Halloween

Jak zrobić miotłę czarownicy i pomysły, jak ozdobić nią na Halloween

Szukasz pomysłów na dekoracje na Halloween, ale tylko dynie lub zwykłe pająki stały się dla Ciebie zbyt nudne? W takim razie mamy dla Ciebie idealny pomysł! Co powiesz na miotłę czarownicy dla odmiany – lub kilka? Jak przekonasz się za chwilę z naszymi pomysłami na dekoracje na Halloween, robią naprawdę świetne wrażenie zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Możesz oczywiście kupić miotłę z motywem Halloween lub przeprojektować gotową miotłę zgodnie ze swoimi pomysłami. Jednak dzisiaj chcielibyśmy pokazać, jak można zrobić miotłę wiedźmy i dać kilka kreatywnych sugestii, jak wykorzystać ją do dekoracji.

Miotła wiedźmy Tinker - Proste instrukcje dotyczące miotły DIY jako dekoracji na Halloween

Ponieważ najprawdopodobniej nie będziesz zamiatać miotłą, nie musisz również używać gęstego włosia podczas robienia miotły wiedźmy. Wystarczy więc wskazać włosie kilkoma gałązkami lub trawami. W przypadku stylu miotły możesz do woli kupić gotowy w sklepie z narzędziami, a następnie zaprojektować go w dowolnym kolorze za pomocą taśmy samoprzylepnej lub innych materiałów.

Twórz miotły wiedźmy i używaj ich do udekorowania Halloween dyniami

Uważamy jednak, że naturalnie zakrzywiona gałązka szczególnie dobrze pasuje do miotły wiedźmy i nadaje jej ostateczny szlif. Ale to ostatecznie zależy od twoich pomysłów na dekorację Halloween. Możesz również wykonać miotły i zamiatarki o różnych rozmiarach. Na przykład małe pędzle ręczne doskonale nadają się do zaprojektowania wieńca na drzwi na Halloween lub do dekoracji stołu. Masz więc wolny wybór!

Miotła wiedźmy Tinker – proste instrukcje

Kreatywne miotły wiedźmy wykonane z blichtru, gałązek lub słomy w różnych rozmiarach

Poniższe instrukcje służą jako podstawa. Miotła może być zatem wykonana w dowolnym rozmiarze i z różnych materiałów, dzięki czemu można dostosować model do własnych pomysłów. Ogólnie rzecz biorąc, możesz zrobić miotłę czarownicy w następujący sposób:

  • Miotła lub cienka gałąź
  • Materiał na włosie, taki jak cienkie gałązki lub trawa jak na przykład wełna lub nawet blichtr na ekstrawaganckie miotły
  • Sznurek lub drut do wiązania

Twórz miotły czarownic z cienkich gałązek - proste instrukcje tworzenia dekoracji na Halloween

Weź materiał z włosia i rozłóż go przed sobą. Następnie umieść miotłę na wierzchu i owiń materiał wokół miotły. Jeśli używasz gałązek podczas samodzielnego robienia miotły wiedźmy, możesz ją związać bezpośrednio sznurkiem lub drutem, a następnie trochę przyciąć, jeśli to konieczne. Ale trawy nadają się również do gęstszego włosia miotły. W przypadku tych i innych miękkich materiałów wykonaj następujące czynności:

Wiedźma majstruje przy miotle z trawą i gałązką jako miotłą - szybki projekt DIY

Ponownie rozłóż materiał przed sobą. Umieść na nim uchwyt, tak aby dłuższy bok był początkowo skierowany w tym samym kierunku co końce włosia, które później będą skierowane w dół (tj. w złym kierunku, że tak powiem). Owiń je wokół łodygi i mocno zwiąż. Następnie złóż trawę, wełnę lub blichtr i ponownie zawiąż wokół nich sznurek lub drut. W ten sposób górne końce są ukryte.

Wskazówka: Jeśli używasz miękkiego materiału, takiego jak świecidełko lub wełna do włosia, kiedy samodzielnie robisz miotłę wiedźmy, materiały te powinny być przywiązane wyżej na miotle, aby mogła służyć jako podparcie. W drugim przewodniku obrazkowym możesz z grubsza zobaczyć, jak daleko powinna wystawać łodyga.

