Halloween

DIY Halloweenowe tło do fotobudki lub jako dekoracja ścienna na imprezę

Po włożeniu tak dużego wysiłku w kostium na Halloween i makijaż, oczywiście chcesz mieć go w pamięci. Dlatego zwykle robisz dużo zdjęć. Z tego powodu, jeśli zaplanowałeś imprezę Halloween, świetnym pomysłem jest również zapewnienie gościom kreatywnego tła Halloween, które mogą wykorzystać do takich zdjęć. W ten sposób kostiumy zyskują na wartości, a zdjęcia otrzymują wykończenie z odpowiednim motywem. Takie tła nadają się również na stoły deserowe lub bufet, jako tło na parkiety taneczne lub po prostu do zaprojektowania wolnej ściany. Ale jak takie tło może wyglądać na Halloween? Pokażemy Ci kilka wspaniałych pomysłów na zrobienie tego samemu!

Zrób własne tło Halloween na zdjęcia i jako dekorację

Halloweenowe tło z dynią z balonów

Halloweenowe tło z balonów w kolorze pomarańczowym i żółtym - zrób własną dynię

Czy to Halloweenowe tło nie jest po prostu cudowne? Ten kreatywny pomysł jest również naprawdę bardzo łatwy do wdrożenia. Wszystko, co musisz zrobić, to poświęcić trochę więcej czasu i być przygotowanym na napompowanie ładunków balonów – chyba że używasz pompki balonowej (co zdecydowanie zalecamy). W takim przypadku otrzymujesz wyszukane akcesorium do kącika do robienia zdjęć, których Twoi goście nigdy nie będą mieli dość. Oto, czego potrzebujesz:

 • karton
 • pomarańczowy i kilka żółtych balonów
 • zielony papier krepowy
 • gorący klej

Halloweenowy pomysł na rękodzieło w tle - zrób ramkę z kartonu i przyklej ją balonami

Weź karton i pokrój go na wiele pasków. Najpierw składasz te paski jak dynia. Zapraszam do obejrzenia dyni online w tym celu, aby stworzyć odpowiedni kształt. Jeśli jesteś zadowolony z kształtu, możesz skleić paski razem. Gdy klej wyschnie, napompuj dużo balonów. Halloweenowe tło będzie wyglądało jeszcze ciekawiej, jeśli połączysz balony o różnych rozmiarach, a także dodasz kilka żółtych tu i tam zamiast tylko pomarańczowych. Następnie przyklej węzły balonów do właśnie wykonanej tekturowej ramy. Teraz wytnij kawałek tektury na łodygę, zawiń go w zielony bibuł i przyklej również do dyni.

Nietoperze na ścianie

Spraw, aby ściana była prosta i piękna dzięki czarnym papierowym nietoperzom

Poniższy pomysł jest jeszcze prostszy, ponieważ wszystko, czego potrzebujesz, to szablon, który możesz znaleźć i użyć poniżej, aby przenieść kształt nietoperza na czarny papier, a także nożyczki i paski kleju lub kropki na ścianę. Wydrukuj szablon, a następnie wytnij kij. Umieść projekt na czarnym papierze, obrysuj kontur ołówkiem i powtórz te kroki wiele razy, aż uzyskasz pożądaną liczbę nietoperzy.

Domowe fotoobiekty z nietoperzami - szablon wydruku do wycięcia

Następnie złóż każdą pałkę na pół, przyklej od spodu kawałek taśmy lub kropeczki kleju, a następnie umieść kij na ścianie. Następnie zaprojektuj wolną ścianę w ten sposób, a otrzymasz atrakcyjne tło Halloween, które świetnie sprawdzi się zarówno jako zwykła dekoracja na Halloween, jak i do robienia zdjęć na imprezach. Samoprzylepne paski można później łatwo usunąć, więc nie musisz się martwić o tapetę lub farbę ścienną.

Wiszące pająki z brokatem na balonach z helem

Halloweenowe tło z papierowymi pająkami i balonami z helem

Czy nie uważasz, że ten pomysł na dekorację na Halloween jest po prostu super kreatywny? Błyszczące pająki możesz powiesić na balonach wypełnionych helem i unosić się na suficie, lub możesz powiesić je bezpośrednio na suficie. Oto, jak łatwo jest samemu stworzyć te rodzaje tła Halloween:

Stwórz własne tło Halloween - zaprojektuj pająki z brokatem

Wydrukuj szablon dla pająka kilka razy, a następnie wytnij pająki. Jeśli wolisz oszczędzać atrament z drukarki, możesz zamiast tego wydrukować i wyciąć pająka, a następnie przenieść go kilka razy na czarny papier, aby następnie wyciąć motywy. Następnie nałóż trochę kleju w dowolnym miejscu na jednego pająka i posyp go brokatem i powtórz z innymi pająkami. Po wyschnięciu kleju możesz usunąć nadmiar brokatu.

