gospodarstwo domowe

Montaż wieszaka na bieliznę z możliwością przedłużenia lub zawieszenia – projekty suszarek do bielizny

suszarki wykonane z drewna rustykalne białe rozwiązanie oszczędzające miejsce dla każdego pomieszczenia

Pralnia w Twoim domu lub mieszkaniu może nie być miejscem, w którym chcesz spędzać dużo czasu. Wiele osób suszy na powietrzu swoje ubrania i zastanawia się, ile czasu zajmuje przeniesienie stosu prania z pralni do piwnicy. Jeśli zainstalujesz rozkładany lub wiszący wieszak na ubrania, niekoniecznie musisz nosić stos ubrań na zewnątrz. To naprawdę dużo pracy, zwłaszcza gdy masz inne rzeczy do zrobienia. A kiedy zaczyna padać, trzeba nosić pranie z powrotem do pralni. Z tego powodu zamiast tego możesz rozważyć suszarkę do bielizny. Oto kilka praktycznych rozwiązań, jeśli chcesz mieć zainstalowany wysuwany lub wiszący stojak do suszenia.

Zainstaluj wyciągany wieszak na ubrania i oszczędzaj miejsce

stylowy mobilny stojak do suszenia aluminiowe pręty obrotowe rozkładane kosze na pranie

Cóż, nie musisz już przez to przechodzić, ponieważ postęp technologiczny sprawił, że tak się stało. Wyobraź sobie pralnię, która jest tak wszechstronna, że ​​możesz wysunąć swoje ubrania lub powiesić na wieszaku lub wieszaku na ubrania. W ten sposób pranie może łatwo wyschnąć i nie tylko zaoszczędzić czas i energię, ale także miejsce. Poniżej znajdują się niektóre z dostępnych opcji w tym zakresie.

System rozkładanego mocowania na ścianie umieszcza sprzęt AGD w kuchni

Kosz na pranie to jedna z tych rzeczy, do których nie przywiązujemy wystarczającej wagi. Podobnie jak półka na naczynia jest ważnym elementem, którego używamy na co dzień. Wydaje się niezbędny, wydajny i praktyczny do wieszania ubrań po praniu. Dlatego wybór odpowiedniego konia do ubrań, wyciągnięcie lub powieszenie, jest czasem koniecznością. Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, jest fakt, że suszarki nie muszą się wyróżniać. Im są prostsze, tym lepiej możesz zaprojektować swój salon.

Różne projekty

styl retro ze stylową drewnianą suszarką zwisającą z sufitu

Jest to bardzo funkcjonalny dodatek do Twojej pralni, który możesz zainstalować w postaci rozkładanego lub wiszącego wieszaka na ubrania. Został zaprojektowany tak, aby można go było zamknąć jak okno, gdy go nie używasz. Jeśli chcesz skorzystać z suszarki, możesz ją po prostu otworzyć i odwiesić mokre ubrania. Możesz mieć ich tyle w pralni, ile chcesz, ponieważ prawie nie zajmują miejsca. Taki wieszak do suszenia to świetny pomysł, gdy w domu jest mało miejsca. W przypadku indywidualnego projektu zawsze możesz zatrudnić projektanta kuchni lub szafki.

Suszarka do szuflad

pralnia szuflada wieszak na ubrania wysuwana kuchnia z białymi szafkami, aby zaoszczędzić miejsce

To kolejny stylowy sposób suszenia ubrań bez zajmowania miejsca w pralni. Ponadto nie musisz narażać się na wysiłek związany z wyjmowaniem ubrań do wyschnięcia, a następnie ich ponownym wkładaniem. Model ma kształt wysuwanej ramy, na której można powiesić ubrania. Jeśli używasz tej wysuwanej suszarki do suszenia, wygląda ona płasko, a tym samym oszczędza miejsce w pokoju. Może być również standardowo wyposażony w system ślizgowy z łożyskami kulkowymi. Dzięki temu wyciąganie jest bardzo łatwe. Profesjonalny projektant kuchni i szafek potrzebuje niestandardowej ramy szuflady. To kolejny oszczędzający miejsce projekt dla małych domów i mieszkań.

