Halloween

Pomysł na kostium z maską na Halloween – świętuj 2020 pomimo Covid-19

Rok 2020 będzie pod każdym względem pod wpływem koronawirusa. I choć wiele wydarzeń, festiwali i świąt musiało zostać odwołanych, zbliża się bardzo popularna impreza, której Covid-19 prawie nie zaszkodzi – Halloween. Ponieważ i tak przebierasz się w tym dniu, nie mamy nic przeciwko założeniu maski, ponieważ możesz ją łatwo ukryć pod maską na Halloween. Więc jeśli szukasz pomysłu na kreatywny kostium, jesteś we właściwym miejscu. Zebraliśmy kilka świetnych propozycji z maskami, które mogą Ci się spodobać i dzięki którym możesz świętować Halloween jak wcześniej.

Pomysł na kostium na Halloween – szkielet z jednorazową maską

Pomysł na kostium na Halloween - szkielet z malowanym respiratorem

Jednorazową maskę można łatwo zintegrować ze swoim kostiumem, malując ją. Szkielet jest bardzo popularnym kostiumem i zamiast jak zwykle nakładać makijaż na całą twarz, w tym roku można po prostu pomalować maskę ochronną. Wszystko, co musisz zrobić, to nagrać usta i nos. Możesz oczywiście sam zdecydować, czy jest uśmiechnięty, czy ponury. Wędzidło można również wybrać jako alternatywę dla ust. Masz wolny wybór i możesz zrobić to, co chcesz z tego pomysłu na kostium.

 Kup pomysły na kostiumy 2020

Pomysł na kostium 2020 na Halloween z maską - Spiderman i inni superbohaterowie

Jeśli nie czujesz się tak kreatywny lub po prostu nie masz ochoty lub czasu na samodzielne wykonanie kostiumu, możesz oczywiście skorzystać z gotowych pomysłów na kostiumy. Klasyki, takie jak superbohaterowie lub postacie z Gwiezdnych wojen, to tylko dwa z wielu wariantów, które są dostarczane z maską. Szukasz pomysłów na kostiumy dla par? Nawet wtedy superbohaterowie to świetny pomysł, bo nie są już zarezerwowane tylko dla mężczyzn.

Pomysł na kostium z motywem Gwiezdnych Wojen - hełmy i maska ​​ochronna pod spodem jako ochrona przed infekcjami

Maski Gwiezdne Wojny są zwykle wykonane z tworzywa sztucznego i można wygodnie nosić pod nimi normalną maskę na twarz. Maski dla superbohaterów są w większości wykonane z materiału, dzięki czemu służą jednocześnie jako ochrona i przebranie. Ponieważ maski te nie leżą całkowicie na twarzy, pod spodem należy również nosić zwykłą maskę do ochrony dróg oddechowych.

Pomysł na kostium na Halloween – kostiumy potworów

Zrób sobie śmieszne maski i ukryj maskę ochronną pod spodem

Potwory są bez wątpienia częścią Halloween i nie tylko są bardzo popularne wśród dzieci jako przebranie. Jeśli chcesz samemu zrobić potwory jako kostium, lubisz używać prostego makijażu twarzy. W czasach Corona zamiast tego można uszyć maskę. Może to zakryć całą twarz lub znaleźć tkaninę w odpowiednim kolorze i zrobić maskę, która zakrywa tylko usta i nos, jak w przykładzie ze szkieletem. Resztę twarzy można następnie umalować.

Klasyczny duch z prześcieradłami

Prosty pomysł na kostium z prześcieradłami - duch majsterkowicza dla dzieci i dorosłych

Naprawdę prostym pomysłem na kostium na Halloween, który możesz szybko wykonać samodzielnie, jest klasyczny duch, do którego potrzebujesz tylko prześcieradła, nożyczek i sznurka. Umieść arkusz na przyszłym wsporniku (środek arkusza znajduje się na czubku głowy) i zaznacz miejsca na oczy. Następnie możesz zrobić kostium DIY, wycinając otwory. Możesz także nagrać usta, jeśli chcesz. Na przykład nadaje się do tego farba akrylowa. Ale możesz też pracować z czarną taśmą samoprzylepną.

