gospodarstwo domowe

Stosowanie sody w gospodarstwie domowym: co może zdziałać biały proszek!

Soda oczyszczona używaj domowych praktycznych wskazówek gospodarstwa domowego środki zaradcze

Sodę można opisać jako prawdziwe cudowne lekarstwo. Jest znany od czasów starożytnych z zaskakujących zastosowań w gospodarstwie domowym, higienie osobistej, higienie i urodzie. Można go kupić w każdym supermarkecie na zmianę, ale czy naprawdę wiesz, czym właściwie jest biały proszek i co potrafi? Wyjaśniamy, czym jest soda oczyszczona, a także przedstawiamy 20 pomocnych porad domowych.

Co to jest soda oczyszczona?

Soda oczyszczona aplikacja olej do użytku domowego kuchnia gotowanie piec

Soda to mieszanka sody oczyszczonej, sody i soli, która występuje naturalnie jako minerał. Jest zachowany w wielu wodach mineralnych i źródłach leczniczych. Soda znana jest od czasów starożytnych i uważana była za świętą. Służył głównie do rytualnego oczyszczania ciała i mumifikacji. Dziś soda oczyszczona znana jest pod kilkoma nazwami. Potocznie nadal nazywana jest sodą oczyszczoną. Na rynku znana jest również jako „Bullrich Salt”, „Kaiser Natron” lub „Food Atron”. W chemii jest znany jako wodorowęglan sodu i jest otrzymywany z naturalnej soli kuchennej poprzez zastąpienie chloru węglanem.

Aplikacja sody dzisiaj

Stosowanie sody oczyszczonej domowe środki zaradcze praktyczne wskazówki

Obecnie soda oczyszczona jest znana jako niedrogi, ale bardzo skuteczny środek domowy, o którym mniej lub bardziej zapomniano. To źle, ponieważ soda oczyszczona jest niezwykle uniwersalna. W przeciwieństwie do wielu produktów czyszczących kupowanych w sklepach, które są powszechnie używane w domu, biały proszek jest przyjazny dla środowiska i nietoksyczny dla dzieci i zwierząt. Jest wszechstronny i ma wiele zastosowań, takich jak środek do pieczenia w kuchni, uniwersalny środek czyszczący w gospodarstwie domowym lub do witalizacji skóry w kosmetykach, a nawet w medycynie przeciwko zgadze.

Aplikacja sody: uważaj, aby nie pomylić jej z sodą!

Aplikacja sody oczyszczonej produkty gospodarstwa domowego pachnie w kuchni

Często soda oczyszczona jest mylona z „sodą”. Są jednak dwa absolutnie niezbędne produkty, a na drugi nie ma miejsca w ekologicznym gospodarstwie domowym. Nie należy również mylić sody z sodą kaustyczną i sodą kaustyczną.

Uniwersalność sody oczyszczonej: 17 porad domowych

Soda oczyszczona aplikacja domowa uroda pielęgnacja zębów nieświeży oddech

1. Aplikacja sody do pielęgnacji zębów: Po prostu weź trochę białego proszku wilgotną szczoteczką do zębów i rozprowadź na zębach, krótko wyszczotkuj i spłucz. Pomaga również w walce z nieświeżym oddechem.

Zastosowanie sody oczyszczonej rozwiązanie domowe zgaga nieświeży oddech

2. Użyj sody dla lepszego trawienia: Szczypta sody oczyszczonej z kapustą lub serowym fondue sprawia, że ​​potrawa jest bardziej strawna i powoduje mniej gazów.

3. Stosowanie sody na zgagę: To, co babcia kiedyś nazywała „Bullrich Salt”, nie różni się niczym od sody oczyszczonej. Jeśli po zjedzeniu ciężkostrawnego jedzenia dostaniesz zgagi, łyżeczka sody oczyszczonej może zmniejszyć kwasowość żołądka. Można go rozpuścić w niewielkiej ilości wody i w ten sposób wypić.

Soda oczyszczona kuchnia domowa gotowanie

4. Użycie sody do pieczenia i gotowania: Zwłaszcza w przypadku ciężkich ciast, takich jak na pierniki lub z mąki żytniej, odrobina sody oczyszczonej pozwala jej luźno urosnąć i z drobnymi porami.

5. Gotowanie roślin strączkowych, takich jak fasola, groch czy soczewica, często może zająć wiele godzin na kuchence. Aby były miękkie i szybciej ugotowane, dodaj trochę sody oczyszczonej do wody do gotowania.

6.. Gotując dżemy, np. z rabarbaru lub cytryny, można dodać trochę sody oczyszczonej. Biały proszek neutralizuje kwas owocowy, dzięki czemu do dżemu zużywa się mniej cukru.