Tinker i projektuj miotły czarownic

Zrób czarne miotły wiedźmy i udekoruj kokardkami

Gotowe miotły możesz pozostawić bez zmian lub też je zaprojektować. Oczywiście szczególnie odpowiednie są typowe kolory Halloween. Do malowania użyj farby w sprayu lub, jeśli kupiłeś miotłę z gęstym włosiem, farby akrylowej. Brokat to również świetny pomysł, który możesz wykorzystać, aby uzyskać bardziej efektowną miotłę wiedźmy na Halloween. Wystarczy posypać brokatem jeszcze mokrą farbę lub nałożony wcześniej klej w sprayu.

Wykonuj miotły wiedźmy i udekoruj łukami, kotami, duchami i butelkami z trucizną

Kokardki lub motywy Halloween, takie jak duchy, nietoperze, dynie czy pająki z papieru, a także pajęczyny mogą ozdobić miotłę i uczynić ją czymś wyjątkowym. Możesz umieścić kapelusz wiedźmy na miotle lub możesz użyć rączki jak wieszaka i zawiesić na nim szatę wiedźmy. Twoja kreatywność nie ma absolutnie żadnych ograniczeń.

Dekoracja miotłą

Zaprojektuj miotłę ze wstążkami i włosiem z brokatem

Po majstrowaniu przy swojej wiedźmiej miotle na pewno chcesz ozdobić tą wiedźmą miotłą! W zależności od wielkości miotły możliwe są liczne warianty! Miotła może stać, wisieć, a także leżeć: na przykład umieść ją przed drzwiami wejściowymi lub w rogu pokoju i możesz połączyć kilka. W grupach miotły czarownic wyglądają równie ładnie, a także sprawiają wrażenie, że odbywa się spotkanie czarownic.

Miotły wiedźmy Tinker jako ozdoba stołu - powiesić na suficie z czarnym kotem

Bardzo podoba nam się też pomysł zawieszenia miotły nad stołem jadalnym, tworząc świetną atmosferę podczas posiłków. Ale miotła czarownicy może również wisieć na ścianie lub drzwiach wejściowych. A w postaci szczotek ręcznych często zdobią nawet halloweenowy wieniec na drzwi, kominek lub okno. Masz zaplanowaną imprezę? Co powiesz na małe pędzelki z papierowym włosiem, które służą jako wizytówki z imionami gości? Dekorowanie może być tak łatwe i przyjemne!

Poniżej zebraliśmy kilka kreatywnych pomysłów na wykorzystanie miotły na Halloween. Zdjęcia z miotłą wiedźmy mogą służyć jako inspiracja do własnych projektów.

Pomysły na dekoracje na Halloween

Połącz domowe miotły z białymi dyniami i pajęczynami

Miotła na Halloween może być wspaniale wykorzystana do ciekawych aranżacji, tworząc bardzo indywidualną dekorację na Halloween. Niezależnie od tego, czy chodzi o dynie, kruki i pajęczyny, jak w powyższym przykładzie, czy też lampiony, buty wiedźmy, a nawet czosnek – oprócz typowych motywów Halloween możesz oczywiście dodać do dekoracji motywy jesienne.

Czarna miotła na werandzie i alternatywa wieńca na drzwi

Czarna miotła na ścianie i jako alternatywa dla wieńca na drzwi

Na werandzie miotły ciepło witają gości i dzieci podczas przeprowadzki i można je po prostu oprzeć o wolną ścianę. Ale również jako alternatywa dla klasycznego, okrągłego wieńca na drzwi, mała szczotka ręczna może być cudownie używana i łączona z innymi elementami.

Miotły wiedźmy Tinker jako dekoracje stołu z plakietkami na imprezę Halloween

Miotła wiedźmy majstruje z papierem jako dekoracja stołu z wizytówkami na Halloween

Jak już wspomniano, możesz zrobić małe miotły czarownic i użyć ich jako dekoracji stołu na przyjęciu. Od Ciebie zależy, czy użyjesz go do zaprojektowania środka stołu (nawet duża miotła świetnie wygląda po umieszczeniu na stole wzdłuż), czy też przymocujesz plakietki z imionami, a następnie umieść je na każdym talerzu. Tak czy inaczej, ten oryginalny pomysł naprawdę zrobi duże wrażenie i wprowadzi wszystkich w odpowiedni nastrój.

