gospodarstwo domowe

Oszczędzaj koszty gospodarstwa domowego – zmniejsz codzienne wydatki dzięki tym 7 wskazówkom!

Codzienne koszty gospodarstw domowych w Niemczech stale rosną. Nie ma znaczenia, czy jesteś samotnym gospodarstwem domowym, rodziną czy emerytem – pieniądze pod koniec miesiąca są coraz bardziej ograniczone. Większość gospodarstw domowych w Niemczech wydaje pieniądze tylko na zwykłe i niezbędne rzeczy codziennego użytku. Z powodu dodatkowych wydatków na ubezpieczenie, samochód, prąd i zakupy wiele osób w Niemczech ma problem z wiązaniem końca z końcem.

Oblicz budżet rodzinny Oblicz wszystkie miesięczne wydatki Instrukcje i przydatne wskazówki

Ci, którzy chodzą do pracy, nie powinni odwracać każdego grosza dwa razy. Nie jest to również konieczne, jeśli ograniczysz codzienne wydatki domowe za pomocą bardzo prostych środków. Jeśli chcesz zaoszczędzić co miesiąc dużo pieniędzy, nie musisz rezygnować ze wszystkiego, ale po prostu przemyśleć swoje wydatki. Nawet drobne rzeczy mogą pomóc odciążyć domowy budżet nawet o 30 procent bez konieczności ignorowania zwykłego komfortu i wygody. Istnieje wiele sposobów, dzięki którym gospodarstwo domowe może zaoszczędzić pieniądze.

Z tego powodu opracowaliśmy poniżej przewodnik, który pomoże Ci z siedmioma pomocnymi wskazówkami dotyczącymi oszczędzania. W ten sposób można zredukować wydatki domowe do minimum bez konieczności ćwiczenia się bez.

Oszczędzaj koszty gospodarstwa domowego Wskazówka 1: Niższe koszty ogrzewania

Zmniejsz koszty energii elektrycznej Zautomatyzuj ogrzewanie Kontroluj swój dom za pomocą aplikacji

Koszty ogrzewania stały się również solą w oku większości gospodarstw domowych w Niemczech. Większość gospodarstw domowych w Niemczech ogrzewa gazem w zimnych miesiącach. Prawie połowa wszystkich gospodarstw domowych wykorzystuje gaz jako źródło energii. Oszczędza to przede wszystkim pieniądze, jeśli spojrzysz na przegląd dostawców gazu na rynku. Ponieważ przejście na innego dostawcę gazu może znacznie obniżyć koszty ogrzewania. Najłatwiej to zrobić: Porównanie gazu na Toptarif.de. Wszystkie aktualne oferty gazu można zobaczyć tutaj za pomocą kilku kliknięć myszką.

Należy również zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników podczas korzystania z energii grzewczej, aby niepotrzebnie nie zwiększać zużycia. W związku z tym wskazane jest wietrzenie wszystkich systemów grzewczych w gospodarstwie domowym jesienią. Oszczędza to energię grzewczą i pieniądze. W tym celu nigdy nie należy wyłączać grzejników w pomieszczeniach mieszkalnych, takich jak salony, sypialnie i pokoje dziecięce w zimnych porach roku. Ponieważ do przywrócenia zimnego grzejnika do temperatury potrzeba więcej energii grzewczej. W związku z tym ważne jest, aby po zebraniu wystarczającej ilości ciepła ustawić ogrzewanie na najniższy poziom, niż całkowicie je wyłączyć.

Oszczędzaj koszty gospodarstwa domowego Wskazówka 2: Zmiana dostawcy prądu się opłaca

Zmieniaj dostawców energii elektrycznej i porównuj rachunki za prąd, zmniejsz miesięczne koszty i zachowaj przegląd

Nawet z elektrycznością możesz Oszczędzaj pieniądze i budżet domowy zapisać. Każdy, kto był związany umową z tym samym dostawcą energii elektrycznej przez ponad cztery lata, w większości przypadków zapłaci za swoją taryfę. W związku z tym rynek dostawców energii elektrycznej powinien być badany co dwa lata i należy rozważyć zmianę dostawcy. Pozwala to zaoszczędzić kilkaset euro rocznie. Różne portale porównawcze w Internecie oferują w tym celu pierwszorzędną usługę, dzięki czemu zmiana dostawcy odbywa się w ciągu kilku minut.

