Halloween

Kostium Merida: pomysły na strój i dodatki z filmu animowanego o tej samej nazwie

merida kostium inspiracja halloween karnawał

Któż nie zna Księżniczki Meridy z filmu animowanego Disneya i Pixara „Merida – Legenda Highlands” (tytuł oryginalny: Brave)? Odważna, żądna przygód księżniczka o ognistoczerwonych lokach umiejętnie radzi sobie z łukiem i strzałami i podbiła serca młodych i starszych. Szukasz pomysłów na przebranie na Halloween, Mardi Gras lub imprezę kostiumową, to kostium Meridy to idealny wybór dla kobiet i małych dziewczynek. Najważniejsze cechy przebrania się za Meridę, a także kilka świetnych pomysłów na kostium DIY, znajdziecie w dzisiejszym artykule.

Kostium Merida dla dziecka

Merida sukienka dziecko kostium halloween

Merida nie jest klasyczną księżniczką Disneya. Jest dzika, buntownicza i przeciwstawia się odwiecznym zwyczajom swojej rodziny. Młoda Merida nie chce wyjść za mąż, marzy o przygodach. Jest najlepszą łuczniczką w Highlands i zawsze nosi ze sobą łuk i strzały. Kostium Merida dla dzieci to świetny pomysł na kolejny karnawał, ponieważ jest łatwy do wykonania i jednocześnie świetnie wygląda. Ale jakie cechy należy wziąć pod uwagę i czy możesz sam zrobić taki kostium??

Zrób sobie sukienkę Merida

księżniczka Merida kostium dzieci strzałka łuk

Głównym elementem stroju odważnej księżniczki jest jej ciemnozielona, ​​aksamitna sukienka do ziemi. Zdobiona pięknymi złotymi elementami na łokciach i dekolcie sukienka doskonale kontrastuje z ognistoczerwonymi kręconymi włosami księżniczki.

sukienka Merida zrób sobie złote akcenty z tkaniny na guziki

Samo wykonanie lub uszycie sukienki Merida nie jest takie proste, dlatego zalecamy znalezienie długiej sukienki w podobnym kolorze, którą następnie samodzielnie ozdobisz. Kilka złotych guzików i złota koronka na rękawy mogą ci się w tym przypadku dobrze przydać.

Akcesoria do stroju Merida

Merida kostium ubierz się dziecko

Nawet jeśli znajdziesz i kupisz gotową sukienkę Merida, kostium nadal nie jest gotowy. Drobne szczegóły, takie jak włosy i akcesoria, są podstawą tego pomysłu na kostium.

Merida kostiumowa peruka z wełny zrób sobie

Główną cechą udanego kostiumu Meridy są włosy. Długie, ogniste, czerwone loki księżniczki są trudne do oswojenia i nadają jej jeszcze bardziej buntowniczy wygląd. Najlepszym sposobem na naśladowanie tej fryzury jest peruka, którą robisz na przykład z wełny w kolorze pomarańczowym. Alternatywnie możesz również użyć sprayu do koloryzacji lub tymczasowej koloryzacji włosów.

kostium Merida z łukiem i strzałą dla dzieci

Niezbędne elementy stroju Meridy to również łuk i strzały. Możesz więc zrobić łuk i strzałę z dostępnych materiałów lub alternatywnie użyć zabawki.

Kostium Merida dla dzieci zrób sobie pelerynę

Jeśli bal przebierańców odbywa się w jednej z zimnych pór roku, możesz dodać pasującą pelerynę do dziecięcego stroju. Peleryna Meridy, którą nosi księżniczka w lesie czarownic, jest szara i ma kaptur. Podobną pelerynę możesz wykonać samodzielnie np. z miękkiej, milutkiej tkaniny, takiej jak plusz lub polar. Więc dziecko nie zamarznie nawet na paradzie karnawałowej w zimie.

Kostium Merida dla kobiet

merida kostiumowa sukienka na perukę pomysły

Kostium Merida to również świetny pomysł na Halloween dla dorosłych, który nie jest straszny. Cechy kostiumu dla kobiet są takie same jak dla dziecka. Polecamy poszukać taniej długiej sukienki, na przykład w sklepie z używanymi rzeczami, a następnie urozmaicić ją odpowiednimi elementami. Gotowe kostiumy są zwykle zbyt drogie, a ich zakup zwykle nie jest opłacalny na jedną imprezę kostiumową.

Merida kostium damska zielona sukienka peruka

Makijaż stroju Merida dla kobiet nie jest konieczny, ale możesz uzupełnić wygląd niebieskimi soczewkami kontaktowymi i podkładem. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na perukę, czy kolorowy spray do włosów, możesz również umalować brwi w odpowiednim kolorze.

Merida sukienka akcesoria kostium karnawał halloween

Suknię można również uszyć z kilku prostych elementów garderoby, jak widać na powyższym przykładzie. Bądź kreatywny i wykorzystuj ubrania, które znajdziesz w najlepszy możliwy sposób. Panie o krótkich lub cienkich włosach powinny używać peruki, aby naśladować wygląd księżniczki Disneya. Oprócz wełny niektóre boa z piór w jasnym pomarańczowym kolorze nadają się szczególnie do projektów DIY.

prosta spódnica last minute Merida zielona górna kokardka

Jeśli nie chcesz wydawać dużych pieniędzy na kostium, możesz użyć tylko tego, co masz w swojej szafie. Na przykład, jeśli masz niebiesko-zielony top i ciemnozieloną spódnicę, możesz je przekształcić w szybki kostium Meridy. Ponadto nie wszystkie akcesoria są potrzebne – ważne jest tylko, aby Twój wygląd przypominał dzielną księżniczkę Disneya.

Kostiumy z Meridy – legendy Highlands w partnerskim wyglądzie

kostiumy halloween księżniczka merida królowa elinor

Jeśli chcesz wyglądać na partnera na Halloween, popularny film dla dzieci oferuje świetne pomysły na kostiumy partnerów. Na przykład matka i córka lub dwie koleżanki mogą przebrać się za księżniczkę Meridę i jej matkę – królową Elinor. Królowa ma na sobie zieloną trawę, złotą koronę i ciemnobrązowe włosy związane w długi warkocz. Ponieważ królowa zamienia się w niedźwiedzia zaklęciem, kostium niedźwiedzia jest równie odpowiedni dla wyglądu partnera.

Merida Legend of the Highlands kostiumy na halloween kobieta dzieci

Jeśli nie masz córki, ale synów, możesz przebrać się za Meridę i pozwolić dzieciom wcielić się w role młodszych braci księżniczki. Pomysł jest idealny, jeśli Twoje dzieci są bliźniakami lub trojaczkami. Do kostiumów chłopięcych potrzebujesz materiału w ciemnozieloną i niebieską kratę na spódnice w szkocką kratę, a także granatowych koszul i filcu do robienia pasków. Włosy młodszych braci Meridas są również rude, do czego można użyć kolorowego lakieru do włosów.

Merida Legend of the Highlands rodzinny kostium na halloween

Jeśli dziecko chce wcielić się w rolę księżniczki Meridy na Halloween, rodzice mogą przebrać się za królową Elinor i króla Fergusa – króla niedźwiedzia. Charakterystyczna dla króla jest broda, która jest ruda, podobnie jak jego włosy i włosy Meridy. Strój ojca również powinien być gruby i ciepły, co jest kolejnym plusem na balu przebierańców w zimie.