gospodarstwo domowe

Wiązanie sznurówek – 13 technik sznurowania z instrukcją

Oprócz modelu buta i materiału wierzchniego często zaniedbuje się odpowiednią technologię zapinania. Sznurówki, sprzączki czy zamki błyskawiczne, rodzaj zapięcia zapewnia stabilność i wygodę w zależności od obuwia i kształtu.

Nawlekanie sznurowadeł -techniki-wiązania-tenisówek-buty-biegania-wciąganie

Te elementy i podeszwa buta mają kluczowe znaczenie dla prawidłowej postawy, a nawet mogą złagodzić dyskomfort. Jak twoje zawiązać sznurowadła, faktycznie wpływa nie tylko na samopoczucie, ale także na ogólny wygląd.

Wiązanie sznurowadeł – co ujawnia technologia zapinania

Nawlekanie sznurowadeł -techniki-normalne-proste-sznurowanie-buty

Technologia zapinania powinna być dostosowana do danego modelu buta. Ponieważ w przypadku formalnego ubioru w konserwatywnych sektorach biznesu modne sprzączki lub przyciągające wzrok sznurowanie mogą mieć negatywny wpływ na wiarygodność użytkownika. Generalnie obowiązuje jedna prosta zasada: im bardziej formalna okazja, tym prostsze powinny być sznurowadła. Płaskie sznurowadła wyglądają sportowo i lepiej pasują do uchwytów i trampek. Na pewno nie możesz się pomylić z okrągłymi sznurowadłami w kolorze pasującym do buta.

Wiązanie sznurowadeł – klasyczne sznurowanie równoległe

Buty garniturowe koronkowe techniki proste eleganckie skórzane buty brązowe

Proste wiązanie nadaje się szczególnie do eleganckich skórzanych butów z kilkoma oczkami, takich jak Derby czy Oxford. Przy równoległym wiązaniu sznurowadła biegną poziomo między bokami i ukośnie w poprzek języka. Jeśli bok buta nie zakrywa całkowicie języka, zobaczysz prowadnik taśmy. Zacznij od dołu i przewlecz wstążkę od góry w dwa otwory. Lewy koniec taśmy przeciągnij po przekątnej przez drugie oczko od dołu, a następnie od góry do drugiego oczka. Prawy koniec taśmy jest następnie przewleczony ukośnie od dołu w przeciwległe oczko. Więc idź na górę.

Oksfordzie damskie i męskie – Klasyczne i stylowe sznurowane buty damskie i męskie

Samosznurujące buty od Puma – niemiecki producent sportowy wprowadza na rynek „Fi”

Jesienny strój z uchwytami: 55 modnych pomysłów na stylizację dla kobiet

Wiązanie sznurowadeł – klasyczny wzór zygzakowaty

Nawlekanie sznurowadeł -techniki-krzyżowego sznurowania-butów-wiązania-butów

Klasycznym sposobem wiązania butów jest rodzaj „zygzaka”. Dwa końce sznurowadła są skrzyżowane na przemian. Buty z wieloma oczkami mają szczególnie regularny i symetryczny wygląd. Zacznij normalnie od dołu. Oba końce powinny mieć tę samą długość. Teraz przeciągnij na przemian w lewo i w prawo, od dołu do góry, dwa końce przez oczka. Pozostań w tym samym rytmie i zawsze wciągaj sznurowadło w tej samej kolejności – najpierw z lewej, potem z prawej lub odwrotnie.

Wiązanie sznurowadeł – sznurowanie ukośne

Buty garniturowe techniki koronkowe-ukośne-skórzane buty-elegancki-prosty-pomysł

Ta technika wiązania butów, choć elegancka i prosta, wygląda ciekawie i od razu przyciąga uwagę. Metodę można interpretować dwojako, ponieważ przód i wnętrze sznurowadła biegną inaczej. Zacznij od dołu, jeśli tylko wciągniesz prawą koronkę do jednego oczka od góry. Jeden koniec powinien pozostać w środku, a drugi z przodu. Wewnętrzne oczko przeprowadź od dołu przez następne oczko po tej samej stronie, następnie po przekątnej do następnego oczka od góry i ponownie po przekątnej od góry. Przewlec koniec koronki, który pozostał z przodu, przez pierwsze możliwe oczko od dołu, następnie ukośnie od góry i dalej tak.

