jadalnia

Urządzanie jadalni w nowoczesnym stylu – 16 pomysłów na mieszkanie i umeblowanie

wyposażenie jadalni nowoczesne-jadalnia-ciemne-umeblowanie-duży-stół-jadalny

Jeśli planujesz wyremontować mieszkanie lub urządzić nowy dom, należy również zwrócić uwagę na jadalnię. Ten obszar służy nie tylko do jedzenia, ale także do spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. Dlatego jadalnia powinna być jak najbardziej komfortowo urządzona i zachęcać do odpoczynku. Niezależnie od tego, czy jest to duża jadalnia, czy tylko mała jadalnia w kuchni, znajdziesz u nas wiele pomysłów i przydatnych wskazówek, jak urządzić u nas nowoczesną jadalnię. Czerp inspirację i stwórz przestrzeń, w której będziesz cieszyć się każdym posiłkiem!

Urządzanie nowoczesnej jadalni – wskazówki dotyczące projektowania

Wyposażenie jadalni nowoczesne-pomysły-meble-projektant-apartament

Jadalnia wraz z salonem to niewątpliwie punkt kontaktowy w każdym mieszkaniu. W tych pokojach spotykasz się z przyjaciółmi i członkami rodziny, aby wspólnie zjeść posiłek lub porozmawiać o minionym dniu. Dlatego nowoczesne jadalnie znajdują się w otwartej części dziennej, która zazwyczaj obejmuje również salon i kuchnię. Co warto wziąć pod uwagę przy urządzaniu nowoczesnej jadalni, a więcej o najnowszych trendach znajdziecie poniżej.

Ustal wcześniej kolorystykę i styl wnętrza

Umeblowanie jadalni-pomysły kolorystyczne-pastelowe tonacje-nowoczesne

Niezależnie od tego, czy urządzasz salon, sypialnię czy jadalnię, należy wcześniej ustalić paletę kolorów i ogólny wygląd pomieszczenia. Te dwa elementy odgrywają zasadniczą rolę w doborze mebli, oświetlenia i dekoracji. Kombinacje monochromatycznych tonów, neutralnych kolorów i naturalnych materiałów prezentują się we wnętrzu bardzo nowocześnie. Najnowsze trendy wyposażenia wnętrz w popularnym skandynawskim stylu skupiają się na zuchwałych połączeniach pastelowych tonów i zapewniają nowoczesny, a jednocześnie zabawny wystrój wnętrz.

meble-jadalnia-szara-czarna-nowoczesna-przemysłowa

Nowoczesny styl umeblowania może być uzupełniony popularnym stylem industrialnym, który w ostatnich latach cieszy się coraz większą popularnością. Nieotynkowane ściany i sufity wykonane z betonu lub z cegły w połączeniu z oświetleniem z długimi kablami i grubymi materiałami są obecnie modne i nadają przestrzeni życiowej współczesny charakter.

umeblowanie-jadalni-rustykalne-nowoczesne-łączące-miedziane-wiszące-lampki

W tej chwili można zaobserwować inny trend, który łączy rustykalny z nowoczesnym stylem wyposażenia. Ta udana mieszanka idealnie pasuje do jadalni i tworzy wyjątkowe wrażenie życia. Rustykalne elementy, takie jak drewniane belki na suficie lub rustykalny stół jadalny, można łączyć z nowoczesnymi, np. krzesłami lub lampami wiszącymi. Rezultatem jest fascynujący projekt wnętrza, który uszlachetnia nowoczesne wnętrze.

Projekt podłóg i ścian w jadalni

wyposażenie-jadalni-terazzo-podłogi-trend-drewniany-stół

Kolejnym krokiem w projektowaniu jadalni jest wybór podłogi i zaprojektowanie ścian. Ponieważ higiena ma ogromne znaczenie w jadalni, zaleca się łatwe w pielęgnacji wykładziny podłogowe. Wśród nich kamień nadaje się szczególnie do chłodnej atmosfery, a drewno do ciepłej atmosfery. Lastryko na ściany i podłogi jest obecnie modne i jest równie idealne do tego obszaru.

meble-do-jadalni-wykładzina-wykładzina-ściana-pomysły-meble-meble

Aby pokój był przytulniejszy, niekoniecznie należy kłaść drewno lub wykładzinę. Dzięki dopasowanemu dywanowi pod stołem jadalnym możesz natychmiast stworzyć przytulną atmosferę w jadalni i jednocześnie zapewnić wizualną separację poszczególnych obszarów w otwartym salonie.

meble-jadalni-nowoczesne-meble-jasne-drewno

W przypadku nowoczesnych projektów ścian ściany o surowym wyglądzie są obecnie szczególnie popularne i harmonijnie wpasowują się w nowoczesne wnętrze. Dekoracyjne panele ścienne są również bardzo popularne jako akcenty w pomieszczeniu i można je wykorzystać do stworzenia zabawnej jadalni. Jeśli planujesz również umieścić telewizor w pobliżu stołu jadalnego, dobrym wyborem będzie ściana w pobliżu.

