jesień

Co możesz zrobić z kasztanami? – 17 pomysłów dla dorosłych i dzieci

Kasztany zaczynają spadać z drzewa już we wrześniu i pokrywają ziemię naturalnym, brązowym dywanem. W tym czasie można zaplanować spacer z dziećmi na łonie natury i zebrać mnóstwo kasztanów na ekscytujące projekty rękodzielnicze jesienią.

majstrować przy kasztanach zwierzęta-rodzinne-gniazdo-jesienne rękodzieło

Ale co możesz majstrować przy kasztanach? W tym artykule zebraliśmy wiele wspaniałych pomysłów na rękodzieło dla dzieci i dorosłych, którzy wykorzystują popularny naturalny materiał do kreatywnych projektów.

Zrób jesienne dekoracje z kasztanami

majsterkować przy kasztanach jesienna-dekoracja-naturalne-materiały-zrób to sam

Jeśli zebrałeś kasztany, gdy są jeszcze miękkie, najlepiej poczekać kilka dni przed rozpoczęciem rękodzieła. Rozłóż kasztany na ręczniku kuchennym, aby szybciej wyschły. Kiedy już stały się twardsze, są gotowe do robienia różnych ozdób, zwierzątek i samców.

majstrować z kasztanami jesienna dekoracja-dekoracja stołu-świeca

Dorośli mogą wykorzystać kasztany do wykonania ładnej jesiennej dekoracji do mieszkania, na przykład w postaci wieńca, girlandy lub ładnej dekoracji na stół. Ponadto można użyć dowolnych innych materiałów, aby dekoracja była oryginalna i niepowtarzalna. Połączenie z innymi naturalnymi materiałami, takimi jak żołędzie, jesienne liście, orzechy bukowe itp. również wspaniale prezentuje się w jesiennej dekoracji Twojego domu.

Kasztanowiec-drudziarz-z-dzieciami-zrób-własną-wianek-jesienną-dekorację

Jeśli chcesz zrobić wieniec na drzwi, girlandę lub ozdobę stołu z kasztanami, możesz rozważyć dwa różne podejścia. W pierwszym wariancie możesz skleić kasztany i inne naturalne materiały razem z pistoletem do klejenia na gorąco lub do szablonu i wykonać pożądaną dekorację. W takim przypadku użyte materiały nie mogą być wykorzystane do innych projektów.

kasztan-druciarz-jesien-dekoracja-zrób-zrób-to-dla-dzieci-girlanda

W drugim wariancie do robienia jesiennych ozdób z kasztanami, w owocach wierci się małe otwory. W ten sposób można łatwo pomajstrować piękne girlandy do dekoracji ścian lub okien. Nadal potrzebujesz sznurka, który przeciągniesz przez wywiercone otwory. Możesz użyć środka do czyszczenia rur jako igły, aby ułatwić nawlekanie. Jeśli wybierzesz ten wariant, możesz wykorzystać kasztany do kolejnego projektu rękodzielniczego w przyszłym roku.

Zrób ładne kwiaty z kasztanami i liśćmi + instrukcja

Kasztanowa dekoracja na jesień – najpiękniejsze pomysły i mnóstwo prostych instrukcji dla majsterkowiczów!

Twórz urocze kasztany za pomocą tych 14 kreatywnych pomysłów na rękodzieło dla młodych i starszych

Zrób zwierzęta z kasztanów

kasztanowe-majstrowanie-z-dzieciami-kasztanowe-zwierzeta-śmieszne-majstrowanie-pomysły

Z kasztanów i innych naturalnych materiałów możesz tworzyć pomysłowe figurki i zwierzęta, które są szczególnie popularne wśród dzieci. Przydają się do tego wykałaczki i zapałki, zwłaszcza jeśli chcesz zrobić bardziej złożone zwierzęta z kasztanami. Są idealne do tworzenia nóg i specjalnych cech u niektórych zwierząt.

Kasztanowaty-majsterkowanie-z-dzieciami-zabawne-zwierzeta-zapałki

Z zapałkami i wykałaczkami łatwiej się pracuje, jeśli wstępnie wywiercisz w nich otwory. Do takich małych otworów najlepiej nadaje się korkociąg. Najlepiej, aby rodzice podjęli się tego zadania, aby dzieci nie doznały obrażeń podczas wykonywania prac ręcznych. Uroczych małych ludzików i zwierzątek można również urozmaicić dowolnym materiałem, takim jak kolorowe foremki na muffinki, pompony, wyłupiaste oczy i w zasadzie wszystko, co lubisz.