Szablon do wydrukowania dla pająka do rękodzieła

Następnie wykonaj dziurę w ciele pająka (lub użyj dziurkacza), przełóż przez nią sznurek i zawiąż węzeł z tyłu, aby sznurek nie wysunął się ponownie z dziury. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, możesz zgiąć nogi pająka, aby pająki wyglądały bardziej realistycznie. Teraz możesz przywiązać pająki do balonów i pozwolić im unosić się w kosmosie.

Zęby potwora jako tło Halloween

Zaprojektuj Fotooba z własnoręcznie wykonanymi zębami na czarnej zasłonie

Potrzebny będzie biały papier plakatowy, z którego wytniesz duże zęby. W tym celu możesz skorzystać z poniższego szablonu. Zamiast drukować zęby (prawdopodobnie nie masz tak dużej drukarki i musiałbyś iść do kserokopiarki), możesz po prostu ręcznie oznaczyć zęby, aby uzyskać naprawdę duże zęby. Nie muszą też wyglądać idealnie. W końcu potwory nie mają idealnych zębów!

Łatwe DIY Halloweenowe tło z białych zębów - majstrować z zębami potwora

Aby zęby również mogły wejść we własne, należy przygotować ciemniejsze tło, do którego można przykleić zęby. Do tego celu nadają się prześcieradła, zasłony i tym podobne. Przyklej zęby do tła jak zestaw zębów i gotowe. Biały jest dla Ciebie zbyt nudny? Dlaczego nie spróbujesz żółtych, które będą wyglądać jeszcze bardziej przerażająco i obrzydliwie!

Darmowy szablon na ugryzienie potwora do przeniesienia na papier plakatowy

Kukurydza cukrowa jako obrazy tła Halloween z szablonem do wydrukowania

Halloweenowe tło z cukierkową kukurydzą wykonaną z papieru dla szczęśliwego nastroju imprezowego

To Halloweenowe tło jest przyjazne i zaostrza apetyt na słodycze. Candy Corn to jeden z najpopularniejszych słodyczy na Halloween w Ameryce i nie powinno go zabraknąć w żadnej dekoracji – czy to jako cukierek, rzemieślniczy motyw, czy po prostu w postaci jego typowych kolorów. To idealny pomysł na halloweenowe tło z kukurydzą cukrową zrobioną z papieru, nie sądzisz? Wszystko, co musisz zrobić, to zdobyć następujące rzeczy:

 • Wykonaj karton w kolorze pomarańczowym, żółtym i różowym (lub trzech innych, jeśli chcesz)
 • nożyce
 • taśma klejąca
 • Taśma klejąca do ściany
 • drukarka

Imprezowa dekoracja na ścianę - candycorn w kolorze różowym, pomarańczowym i żółtym

Pobierz szablon na końcu artykułu i wydrukuj go na wybranych kolorach papieru. Następnie wytnij poszczególne elementy, zaznaczając, który element ma jaki numer (np. ołówkiem na odwrocie). Następnie przykleić taśmą lub przykleić 1a na 1b, 2a na 2b i odpowiednio również 3a na 3b. Następnie sklej powstałe trzy elementy razem (1a / b to góra, 2a / b to środkowa, a 3a / b to dolna część). Na koniec po prostu przyklejasz paski samoprzylepne z tyłu każdej kukurydzy cukierka, a następnie na ścianę.

Tło zdjęcia z frędzli

Piękne tła na imprezę Halloween i świetne zdjęcia na pamiątkę

A co powiesz na takie proste frędzle jak tło Halloween dla dowolnego miejsca na imprezie Halloween? To typowe kolory Halloween, które składają się na tę dekorację: pomarańczowy, czarny i biały. Ale pasują również fioletowe, czerwone, zielone i żółte, więc możesz wybrać inny schemat kolorów. Czego potrzebujesz do dekoracji ścian:

 • Plastikowy płot przeciwśnieżny (patrz zdjęcie poniżej)
 • cienkie obrusy z ceraty w żądanych kolorach (ok. 3 na kolor)
 • gorący klej
 • Stojak na tło lub np. długi drewniany patyk do zawieszenia tła (można też przymocować tło z frędzlami bezpośrednio do ściany).

