Halloween

Malowanie dyni sługusów: krótkie instrukcje dotyczące dekoracji na Halloween

minion dynia malowanie twarzy wskazówki przewodnik

Duchy, czarownice i tym podobne wędrują w Halloween. przez świat. Przerażające dekoracje na Halloween ozdabiają domy i odstraszają odwiedzających. Ale dziwny festiwal grozy wcale nie musi być – wiele rodzin z małymi dziećmi poszukuje alternatywnych dekoracji, które będą zabawne zarówno dla rodziców, jak i dla najmłodszych, a nie przerażające. Proponujemy Ci właśnie taki pomysł na inspirację – bardziej uroczy niż przerażający. Oto instrukcje, jak pomalować dynię sługusów. Daj się zainspirować pomysłem – z pewnością wywoła sensację wśród dzieci w wieku przedszkolnym.

Jak malować Minionową Dynię – Instrukcje w siedmiu prostych krokach

Minion dynia twarze instrukcje pomysł dekoracji ławki ogrodowej

Widziałeś z dziećmi filmy „Despicable Me” lub „Minions”? W takim razie znasz nieodparty urok Minionków (nazwa pochodzi od angielskiego słowa oznaczającego lojalną służbę) – te urocze sługusy mogą również ozdobić Twój taras / wejście do domu lub balkon na Halloween. To idealny projekt rzemieślniczy, w którym może wziąć udział cała rodzina i wspólnie przygotować się do festiwalu. Zwłaszcza, gdy dzieci ze względów bezpieczeństwa nadal nie mogą rzeźbić dyń. Tym bardziej – do projektu DIY wystarczy farba, kilka pustych puszek po Coli i szablon na oczy (patrz artykuł) do wyrażenia.

Oto przegląd niezbędnych materiałów: małe lub średnie dynie owalne (na przykład odmiana piżmowa), żółta farba w sprayu, ciemnoniebieska, czarna, czerwona farba akrylowa do cienkich linii, biały pędzelek, szare lub srebrne puszki w zależności od na ilość oczek (jedna puszka = jedno oko), szablony do oczu, pistolet do klejenia na gorąco lub klej uniwersalny, pędzelki (szczotka z włosia i drobny pędzelek do ust), taśma klejąca, nożyczki. Opcjonalnie: specjalne uszczelnienie dyni ze sklepu rzemieślniczego, marker do drobnych linii

Pomaluj Minionową Dynię – spraw, aby dynia była trwała

umyć instrukcje z dyni sługusów krok 1

Pierwszy krok do uroczej Minion Pumpkin jest bardzo ważny i odgrywa kluczową rolę w długim okresie przechowywania owoców. Kupując, upewnij się, że dynia nie ma żadnych siniaków. Jego skorupa powinna być jędrna. Dynie z uszkodzoną skórką (skaleczenia lub siniaki) są podatne na pleśń. Następnym krokiem jest dokładne umycie dyni – aby kolor lepiej się później utrwalił. Owoce pozostawić na tydzień do wyschnięcia w chłodnym pomieszczeniu o temperaturze około 18 stopni, dobrze przewietrzonym i przyciemnionym. Obracaj owoce codziennie, aby nie było siniaków.

Pomaluj dynię Minionka – nałóż żółte tło za pomocą farby w sprayu

Zrób sobie minionową dynię krok 2 w kolorowym sprayu

Sługusy są żółte, dynie pomarańczowe. Dlatego nałóż warstwę farby na każdą dynię (najszybszym i najłatwiejszym sposobem na to jest malowanie w sprayu, ale jeśli chcesz, możesz również pracować z farbami akrylowymi). Pozostaw dynie do wyschnięcia na jedną noc. Opcjonalnie: najpierw nałóż warstwę uszczelniacza, aby dynia wytrzymała dłużej, gdy wystawiona jest na deszcz, wiatr i zimno w ogrodzie. Ta warstwa ochronna musi wyschnąć przez kilka godzin.

