Halloween, WIDEO

Zrób sobie kostium czarownicy dla dzieci: instrukcje dotyczące przebrania na Halloween i kapelusza wiedźmy

Na Halloween, ale także na Mardi Gras, wiele dziewczyn lubi przebierać się za czarownice. Nic dziwnego, że kostium czarownicy dla dzieci to absolutna klasyka wśród strojów karnawałowych i tradycyjnie cieszy się dużą popularnością. Nie tylko jest łatwy do zauważenia, ale także przedmioty gospodarstwa domowego można szybko majstrować. Oferujemy szybkie instrukcje DIY, jak ułożyć kostium czarownicy dla dzieci, a następnie samodzielnie wykonać kapelusz wiedźmy z tektury.

Jak ułożyć kostium czarownicy dla dzieci ze starych ubrań

Kostium czarownicy dla dzieci bluzka w paski

Kostium czarownicy dla dzieci można szybko ułożyć – potrzebujesz starej czarnej bluzki, czarnych legginsów, spodni lub dżinsów, opcjonalnie czarno-fioletowej spódniczki tutu, czarnych balerinek lub czarnych kozaków. Możesz też kupić długą czarną sukienkę w sklepie z używanymi rzeczami (będzie ona wtedy rozdarta na dole, aby dziecko nie mogło jej już założyć). Na sam kostium nie trzeba się szczególnie ciężko napracować – wiedźmę bowiem można rozpoznać przede wszystkim po jej akcesoriach. Wystarczy odciąć paski starej bluzki z dołu, rękawów i dekoltu (najlepiej wybrać dłuższą bluzkę) i lekko je rozedrzeć, aby uzyskać efekt znoszony.

Kostium czarownicy dla dzieci: zrób kapelusz czarownicy

Kostium czarownicy dla dzieci z tektury talerzowej

Jak powiedziałem, sam kostium czarownicy jest bardzo prosty i niezbyt drogi. Z drugiej strony akcesoria zajmują trochę więcej czasu. Najbardziej znanym z nich jest prawdopodobnie kapelusz czarownicy. Do tego potrzebne są następujące materiały:

Czarny karton

Opaska

Super klej

taśma klejąca

nożyce

znacznik

Naklejki (motyle, biedronki, pająki – w zależności od preferencji)

Talerz

Kostium czarownicy dla dzieci

I tak powstaje kapelusz wiedźmy: najpierw narysuj dwa koła tej samej wielkości na tekturze za pomocą okrągłej płytki i markera. Pierwszy okrąg jest później uformowany w stożek, drugi później tworzy rondo kapelusza. Narysuj promień na pierwszym okręgu linią przerywaną.

kostium wiedźmy dla dzieci sklejających kapelusz wiedźmy

Następnie przetnij wzdłuż przerywanej linii i uformuj stożek. Ostrożnie sklej końce, pozostawiając rąbek ok. 1 cm poniżej (patrz zdjęcie powyżej).

kostium czarownicy dla dzieci

Teraz wyciąć ok. 0,5 cm długości i ok. 2-3 cm szerokości kolców na krawędzi i zagiąć do góry. naciśnij w dół.

Kostium czarownicy dla dzieci sklej dwie części razem

Teraz przyklej cięcie i zagięte punkty superklejem na środku drugiego koła.

Kostium czarownicy dla dzieci akcesoria klej czarownica kapelusz

Ostrożnie dociśnij i poczekaj, aż superglue wyschnie.

Przyklej naklejki motyle w kostiumie wiedźmy dla dzieci

Udekoruj kapelusz wiedźmy różnymi naklejkami – na przykład motyle i biedronki wyglądają uroczo, ale możesz też użyć przerażających pająków, nietoperzy i tym podobnych. wybierać. Ukryj nierówności i wady za pomocą naklejek.

Kostium wiedźmy dla dzieci przymocuj opaskę do kapelusza wiedźmy

Na koniec przymocuj gotowy kapelusz wiedźmy do opaski za pomocą superkleju i taśmy samoprzylepnej.

Kostium czarownicy dla dzieci instrukcje dla początkujących kapelusz czarownicy