Trampki sznurowane – sznurowanie centralne

Techniki nawlekania nici

Przy niewielkim wysiłku można uzyskać podobny wygląd do wiązania równoległego. Zacznij jak zwykle od dołu i przeciągnij końce taśmy przez pierwsze dwa oczka od góry. jeden koniec taśmy powinien być dłuższy niż drugi. Dokładna długość obu sznurówek zależy głównie od ilości oczek. W końcu może się zdarzyć, że trudno będzie Ci zawiązać dwie sznurówki o różnej długości. Przeciągnij krótszą koronkę od dołu przez górne przeciwległe oczko. Dłuższą przewlecz od dołu pod kątem przez kolejne oczko po drugiej stronie. Następnie przeciągnij go od góry do równoległości. Tak sznurowane są buty na sprzedaż.

Trampki sznurowane – sznurowanie krzyżowe ‘Army’

koronkowe-techniki-nawlekania-krzyzowego-armii

Do tej techniki sznurowania wymagane jest co najmniej sześć oczek. Teraz przeciągnij sznurowadło przez pierwsze dwa oczka od dołu do góry i skrzyżowaj na dolnej stronie. Przeprowadź sznurowadło przez następne oczko, a następnie z odpowiedniej strony w górne oczko od góry. Przejdź ponownie na dolną stronę i idź dalej.

Wiązanie sznurowadeł – sznurowanie proste

sznurowanie-nitkowanie-techniki-proste-sznurowanie-eleganckie-wiązanie

W przypadku tego sznurowanego wiązania poziome sznurowanie jest widoczne tylko na górnej stronie. Ta elegancka metoda wygląda wyjątkowo prosto i w ogóle nie jest zauważalna. Wskazane jest wiązanie butów, które mają tylko kilka oczek, a wiązanie nie wpływa na stabilność buta. Teraz jak zwykle przeprowadź koronkę przez pierwsze oczka na dolnym końcu od góry do dołu. Najpierw przeciągasz prawą koronkę przez kolejne zachodzące oczko, potem lewe, przez przeciwne. Poprowadź lewą koronkę do środka do następnego wolnego oczka, pomijając jedno oczko i wciągając je od dołu do góry. Następnie zasznurować przeciwległe oczko od góry do dołu, opuścić oczko powyżej i przeciągnąć tę samą koronkę do następnego oczka.

Uchwyty sznurowane – kreatywne wzory splotów

techniki-nawlekania-nitek-kraty-pisklęta-wiązania-w

Misternie zaprojektowane sznurowanie nie nadaje się do eleganckich butów biznesowych, które szybko wyglądają dziecinnie. W szczególności dzięki tenisówkom, trampkom i chuckom możesz wyszaleć się i wypróbować wiele niezwykłych technik sznurowania. Przy odrobinie praktyki na pewno opanujesz kilka różnych sposobów wiązania sznurowadeł.

Uchwyty do sznurowania — naprzemienne sznurowanie krzyżowe

sznurowanie-nitkowanie-techniki-krzyżowe-sznurowanie-poniżej-u góry

Sznurowanie krzyżowe działa bardzo podobnie do wariantu zygzakowatego. Różnica jednak wynika z rejsu. Zdarza się z przodu i wewnątrz, jest również widoczny z obu stron. Teraz zacznij od dołu i poprowadź koronkę od góry do środka przez pierwsze oczka. Skrzyżuj po wewnętrznej stronie i przeciągnij od dołu do góry przez kolejne oczka. Teraz ponownie skrzyżowaj, ale tym razem od góry i przeciągnij dwa końce koronki przez odpowiednie oczka od góry do dołu. Idź na szczyt w ten sposób.

Skręcone sznurowanie

sznurowanie-nitkowanie-techniki-skręcone-uchwyty-pomysł na sznurowanie

Ta technika wiązania sznurowadeł najlepiej sprawdza się w przypadku okrągłych wstążek. Zacznij sznurować od środka i przewlecz oba końce na zewnątrz przez pierwszą parę oczek. Teraz skrzyżowaj dwa końce pośrodku i przekręć je tak, aby ten sam koniec znajdował się po tej samej stronie. Następnie zasznurować od środka na zewnątrz przez kolejne oczko i tak dalej do końca.

Nić w sznurowadłach – sznurowanie kratowe

nitkowanie-sznurowanie-sznurowanie-wzór-motyw-techniki-wiązania

Aby samemu zawiązać tę fantazyjną koronkę, zacznij od środka na zewnątrz i przeciągnij koronkę przez pierwszą parę oczek. Teraz skrzyżowaj dwa końce koronki i przeciągnij przez czwartą oś po przeciwnej stronie. Następnie przeciągnij od wewnątrz przez piąte oczko powyżej. Robisz to jednocześnie dwoma nogami, które powinny być teraz na zewnątrz. Teraz poprowadź oba końce w dół do drugiego oczka po tej samej stronie. Sznurowadła lewe i prawe powinny krzyżować się z zewnątrz i być wprowadzane z powrotem do środka. Od wewnątrz każda koronka jest przeciągana na zewnątrz przez trzecie oczko. Teraz końce koronki są ponownie przeciągane przez ostatnie, szóste oczko od wewnątrz na zewnątrz.