Rustykalna dekoracja Halloween na ścianę ze znakiem i dyniami wykonana z tkaniny

Udekoruj ścianę na Halloween miotłą i znakiem

Każdy, kto lubi rustykalną atmosferę i ceni ten styl na Halloween, dokona właściwego wyboru dzięki domowej miotle na Halloween. Naturalne materiały wspaniale dopasują się do reszty rustykalnej dekoracji, a nawet nadadzą jej wykończenia. Połącz antyki z drewnem i dekoracjami z tkaniny (czyż te dynie nie są po prostu urocze?) I zabawa na Halloween może się rozpocząć!

Tinker twarz na miotle wiedźmy

Zabawna dekoracja na Halloween z twarzą na miotle i kapeluszem wiedźmy

Przy odrobinie wyobraźni możesz stworzyć zabawną dekorację na Halloween za pomocą miotły, nadając jej twarz. Załóż na niego kapelusz wiedźmy, przyklej wyłupiaste oczy, a następnie ułóż usta i nos z dowolnego materiału, takiego jak guma piankowa, papier lub tkanina. Wprawdzie ten pomysł na dekorację nie jest szczególnie przerażający, ale dzieci na pewno go pokochają!

Kolory Halloween z różnicą: pastelowe kolory do dekoracji imprezowych i mioteł z tiulu

Miotły czarownic robią rzeczy inaczej - pomysł z tiulem i pastelowymi kolorami na fantazyjną dekorację imprezową

Chciałbyś w tym roku zastosować inne kolory, ale nie jesteś pewien, jak się sprawdzą? Powyższy przykład jest dowodem na to, że możesz odejść od zasad bez odwracania uwagi od aktualnego tematu. A co powiesz na zrobienie miotły wiedźmy z tiulu i użycie tak przyjaznych pastelowych kolorów? W ten sam sposób projektujesz pozostałe dekoracje na przyjęcie. Jeśli użyjesz wystarczającej liczby typowych motywów Halloween, fantazyjna kolorystyka nie stanowi problemu!

Mała miotła do stołu z ramionami wiedźmy

Małe wiedźmy Tinker jako efektowna dekoracja stołu

Zaprojektuj drzwi wejściowe z dwiema miotłami

Dwie miotły skrzyżowane na drzwiach dla prostej dekoracji na Halloween

Fioletowa miotła wiedźmy majstruje przy wełnie

Pomysł na fioletową miotłę z wełny - udekoruj stół na Halloween latarnią i dynią

Przymocuj kilka mioteł do drzwi wejściowych

Udekoruj drzwi wejściowe miotłą na Halloween

Miotła z kokardą i bukietem Halloween na zewnątrz

Rustykalna miotła połączona z Halloweenowym bukietem na werandę lub taras

Zrób włosie z liści palmowych

Miotła wiedźmy z liśćmi palmowymi - pomysł na kreatywne rękodzieło i dekorację na jesień i Halloween

Miotły w kolorze czarnym i kije od miotły owinięte wstążkami

Pomysł na dekorację Halloween na drzwiach wejściowych na werandzie

Pomysł na halloweenową dekorację w ogrodzie – miotły z bajkowymi światłami

Zaprojektuj łóżka ogrodowe na Halloween ze świecącymi miotłami z bajkowymi światłami

Powieś szaty wiedźmy, kapelusze wiedźm i miotły na korytarzu

Projekt przedpokoju z ubraniami wiedźmy, kapeluszem wiedźmy i miotłą

Miotły wiedźmy można projektować i używać na różne sposoby

Dekoracja miotłą na Halloween - kreatywne pomysły na dekorację strefy wejściowej

Narysuj miotły na tablicy i zawieś pędzle ręczne na kominku

Dekoracja komina z tablicą i nagraną miotłą i szczotką ręczną do zamocowania

Miotły Halloween jako element wieńca na drzwi

Twórz pędzle ręczne i używaj ich jako dekoracji do wieńca drzwi na Halloween