gospodarstwo domowe

Prasowanie bez żelazka – Pomocne triki w gospodarstwie domowym i codziennym życiu

prasowanie bez żelazka domowe sztuczki-codzienne-łatwe-prace domowe-last-minute

Prasowanie z pewnością nie jest dla każdego. Ale choć dla niektórych może to być niewygodne, prędzej czy później jest to konieczne. Ale co, jeśli nie masz pod ręką żelazka? “Żelazko bez żelazka jest niemożliwe ”, możesz teraz powiedzieć sobie. Ale mylisz się! Istnieją świetne sztuczki, dzięki którym pranie jest ładne, gładkie i bez zagnieceń, nawet bez żelazka. W tym artykule zebraliśmy kilka pomocnych wskazówek dotyczących prasowania bez żelazka, a niektóre z nich sprawiają, że prostowanie jest szybsze i łatwiejsze niż przy użyciu żelazka. Dowiedz się, jak tutaj!

Jak możesz prasować bez żelazka??

prasowanie bez żelazka pracochłonna-ułatwiająca-pobudzająca-gniotąca-odzież

Różne techniki są oczywiście w różny sposób skuteczne. Nie działają równie dobrze z każdą substancją. Z tego powodu po prostu musisz wypróbować najlepszy sposób prasowania bez żelazka. Ale kiedy już to zrozumiesz, nawet nie pomyślisz o używaniu żelazka.

Prasuj bez żelazka z parą pod prysznicem

Prasowanie bez żelazka prysznic-para-pomysł-barek-łazienka

Prysznic to prawdopodobnie najpopularniejsza sztuczka. Im mniejsza łazienka, tym lepiej. Pomieszczenie powinno być w stanie wypełnić się parą tak szybko, jak to możliwe, aby zaoszczędzić czas i oczywiście wodę. Więc używasz pary do prasowania bez żelazka. Pozostaje tylko wieszak na płaszcze, którego możesz użyć do powieszenia ubrania pod prysznicem.

Prasowanie parowe

prasowanie bez żelazka prysznic-para-pomysł-łatwe

Zawieś pogniecioną odzież pod prysznicem. Wybierz miejsce, które jest blisko głowicy prysznicowej, ale gdzie ubrania nie mogą się zamoczyć. Teraz uruchom gorącą wodę. Dzięki parze wodnej i starej dobrej grawitacji zmarszczki same znikają bez Twojej pomocy. Możesz połączyć tę sztuczkę do prasowania bez żelazka z codziennym prysznicem.

Użyj suszarki do włosów

żelazko bez żelazka-odprasuj-zagnieceń-suszarka do włosów-wilgotne ubrania

Do następnego lifehacku do prasowania bez żelazka potrzebujesz prostej suszarki. Prasowanie ubrań bez żelazka Jeśli musisz iść szczególnie szybko, możesz użyć suszarki do włosów. Załóż pogniecione ubranie i spryskaj je sprayem. Upewnij się jednak, że ubrania nie są zbyt wilgotne.

Pranie żelazkiem z gorącym powietrzem

żelazko-bez-żelaznych-sztuczek-gospodyni-gospodyni

Teraz kolej na suszarkę do włosów. Z jego pomocą ponownie suszysz ubranie, a zagniecenia znikają. Suszyć na zewnątrz i wewnątrz. Gorące powietrze dostajesz do środka, wdmuchując je przez rękawy, dekolt lub od dołu. Połączenie gorącego powietrza i wilgoci ułatwia prasowanie bez żelazka.

Wskazówki dotyczące prasowania bez żelazka – Specjalny spray

Żelazko-bez-żelaznej-tekstylia-w sprayu-pomysł-pralnia-pielęgnacja-apteka

Jest świetne narzędzie do kupienia, które eliminuje również potrzebę żelazka. Tak zwane „wygładzacze zmarszczek tekstylnych” można znaleźć w drogerii i spryskuje się je na jeszcze wilgotne ubrania. Więc jeśli masz ubranie, o którym wiesz, że będzie się dużo gniotło, możesz temu zapobiec prasując go takim sprayem, że tak powiem, bez żelazka.

prasować pranie

żelazko-bez-żelazka-spray-zmarszczek-spray-na-ubrania-narzędzia-wieszak

Wilgotne ubranie wiesza się na wieszaku. Po spryskaniu możesz nadal kształtować go rękami, aby zagwarantować najlepszy wynik. Dzięki tej metodzie prasowania bez żelazka, po prostu pozostawiasz ubranie jak zwykle do wyschnięcia na wieszaku.

Ciepła woda w garnku

żelazko-bez-żelazka-alternatywa-garnek-gorąca-woda

Jedną z technik, która działa na zasadzie żelazka, czyli z ciepłem, jest wariant z rondlem. Jest to dobry zamiennik żelazka, którego możesz użyć w przypadku, gdy żelazko niespodziewanie się zepsuje lub nie masz go pod ręką. Napełnij rondel wodą i zagotuj. Połóż ubranie na desce do prasowania. To świetny sposób na wyprasowanie koszuli bez żelazka.