Nawlekanie sznurówek – sznurowanie w gwiazdki

koronkowe-techniki-nitkowania-wiosna-gwiazda-kreatywny-wzór

Sznurowanie w gwiazdki to sznurowanie dla ekspertów. Tak zasznurowane buty z pewnością zwrócą uwagę wszystkich na Twoje stopy. Do tego sznurowania potrzebujesz butów z co najmniej sześcioma oczkami z każdej strony. Zacznij od góry i weź tylko jeden koniec koronki. Postępuj zgodnie z instrukcjami w tej samej kolejności, w jakiej są oznaczone cyframi.

Kreatywne wzory splotów – wzory szachowe z koronkami w kontrastowych kolorach

sznurowadła-techniki-nawlekania-dwukolorowych-szachów-wzór

Chociaż wzór szachowy wygląda naprawdę skomplikowanie jako sznurowanie, nie jest wcale trudny do odtworzenia. Potrzebujesz sznurowadeł w dwóch kontrastujących kolorach lub sznurowadeł i satynowej tasiemki w pięknym odcieniu jak w powyższym przykładzie. Po prostu zacznij wiązać sznurowadła, jak wskazaliśmy wcześniej. Teraz weź drugą wstążkę i koronkę na przemian, ale w drugą stronę – pionowo. Zawiązujesz to od spodu, aby węzeł pozostał ukryty.

Designerskie sznurowane sandały – Dsquared2

koronkowe-nitki-sandały-szpilki-dsquared2-design

Nie tylko trampki mają sznurówki. Spójrz na ten model designerskich szpilek od Dsquared2. Zachwyca fantazyjnym koronkowym wiązaniem i to bez konieczności każdorazowego wiązania sznurówek. Ekscytujące lub?

Zrób samemu świetne sznurowadła – instrukcje

Stwórz własne sznurowadła -instrukcje-szycia-wiązania-nitkowania

Jeśli nie masz już ochoty na nudne, jednokolorowe sznurowadła, sam uszyj nowe z resztek materiałów. Urozmaicić swoje sneakersy lub trampki wyjątkowymi sznurowadłami, które sam uszyłeś. To bardzo proste i pokażemy Ci jak to zrobić w krótkich instrukcjach.

Zrób własne sznurowadła -instrukcje-instrukcje-instrukcje-materiały

Najpierw musisz zaopatrzyć się w ładny kawałek bawełnianej tkaniny, który jest wystarczająco długi na sznurowadła. W tym celu najpierw zmierz, ile faktycznie potrzebujesz. Najlepiej jest wziąć stare sznurowadła i raz zmierzyć ich długość. W zależności od sytuacji sznurowadła mogą mieć różne długości, ale 83 cm powinno wystarczyć. Obliczając szerokość, musisz zaplanować około 1,5 cm na szew. Na przykład potrzebujesz paska 3 x 83 cm do każdego sznurowadła.

Zrób to sam-zrób-swoje-sznurowadła-instrukcje-szycia-tkanina-wycinana

Przytnij paski na wymiar, złóż je na pół, aby ładna strona pozostała w środku, i ostrożnie prasuj. Następnie zszyj dwa paski tkaniny tak, aby były dwie identyczne rurki tkaniny.

Zrób-to-sam-zrób-swoje-sznurowadło-instrukcje-do-szycia-maszyna

Teraz musisz odwrócić każdą tubę materiału. Aby to zrobić, pozostaw oba końce otwarte i użyj specjalnej pałeczki ściennej, aby przeciągnąć jeden koniec przez drugi otwór. Jeśli wymazówka nie jest dostępna, działa z dużą agrafką lub dużą igłą do haftu i słomką.

Zrób-to-sam-zrób-własną-instrukcje-uszycia-pętla-na-węża

Teraz możesz zawiązać swoje trampki tymi pięknymi sznurówkami, które sama uszyłaś.

Zrób to sam-zrób-swoje-sznurowadła-instrukcje-szycia-wskazówki dla majsterkowiczów

Zrób-to-sam-zrób-swój-instrukcje-uszycia-kolorowy-wzór-tkanina