Halloween

Kot z Cheshire rzeźbiący dynię na Halloween – pomysły i szablony do rzeźbienia

Kot z Cheshire Dynia Tim Burton Realistyczny charakter

Kot z Cheshire to postać z książki dla dzieci „Alicja w krainie czarów” Lewisa Carrolla, znanej z niepowtarzalnego złośliwego uśmiechu. Powieść została opublikowana w 1865 roku, ale do dziś inspiruje. Kot z Cheshire stał się symbolem tajemniczości i stanowi połączenie świata rzeczywistego i wymyślonego.Motyw podbija nawet serca fanów tatuażu i występuje w wielu różnych kształtach i wzorach. Więc jeśli szukasz fajnego pomysłu na swoją dynię na Halloween, możesz wybrać zabawną lub przerażającą twarz z dyni kota z Cheshire. W artykule znajdziesz również szablony rzeźbiarskie, które możesz wydrukować i wykorzystać jako szablony.

Dynia kota z Cheshire na Halloween

Cheshire cat dynia twarz halloween przy świecach zrób sobie

Każda większa filmowa adaptacja powieści Lewisa Carrolla przedstawia charakter i cechy kota z Cheshire w wyjątkowy sposób. Od żywych i sprytnych po tajemnicze i podstępne. Możesz oczywiście wybrać swoją ulubioną dynię dla kota z Cheshire. Wyjaśniamy różnice w wyglądzie postaci z najsłynniejszych adaptacji filmowych.

Alicja w Krainie Czarów (1951) film animowany od Walt Disney Studios

kot z cheshire z alice disney cartoon fioletowe paski

Kreskówka autorstwa Walt Disney Studios została wydana w 1951 roku. W tej filmowej adaptacji bardzo udanej książki dla dzieci Lewisa Carolla, Kot z Cheshire ma zaokrągloną strukturę i głównie różowe futro z fioletowymi paskami. Pokazuje się z szerokim uśmiechem i żółtymi oczami w pobliżu. W przeciwieństwie do innych adaptacji, które go zasłaniają lub zacieniają, postać filmu jest tu zawsze oświetlona i wyraźnie widoczna. Zachowanie kota jest psotne i lubi wprowadzać w błąd Alicję. Potrafi oddzielić głowę od ciała (co jest żartem), ale może też odejść i pojawić się w innych miejscach. Kiedy znikają, ich uśmiech lub oczy pozostają w powietrzu.

Alicja w Krainie Czarów (2010) (film aktorski w reżyserii Tima Burtona)

kot z cheshire z alicji w krainie czarów prawdziwy film Tim Burton

Kot w tej filmowej adaptacji Alicji w Krainie Czarów ma szczuplejszą sylwetkę, okrągłą głowę i szarozielone futro z kilkoma niebiesko-czarnymi paskami. Jego turkusowe oczy (ze źrenicami w kształcie szczelin) i charakterystyczne białe zęby świecą w ciemności. Otacza go słaba, jarząca się poświata, która podkreśla jego rysy. Może również znikać i pojawiać się ponownie, a nawet zmieniać swój rozmiar i przybierać wygląd innych postaci. Kot spłata innym figle, ale przy niektórych okazjach będzie pomocny. Mówi powoli i płynnie.

Cheshire Cat rzeźbiący dynię

rzeźba z dyni halloween cheshire cat z alicji w krainie czarów postać z disneya

Szablon dyni kota z Cheshire do rzeźbienia wyciętych szarych pól

Czy chciałbyś wydrążyć i wyrzeźbić dynię na Halloween? Wybierz projekt i użyj szablonu, aby przenieść twarz kota z Cheshire na dynię. Możesz również samodzielnie narysować projekt. Szczegółowe instrukcje, jak dokładnie wykorzystać szablon do rzeźbienia, można znaleźć w tym artykule.

Halloweenowa rzeźba z dyni cheshire cat tea light w środku

Kot z Cheshire maluje dynię

Cheshire cat dyniowa farba fioletowe różowe żółte oczy

Odłóż nóż i podnieś pędzel, bo malowane dynie to świetny pomysł! Tak więc lekcja rękodzieła z dziećmi nie będzie dla Ciebie tak uciążliwa. Do malowania nadaje się farba akrylowa, a do jej nakładania najlepiej używać pędzla punktowego. Następnie kolorowe obszary są bardziej równomiernie zabarwione. Możesz także tworzyć gradienty kolorów, aby uzyskać realistyczny efekt. Cienkie linie najłatwiej narysować czarnym znakiem.

Cheshire Cat Dynia Farba do twarzy Fioletowa Kids Halloween

Jeśli chcesz, aby Twoja dynia na Halloween była kolorowa, wybierz motyw Kota z Cheshire z filmu Disneya. W tym celu dynia jest pomalowana na odcienie fioletu. Żółte oczy i biały uśmiech tworzą ładny kontrast. Idealne paski najlepiej wyczarować za pomocą taśmy samoprzylepnej.

Cheshire cat Halloween dynia farba twarz duże niebieskie oczy

Jeśli jednak chcesz, aby Twoja dynia wyglądała bardziej przerażająco, wybierz ciemne szarości. Z tego tła wyłaniają się turkusowe kocie oczy i promienny, biały uśmiech. Uszy wykonane z papieru lub filcu idealnie dopełniają całości obrazu!

Cheshire Cat Disney fioletowy filar farby Alicja w Krainie Czarów Dekoracja figurek

Innym fajnym pomysłem byłoby ułożenie postaci z dwóch lub więcej dyń. Te figurki mogą służyć jako kreatywne przyciąganie wzroku w ogrodzie lub przed drzwiami. Do dekoracji dyni możesz użyć wszystkiego: blichtru, boa z piór, pokrywek od butelek, papieru brokatowego itp. Puść wodze fantazji!

Figurka kota z Cheshire namalowała zabawną dekorację dyni na Halloween

Cheshire cat dyni rzeźbienia lub malowania pomysłów na halloween

Rzeźba twarzy kota z Cheshire na dyni

Cheshire cat dynia figura rzeźba ciała głowy

Rzeźbiona dynia Kot z Cheshire z Alicji w krainie czarów Mięso z dyni

Kot z Cheshire Jack-O-Lantern świeci w ciemności

Rzeźbiona twarz Halloween Jack-O-Lantern Kot z Cheshire

Halloween Jack-O-Lantern Twarz kota z Cheshire Disney

Alicja w Krainie Czarów Kot z Cheshire Halloween Dynia Ostre zęby Wielkie oczy

Dynie Halloween rzeźbią różne twarze uszy

Jack-o-Lantern Halloween straszny kot z Cheshire ze świecącymi oczami

Kot z Cheshire Wyrzeźbiona twarz z dyni Alicja w krainie czarów

Cheshire Cat Dynia Halloween Wyrzeźbiona Twarz Tim Burton

Jack-o-Lantern Halloween Cheshire Cat duże oczy ostre zęby

Jack o lantern Halloweenowa herbata lekka twarz kota z Cheshire

Szablony do rzeźbienia w dyni motywy twarz kota z Cheshire

Szablon rzeźbienia kota z Cheshire na wydruk z dyni na Halloween

Kot z Cheshire sylwetka do wydrukowania szablon dla dyni Halloween

Cheshire cat szablon paski Dynia Halloween

Cheshire cat dynia rzeźba szablon sylwetka z powiedzeniem

Cheshire cat dyni oczy szablon rzeźbiący usta straszny

Twarz kota z Cheshire z filmu Alicja w Krainie Czarów 2010