dekoracja robi szczególnie mocne wrażenie. Ułóż na kolbie orzechy, ser, szynkę i owoce między dyniami i kukurydzą. Eksperymentuj z innymi roślinami – na przykład kaktusy, sukulenty i liście palmowe przynoszą egzotyczne akcenty z odległych krain.

Jesienna dekoracja stołu w naturalnym wyglądzie: łodygi pszenicy i dynie po prostu idą w parze

Jesienna dekoracja stołu natura słoma dynie drewniany świecznik

W Święto Dziękczynienia dekorację można dopasować tematycznie do uroczystości – łodygi pszenicy i dynie Hokaido zwykle wystarczą, aby stworzyć domową i przytulną atmosferę. Drewniane świeczniki harmonijnie pasują do świątecznego stołu. Proste obrusy i serwetki, pięknie oznakowane wizytówki i srebrne sztućce dopełniają całości.

Jesienny stół – kiedy sztućce grają główną rolę

Jesienna dekoracja stołu natura liście laurowe złote sztućce białe świece

Być może największą zaletą purystycznej dekoracji stołu jest to, że lepiej eksponuje sztućce i talerze. Nic więc dziwnego, że w powyższej aranżacji główną rolę grają pozłacane sztućce, a białe świece, liście laurowe i porcelanowe naczynia zajmują tylne miejsce..

Dekoracja stołu o naturalnym wyglądzie: skutecznie połącz owoce i kwiaty

Jesienna dekoracja stołu natura gruszka białe dynie

Czy owoce i kwiaty naprawdę pasują do siebie? Tak, jeśli są skoordynowane kolorystycznie. Różowe hortensje, dzikie kwiaty, bawełna i białe dynie baby boo tworzą szczęśliwą atmosferę.

Jesienna dekoracja stołu natura hortensje białe mini dynie gruszka

Nasza wskazówka: Ułóż kwiaty w wazonie, a owoce bezpośrednio na stole – w ten sposób z czasem możesz zastąpić pojedyncze owoce/kwiaty na świeże i długo cieszyć się zestawem. Zapoznaj się także z innymi propozycjami efektownych dekoracji stołu:

Dekoracje stołu o naturalnym wyglądzie: granaty, winogrona, jesienne liście i białe podgrzewacze

Jesienna dekoracja stołu natura jesienne liście granat

Owoce na stole to nie tylko element dekoracji, ale mogą być również podawane jako deser

Jesienna dekoracja stołu natura granat jesienne liście

Dynie ozdobne dobrze prezentują się na drewnianym stole nawet bez bieżnika

Jesienna dekoracja stołu natura czarna dynia farba Tablica na Święto Dziękczynienia

Białe dynie nie tylko przyciągają wzrok, ale na życzenie można je również pomalować

Jesienna dekoracja stołu natura białe dekoracyjne dynie gałęzie krzewów

Czysty luksus ze złotymi akcentami na stole

Jesienna dekoracja stołu naturalne sukulenty białe róże złote dynie

Jesienna dekoracja stołu o naturalnym wyglądzie z łodyżkami pszenicy, bawełną i malowanymi dyniami

Jesienna dekoracja stołu z naturalnej słomy bawełnianej mosiężnej miski

Kompozycje kwiatowe oszczędzają miejsce i dlatego doskonale sprawdzają się jako ozdoby na małe stoliki

Jesienna dekoracja stołu natura świeże, purystyczne liście

Sukulenty i dynie tworzą atrakcyjny zestaw w pustynnym stylu

Jesienna dekoracja stołu natura dynia kapusta

Jesienne dekoracje stołu w szklanych lampionach 

Jesienna dekoracja stołu natura dekoracja szklany wazon z dyni

Jabłka to prawdziwa klasyka i nie sposób wyobrazić sobie jesiennego stołu bez nich

Jesienna dekoracja stołu natura jabłko białe świece laurel