gospodarstwo domowe

Usuwaj wiśnie szybko i łatwo za pomocą artykułów gospodarstwa domowego i tych sztuczek

Nadszedł wreszcie sezon wiśniowy i wszyscy nie możemy się doczekać, aby cieszyć się tym pysznym owocem. Ale zwłaszcza, gdy używasz ich do dżemów, kompotów, ciast i innych przysmaków, gdzie potrzebujesz dużej ilości tej samej ilości, wżerowanie okazuje się męczącym zadaniem. Po pierwsze, możesz użyć stonera, ale co jeśli nie masz czegoś takiego w domu? Nóż jest również naszym dobrym przyjacielem, ale z nim każdą wiśnię trzeba najpierw przeciąć na pół, co jest najszybszą i najłatwiejszą metodą. Ale czy jest kilka innych sztuczek i narzędzi, które mogą pomóc? Czego można użyć do wydrążania wiśni? Omówiliśmy kilka hacków, które ułatwią zadanie. W ten sposób można pestki wiśni bez pestki:

Wiśnie nadziewamy butelką i słomką

Wiśnie nadziewamy szklaną butelką i słomką lub pałeczkami

Jak wysadzać wiśnie w butelce? Wszystko czego potrzebujesz to czysta szklana butelka i pałeczka. Umieść wisienkę na otworze butelki – otworem, w którym poprzednio łodyga była skierowana do góry. Następnie wepchnij patyk w dół przez ten otwór. Jednocześnie dociskasz również rdzeń, który następnie wpada do butelki.

Wiśnie rdzeniowe z butelką PET – praktyczne wskazówki i triki

W ten sposób możesz również wysadzać wiśnie butelką PET. Jedyną ważną rzeczą jest to, aby użyć butelki, której otwór nie jest zbyt duży, aby można było położyć wiśnie na wierzchu, tak aby nie wpadły przez otwór. A może nie masz pałeczek? Następnie możesz wydrążyć wiśnie słomką, której używasz w ten sam sposób.

A może sam zrobisz poduszkę z wiśniowego kamienia z zebranych nasion??

Wiśnie pestkowe ze spinką do włosów

Po prostu kamień ze spinką do włosów i korkiem

Kolejną świetną wskazówką dla gospodarstw domowych na temat pestek wiśni jest następująca rzecz, do której oprócz szpilki do włosów potrzebny jest korek. Ten ostatni zapewnia lepszą przyczepność, ale można go również pominąć. Oba końce szpilki wkładasz do korka, a pętla po drugiej stronie pomaga wyciągnąć kamień z wiśni. Ponieważ wiśnie są dość miękkie i można je zmiażdżyć tą metodą, warto je trochę wcześniej zamrozić.

Drylowanie wiśni – sztuczka na pestki wiśni za pomocą spinacza do papieru

Spinacz do papieru do usuwania pestki wiśni

Kolejną wskazówką dla gospodarstwa domowego dotyczącą pestek wiśni jest spinacz do papieru. Wielu uważa tę sztuczkę nawet lepiej niż ze spinką do włosów, niektórzy wolą ją nawet od pestki wiśni. W ten sposób możesz łatwo umieścić wiśnie za pomocą spinacza do papieru: Jak wiesz, spinacz do papieru ma dwie pętle. Wygnij wewnętrzną do góry i użyj drugiej jako uchwytu. Podobnie jak w przypadku spinki do włosów, wbij pętlę w wiśnię od góry, tak aby biegła z boku rdzenia. Użyj pętli, aby zaczepić rdzeń i wyciągnąć go z otworu.

Wiśnie rdzeniowe - Lifehack ze spinaczami do domu

Dowiedz się, co jeszcze możesz zrobić ze spinaczami do papieru w tym artykule.

Kamień wiśni w Thermomixie

Wiśnie rdzeniowe z Thermomixem do wekowania lub do ciast

Tak, za pomocą Thermomixa można wysadzać wiśnie. Więc jeśli chcesz zaoszczędzić czas lub po prostu nie masz ochoty na ręczne wysadzanie wiśni, to urządzenie jest świetnym pomocnikiem. Pamiętaj jednak, że to poważnie uszkodzi owoce. Jeśli chciałbyś nimi udekorować ciasto lub tort, to już się do tego nie nadają. Jeśli natomiast używa się ich do produkcji dżemów, dżemów, kompotów lub do deserów, za pomocą tej maszyny można ukamienować wiśnie – i to w ciągu kilku sekund. Ważne jest, aby nie ustawiać ustawienia zbyt wysoko, gdy wrzucasz wiśnie do Thermomixa. W przeciwnym razie ryzykujesz, że ziarna również zostaną zmiażdżone. Wybierz co najwyżej poziom 4.

Wżery po przetworzeniu

Pitting przez gotowanie w durszlaku na dżemy

Jeśli chcesz ugotować dżem wiśniowy, niekoniecznie musisz wcześniej wysadzać wiśnie. Ponieważ w tym przypadku miąższ też nie jest potrzebny, wiśnie można pozbawić pestek, gotując je. Większość ziaren odpada podczas gotowania. Poluzuj pozostałe, przepuszczając je przez grube sito do sałatek za pomocą karty cukierniczej. Jeśli do niektórych z nich nadal jest dużo miąższu, możesz je ponownie zagotować i powtórzyć proces. Na końcu zostaje sok owocowy, który można jak zwykle przetworzyć na dżem za pomocą środka żelującego.

Z dziobkiem

Domowe sztuczki - używaj dziobka do pestkowania małych owoców

Jeśli lubisz piec i dekorować swoje desery, z pewnością masz w domu kilka wylewek. Idealnie, bo z owocami można również wspaniale pestki. Włóż dziobek do miski i po prostu przyciśnij wisienkę na wierzchu. Rdzeń wyjdzie wtedy u góry i można go łatwo usunąć. Po prostu sprawdź, czy zadanie działa lepiej z bardziej spiczastą lub szerszą dyszą. To może zależeć od jędrności owocu.

Swoją drogą, wiśnie można też wymieszać z wyżej wymienionymi sztuczkami.