gospodarstwo domowe

Czyszczenie drzwi prysznicowych – z tymi środkami działa najlepiej!

Czyste drzwi prysznicowe Lime Strona główna zadośćuczynienie Porady dotyczące czyszczenia łazienki

Dużą popularnością w tym roku cieszą się drzwi prysznicowe, ścianki prysznicowe oraz kabiny prysznicowe wykonane z prawdziwego szkła. Wyglądają wyjątkowo elegancko i tworzą w łazience jasną i przyjazną atmosferę. Ale aby szkło wyglądało pięknie i zachęcająco przez długi czas, dobre czyszczenie i pielęgnacja to absolutna konieczność. Zastanawiasz się, jak najlepiej wyczyścić drzwi prysznicowe? Jakie domowe środki zaradcze są do tego odpowiednie i jak skutecznie zapobiegać osadzaniu się kamienia i mydła? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań odpowiemy w naszym artykule!

Wyczyść drzwi prysznicowe

Domowe sposoby na usuwanie kamienia w szklanej kabinie prysznicowej

Szklane kabiny prysznicowe niewątpliwie dobrze wyglądają, ale wymagają dużo czyszczenia. Osady mydła i wapienne plamy na powierzchniach mogą trwale uszkodzić szklane drzwiczki i spowodować korozję. Aby temu zapobiec, konieczne jest codzienne czyszczenie.

 • Zdejmij po każdym prysznicu, a następnie wytrzyj do sucha – Pewnie już znasz tę wskazówkę i nawet jeśli wydaje Ci się to zbyt uciążliwe lub czasochłonne – zdecydowanie warto! Właściwie całość zajmuje nie więcej niż 5 minut – wystarczy umyć szklane ścianki ściągaczką, a następnie przetrzeć je ściereczką z mikrofibry. W ten sposób przede wszystkim nie tworzą się złogi wapnia.
 • Używaj detergentów hydrofobowych – Czy słyszałeś kiedyś o efekcie lotosu? Dzięki temu krople wody znacznie łatwiej spływają po ścianach prysznica, a tym samym mniej osadów z mydła. Sposoby na osiągnięcie tego efektu są nieograniczone – na rynku dostępnych jest wiele detergentów z efektem hydrofobowym. Czy wolisz, aby był bardziej przyjazny dla środowiska? Następnie możesz wyczyścić drzwi prysznicowe, pocierając powierzchnie połową ziemniaka.
 • Zostaw drzwi otwarte po każdym prysznicu – Wentylacja łazienki po kąpieli pomoże zapobiec tworzeniu się pleśni.

Wyczyść drzwi prysznica cytrynami

Domowe środki do czyszczenia kabiny prysznicowej przeciwko kamieniowi w łazience

Jeśli życie daje ci cytryny, użyj ich do czyszczenia szklanych drzwi prysznicowych. Owoce cytrusowe są naprawdę wszechstronne w gospodarstwie domowym, a dodatkowo pachną niebiańsko dobrze.

Do tego potrzebujesz:

 • 3-4 cytryny – w zależności od wielkości drzwi prysznicowych
 • butelka z rozpylaczem
 • woda destylowana
 • Ściereczki z mikrofibry

A tak to się robi:

 • Wyciśnij sok z cytryn i wlej go do butelki ze spryskiwaczem wraz z wodą destylowaną.
 • Dobrze wstrząśnij butelką i spryskaj drzwi prysznica roztworem.
 • Pozostaw na około 5 minut i wytrzyj ściągaczką.
 • Następnie wypoleruj powierzchnię ściereczką z mikrofibry.

Wyczyść szklane drzwi prysznicowe octem

Czyszczenie szkła prysznicowego kabina prysznicowa ze szkła wapiennego Trendy wyposażenia łazienki

Zmagasz się z uporczywymi plamami z kamienia w swojej łazience? W każdym gospodarstwie domowym jest ocet i jest to jeden z najlepszych domowych środków do czyszczenia drzwi prysznicowych.

