Halloween

Jedzenie na Halloween – 10 prostych pomysłów z precelkami i paluszkami precli

Pomysły na jedzenie na Halloween-solone precle-sowa-duchy

To Jedzenie na Halloween? powinien nie tylko dobrze smakować, ale powinien być również skoordynowany z tematem. Smakołyki mogą być od nieprzyjemnych i przerażających po słodkie i zabawne. Zwłaszcza dzieci będą zachwycone tymi ładnie udekorowanymi przekąskami! Dzisiaj przedstawimy Wam kilka pomysłów, jak z prostych precli i patyków zrobić fajne pajęczyny, dynie, duchy i sowy.

Jedzenie na Halloween dla dzieci

Halloweenowe jedzenie dla dzieci-przekąski-pomysły-słodkie-solone precle

Te Halloweenowe przysmaki z precli są szybkie i łatwe w przygotowaniu! Nie musisz nawet piec ani używać specjalnych technik, wystarczy zanurzyć precle w roztopionej czekoladzie i udekorować cukierkami, cukrowymi oczami, cukrowym konfetti lub cukrową posypką. Idealny również do przygotowań na ostatnią chwilę!

Zrób sobie jedzenie na Halloween – duchy

Halloweenowe precle z duchem jedzenia

Każdy duch składa się z precla, trzech konfetti z czarnego cukru i białej czekolady. Na około 18 duchów potrzebujesz filiżanki roztopionej czekolady do maczania i pół filiżanki w worku do szprycowania. Najpierw zanurz widelcem precel w roztopionej czekoladzie i ułóż go na blasze wyłożonej papierem do pieczenia.

Jak zrobić duchy precla

halloween-impreza-jedzenie-duch-instrukcje-solony-precel-biała-glazura

Umieść tacę w lodówce na około 5 minut i pozwól czekoladzie wyschnąć. Następnie wypełnij otwory workiem do szprycowania i przyklej konfetti z cukrem. Włóż tacę z powrotem do lodówki na kolejne 5 minut.

Robisz sowy z precelkami i czarną czekoladą

halloween party jedzenie sowa czekoladowe solone precle

Sowy to fajny motyw na Halloweenowe jedzenie, które nie powinno wyglądać strasznie. Każda sowa składa się z precla, dwóch cukrowych oczek, dwóch kolorowych nasion słonecznika i rozpuszczonej czarnej czekolady. Na około 18 sów potrzebujesz filiżanki roztopionej czekolady do maczania i pół filiżanki do napełniania worka do szprycowania.

Instrukcje dla precelków

Halloweenowe jedzenie sowa-instrukcje-mleczna czekolada

Najpierw za pomocą widelca zanurz precle w roztopionej czekoladzie i ułóż je na blasze lub blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Wstaw do lodówki na około 5 minut. Wypełnij dwa górne otwory precla workiem do szprycowania wypełnionym czekoladą. Wykonaj również uszy i nos, jak pokazano na powyższym obrazku. Przyklej cukrowe oczka i dziób słonecznika i pozwól im ponownie wyschnąć w lodówce.

Halloweenowe krzyki

Halloweenowe precle z jedzeniem-krzyczące-twarze-czarna-czekolada

Ten „przestraszony” precel możesz przygotować w ten sam sposób! Ale do tego potrzebne są większe, słodkie oczy, jakby były szeroko otwarte ze strachu.

Jedzenie na Halloween – przekąski mumii

Halloween party jedzenie mumie precle pomysły

Podobnie jak zombie, mumie są popularnymi motywami na Halloween i są idealne na nasze jedzenie na Halloween. Każda mumia jest zrobiona z precla, dwóch cukrowych oczek i rozpuszczonej białej czekolady. Połóż precel na tacy wyłożonej pergaminem. Włóż pół szklanki roztopionej czekolady do jednorazowego worka do szprycowania.

Jak wylać glazurę

halloween-impreza-jedzenie-mumia-solone precle-biała-czekoladowa-glazura

Przesuń worek do szprycowania poziomo w lewo i prawo nad preclem, aby odsłonić bandaże z gazy mumii. Gdy czekolada jeszcze się rozpuści, przyklej cukrowe oczka i umieść tacę w lodówce na około 5 minut.

Mini dynie 

halloween-impreza-jedzenie-dynie-solone precle-pomarańczowa-glazura

Jesień to czas dyni. Ludzie lubią robić wazony z dyni, lampiony jack o, zupy dyniowe i dlaczego nie mini dynie z precli? Idealny pomysł dla niecierpliwych, bo całość nie zajmuje nawet 10 minut.

Mała dynia z precli

halloween party jedzenie dyni precle glazura

Każda dynia jest zrobiona z precla, zielonego M&Wykonany z cukierka M i glazury w kolorze pomarańczowym. W przypadku glazury najlepiej nie mieszać białej czekolady z barwnikiem spożywczym, ale kupić gotowe ciasto topi się w kolorze pomarańczowym. Można je roztopić w kuchence mikrofalowej lub w kąpieli wodnej.