7th. Jeśli potrawa jest zakwaszona sosem, można również dodać szczyptę sody oczyszczonej i tym samym oszczędzić jedzenie.

Soda oczyszczona aplikacja sprzątanie domowe sprzątanie sprzątanie domowe środki zaradcze

8. Użycie sody jako płynu do mycia naczyń: Biały proszek jest bardzo pomocny w usuwaniu szczególnie mocno zaschniętych pozostałości na dnie doniczki. Najpierw trzeba namoczyć skórkę, posypać sodą oczyszczoną i pozostawić na 1-2 godziny. Następnie pozwalasz wodzie w garnku się zagotować i denerwująca skórka znika!

Soda używaj domowych zapachów neutralizuje lodówkę

9. Soda jako neutralizator zapachów: Jeśli lodówka lub szafka kuchenna brzydko pachnie, możesz je zneutralizować miską sody oczyszczonej. W celu uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się regularną wymianę proszku na świeży.

10. Soda oczyszczona działa podobnie jak dezodorant do zmywarki. Po prostu posyp łyżkę białego proszku na dno zmywarki i powtórz po każdym myciu przed załadowaniem brudnych naczyń.

Aplikacja sody oczyszczonej tekstylia domowe plamy zapachy

11. Do neutralizacji zapachów w tekstyliach można również użyć roztworu sody. Wystarczy spryskać za pomocą rozpylacza z pompką i pozostawić do wyschnięcia.

12.. Stosowanie sody do uporczywych plam na tekstyliach: Zmieszaj trochę sody oczyszczonej i wody na pastę i użyj jej do natarcia plamy. Pozostaw do działania, a następnie wypierz ubranie w pralce z resztą prania jak zwykle.

Soda użyj gospodarstwa domowego przeciwko mrówkom dom owadów (kopia)

13. Stosowanie sody przeciwko mrówkom: Jeśli masz mrówki w gospodarstwie domowym, możesz się ich szybko pozbyć przy pomocy odrobiny sody oczyszczonej. Posyp trochę proszku na nieprzyjemny ślad mrówek, a małe owady znikną natychmiast.

14.. Aplikacja sody dla roślin: Jeśli rośliny zaatakuje mączniak prawdziwy, istnieje rozwiązanie bardziej przyjazne dla środowiska i znacznie tańsze niż klub chemiczny – roztwór sody. Wystarczy spryskać nim rośliny kilka razy dziennie.

Soda aplikacja domowa pielęgnacja skóry peeling do skóry ciała

15. Stosowanie sody do higieny osobistej: Sodę można stosować jako delikatny i niedrogi peeling do skóry całego ciała i twarzy. Po prostu nałóż na wilgotną skórę, wetrzyj, a następnie spłucz.

16. Soda jest również bardzo skuteczna w walce z nieprzyjemnym zapachem stóp. W tym celu musisz dobrze przypudrować palce stóp, zwłaszcza obszary pomiędzy. Hamuje bakterie powodujące nieprzyjemny zapach w pocie, a tym samym zmiękcza zapach.

17.. Biały proszek jest również świetnym zamiennikiem dezodorantów chemicznych. Z łatwością samodzielnie przygotujesz dezodorant bez aluminium z sodą oczyszczoną w domu. Do tego potrzebna jest odpowiednia butelka z rozpylaczem, 100 ml przegotowanej letniej wody, 2 łyżeczki sody oczyszczonej i około 10 kropli wybranego olejku eterycznego, na przykład olejku z limonki. Rozpuść sodę oczyszczoną w ciepłej, ale nie gorącej wodzie, często mieszając, a następnie wlej olejek eteryczny. Wlej miksturę do butelki z rozpylaczem i gotowe.

Soda używaj do czyszczenia domowego zlewozmywaka kuchennego

18. Aplikacja sody do czyszczenia: Aby wyczyścić piekarnik, wymieszaj 2 łyżki sody oczyszczonej, 1 łyżkę soli i trochę wody. Rezultatem jest kremowa pasta, która jest rozprowadzana na chrupiących miejscach w piekarniku. Możesz zetrzeć się po około 20 minutach ekspozycji.

19.. Zwapniony zlew w łazience lub kuchni można również ponownie wyczyścić, mieszając pastę z odrobiny sody oczyszczonej i wody i nacierając nią zlew. Dzięki sodzie oczyszczonej i piersi możesz ponownie oczyścić spleśniałe spoiny płytek.

Zastosowanie sody oczyszczonej czyszczenie fug domowych przyjazne dla środowiska

20.. Jeśli odpływ jest zatkany i nie masz pod ręką specjalnego środka do czyszczenia odpływów, możesz wlać do niego 1/2 szklanki sody oczyszczonej, a następnie wlać 1/2 szklanki octu. Po około 30 minutach spłucz litrem wrzącej wody i gotowe!