Urządzanie jadalni: dobór odpowiednich mebli

jadalnia-wyposazenie-industrial-styl-kolor-oswietlenie

Przy urządzaniu jadalni najważniejszy jest dobór mebli. Urządzając pokój, zawsze warto zacząć od największych mebli. W jadalni jest to stół jadalny. W tej chwili ogromne drewniane stoły do ​​jadalni są całkowicie modne i są idealne zarówno do dużych kuchni jadalnych, jak i oddzielnych jadalni.

jadalnia-meble-krzesla-akcent-koronka-czarna

Nowoczesna jadalnia charakteryzuje się zazwyczaj minimalistycznym designem, który jest przełamany małymi akcentami i akcentami. Aby uzyskać nowoczesny i przyciągający wzrok wystrój pokoju, możesz ustawić piękne akcenty w pokoju za pomocą mebli, takich jak krzesła do jadalni. Czy kontrastujący kolor czy oryginalny wzór zależy od Ciebie.

wyposażenie-jadalni-nowoczesnej-niszy-ściennej-ławki

Jeśli w pokoju znajdują się wnęki ścienne, możesz je przekształcić i zaprojektować jako przytulne miejsca do siedzenia. To dobra decyzja, zwłaszcza w małym salonie, bo wnęka idealnie nadaje się na ławkę przy stole w jadalni.

jadalnia-meble-stół-krzesła-sofa-półka-ścienna

Sofa do jadalni jest również fajnym pomysłem na wyposażenie jadalni i zapewnia większy komfort podczas spożywania posiłków. Należy jednak upewnić się, że sofa jest wystarczająco wysoka, aby wygodnie usiąść przy stole. Ten projekt jadalni idealnie pasuje do małych pomieszczeń, w których jadalnia ma być umieszczona w rogu.

Zaplanuj oświetlenie w jadalni

jadalnia-meble-oświetlenie-nowoczesne-lampy-wiszące-duży-stół

Właściwe oświetlenie przyczynia się do przyjemnej atmosfery w pomieszczeniu i nie powinno być zaniedbywane. Jeśli urządzasz jadalnię, powinieneś również zwrócić niezbędną uwagę na dobór oświetlenia. W otwartej przestrzeni oświetlenie podstawowe dla wszystkich obszarów w ogóle nie wystarcza, a jedynie służy jako przewodnik. Dlatego nie powinieneś rezygnować z pięknych lamp wiszących nad stołem jadalnym. Najlepiej nadaje się do tego ciepłe, białe światło, które nadaje pomieszczeniu przytulny charakter.

jadalnia-wyposazenie-kolorowe-akcenty-nowoczesne-szklane-wiszące-lampy

Wybór odpowiedniej lampy wiszącej zależy w zasadzie od wielkości stołu. Kilka lamp wiszących idealnie pasuje do długich, prostokątnych stołów, ale często używa się ich jako dekoracyjnego akcentu na mniejszym stole. W tym roku lampy wiszące wykonane z kolorowego szkła lub miedzi, a także z długimi i kolorowymi kablami są modne i nieodzowne w nowoczesnym mieszkaniu.

umeblowanie-jadalni-style-mix-trend-classic-stół-jadalny

Eksperci od oświetlenia zalecają odległość między lampą wiszącą a stołem od 60 do 70 centymetrów. Jest to idealne rozwiązanie do oświetlenia stołu w jadalni bez zakłócania komunikacji z osobą naprzeciwko. Innym wariantem nowoczesnego oświetlenia w jadalni jest duża lampa wisząca o efektownym designie. Powinno to być jednak wystarczająco duże, aby oświetlić cały stół jadalny.

Ustaw jadalnię i zaplanuj miejsce do przechowywania w pobliżu stołu

umeblowanie-jadalni-otwartego-salonu-pomysły-na-projektowanie-wnetrze

Wyposażenie jadalni możesz dopełnić pasującą komodą lub tzw. kredensem. Zapewnia to cenną przestrzeń do przechowywania w pobliżu stołu, co może być szczególnie praktyczne. Można tam schować naczynia, obrusy i inne przedmioty potrzebne do ustawienia stołu jadalnego.