Zanurz widelcem precel w roztopionej czekoladzie, odczekaj chwilę, aż nadmiar czekolady odpłynie i połóż precla na papierze do pieczenia. Gdy czekolada jest jeszcze stopiona, włóż zielone M&Przyklej uchwyt M i umieść tackę w lodówce na około 5 minut.

Czekoladowe posypki w Halloweenowych kolorach

Halloweenowe jedzenie-pomysły-cukier posypka-pomarańczowo-żółty

Dla tych, którzy nie mają czasu ani cierpliwości na obfite udekorowanie Halloweenowego jedzenia, polecane są precle pokryte cukrową posypką. Każdy precel maczany jest w roztopionej białej lub brązowej czekoladzie, a następnie posypywany cukrem. Użyj posypki cukrowej w kolorach Halloween, takich jak żółty i pomarańczowy. Te również przydają się, gdy używana jest biała czekolada.

Szkieletowe babeczki dla dzieci

halloween-impreza-jedzenie-babeczki-dzieci-szkielety-zabawne

Te szkielety z grzechoczącymi kośćmi wcale nie są przerażające i sprawią, że każdy dzieciak się uśmiechnie. Można je przymocować do babeczek lub ciastek za pomocą patyczka do ciastek i ustawić pionowo. Zanurz precle w białej roztopionej czekoladzie i połóż je na papierze do pieczenia. Na patyku do ciasta nawlecz 3-5 czekoladowych precli i włóż je do brownie. Pomaluj twarze na marshmallows, przypnij je do łodygi i gotowe!

Zrób sobie pająki z pączków

Halloweenowe jedzenie pączki-pająk-mnms-cukierki

Mini-pajączki pączkowe z nogami precla to genialny pomysł na Halloweenowe jedzenie dla dzieci! Nie tylko są pyszne, ale również doskonale nadają się do dekoracji stołu na Halloween. Potrzebujesz mini pączków, precli, cukierków i roztopionej czekolady w workach do szprycowania.

Instrukcje dla pająków pączkowych

halloween-impreza-jedzenie-pająka-dzieci-pączki-precle-nogi

Pająki pączkowe są bardzo łatwe w montażu i nadają się również dla małych dzieci. Najpierw pokrój precle na pół nożem, pozostawiając zakrzywione półkola. Następnie włóż je do mini pączka – po cztery z każdej strony. Na koniec przyklej Smarties odrobiną roztopionej czekolady do pączka jako kolorowe oczy.

Tworzenie pajęczyny z glazurą

halloween-impreza-jedzenie-solony-precel-glazura-pajęczyna-biała

Oprócz nietoperzy i sów pająki i pajęczyny są popularnym motywem Halloween i są łatwe do przedstawienia ze względu na swój prosty kształt. Aby namalować pajęczynę, musisz najpierw zrobić krzyż, a następnie narysować ukośne linie przez środek, a następnie połączyć linie łukami wewnętrznymi od nich na zewnątrz.

Pajęczyna precla

halloween party jedzenie pałeczki do soli pajęczyna cukier posypka

Jeśli chcesz namalować mini pajęczynę na preclu, najlepiej jest skrypt cukrowy. Możesz go użyć do tworzenia cienkich linii, a nawet umieszczania czcionek w ciasteczku. Ale jeśli chcesz zrobić większe pajęczyny, możesz również użyć worków do szprycowania. Jeśli go nie masz, możesz również wziąć worek do zamrażarki i odciąć bardzo mały róg na dole.

Udekoruj sztucznymi pająkami

halloween party pajęcza sieć pajęczyna z solą

Na papierze do pieczenia ułóż osiem paluszków w kształcie gwiazdek. Narysuj pajęczyny białą lub brązową kuwerturą i workiem do szprycowania lub po prostu pomaluj spiralę od środka na zewnątrz. Niech całkowicie stwardnieje w lodówce i gotowe!

Zrób sobie duchowe kije

Do tych patyczków duchowych potrzebujesz grubych paluszków z precla, białej i brązowej czekolady, papieru do pieczenia i worków do szprycowania lub plastrów. Najpierw rozpuść kuwerturę – w kuchence mikrofalowej lub w łaźni wodnej. Następnie maczamy paluszki w roztopionej białej czekoladzie i układamy na papierze do pieczenia.

Trzymaj duchy pionowo w pojemniku z solą lub cukrem

Halloween party jedzenie słone pałeczki duchowe przekąski dla dzieci

Pomaluj twarze patyczkiem poślizgowym i rozpuszczoną ciemną czekoladą. Dwa punkty dla oczu, najlepiej owalne dla ust. Gotowy do skubania!