Pomaluj dynię – narysuj ubrania Minionków

Zrób sobie dynię sługusów instrukcje krok 3 losowanie

Przyklej taśmę klejącą na środku dyni (patrz zdjęcie powyżej) – wtedy możesz narysować linię prostą markerem. Ten krok powinien znacznie ułatwić ci dalsze malowanie – zwłaszcza, że ​​masz teraz punkt wyjścia i możesz zacząć rysować ubrania Minionków. Nawiasem mówiąc, ten krok możesz zostawić dzieciom – z pewnością nie mogą się doczekać udziału w malowaniu w tej pierwszej fazie.

zrób sobie minionową dynię pomaluj spodnie krok 5

Teraz narysuj spodnie Minionki markerem lub drobnym pędzlem i czarną farbą. Następnie pomaluj spodnie na niebiesko.

Dynia Minionków – pomaluj twarz i inne szczegóły

Znacznik rysowania twarzy sługusów dyni

Teraz możesz narysować usta (przykładowy szablon znajdziesz w poniższym artykule).

instrukcje dotyczące malowania twarzy z dyni sługusów

Za pomocą pędzla pomaluj usta czarną farbą akrylową. Teraz jest też odpowiedni moment na nałożenie kolejnej warstwy niebieskiej farby akrylowej – uważaj, aby drobne czarne linie zostały całkowicie zakryte.

instrukcje dotyczące malowania ust z dyni sługusów

Teraz możesz malować zęby – albo pędzlem i farbą akrylową, albo odpowiednim pędzelkiem.

Instrukcje jak malować oczy dyni Minion

Teraz narysuj pędzlem grubą linię wokół „głowy” Minionków. Oszacuj z grubsza, gdzie później przymocujesz oczy i użyj ich pozycji na głowie jako przewodnika. Pozwól dyniom wyschnąć – postępuj zgodnie z instrukcjami producenta farby i rób krótkie przerwy między poszczególnymi krokami.

Minionowe oczy dyni wycięte szablon

Taka przerwa to odpowiedni moment na wyrażenie i wycięcie szablonu na oczy – poproś dzieci o wykonanie tego zadania. Potrzebujesz, w zależności od liczby dyń (potrzebujesz 4-5 oczu, w zależności od tego, czy chcesz pomalować wszystkie trzy figurki Minionków).

sługusowe oczy z dyni przyklejają się do ziemi

Odetnij spód puszki – jedno dno staje się okiem. Następnie przyklej oczko do dna puszki za pomocą kleju uniwersalnego lub taśmy klejącej.

sługusowe dyniowe oczy wskazówki dotyczące wskazówek

W końcu oczy przykleja się do dyni za pomocą pistoletu do klejenia na gorąco. Twoja nowa, nie przerażająca dekoracja na Halloween jest gotowa! W poniższej galerii zdjęć znajdziesz więcej ekscytujących przykładów i inspirujących pomysłów na to, jak skutecznie zainscenizować już pomalowane dynie.

Minionki i dr. Farba Nefario

minion malowanie dyni dekoracje dla dzieci halloween dr.nefario

Do dyni Minionki potrzebne są mini dynie, np. odmiany Ambercup. Są małe, cienkoskóre i koloru pomarańczowego. Dla postaci filmowej dr. Nefario, potrzebujesz dyni niedźwiedzia – ma długą łodygę i pomarańczowy kolor. Potrzebny będzie również beret.

Pokaż stwory na ławce ogrodowej

minion dynia malowanie twarzy dla dzieci dekoracja ogrodu

Na zewnątrz dynie są narażone na gnicie – ale możesz znacznie zmniejszyć to ryzyko, umieszczając dekoracje na Halloween na suchej powierzchni. Idealna jest szybko schnąca ławka ogrodowa.

Pomysł na dekorację tarasu z minionów z dyni?

Taras jest również akceptowalną alternatywą dla wilgotnej ziemi ogrodowej – jeśli jest przykryty, nawet deszcz i śnieg nie zaszkodzą dyniom.

minion dynia dr nefario halloween modelowanie gliny pomysł