Instrukcje dotyczące tworzenia kostiumu ducha DIY na Halloween pomimo maski ochronnej

Jeśli kostium na Halloween ma być noszony później, prześcieradło można zawiązać luźno wokół szyi sznurkiem lub gumką. W ten sposób z jednej strony zapobiegasz zsuwaniu się prześcieradła, a z drugiej strony kształt głowy staje się samowystarczalny. Wnętrze oczu można zaopatrzyć w czarną siateczkę. Sprawia to, że kostium wygląda bardziej strasznie i nie możesz zobaczyć swoich oczu.

Kostiumy zwierząt

Zrób sobie maski zwierząt z tkaniny lub papieru na Halloween 2020

Zwierzęta są nie tylko bardzo popularne jako kostiumy dla dzieci i mogą być realizowane na wiele różnych sposobów. W czasach Corony wystarczy użyć masek zamiast klasycznego makijażu i upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Maski zwierząt mogą być cudownie wykonane z tkaniny, a przede wszystkim z filcu jest szczególnie łatwy w obróbce. Ważne jest, aby maska ​​zakrywała zarówno nos, jak i usta. Kilka odpowiednich pomysłów na maski można znaleźć w tym artykule. Alternatywnie możesz przekształcić proste maski oddechowe i urozmaicić je, aby wykorzystać je do swojego pomysłu na kostium.

Parasol zamiast ochronnego daszka

Pomysł na kostium na Halloween z przezroczystym parasolem - majstrować meduzy z oświetleniem

Niektórzy wolą wizjery ochronne, ponieważ łatwiej jest oddychać pod maską niż pod maską. Taki daszek nie wydaje się szczególnie odpowiedni na kostium na Halloween, chyba że przebierasz się za sanitariusza. Zamiast tego użyj przezroczystego parasola! Można to cudownie przekształcić w meduzę. Jeśli użyjesz do tego również świateł, pomysł na kostium dla kobiet będzie idealny na Halloween.

Wytnij paski z torebek i folii, użyj sznurka, wstążki, a nawet lamety lub innych materiałów do stworzenia macek, dodaj sznurek diod LED i gotowe. Idealny pomysł na proste kostiumy na Halloween, które możesz nawet poddać recyklingowi. Nawet zepsuty parasol można w ten sposób wykorzystać ponownie, zamiast wylądować w koszu. Polecamy parasol, który chowa się pod ramiona, ponieważ bardziej przypomina meduzę, a także zapewnia lepszą ochronę. Dodatkowo należy nadal nosić maskę ochronną.

Pomysły na kostiumy na Halloween z kaskiem

Hełm na kostiumy odpowiednie dla Covida na Halloween - astronauci i inne pomysły

Astronauci, strażacy, motocykliści – to tylko trzy przykłady pomysłów na kostiumy dla mężczyzn, kobiet i dzieci, do których można użyć kasku. Takie hełmy można kupić gotowe, ale można też zrobić je samemu z papierowej mache. Zobacz nasz post na temat kostiumów na zewnątrz, aby dowiedzieć się, jak zrobić kostium astronauty z hełmem.

Pomysł na kostium z daszkiem ochronnym

Oryginalny pomysł na kostium z samodzielnie zaprojektowanym daszkiem ochronnym

Maska nie jest dla Ciebie, ponieważ nie możesz dobrze oddychać lub dlatego, że używanie maski nie jest zalecane w Twoim stanie zdrowia, ale nadal chcesz wziąć udział w imprezie Halloween w 2020 roku? Następnie weź prosty ochronny wizjer i pomaluj go zgodnie ze swoimi potrzebami. Co przez to rozumiemy? Weź kolory i po prostu zaprojektuj daszek tak, jak w innym przypadku nakładałbyś makijaż na twarz. Szybki i łatwy pomysł na kostium!

Możesz malować motywy zwierzęce, motywy księżniczek, typowe wzory i motywy superbohaterów i wiele więcej w okolicach oczu, a tym samym uzupełnić wybrany kostium, a także przestrzegać zasad ochrony przed Covid-19. Do daszka ochronnego można nawet przyczepić inne akcesoria, takie jak rogi (np. do stroju jednorożca) czy uszy i zabawne nosy. Jeśli sam wykonasz wizjer i nie tylko chcesz przeprojektować gotowy, możesz go również wyciąć bezpośrednio z kształtami uszu.