Wskazówki dotyczące prasowania

Żelazko-bez-żelazka-garnek-gładkie-ubrania-kosz-ręczniki na pranie

Gdy garnek nagrzał się od wody, wygładzasz ubranie, przesuwając je po nim. Ważne, aby doniczka była również ładna i czysta. Bądź ostrożny, ponieważ pracujesz z gorącą wodą! Ponadto nie napełniaj garnka zbyt dużą ilością wody. Ruchy mogą spowodować jej wylanie się z garnka i poparzenie rąk!

Użyj suszarki

żelazko-bez-żelazka-ubrania-gniecenie-gładkie-kostki-suchy-lodu

Nie każdy ma w domu suszarkę. Ale jeśli jesteś jednym z szczęśliwców, możesz go również użyć do usunięcia zmarszczek z odzieży. Włóż ubrania do suszarki. Ponadto będziesz potrzebować wilgotnego przedmiotu. Mogą to być kostki lodu, ale także wilgotna skarpeta, wilgotna ściereczka lub coś podobnego. Teraz pozwól suszarce wykonać pracę i prasować bez żelazka.

Spraw, aby ubrania były gładkie bez większego wysiłku

żelazko-bez-żelazka-suszarka-wilgoć-kostka-lodu-odwieszanie

Do tego celu suszarce wystarczy w zupełności 15 minut. Następnie wyjmij ubrania z suszarki i powieś je na wieszakach. Zapobiegnie to ponownemu marszczeniu. Należy również natychmiast wyjąć ubrania z suszarki, w przeciwnym razie nadal będą pogniecione w bębnie.

Pranie z prostownicą bez żelazka

żelazko-bez-żelazka-prostownica-koszulka-koszulka-dżinsowa-koszulka

Suche pranie można również wyprostować za pomocą prostownicy. W ten sposób możesz na przykład wyprasować koszulkę. Ale nawet jeśli chcesz wyprasować koszulę, prostownica może okazać się praktyczna, ponieważ jej poręczny rozmiar pozwala wygładzić nawet trudne części, takie jak kołnierz.

Alternatywnie prasowanie – porady dotyczące prostownic i lokówek

żelazko-bez-żelaznej-sztuczki-gładkie-żelazko-ostrożnie-spodnie-kombinezon-praktyczne

Ponieważ możesz zacisnąć tekstylia w prostownicy, masz możliwość bezpośredniego wykorzystania ciepła. Prostownica powinna być wcześniej wyczyszczona. Wszelkie pozostałości produktów do pielęgnacji włosów mogą poplamić ubrania podczas prasowania bez żelazka. Żelazka nie wolno również zbyt długo trzymać w jednym miejscu, aby materiał się nie palił. Alternatywnie do wygładzenia ubrań można użyć lokówki.

Wilgotny ręcznik

żelazko-bez-żelazka-wilgotne-wskazówki-do-ręcznika-gospodarstwa

Połóż pogniecioną odzież na gładkiej, płaskiej powierzchni. Może to być deska do prasowania, podłoga lub stół. Następnie połóż wilgotny ręcznik na wierzchu. Następnie przesuń ręce po ręczniku, aby wygładzić ubrania pod spodem. Następnie możesz zdjąć ręcznik i pozostawić ubrania do wyschnięcia.

Gładkie pod ciężkimi przedmiotami

Żelazo-bez-efektu-żelaza-łatwe-damskie-dżentelmeni-sztuczki

Możesz również użyć suszarki do włosów, aby przyspieszyć proces suszenia. Sztuczka z ręcznikiem jest również odpowiednia, jeśli używasz ciężkich przedmiotów do prasowania bez żelazka. Połóż ubrania na przykład pod materacem. Jednak wynik może nie być tak dobry, jak wygładzanie ubrań rękami.

Prasowanie bez deski do prasowania

żelazko-bez-żelazka-deska-do-prasowania-wymiana-stoli-podłogowych-ręczniki

Teraz, gdy masz już kilka wskazówek dotyczących prasowania, jak prasować bez żelazka, być może szukasz również alternatywy dla deski do prasowania. Zasadniczo nadaje się do tego każda płaska powierzchnia, czy to stół jadalny, blat w kuchni, biurko, a nawet podłoga. Ale ponieważ będziesz pracować z gorącą parą i żelazkiem lub na przykład wariant z garnkiem i wodą, musisz znaleźć ochronę powierzchni.

Chroń powierzchnię

Żelazko-bez-żelazka-deska do prasowania-pomysł-prasowanie-tkanina-koszula-gładka

W przeciwnym razie ciepło może uszkodzić blat stołu, parkiet lub laminat. I do tego również możesz użyć codziennego przedmiotu z domu, a mianowicie zwykłego ręcznika. Aby prasować bez żelazka, po prostu umieść jeden lub więcej ręczników między powierzchnią (stół lub podłogę) a prasowaną odzieżą. Ręczniki służą jako izolacja. Istnieją również specjalne ścierki do prasowania, które mogą służyć do ochrony i zajmują mniej miejsca niż deski do prasowania.