Słup wiszący

metalowa rurka na ścianie wieszak na ubrania wiszący suszarka pralnia pralka szafki

Ten konkretny stojak do suszenia został zaprojektowany tak, aby pasował jak najbliżej ściany, aby nie zajmował miejsca. Ma dwa proste pręty i od 2 do 5 poprzeczek. Używając tego typu wieszaka, upewnij się, że ubrania, które są już suche, nie tylko zwilżają mokre ubrania, na wypadek gdybyś miał je jednocześnie powiesić. Jest również oszczędny pod względem przestrzeni i może być zbudowany przez projektanta kuchni i szafek.

Dalsze przykłady

Wysuwany wieszak na ubrania naścienny ikea nadaje się również do umywalek wannowych

Dlatego pralnia powinna być wygodnym miejscem do wieszania ubrań bez konieczności noszenia ich po całym salonie. Skorzystaj z tych kreatywnych i stylowych metod suszenia i zobacz, jak bardzo pranie nie wygląda już tak źle.

wieszaki naścienne rozkładane sznury na bieliznę kosz na pranie płytki mokry pokój

Aby zaoszczędzić miejsce, wypróbuj wieszak do suszenia na ścianie, który można złożyć tylko w razie potrzeby. Możesz go zamontować na jednej ze ścian w swojej pralni. A może chcesz zainstalować go bliżej podłogi, jeśli pomieszczenie ma wiele okien. Ustaw stojak do suszenia tak, aby ubrania nie dotykały podłogi ani mebli podczas wieszania ich do wyschnięcia.

praktyczny design do wnętrza z wysuwaną szufladą w kuchni

Ten rodzaj wieszaka na ubrania na ścianę jest bardzo oszczędny. Stojak praktycznie wtapia się w ścianę, gdy nie jest potrzebny, ponieważ można go łatwo złożyć w pionie. Tylko upewnij się, że nie podda się w tej pozycji.

Twórz z wyobraźnią

Ciemnobrązowe meble do szafy do przechowywania lustra i wieszaka na ubrania

Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca w swojej pralni lub nawet jej nie masz, musisz mądrze wybrać odpowiedni wieszak na ubrania. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłaby wersja niestandardowa, a haczyki, magnesy i drewniane listwy można samodzielnie dodać.

drewno rozkłada się nad blatem suszarka do bielizny pralnia pralka zdjęcia półki

Te półki skrzydłowe są naprawdę przydatne. Zajmują mało miejsca, przylegają do ściany, gdy nie są używane i mogą pomieścić dużo ubrań, zwłaszcza koszul. Możesz nawet umieścić je w rogu swojej pralni.

Wieszak na pranie zwisający z sufitu biała klatka schodowa dekoracja roślin;

Gdy na ścianach nie ma już wolnego miejsca, powieś ubrania na suficie. Jest to wieszak na ubrania, który zwisa z sufitu i oferuje wystarczająco dużo miejsca na pełny ładunek. System bloczków pozwala ciągnąć linki w górę i w dół.

ikea półka na pranie suche w w

Półka ta sięga od podłogi prawie do sufitu w pralni. Stoi tam, gdzie niczego nie blokuje ani nie przeszkadza, a pranie można zawiesić na szynach nad pralką i nie zajmuje cennego miejsca.

Pojedynczy metalowy pręt wzdłuż sufitu w toalecie ubrania zwisające z okna

Pojedyncza metalowa rama może wystarczyć, jeśli jest wystarczająco długa. Możesz użyć na nim wieszaków na koszule i spodnie. W ten sposób, gdy wyschną, możesz je po prostu zdjąć i odłożyć do kredensu.