Czego potrzebujesz:

 • butelka z rozpylaczem
 • Ocet i woda w proporcji 1: 3
 • Gąbka
 • miękka szmatka

Tak to jest:

 • Wymieszaj ocet i wodę razem i wlej do butelki ze spryskiwaczem.
 • Spryskaj szklane drzwi roztworem octu i pozostaw na co najmniej 15 minut. W przypadku uporczywych plam zalecamy czas ekspozycji od około 25 do 30 minut.
 • Na koniec delikatnie i ostrożnie wyszoruj gąbką, a następnie wytrzyj szmatką.

Wyczyść drzwi prysznicowe płynem do zmiękczania tkanin?

Nowoczesne umeblowanie łazienki Trendy w życiu Szklana kabina prysznicowa

Płyn do płukania tkanin nie jest w żaden sposób agresywny, ma wspaniały zapach i zapewnia przyjemny połysk w łazience. Oto jak możesz go użyć do czyszczenia szklanych drzwi prysznicowych:

 • Napełnij małe wiadro ciepłą wodą i dodaj trochę płynu do zmiękczania tkanin.
 • Nałóż miksturę na szklane drzwi ściereczką z mikrofibry i dokładnie wetrzyj.
 • Następnie osusz czystym ręcznikiem kuchennym.

Nabłyszczacz zapewnia czystą i lśniącą kabinę prysznicową

Czyszczenie drzwi prysznicowych wapno nowoczesne wyposażenie małe wskazówki łazienkowe

Ponieważ konwencjonalny nabłyszczacz do zmywarek zawiera około 10 procent kwasu cytrynowego, możesz łatwo usunąć osady z kamienia i mydła pod prysznicem. Jak to zrobić:

 • W przypadku bardziej uporczywych plam wystarczy przetrzeć powierzchnię bezpośrednio nabłyszczaczem, pozostawić na około 10-15 minut, a następnie spłukać zimną wodą i wypolerować ściereczką z mikrofibry.
 • Jeśli musisz tylko usunąć lekkie, świeże resztki brudu, wymieszaj nabłyszczacz z wodą czyszczącą w stosunku 1:3. Przetrzyj drzwi prysznica roztworem, pozostaw na 10 minut, a następnie spłucz czystą wodą i wypoleruj miękką szmatką.

Prawdziwa wszechstronność w gospodarstwie domowym – wyczyść drzwi prysznicowe kamieniem czyszczącym

Prysznic Czyszczenie szkła Domowe sposoby Urządzanie łazienki w nowoczesny sposób Trendy w życiu

Umywalki, stal nierdzewna, garnki, płyty grzejne i meble ogrodowe – kamień czyszczący jest naprawdę wszechstronny w gospodarstwie domowym, a także można go używać do skutecznego czyszczenia szklanych drzwi prysznicowych i usuwania plam wapiennych. Jak jest używany:

 • Lekko zwilż dołączoną gąbkę i przetrzyj nią kamień czyszczący. Następnie kilkakrotnie ściśnij gąbkę i ostrożnie przetrzyj nią zabrudzone miejsca. Pozostaw na 10 minut i spłucz czystą wodą. Na koniec wytrzyj czystą, suchą szmatką.

Zwalcz uporczywe plamy za pomocą odkurzacza parowego

Czyszczenie drzwi prysznicowych Porady domowe środki zaradcze Wyposażenie łazienki nowoczesne

Nawet jeśli regularnie sprzątasz łazienkę, raz w miesiącu konieczne jest dokładne czyszczenie kabiny prysznicowej. Odkurzacz parowy jest do tego idealny, ponieważ dzięki odpowiedniej nasadce można dotrzeć nawet do trudno dostępnych narożników. Jedyne, na co należy zwrócić uwagę, to wysoka temperatura pary – to jedyny sposób, aby skutecznie usunąć wszelkie bakterie i uzyskać lśniące czystoście drzwi prysznicowych.

Czyszczenie drzwi prysznicowych domowe środki zaradcze łazienka trendy życiowe 2019