gospodarstwo domowe

Usuwanie koloru włosów z ubrań: jak usunąć plamy z ubrań!

Samo farbowanie włosów w domu ma niewątpliwie wiele zalet: jest tańsze, szybsze i wygodniejsze niż wizyta w salonie fryzjerskim. Zwłaszcza w ciągu ostatnich kilku miesięcy z powodu pandemii COVID-19 wielu z nas przeszło na farbowanie włosów. Niestety farbowanie włosów również może przysporzyć problemów, a kolor często kończy się w miejscach, do których tak naprawdę nie pasuje. Co więc możemy zrobić z pozostałościami farby na naszej nowej koszulce? Najlepszym sposobem jest oczywiście bycie uważnym, aby nie zajść tak daleko. Ale wypadki się zdarzają i wtedy trzeba działać szybko! Dobrą wiadomością jest to, że dzięki odpowiednim domowym środkom i wskazówkom możesz usunąć kolor włosów z ubrań! Poniżej dowiesz się, co naprawdę pomaga!

Najpierw sprawdź etykietę

Usuwanie rudego koloru włosów z ubrań Strona główna Środki zaradcze Aby usunąć plamy z ubrań

Metka pielęgnacyjna wszyta w odzież, którą często odcinamy, zawsze zawiera konkretne wskazówki, jakimi środkami chemicznymi nie powinniśmy poddawać odzieży. Nasze swetry z dzianiny zawsze wymagają szczególnej pielęgnacji i generalnie nie wolno nam używać wybielacza chlorowego do kolorowych ubrań. Więc zanim spróbujesz którejkolwiek z poniższych metod, najpierw sprawdź etykietę – w końcu nie chcesz zepsuć swojej nowej koszuli, prawda? W razie wątpliwości zalecamy po prostu udanie się do zaufanej pralni chemicznej.

Czy można usunąć kolor włosów blond z ubrań??

jak usunąć kolor włosów z ubrań wysuszyć plamy z ubrań

Blond włosy we wszystkich możliwych odcieniach są po prostu piękne – to na pewno. Chciałeś samemu farbować włosy w domu, ale zapomniałeś założyć starą szmatkę i teraz widzisz brzydką plamę na swojej koszuli? Środki wybielające zawarte w wybielaczu faktycznie wyciągają kolor z tkaniny, a to, co widzisz na ubraniach, w rzeczywistości nie jest plamą. Kolor został raczej wycofany i niestety nie można tego cofnąć. W przypadku białej odzieży możesz użyć wybielacza chlorowego, aby przeciwdziałać plamie. A może pokolorujesz go całkowicie, na przykład kolorując koszulkę na różowo lub jasnoniebiesko na lato?

Usuwanie ciemnego koloru włosów z odzieży: oto jak możesz to zrobić!

Usuń wysuszone włosy z ubrań.Domowe sposoby na poplamienie ubrań

Różne kolory włosów zwykle wymagają różnych metod. Ale niezależnie od tego, czy chcesz pozbyć się z ubrań czarnego, brązowego czy rudego koloru włosów, zawsze musisz jak najszybciej usunąć plamę. Oto jak uzyskać ciemny kolor włosów z ubrań:

 • Natychmiast spłucz plamę zimną wodą lub alkoholem, aby usunąć nadmiar pozostałości farby.
 • Następnie nałóż trochę płynnego detergentu do prania na zabrudzone miejsce i szoruj szczoteczką do zębów przez 5-6 minut.
 • Następnie moczyć ubranie w mieszaninie wody i detergentu na co najmniej 8 godzin.
 • Abyś mogła usunąć wysuszony kolor włosów z ubrania, powinieneś powtórzyć powyższy krok w sumie 2-3 razy.

W ten sposób możesz usunąć rudy kolor włosów z odzieży

Usuwanie czarnych włosów z ubrań Plamy z ubrań otrzymują domowe środki zaradcze

Rude włosy zajmują szczególne miejsce w naszych sercach – a także na naszych ubraniach. Chociaż trudniej jest uzyskać rudy kolor włosów z ubrań, nie jest to niemożliwe! A tak to robisz:

Czego potrzebujesz do tego:

 • Płyn do mycia naczyń
 • amoniak
 • Destylowany biały ocet lub esencja octu
 • woda

Usuwanie koloru włosów z rzeczy takich jak plamienie ubrań, uzyskiwanie domowych środków zaradczych

Jak usunąć rudy kolor włosów z odzieży:

 • Ciemniejsze kolory włosów, takie jak czerwony, brązowy i czarny, z czasem nieco ciemnieją. Dlatego najlepiej jak najszybciej zetrzeć plamę letnią wodą.
 • Następnie przygotuj roztwór 1 litra wody, 1 łyżeczkę płynu do mycia naczyń i 1 łyżkę amoniaku i moczyć w nim zaplamione miejsce na 15-20 minut.
 • Delikatnie wyszoruj plamę szczoteczką do zębów i ponownie moczyć przez 10 minut.
 • Zmieszaj 1 litr letniej wody i 50 ml octu w osobnym wiadrze i moczyć w nim zaplamione miejsce przez 30 minut.
 • Na koniec wypierz ubranie w pralce jak zwykle i powtórz powyższy proces ponownie, jeśli to konieczne.

Uzyskaj kolor włosów z ubrań za pomocą lakieru do włosów

Usuń kolor włosów z prania jak usunąć plamy z tekstyliów

Na początku może to zabrzmieć dziwnie, ale zaufaj nam w tej kwestii! Lakier do włosów jest w rzeczywistości jednym z najskuteczniejszych i najtańszych sposobów usuwania koloru włosów z odzieży. Jednak ta sztuczka działa tylko na bardzo świeże plamy. Wystarczy spryskać zabrudzone miejsce dużą ilością lakieru do włosów, pozostawić na 2-3 minuty, a następnie wytrzeć szmatką. W razie potrzeby powtórz proces jeszcze 1-2 razy.

Soda oczyszczona lub soda do prania

Usuwanie brązowego koloru włosów z ubrań Domowe sposoby na plamienie ubrań

Chcesz usunąć wysuszony kolor włosów z ubrań? Wtedy byłbyś w dobrych rękach z proszkiem do pieczenia lub sodą do prania. Aby to zrobić, namocz ubranie w letniej wodzie, a następnie posyp dużą ilością proszku do pieczenia. Pozostaw na co najmniej 30 minut, a następnie wypierz w pralce jak zwykle. Należy jednak zachować ostrożność przy tej metodzie. Ponieważ proszek do pieczenia i wybielacz sodowy nie nadają się do delikatnych tkanin.

Uzyskaj kolor włosów z ubrań za pomocą zmywacza do paznokci

Plamy koloru włosów z odzieży Usuń środek zmiękczający do tkanin przed wysuszonymi plamami

Zmywacz do paznokci to kolejny skuteczny środek domowy, którego można użyć do usunięcia koloru włosów z odzieży. Ale tutaj powinieneś być trochę bardziej ostrożny, ponieważ niektóre substancje nie tolerują zmywacza do paznokci i rozpuszczają się. Najlepiej więc używać go, gdy trzeba np. usunąć kolor włosów z dżinsów. Ponieważ zmywacz do paznokci ma również właściwości wybielające, przed użyciem warto przetestować go na niewidocznym miejscu. Czy zdał test? Następnie nałóż dużą ilość na wacik i ostrożnie przetrzyj nim plamę. Nie pocieraj go jednak! Farba powinna odkleić się po kilku minutach i można ją usunąć ściereczką.

Strona główna zadośćuczynienie za plamienie ubrań Usuwanie koloru włosów ze spodni Porady