gospodarstwo domowe

Czyszczenie tapicerki i mebli: pomóż czy zatrudnij profesjonalistę?

W wielu domach wspólne mieszkanie i wspólne mieszkanie stanowią sofy i siedziska, co z biegiem czasu pozostawia na meblach ślady użytkowania, w tym zabrudzenia. Plamy występują na różne sposoby i mogą mieć decydujący wpływ na wygląd popularnych mebli do siedzenia. Dla wielu konsumentów pojawia się wówczas pytanie: czy mogę sam czyścić tapicerkę, czy też wskazane jest pozostawienie tego zadania profesjonalistom?

Przy czyszczeniu tapicerki zależy to od materiału

Przy czyszczeniu tapicerki zależy to od materiału

Jeśli na sofie lub fotelu są nieestetyczne plamy, pora na dokładne czyszczenie. Nie tylko optyka cierpi na zanieczyszczenie; Również ze względów higienicznych warto wyczyścić tapicerkę, aby jej nie było Zarazki i potencjalne patogeny może się rozmnażać. Jeśli zastanawiasz się, czy samodzielne czyszczenie tapicerki to dobry pomysł, najpierw przyjrzyj się materiałowi, z jakiego wykonane są meble. W szczególności odniesienie odgrywa tu decydującą rolę.

Wyczyść tapicerkę sofy szczotką

Konsumenci mogą znaleźć bardziej szczegółowe informacje na etykiecie, wraz z zaleceniami producenta dotyczącymi czyszczenia. W żadnym wypadku do czyszczenia mebli tapicerowanych nie wolno używać nieodpowiedniego środka czyszczącego, który jest zbyt agresywny. Mogą one uszkodzić materiał i sprawić, że meble tapicerowane będą bezużyteczne. Możliwe jest również, że istniejące plamy nasilają się z powodu niewłaściwych środków czyszczących i metod obróbki. Jeśli masz wątpliwości, jak najlepiej wyczyścić własne fotele, sofy i siedziska, warto skonsultować się ze specjalistą ds. czyszczenia sof i tapicerki tutaj który zna temat i potrafi zainicjować odpowiednie działania porządkowe.

Podstawowe czyszczenie tapicerki i sof: to część tego

Czyszczenie zasadnicze tapicerki i sof - meble tapicerowane wyczyść odkurzaczem na mokro

Jeśli stwierdzisz, że Twoje sofy i fotele są brudne, czasami nie masz innego wyjścia, jak wezwać specjalistę od sprzątania. Istnieje jednak wiele środków z góry, które konsumenci mogą podjąć, aby wyczyścić tapicerkę i sami przyczynić się do czystego siedzenia. W tym kontekście wskazane jest regularne dokładne czyszczenie, ponieważ często może to niezawodnie zapobiec poważnym zabrudzeniom i związanym z tym kosztownym operacjom czyszczenia.

Delikatnie przetrzyj tapicerkę lekko wilgotną szmatką

Czyszczenie podstawowe rozpoczyna się od odkurzania powierzchni odkurzaczem. W ten sposób można usunąć gruboziarniste cząstki brudu, takie jak kurz, okruchy lub sierść zwierząt. Dotyczy to również przestrzeni pomiędzy nimi, w których często gromadzą się liczne okruchy. Eksperci radzą robić to raz w tygodniu lub przynajmniej co dwa tygodnie. Nieco dokładniejsze czyszczenie lekko wilgotną ściereczką powinno odbywać się około dwa razy w roku. Używa się do tego lekko wilgotnej szmatki, którą delikatnie pociera się tapicerkę. Pod żadnym pozorem tkanina nie może być zbyt mokra, w przeciwnym razie w najgorszym przypadku pojawią się plamy z wody. To, czy czyszczenie na mokro jest odpowiednie dla odpowiednich mebli do siedzenia, zawsze zależy od materiału tego samego.

Zmywalne pokrowce tapicerskie ułatwiają czyszczenie siedzenia

Pokrowce tapicerskie można prać w pralce w 30 stopniach

Kupując nowe meble tapicerowane, warto zwrócić uwagę na zdejmowane pokrowce. Ułatwia to czyszczenie mebli do siedzenia: jeśli pokrowiec można zdjąć i w razie potrzeby wyprać w pralce, znacznie przyczynia się to do czystości i higieny w domu i mieszkaniu. Pranie w pralce w temperaturze 30°C zwykle wystarcza raz w roku; W razie potrzeby czyszczenie można oczywiście przeprowadzać również częściej.

Zmywalne pokrowce tapicerskie ułatwiają czyszczenie siedzenia