Tinkerowe zasłony z frędzlami i plastikowymi obrusami

Złóż jeden z obrusów na pół, odetnij dwie warstwy wzdłuż zagięcia i powtórz to z dwiema połówkami, tak aby w sumie były 4 części. Umieść te cztery kawałki jeden na drugim i pokrój je na paski o szerokości od 1 do 2 cali. Ostrożność! Nie przecinaj ich na wylot, tylko do około 5 cm poniżej górnej krawędzi, aby uzyskać frędzle i nie ma oddzielnych pasków. Powtórz to z wszystkimi innymi obrusami, ale odłóż na bok dwa kawałki każdego koloru.

Zrób sobie zasłonę na imprezę Halloween z frędzli

Teraz przytnij płotek przeciwśnieżny do żądanego rozmiaru i przymocuj go do stojaka lub ściany. Teraz przyklej do niego przygotowane frędzle gorącym klejem, zaczynając od dołu i idąc w górę (w ten sposób górne warstwy zawsze nakładają się na dolne i powstają równe przejścia). Teraz weź odłożone wcześniej kawałki obrusu i przetnij je na pół (dostaniesz 12 kawałków, jeśli będziesz pracować z trzema kolorami). Umieść je na górze stojaka, aby zakryć wolne miejsca. Na koniec przytnij zasłonę, którą otrzymałeś na dole, tak aby kończyła się na poziomie podłogi, a tło Halloween było gotowe!

Zrób własną girlandę na tle Halloween

Prosty pomysł na rzemiosło na imprezę Halloween do robienia zdjęć

Prosta girlanda może wystarczyć, aby urozmaicić zdjęcia Halloween lub podkreślić stół w formie bufetu lub deser. Możesz je połączyć z gotowymi dekoracjami, takimi jak papierowe wachlarze, lampiony, balony czy kulki o strukturze plastra miodu. Oferowane są w różnych kolorach, więc nie będziesz miał problemu ze znalezieniem odpowiednich kolorów na Halloween. Wystarczy wziąć włóczkę, przyciąć ją na żądaną długość, zawiesić kawałek i przymocować do niego wybrane ozdoby.

Zrób sobie piękną halloweenową girlandę z lampionów, fanów i pajęczyn

Poszukaj także kilku typowych motywów Halloween, takich jak pajęczyny, pająki, nietoperze, małe dynie i tym podobne, aby nadać girlandę na halloweenowe tło ostatni szlif. W zasadzie możesz uwolnić swoją kreatywność.

Półksiężyc w jasnych kolorach

Kolorowy sierp księżyca z frędzli i styropianu - kreatywna dekoracja ścienna z nietoperzami

Niezależnie od tego, czy projektujesz księżyc w jasnych kolorach, jak w przykładzie, czy wolisz użyć typowych kolorów Halloween, aby zaprojektować ponury sierp księżyca, zależy oczywiście od Ciebie.

 • Wstążki z frędzlami
 • Płyta styropianowa
 • taśma klejąca
 • nóż do tektury

Instrukcja wykonania księżyca jako dekoracji ściennej z metalowymi frędzlami

Na arkuszu styropianu narysuj kształt półksiężyca. Aby to zrobić, możesz po prostu użyć spiczastego przedmiotu i lekko wepchnąć go w talerz. Następnie wytnij kształt nożem uniwersalnym. Ponieważ w trakcie tego procesu będzie latać sporo elementów styropianowych, można to robić również na zewnątrz. Następnie weź frędzle i pokrój je na mniejsze kawałki. Możesz je również skrócić. Użyj taśmy, aby przykleić frędzle do księżyca. Zacznij od dołu i idź w górę, jeden rząd na raz.

Napis do dekoracji stołu deserowego lub do fotobudki

Oczywiście księżyc nie jest jedynym motywem, który możesz wybrać. Nadaje się naprawdę do wszystkiego, co kojarzy ci się z Halloween. Jako pomoc można również wydrukować duży szablon i za jego pomocą przenieść odpowiedni motyw na płytę styropianową. Dobrze nadaje się również napis. A jeśli chcesz, wokół tego motywu możesz dodać jeszcze kilka dekoracji. Na przykład, co powiesz na kilka nietoperzy z powyższych instrukcji??

Szablon kukurydzy cukrowej