Oszczędzaj koszty gospodarstwa domowego Wskazówka 3: Prowadź księgę domową

Prowadź księgę budżetową, wymieniaj wszystkie rachunki i tnij miesięczne koszty

Aby zidentyfikować pożeraczy kosztów w gospodarstwie domowym, konieczne jest prowadzenie księgi domowej. Należy w nim odnotować wszystkie miesięczne wydatki gospodarstwa domowego. W ten sposób można szybko zidentyfikować kosztowne koszty i niepotrzebne wydatki i podjąć odpowiednie działania. Zawsze powinien być dostępny stały budżet na codzienne wydatki, takie jak zakupy i tankowanie. Dzięki temu można zmniejszyć wydatki bez konieczności rezygnowania z znajomej.

Wskazówka 4: Przetestuj ubezpieczenie

Oszczędzaj na kosztach domowych Regularnie sprawdzaj stan swojego ubezpieczenia i uwzględniaj go w swoim budżecie

Mieszkańcy Niemiec są uważani za mistrzów ubezpieczeń. W prawie żadnym innym kraju na świecie ludzie są objęci różnymi świadczeniami ubezpieczeniowymi, tak jak w Niemczech. Jednak niektóre usługi ubezpieczeniowe są zazwyczaj zupełnie niepotrzebne i powodują jedynie dodatkowe koszty. Powinieneś dokładnie przyjrzeć się wszystkim rodzajom ubezpieczeń, takich jak ubezpieczenie samochodu, ubezpieczenie domu, ubezpieczenie wypadkowe, ubezpieczenie na życie lub ubezpieczenie na wypadek bezrobocia, aby zaoszczędzić na wszelkich kosztach. Aby usunąć różne świadczenia z polisy, w większości przypadków wystarczy telefon do odpowiedniego partnera ubezpieczeniowego.

Oszczędzaj koszty gospodarstwa domowego Wskazówka 5: Niższe koszty paliwa

Oszczędność kosztów gospodarstwa domowego Obliczaj co miesiąc benzynę do nowego samochodu Śledź wszystko

Dużo pieniędzy można również zaoszczędzić podczas tankowania. Każdy, kto beztrosko podjeżdża do dystrybutora paliwa, gdy wskaźnik paliwa mu to każe, często oznacza zbyt wysoką opłatę za paliwo. Zwykle taniej można zatankować wieczorem między 17:00 a 20:00. W znalezieniu najtańszej stacji benzynowej w pobliżu mogą również pomóc różne aplikacje do sprawdzania cen paliw.

Oszczędzaj na kosztach gospodarstwa domowego Wskazówka 6: rób zakupy tylko za gotówkę

Idź na zakupy w supermarkecie i oszczędzaj pieniądze. Śledź koszty i płać gotówką

Wiele osób w Niemczech całkowicie przestało płacić gotówką i robi różne zakupy i płaci rachunki wyłącznie za pomocą karty debetowej lub kredytowej. Ale szybko tracisz kontrolę nad miesięcznymi wydatkami. Lepiej opłacać zakupy i codzienne wydatki gotówką. W ten sposób można mieć oko na wydatki, a także nawiązać kontakt dotykowy podczas wydawania pieniędzy. W ten sposób możesz również zapobiec kradzieży danych. Ponieważ wszędzie tam, gdzie dokonuje się płatności kartą bankową lub kartą kredytową, pozostawiane są również bardzo wrażliwe dane.

Oszczędzaj koszty gospodarstwa domowego Wskazówka 7: Twórz rezerwy

Dokładne obliczanie miesięcznych wydatków gospodarstwa domowego Twórz rezerwy i oszczędzaj pieniądze

Aby uniknąć trudności finansowych w gospodarstwie domowym, ważne jest tworzenie rezerw na wypadek sytuacji awaryjnych. Wystarczy odłożyć co miesiąc 100 euro, aby zgromadzić zapas żelaza. Miesięczne rezerwy powinny wliczać się do stałych wydatków i być przechowywane w skarbonce lub na dodatkowym koncie bez żadnych „jeśli” ani „ale”.