Kasztan-majstruje-z-dziećmi-gąsienicą-modelarską-kolorową-gliną

Możesz używać kasztanów do tworzenia różnych owadów i małych zwierząt z dziećmi. Podobnie jak girlandę, z popularnego naturalnego materiału można wykonać małą gąsienicę. Jeśli jednak nie chcemy wiercić kasztanów, jako spoiwo można użyć plasteliny. Różne kolory i kombinacje kolorów wspaniale się do tego nadają. Oczywiście dzieci mogą też robić buziaki i nogi z polimeru.

Kasztan-majstrowanie-z-dzieciami-zrób-zrób-to-ptasie-pióra-oczy

Innym pomysłem rzemieślniczym, który dorośli i dzieci mogą zrobić z kasztanów, są różne ptaki i owady ze skrzydłami. Ciało można zaprojektować z kasztanów, a materiały takie jak papier lub filc są naprawdę dobre do wykonania skrzydeł. Świetnym pomysłem są też prawdziwe pióra.

Kasztanowy majsterkowicz-pompony-owce-zrób to sam-dekoracja-wykałaczki

Te małe owieczki przedstawiają się jako kolejny ładny pomysł na rękodzieło z kasztanami. Głowa wykonana z małego kasztana jest połączona z białym pomponem jako korpusem. Najłatwiej ukształtować udka owcy za pomocą wykałaczek.

kasztan-druciarz-myszy-druciarz-pomysly-dzieci-jesien-klapki-lato

Choć kasztany zbierane są jesienią, można je wykorzystać również do różnych projektów rękodzielniczych o każdej porze roku i na każdą okazję. Możesz połączyć naturalny materiał z materiałami z lata, na przykład dla tych uroczych małych myszy. Tutaj za uszy służą małe muszle małży, które przykleja się do kasztana za pomocą gorącego kleju.

kasztan-majer-kasztan-człowiek-twarze-malarstwo-śmieszne

Niekoniecznie potrzebujesz innych materiałów i narzędzi do robienia rękodzieła z kasztanami. Małe owoce kasztanowca można malować i ozdobić farbami akrylowymi i pędzlami. Ty i Twoja kreatywność decydujecie, czy są to śmieszni mężczyźni, czy ulubione zwierzęta.

Zrób dekorację na Halloween z kasztanami

kasztan-druciarz-jesień-halloween-wianek-gałki oczne

Halloween to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych jesiennych festiwali dla młodych i starszych. Najstraszniejsza noc w roku wymaga również odpowiedniej dekoracji, którą można wykonać również z kasztanami. Można je szybko i łatwo zamienić w okropne oczy, dynie i gniewne twarze. Oczywiście dzieci też mogą wziąć udział. Możesz bardzo łatwo zrobić wieniec na drzwi z gałkami ocznymi, jeśli pomalujesz kasztany jako oczy, a następnie przymocujesz je do wieńca ze styropianu.

kasztan-majtka-halloween-pomysły-dekoracja-dzieci

Wieniec można dodatkowo ozdobić kolczastymi muszlami kasztanów lub jesiennymi liśćmi. Oczywiście nie tylko przerażające oczy nadają się na wieniec na drzwi na Halloween. Z kasztanów możesz również zrobić złe grymasy, duchy lub nietoperze i zintegrować je z dekoracją.

kasztan-majtkarz-jesień-halloween-dynie-malowanie-czyścik do fajek

Dynie to bez wątpienia najpopularniejsze dekoracje jesienne i halloweenowe. Nie tylko prawdziwe owoce, ale także inne materiały, które zdobią dynie to doskonały pomysł na dekorację. Możesz również wykonać popularne jesienne motywy z kasztanami. Potrzebujesz również pomarańczowej farby akrylowej, środka do czyszczenia fajek, czarnego długopisu na grymasy oraz, w razie potrzeby, wyłupiastych oczu i kleju. Wystarczy zanurzyć kasztany w farbie, pozwolić im dobrze wyschnąć i pomalować na twarzach. Następnie ułóż łodygi z zielonego środka do czyszczenia fajek i przyklej je do wierzchu kasztana.

Rzemiosło z kasztanami zimą

kasztan-druciarz-jesien-zima-dekoracja-okien-kasztan-zwierzeta

Jeśli z jesiennej dekoracji zostały Ci jeszcze kasztany, możesz je również wykorzystać do ładnej dekoracji zimowej. Z pomalowanych na biało kasztanów można ulepić ładne bałwanki, a ich oryginalny kolor jest idealny do robienia ładnych reniferów.

kasztan-druciarz-dzieci-zwierzeta-renifer-rudolf-boze Narodzenie

Aby zrobić małego renifera Rudolfa, potrzebujesz kasztana, dwóch cienkich gałązek, wyłupiastych oczu i brązowego papieru na uszy. Ponieważ Rudolf słynie z czerwonego nosa, można go namalować lub naśladować z małym, czerwonym pomponem.