Pomysł na kostium na Halloween – śnieżna kula

Ochrona przed infekcjami śnieżną kulą jako pomysł na kostium

Śnieżna kula nie tylko wygląda śmiesznie, ale także zapewnia ochronę przed wirusami bez konieczności noszenia maski. Zrób piłkę jako pomysł na kostium z folii po przygotowaniu szablonu z papieru. Po wykonaniu kopuły można powiesić girlandy z białymi bawełnianymi kulkami lub pomponami, którymi można imitować śnieg – zupełnie jak w prawdziwej kuli śnieżnej. Jeśli nie jest tak zimowo, możesz również wybrać inne elementy na girlandy (kukurydza cukrowa, przerażające gumowe zwierzątka, brokat, pająki itp.).

Instrukcje dotyczące kuli śnieżnej z folią i pianką

Następnie tworzysz krajobraz za pomocą pianki. Niezależnie od tego, czy jako motyw przewodni wybierzesz Hawaje, zimowy krajobraz, czy przerażający krajobraz Halloween (np. Cmentarz, garnek wiedźmy lub zamek Drakuli) zależy oczywiście od Ciebie. Wytnij koło z otworem na biodro, a następnie wytnij niezbędne elementy, pomaluj je farbą w sprayu i po wyschnięciu przyklej. Przymocuj do niego piłkę w ten sam sposób i załóż kostium. Jeśli nie pasuje i się ślizga, możesz również dołączyć kilka pasków. Do tego nadają się proste wstążki lub sznurek.

Pomysły na kostium DIY – mumia z maską

Zintegruj maskę ochronną z kostiumem mumii i bandażami

Bez względu na to, czy kostium mumii złożysz z prawdziwych bandaży, czy po prostu z papieru toaletowego, jasny respirator prawie nie zostanie zauważony i szybko zamieni się w część przebrania. W ten sposób chronisz siebie i innych ludzi przed ewentualną infekcją i jednocześnie dobrze się bawisz.

Zachwycisz nastolatków, dzieci i dorosłych takimi pomysłami na kostiumy na Halloween i sprawisz, że noszenie maski będzie dla nich wygodniejsze. Zwłaszcza jeśli chcesz samemu tworzyć tanie i proste pomysły na kostiumy, mumia jest cudownie odpowiednia. Nawiasem mówiąc, połączenie białych i beżowych bandaży jest bardzo skuteczne, jeśli wersja jednokolorowa jest dla Ciebie zbyt nudna.

kombinezon ochronny

Kombinezon ochronny Covid-19 z maską jako przebranie na Halloween z piwem Corona

Idealny pomysł na kostium na temat “Covid-19” – kombinezon ochronny nie tylko pasuje do obecnej sytuacji, ale także zapewnia najlepszą ochronę na imprezie. W połączeniu z maską ochronną, rękawiczkami i okularami otrzymujesz świetne przebranie, które możesz połączyć z piwem Corona, aby również nawiązywać do roku Corona.

Wybór odpowiedniej tkaniny

Sam uszyj maskę ochronną, aby uzyskać bezpieczny pomysł na kostium na Halloween

Czasami wystarczy dobrać odpowiednią tkaninę na maskę ochronną, która powinna pasować do kostiumu. Następnie możesz samodzielnie uszyć maskę za pomocą prostego wzoru szycia. Na przykład powyżej możesz zobaczyć pomysł na kostium dla piratów. Tkanina na maskę ma charakterystyczne dla piratów motywy czaszki, dzięki czemu idealnie nadaje się jako dodatek, jeśli chcesz samodzielnie wykonać kostiumy na Halloween.

W ten sam sposób np. tkanina z tęczą byłaby odpowiednia na kostium jednorożca, tkanina na kotwicę na kostium marynarski, policyjne odznaki na tkaninie dla policjanta itp. Wystarczy rozejrzeć się po sklepie z tkaninami. Na pewno znajdziesz tam duży wybór i znajdziesz odpowiednią tkaninę.

Pomysł na kostium 2020 - świętuj Halloween pomimo Covid-19 z maską pirata